Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 975.515
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
Ezio kaže...

Možda je glupo pitati na samsung temi... Naginjem više kupovini s9+ nego P20 Pro pa molim mišljenje: S9+ ili huawei p20pro?

Često fotkam i snimam video pa recimo da mi je to skoro najbitnije. Osim toga bitno mi je da je brz da ne štuca itd.

Trenutno imam S7edge i počeo je malo usporavati u zadnje vrijeme iako se oporavio nakon updatea na Oreo.

 

 

Kakav video snimas, 4K ili FHD?

Ako FHD onda ti je i P20 PRO odlican, a stibilizacija videa jedna od najboljih koju sam vidio.

Sto se fotki tice i raznih modova snimanja opet je P20 PRO bolji kao i sam IQ.

S9+ samo ako ti je 4K video apsolutni prioritet...ako govorimo o kameri.

 Već je kupljen S9+. Vjerojatno ću snimati dosta u 4K.

Da, svuda se da pročitati da je P20 PRO bolji što se kvalitete kamere tiče, ali samsung mi je ipak malo draži.

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže...
ocean77 kaže...
Ezio kaže...

Možda je glupo pitati na samsung temi... Naginjem više kupovini s9+ nego P20 Pro pa molim mišljenje: S9+ ili huawei p20pro?

Često fotkam i snimam video pa recimo da mi je to skoro najbitnije. Osim toga bitno mi je da je brz da ne štuca itd.

Trenutno imam S7edge i počeo je malo usporavati u zadnje vrijeme iako se oporavio nakon updatea na Oreo.

 

 

Kakav video snimas, 4K ili FHD?

Ako FHD onda ti je i P20 PRO odlican, a stibilizacija videa jedna od najboljih koju sam vidio.

Sto se fotki tice i raznih modova snimanja opet je P20 PRO bolji kao i sam IQ.

S9+ samo ako ti je 4K video apsolutni prioritet...ako govorimo o kameri.

 Već je kupljen S9+. Vjerojatno ću snimati dosta u 4K.

Da, svuda se da pročitati da je P20 PRO bolji što se kvalitete kamere tiče, ali samsung mi je ipak malo draži.

 

Onda nemas za cim zaliti, pogotovo ako ti je Samsung drag.

 

6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Flesovo sam njemacki firmware ovaj poslednji, i sad mi led lampica za notifikacije sporo svetluca. Znaci zasvetli jednom, pa posle 4-5 sekundi opet, i tako svako 4-5 sekundi. Pre je za to vreme 3-4 puta zasvetluca dok sad za to isto vreme jednom, i onda morma duze gledati u telefon da bi video da li ima neka notifikacija

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

I ja imam see i cekam update. Nema ga 2 mjeseca, da.

Kazem ti zbog neceg update nije dosao na see ali doci ce i mob ce raditi i dalje bez stekanja. Neznam zasto se mucis sa njemackim firmwerom. Ja sam davno rootao svaki mob, ubacivao custom romove i kernele ali vise mi se neda to. Zena ima S7 vec 2 godine, prije sam ga imao ja. Imao je gore od pocetka custom nougat mislim da je bio Helios rom. Skroz debloatan, drugi kernel, mob je letio, baterija bolja ali nije radio samsung health. Posto je helios rom outdated, a dao sam ga zeni, fleso sam joj novi BTU oreo stock. I milina. Mrvu sporiji al ok. Ota update radi, Al nije radio samsung health zbog knoxa a njoj to treba pa sam ga morao opet rootati da bi uspostavio samsung health. Inace bi joj ostavio stock.

Tak da moj savjet ak ne mislis rootat mob i radit po njemu svasta sto ima smisla da dobijes brzinu i ostalo, pusti odin i stock firmwere jer nista neces prosperirati..

To ti govori covjek od 43 godine koji je imao sve samsunge od S2 nadalje i plus jos par drugih brendova. Na svima sam 30x flashao nesto. Rom, kernel i slicno.  I sebi i frendovima. Sad sam si ostavio kineza coolpad f1 sa twrp i imam gore lineageos nougat onak kad me uhvati flesanje.

Uzivaj u S9. Mob je sam po sebi zvijer..

Samsung Galaxy S9
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Je, zvijer je. Samo da jos mozes snimati 4k 60fps duze od 5min (za 30fps je limit 10 min) bilo bi jos bolje.

S druge pak strane, mob se prilicno brzo pocne zagrijavat pri tom snimanju (i isto trosi bateriju brzo) tak da mozda i bolje ovako🤔
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Za ovog sto je pitao za bixby, imas u postavkama da upalis da "slusa" i kada uredjaj reproducira neki zvuk, tad mozes reci hi bixby iako je npr pustena muzika i on ce reagovati.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

Za ovog sto je pitao za bixby, imas u postavkama da upalis da "slusa" i kada uredjaj reproducira neki zvuk, tad mozes reci hi bixby iako je npr pustena muzika i on ce reagovati.

 Hvala, naso sam al mi ne radi iz nekog razloga.. Nema veze nije mi bas tolko bitno

 

btw.. Ovo ce bit bomba mobitel (poznavajuci Note mozda i doslovno haha) 

16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 20:18 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Fortnite za android u beta fazi.

 

Trenutno se moze instalirati samo na samsung galaxy s7, s8, s9 i note 8/9

 

Kod mene na s9+ exynos ide na epic postavkama 30fps, izgkeda mi bolje nego na pc 

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 10:51 (arnes_king).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

Fortnite za android u beta fazi.

 

Trenutno se moze instalirati samo na samsung galaxy s7, s7, s9 i note 8/9

 

Kod mene na s9+ exynos ide na epic postavkama 30fps, izgkeda mi bolje nego na pc 

 Ide i na S8+

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Dali je tko stavljo kaljeno staklo ovo Official S9 Screen protectors, dali se isplati naručit 

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Korisnici manjeg modela, kakva je baterija uz svakodnevno korištenje? Znači, uključene sve povezivosti, ekran na QHD i auto osvjetljenje. Jel se može približiti 5h SoT?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zuper kaže...
Korisnici manjeg modela, kakva je baterija uz svakodnevno korištenje? Znači, uključene sve povezivosti, ekran na QHD i auto osvjetljenje. Jel se može približiti 5h SoT?

2 broja, 2 maila. FB/Messenger/Wh/YT/Mail. Podosta poziva dnevno. Pokrivenost signala mi je bila odlicna. Imao sam oko 8 do max 10h koristenja uz 2.5h SOT

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pa to je kriminalno. Kad si ga imao? Možda je bio neki drain koji se softverski kasnije riješio. Znam da manji nije maratonac, ali barem 4h sam očekivao... Ne razumijem kako su postigli da im SoC može biti lošiji nego lanjski.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zuper kaže...
Pa to je kriminalno. Kad si ga imao? Možda je bio neki drain koji se softverski kasnije riješio. Znam da manji nije maratonac, ali barem 4h sam očekivao... Ne razumijem kako su postigli da im SoC može biti lošiji nego lanjski.

Ima sam cak 2 komada, na oba mi je bilo isto. Nabavio S9+, kod njega je situacija malo bolja, rekao bi cca 40min, mozda sat vremena max vise SOT-a. I dalje kriminalno s obzirom na 3500mah. Nacin koristenja je isti. S9 sam imao u 4mj, pa onda malo Pixel uz njega koristio koji bez pretjerivanja traje kao da ima dvije baterije naspram S9

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Koliko si izvlačio na Pixelu sa istim načinom korištenja?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Koliko si izvlačio na Pixelu sa istim načinom korištenja?

 Ja sam sa onim Pixelom koji je uzeo tvoj kolega imao najnormalnije 4-5 sati SOT dok sa Note 8 nema sanse da imam toliko.

Samsung cak i sa vecom baterijom nece rijesiti problem autonomije jer je ocito optimizacija losa.

Jedini Samsung sa kojim sam bio zadovoljan baterijom bio je Galaxy S7E...sve ostalo lose.

Zenin OP6 je neusporedivo bolji, a Note9 bojim se da nece pomoci ni veca baterija...steta jer je Note serija odlicna i mob ima hrpu funkcija koje se ustrucavas koristiti jer te stalno muci baterija.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Koliko si izvlačio na Pixelu sa istim načinom korištenja?

Od 4.5 do 5h SOT ovisi o danu

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ne želim spamati temu ali mi koriste ove usporedbe. Moj način korištenja:

Note 8 16/3:20
Pixel 2 XL 21/4:30

@Ocean, Note i općenito Samsung malo kompenzira kraće trajanje s bržim punjenjem. Napuniti Pixel do 100% traje predugo, pogotovo 90-100%.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Slažem se da punjenje traje malo duže od 90-100% ali meni to ne smeta.

 

U svakom slučaju ja na Pixelu s 2 e-maila, whats app-om, pozivima, porukama, upaljenim AOD, surfanjem (dosta) na 4G dobijem oko 6:30 - 7h sot-a.

 

Moram naglasit da mi je GPS konstantno upaljen, i da se doma ne spajam na wifi - tj rijetko kad se spojim. Također igram ponekad ona PUBG.

 

Po meni je baterija na Pixelima tip top.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 9:26 (R36).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Dobro šta im bi da su u pro modu onemogućili korištenje telefoto kamere?

PSN - darklydexter
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...
zuper kaže...
Pa to je kriminalno. Kad si ga imao? Možda je bio neki drain koji se softverski kasnije riješio. Znam da manji nije maratonac, ali barem 4h sam očekivao... Ne razumijem kako su postigli da im SoC može biti lošiji nego lanjski.

Ima sam cak 2 komada, na oba mi je bilo isto. Nabavio S9+, kod njega je situacija malo bolja, rekao bi cca 40min, mozda sat vremena max vise SOT-a. I dalje kriminalno s obzirom na 3500mah. Nacin koristenja je isti. S9 sam imao u 4mj, pa onda malo Pixel uz njega koristio koji bez pretjerivanja traje kao da ima dvije baterije naspram S9

 Kod mene na S9+ ide 3-7 sati SOT u zavisnosti kako koristim a ukupno trajanje baterije od 24-48 sati. U pocetku nije bilo tako, ali nakon resetovanja svih postavki i flashovanja BTU situacija je drasticno bolja.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

 Kod mene na S9+ ide 3-7 sati SOT u zavisnosti kako koristim a ukupno trajanje baterije od 24-48 sati. U pocetku nije bilo tako, ali nakon resetovanja svih postavki i flashovanja BTU situacija je drasticno bolja.

 A kakvo ti je stanje s ekranom?Tebi i ostalim?

Ja sam imao s8+ i ovo sto sam ja primjetio je da mi je baterija trajala duze dosta,kamera mi je bolja na 9,a i nekako mi se cini da je malo fluifdniji u nekim stvarima nego s8+,a ekran na s8+ bez ikakve zastite je ostao kao nov.

Ovaj s9 ima puno sitnih crtica,nije da se to vidi kad gledas direkt nego tek na odsjaju od sucna ili lampe se vide.

Ne smeta mi i ne trazim dlaku u jajetu ali to sam bas primjetio,koristim ga znaci na isti nacin kao i s8+ nikakve razlike.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 10:59 (hrka11).
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Imam 256gb model ali bih svejedno stavio još i dodatnu karticu iz prethodnog moba, da ne stoji u ladici bezveze. Ali, hoće li doći do ikakvog usporavanja rada mobitela zbog toga? Ne bih ju koristio za tekuće stvari nego samo kao nekakvu arhivu ako zatreba.

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
hrka11 kaže...
arnes_king kaže...

 Kod mene na S9+ ide 3-7 sati SOT u zavisnosti kako koristim a ukupno trajanje baterije od 24-48 sati. U pocetku nije bilo tako, ali nakon resetovanja svih postavki i flashovanja BTU situacija je drasticno bolja.

 A kakvo ti je stanje s ekranom?Tebi i ostalim?

Ja sam imao s8+ i ovo sto sam ja primjetio je da mi je baterija trajala duze dosta,kamera mi je bolja na 9,a i nekako mi se cini da je malo fluifdniji u nekim stvarima nego s8+,a ekran na s8+ bez ikakve zastite je ostao kao nov.

Ovaj s9 ima puno sitnih crtica,nije da se to vidi kad gledas direkt nego tek na odsjaju od sucna ili lampe se vide.

Ne smeta mi i ne trazim dlaku u jajetu ali to sam bas primjetio,koristim ga znaci na isti nacin kao i s8+ nikakve razlike.

 I ja sam odmah primjetio da se grebe isto i S7 Edge, sam mob u djepu al te mikroparnice pa sam zato stavio foliju na displej.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

 I ja sam odmah primjetio da se grebe isto i S7 Edge, sam mob u djepu al te mikroparnice pa sam zato stavio foliju na displej.

 Ja nisam namjerno htio nista stavljat,jer racunam na s8+ nema mrvice,ovaj noviji ne more bit losiji ekran kad kurac...

Origin_Steam: hrka11
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Stavio sam zero camera mod na S9+ smanjio izostravanje i denoise za 40%, ovo je sad nesto savrseno. Ponajbolji point'n'shot sto sam imao.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Posto zivimo u 21. stoljecu, htio sam se malo modernizirat.. U PBZ mobilnom bankarstvu postoji opcija #withCASH sa kojom se moze dizat lova s bankomata bez kartice, samo dobijes pin koji traje 10min, ukucas ga i dignes lovu.
Htio sam si postavit i bezkontaktno placanje na mobitel, pa sam gledo malo testove sto i kako se to radi, kolko je sigurno itd.. Samsung pay je prema recenzijama ljudi bolji od google paya i apple paya, ali naravno u Hrvatskoj nije podrzan, ne mozes ga cak ni skinut sa Storea. Skinuo sam google pay, malo mi je glupo sto sam morao postavit lock screen na mobitel, mogli su to jednostavno rijesit da trazi svaki put fingerprint da potvrdi transakciju i cao..
Dodao sam kartice al me brine jedna stvar, ne znam dal trazi potvrdu placanja, tipa ja sad zelim platit kesom al slucajno je mob blizu POSa i skine mi pare s kartice? Dal iskljucm NFC pa ga prije trgovine upalim ili kako?
Moram jos malo prokuzit logistiku iza toga sve, koristi li od vas itko?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
SnakeEyes kaže...

Posto zivimo u 21. stoljecu, htio sam se malo modernizirat.. U PBZ mobilnom bankarstvu postoji opcija #withCASH sa kojom se moze dizat lova s bankomata bez kartice, samo dobijes pin koji traje 10min, ukucas ga i dignes lovu.
Htio sam si postavit i bezkontaktno placanje na mobitel, pa sam gledo malo testove sto i kako se to radi, kolko je sigurno itd.. Samsung pay je prema recenzijama ljudi bolji od google paya i apple paya, ali naravno u Hrvatskoj nije podrzan, ne mozes ga cak ni skinut sa Storea. Skinuo sam google pay, malo mi je glupo sto sam morao postavit lock screen na mobitel, mogli su to jednostavno rijesit da trazi svaki put fingerprint da potvrdi transakciju i cao..
Dodao sam kartice al me brine jedna stvar, ne znam dal trazi potvrdu placanja, tipa ja sad zelim platit kesom al slucajno je mob blizu POSa i skine mi pare s kartice? Dal iskljucm NFC pa ga prije trgovine upalim ili kako?
Moram jos malo prokuzit logistiku iza toga sve, koristi li od vas itko?

 

Ja koristim mKartica app od Raiffeisen banke i plaćam uredno mobitelom na POS uređajima. Nema straha da ti se dogodi da slučajno platiš kad to ne želiš jer da bi platio mobitel moraš baš prisloniti na POS uređaj, kao što bi to napravio i s beskontaktnom karticom. Ja NFC nikad ni ne isključujem, stalno mi je uključen.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

ja isto koristim od rba super je. za manje od 100kn te ne pita pin za vise pita, al gasim nfc.

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice