Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

poruka: 15
|
čitano: 21.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

Eto.. naslov sve govori... Sto je to bridge spoj i cemu sluzi, sto se time dobiva? naravno odnosi se na pojacalo i zvucnike

Only easy day was yesterday!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

sine, da ne bi bespotrebno tipkao "bridged amplifier" u www.google.hr ja sam to napravio za tebe i postao ti ovdje najrelevantniji link:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bridged_and_paralleled_amplifiers

 

ako jos sta treba umjesto tebe utipkati - ti slobodno reci

colonello bastardo
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

uf.. inace ja se preextra razumim u elektrotehniku na engleskom jeziku... ako znas molio bih te da objasnis...

Only easy day was yesterday!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

evo nasao sam jednostavno i slikovito prikazano... nemogu rec da mi nisi pomogao :D... http://www.wikihow.com/Bridge-an-Amplifier (link ako nekome zatreba)

Only easy day was yesterday!
12 godina
protjeran
offline
Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

google je tvoj prijatelj :)

colonello bastardo
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

znam... ali strani jezici nisu :P... mislin kuzin neke osnove... ali sad pojmove elektrotehnike koje jedva poznajem na Hrvatski {#}

Only easy day was yesterday!
15 godina
neaktivan
offline
Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

Ukratko rečeno, prespajanjem dvaju kanala pojačala udvostručuješ snagu te tako dobivaš jedan izlaz ali duplo veću snagu.

Kod zvučnika je situacija slijedeća:

Spajanje dvaju zvučnika sa impedancijom od 4 oma u paralelni spoj dobiva se impedancija od 2 oma a spajanje tih istih zvučnika serijski, impedancija se udvostručava te iznosi 8 oma.

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 19:15 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?
F1-IVO kaže...

Ukratko rečeno, prespajanjem dvaju kanala pojačala udvostručuješ snagu te tako dobivaš jedan izlaz ali duplo veću snagu.

Kod zvučnika je situacija slijedeća:

Spajanje dvaju zvučnika sa impedancijom od 4 oma u paralelni spoj dobiva se impedancija od 4 oma a spajanje tih istih zvučnika serijski, impedancija se udvostručava te iznosi 8 oma.

Jel moguce razlicitih snaga prespajati ili oba moraju biti iste?

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?
ukay1000 kaže...
Jel moguce razlicitih snaga prespajati ili oba moraju biti iste?

Misliš na pojačalo ili zvučnike?

Uvijek sam spajao 2 ista zvučnika paralelno ali moraš pazit da pojačalo može radit na 2 oma (zbog paralelnog spoja dva 4 omska zvučnika).

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
16 godina
online
Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

Mislil sam na pojacala. 

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?
ukay1000 kaže...

Mislil sam na pojacala. 

Iskreno neznam nikoga da je spajao dva pojačala na taj način. Obično se premošćuju samo kanali na na svakom pojačalu posebno.

Probaj proguglat malo u svezi toga.

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

Ivo ako ti nije problem moze li neka slika paralelnog i serijskog spoja  zvucnika...? koja je razlika? ovo gore sam sve razumio... (ovaj link sto san podijelio) ovo sa paralelnim spojom zvucnika mi se cini primamljivo :D

Only easy day was yesterday!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 18:00 (BagyGamer).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?
F1-IVO kaže...

Ukratko rečeno, prespajanjem dvaju kanala pojačala udvostručuješ snagu te tako dobivaš jedan izlaz ali duplo veću snagu.

Kod zvučnika je situacija slijedeća:

Spajanje dvaju zvučnika sa impedancijom od 4 oma u paralelni spoj dobiva se impedancija od 4 oma a spajanje tih istih zvučnika serijski, impedancija se udvostručava te iznosi 8 oma.

ivo zelio bi samo ukazat na gresku ovdje nije 4ohm nego 2ohm u paralelnom spoju je otpor uvijek manji od onog najveceg.

a st ase tice serijskog i paralelnog spajanja autoru teme ovako:

serijski ti je kad plus spajas s minusom i mius sa plusom znaci kao u gusjenicu.

a paralelno kad minus ide s minusom a plus sa plusom. 

evo neka slikica oprostite nejde mi najbolje u paintu

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?
Lacko kaže...
ivo zelio bi samo ukazat na gresku ovdje nije 4ohm nego 2ohm u paralelnom spoju je otpor uvijek manji od onog najveceg.

Hvala.

Brži prsti od mozga:)

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sto je to bridge spoj i cemu sluzi?

Zahvaljujem svima na trudu pomogli ste mi puno {#}

Only easy day was yesterday!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice