Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra izdvojena tema

poruka: 1.203
|
čitano: 508.732
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

android 14 se upravo skida-ultra 21

damgrbes
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Također stigao update na novi One UI6, jučer ujutro, T-com.

 

S21 Ultra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Stigao update i na s21, najmanji
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

ekipa sa S21+ ili S21 Ultra

kako vam se ponaša mobitel nakon godinu i više korištenja, kako baterija drži?

Gledam uzeti polovni....

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Baterija na s21u nakon 2g top
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 19:12 (galinjo24).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
nakon 2 i pol god baterija ne izdrzi cijeli dan umjerenog koristenja...
nije joj pomoglo brzo punjenje, da se punio sporo mozda nebi tolko propala.

SOT manje od 5h
jesus_tm1
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Nakon 2 god drzi dobro :)
 
0 0 hvala 1
4 mjeseca
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

S21+ ovdje - punjenje baterije od prvog dana ograničeno na 85%, nakon 2 godine dobijem 3.5h SOT prosječno

13 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Imam S21 Ultra malo vise od dvije godine. Kupio sam rabljen star malo manje od godinu dana.

Ne pazim bateriju i svarno mucim telefon na dnevnoj bazi, navigacija, igrice, sve i svasta, baterija je jos uvijek jako solidna. Izdrzi cijeli dan bez beda, nekad mi ostane malo za drugi dan.

Uglavnom zadovoljan.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Na običnom S21 se nakon dvije godine baš osjeti pad kapaciteta. Vjerojatno ću ju zamijeniti uskoro pa nek bude dok ne nabavim S23/S24 slijedeće godine.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

S21+, otkako sam ga kupio uključena mi je zaštita baterije da ne puni više od 85%, brzo punjenje je ugašeno i SOT je uvijek iznad 5h. S obzirom da će mobitel bit star 3 godine u sljedećem mjesecu dobro se drži.

12 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

cudo kako svi hvale mob i bateriju sad kad su pred prodajom na njuskalu...

ja sam imao S21+, supruga jos uvijek ima S21U. (kupljeno novo novo)

baterije na navedenim mobitelima su za k***c !!

moj S21+ se dvije godine punio na sporom punjenju dok se zenina ultra stalno puni na brzom.
moj S21+ pred kraj nije izdrzao 5h SOT, NIKAKO.
jedva sam izvlacio po 4h, zenina ultra je jos gora...
da ne govorim o grijanju prilikom normalnog koristenja. (bez igrica)

ljudi, nemojte lagat napacen narod, ovaj izrod od Exynosa nije vrijedan spomena flagship imena.

jesus_tm1
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
d666sermek kaže...

cudo kako svi hvale mob i bateriju sad kad su pred prodajom na njuskalu...

ja sam imao S21+, supruga jos uvijek ima S21U. (kupljeno novo novo)

baterije na navedenim mobitelima su za k***c !!

moj S21+ se dvije godine punio na sporom punjenju dok se zenina ultra stalno puni na brzom.
moj S21+ pred kraj nije izdrzao 5h SOT, NIKAKO.
jedva sam izvlacio po 4h, zenina ultra je jos gora...
da ne govorim o grijanju prilikom normalnog koristenja. (bez igrica)

ljudi, nemojte lagat napacen narod, ovaj izrod od Exynosa nije vrijedan spomena flagship imena.

 Potpisujem sve što si napiso. Imam običan S21 i baterija je očajna. Doduše, bila je grozna od prvog dana. Kupio sam S model zbog boljih performansi koje sad ne mogu koristiti jer moram puniti 3 puta dnevno mobitel inaće. Zadnjih godinu dana ga imam na Štednji baterije da ne puni preko 85% ali nikakve koristi, min. 2 puta dnevno ga punim i onda još kroz noć. Samsung mi se zgadio 

9 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

stigao OneUI 6 i na S21fe. vidjet ćemo kako će se baterija ponašati. novi font mi se ne sviđa, pa sam to odmah promijenio.

jeste radili tvornički reset? ipak je ovo major update, a nisam ga radio kad je došao OneUI 5, pa mislim da bi bilo korisno

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 15:02 (spoonman039).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
A i oni ga seru s tim androidom 14 za 21 FE, build date 14.11., a oni ga tek danas pošalju, 3 tjedna kasnije.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
A što se tiče factory reset neću ga raditi, ali sam odradio wipe cache partition i zavrtio sam Galaxy App Booster kao i inače nakon većeg updatea.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
d666sermek kaže...

cudo kako svi hvale mob i bateriju sad kad su pred prodajom na njuskalu...

ja sam imao S21+, supruga jos uvijek ima S21U. (kupljeno novo novo)

baterije na navedenim mobitelima su za k***c !!

moj S21+ se dvije godine punio na sporom punjenju dok se zenina ultra stalno puni na brzom.
moj S21+ pred kraj nije izdrzao 5h SOT, NIKAKO.
jedva sam izvlacio po 4h, zenina ultra je jos gora...
da ne govorim o grijanju prilikom normalnog koristenja. (bez igrica)

ljudi, nemojte lagat napacen narod, ovaj izrod od Exynosa nije vrijedan spomena flagship imena.

 Moj S21+ (Exynos) je također kupljen nov nov 1.2.2021. u Njemačkoj. Tvoje korištenje mobitela i moje sigurno nisu jednaki, koristim ga za WhatsApp, Reddit, YouTube, Spotify i povremeno navigaciju. Bluetooth je stalno uključen jer je spojen na Garminov sat. Nemam nikakvih društvenih mreža, sav bloatware je ili obrisan ili disabled. Nikad nisam osjetio da se pregrijava osim kad ga stavim na brzo punjenje. Između svega ostalog, moj ne ide na Njuškalo nego se materi prenosi tako da njen (moj bivši) Note 8 može u mirovinu. Na screenshotu je dokaz, nemam absolutno nikakve potrebe da bi nekom baco kajmak u oči tak da ne znam čemu potreba pljuvanja po drugima.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Jel to sad u prognozi konačno piše vedro umjesto svijetlo kao do sada? Lol. Ajde neka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 20:33 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Ne. Nije dugo trajalo. Evo svijetlog ponovno. Hahaha
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
a kaj da ti velim, izbrises li Whatsapp, Youtube, Spotify, i iskljucis li BT, baterija ce ti trajati 4 dana !

ne pada mi na pamet gasiti sve i svasta samo da bi dobio na bateriji. tako sam mogao kupiti neki midranger i loziti se kako mi baterija drzi tjedan dana.
jesus_tm1
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Oldy kaže...
Jel to sad u prognozi konačno piše vedro umjesto svijetlo kao do sada? Lol. Ajde neka.

 zanimljivo, meni su prijevodi bili dobri sve do zadnjeg updatea.

 

 

d666sermek kaže...
a kaj da ti velim, izbrises li Whatsapp, Youtube, Spotify, i iskljucis li BT, baterija ce ti trajati 4 dana !

ne pada mi na pamet gasiti sve i svasta samo da bi dobio na bateriji. tako sam mogao kupiti neki midranger i loziti se kako mi baterija drzi tjedan dana.

svrha flagshipa je da izvuče u trenucima kad midrange ne može, a ne da radi na najjače 0-24. za takvu upotrebu bi trebala baterija od 8000 mAh kakvu imaju tableti npr.

evo samo jedan primjer - adaptive refresh rate je super stvar, dok je konstantnih 120hz loše, prije bi imao konstantnih 60.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Od Snapdragon gen 2 autonomija više nije problem na flagship uređajima.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

meni s21 ultra bombon, kao korisnik sam malo jači i maltretiram mobitel na dnevnoj bazi i koristim ga kao zamjenu za sve što trebam a da mi pc nije u blizini, igre ne igram. S baterijom nemam problem, ali vjerojatno jer je na bezicnom brzom punjenju kad sam u uredu, tako da nisam neki pravi tester jer ga prakticki punim svakodnevno....
inace, rootao sam ga prvog dana kad sam ga izvadio iz kutije i nabacio na njega cisci ROM (dr.Ketan).

 

Ima li jos tko rootanu s21 seriju?
btw moze li se nekako testirati stvarni kapacitet baterije i koliko je "potrošena" u odnosu na novu?

gdje se moze kupiti baterija za s21 ultru?

 

razmišljam da mozda se opskrbim s jednom baterijom novom koju cu zamijenit kad na ovoj primijetim ozbiljnije probleme, cisto da imam za buducnost. to je sad vec model star 3 godine, a ne mozemo rec da kaska za nekim trendom cak ni u odnosu na flagshipove, niti je mobilna telefonija otisla u nekom revolucionarnom smjeru da bi cinio ovaj uredaj zastarjelim, unatoc exynosu ...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Je li se još nekome čini da na androidu 14 sporije puni? Ranije mi je trebalo 1:15 minuta od 0-100%.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Pomislio sam da je možda zato što steramam preko bluetootha, pa sam to sve pogasio. Ali opet mi je čudno.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Nije mi jasno zašto punite bateriju na 85%. Nisam baš pratil threadove o mobitelima tak da nisam baš u toku s tim načinom. Inače imao sam Galaxy S9+ cca skoro 5 god, izdržao mi uvijek cijeli dan, punio ga svaku večer ali uvijek do kraja na 100% i 1-2 puta mjesečno ga ispraznio do kraja. Isključivo original Samsung punjač 15W i kabel. Nikad bežično ili brzi punjači. Osjeća se da baterija pomalo slabi ali bez problema će uz nešto manje korištenja izdržati do navečer. Zato mi čudno zašto puniti 85%? Sad prije 2 tjedana kupio S21+ star 2 god i baterija mi je ok, dan, dan i pol. Opet isto punim do 100% obavezno. A koristim sve na mobu. mailovi, whatsapp, viber, fb, telegram, pozivi, imam preko 150 aplikacija za svašta. Uopće se ne grije. jedino dok gledam tekme preko iptv na poslu onda se brzo troši baterija ali to je valjda i razumljivo. Ali nikad manje od cijelog dana.

 

Danas mi je aktualizirao ONE UI 6.0. Koliko vidim sve je ok, jedino mi je kod kamere u normalnom modu 1x ili dok je npr uvećana 3x, slika zamućena. Dok je ispod 1x, npr 0,9x ili 0,5x (podešavanje na skali) tada je slika normalna. Ne znam razlog ali toga prije aktualizacije nije bilo. Da li se to nekom dešava?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
manubis kaže...

Nije mi jasno zašto punite bateriju na 85%. Nisam baš pratil threadove o mobitelima tak da nisam baš u toku s tim načinom. Inače imao sam Galaxy S9+ cca skoro 5 god, izdržao mi uvijek cijeli dan, punio ga svaku večer ali uvijek do kraja na 100% i 1-2 puta mjesečno ga ispraznio do kraja. Isključivo original Samsung punjač 15W i kabel. Nikad bežično ili brzi punjači. Osjeća se da baterija pomalo slabi ali bez problema će uz nešto manje korištenja izdržati do navečer. Zato mi čudno zašto puniti 85%? Sad prije 2 tjedana kupio S21+ star 2 god i baterija mi je ok, dan, dan i pol. Opet isto punim do 100% obavezno. A koristim sve na mobu. mailovi, whatsapp, viber, fb, telegram, pozivi, imam preko 150 aplikacija za svašta. Uopće se ne grije. jedino dok gledam tekme preko iptv na poslu onda se brzo troši baterija ali to je valjda i razumljivo. Ali nikad manje od cijelog dana.

nema to smisla, na kraju ispadne neiskorištavanje kapaciteta baterije. ok je namjestiti rutinu da se mobitel preko noći puni do 85 (pogotovo ako je brzo punjenje), pa tek pred jutro zadnjih 15%.

kome se ne da raditi s rutinama bolje je da ovu opciju uopće ne koristi.

samsungovi "brzi" punjači nisu štetni u većini slučajeva.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 15:28 (spoonman039).
5 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Nikad ne punim preko noći. Uvijek ga maknem s punjača dok se full napuni. 

Pa niti meni nema smisla punjenje do 85%. Ako se baterija ne puni do kraja može i prije izgubiti kapacitet.  A da je puniti redovito do kraja full 100% ok - s tim načinom sam i nakon skoro 5 god. korištenja S9+ dogurao skoro cijeli dan s jednim punjenjem baterije sa svim aktivnostima na mobu.

Gledam gdje ima ove jače original punjače za S21+ 25W koje preporučuju za taj mob da ga kupim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
manubis kaže...

 

Danas mi je aktualizirao ONE UI 6.0. Koliko vidim sve je ok, jedino mi je kod kamere u normalnom modu 1x ili dok je npr uvećana 3x, slika zamućena. Dok je ispod 1x, npr 0,9x ili 0,5x (podešavanje na skali) tada je slika normalna. Ne znam razlog ali toga prije aktualizacije nije bilo. Da li se to nekom dešava?

 Taj problem sam imao i ja na 1x unazad 2-3 mjeseca isto nakon jednog updatea. Nisam mogao fokusirati objekt koji sam željeo, sve mutno. Nedavno sam u postavkama kamere pod rubrikom "Napredne opcije inteligencije" prebacio sam "maksimalno" na "srednje" te sada normalno fokusira i slike su oštre. Nadam se da će i tebi pomoći. 

FC Bayern Munchen
14 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Moja ultra ce za 2 mj biti 3 g, kupila sam je pred godinu.

Baterija drzi cijeli dan, koristim ga maximalno za sve osim igrice. Znaci drustvene mreze, mail, citanje, video, glazba, tipkanje, app razne, fotkanje... ekran je prosjecno upaljen 5.5 sati dnevno. Punim na 85% osim kad planiram na putovanje, tad na 100%.

Isprazni se brze samo kad je jako toplo i kad fotkam cijeli dan neprestalno. Tad treba cca 2x dnevno napuniti. Ali racunajte da to znaci fotic aktivan cca 8 ujutro do 7 navecer. 

 

Isto razmisljam osigurati si zamjensku bateriju (mislim da i ekran zajedno se mora mjenjati) za vrijeme kad padne izdrzljivost. Ne znam gdje bi se to obavilo, mozda samsung servis neki ovlasteni najbolje. Ali mosim da ne vrijedi kupovati unaprijed jer i neugradenoj bateriji pada kapacitet. Do kad jamce proizvodnju dijelova?

 

Mobitel ako baterija ostane ovakva moze jos 5 godina bez ikakva beda raditi savrseno.

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice