Izrada kućne GPRS ili WAP mreže

poruka: 10
|
čitano: 5.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Izrada kućne GPRS ili WAP mreže

da, znam da zvuči bizarno, ali baš mi zanima bi li ovo bilo moguće.

 

dakle, kad se ide na internet s nekim starijim mobitelom koji podržava jednu od ove dvije mreže, mi taj promet plaćamo VIP-u ili kome već.

radi se o tome da mi je pala na pamat ideja da nekako uz pomoć svoje kućne, bežične ADSL mreže stvorim 'svoju' GPRS/WAP mrežu, na koju ću se moć spojit mobitelom i biti na internetu.

 

je li to uopće moguće, ili nedajbože ilegalno? Iznenađen

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Izrada kućne GPRS ili WAP mreže

zanimljiva ideja no mislim da je moguće al da bi te na krajujeftinije došlo da uzmeš novi mob

ili da surfaš na kompu što se toga tiče, jer će ti to i tak biti u malom dometu pa ćeš to moći samo po kući i okolici koristit, a ak si već tu moš odma komp koristit

 

 

druga stvar je sigurnost - te mreže namju neku jaku enkripciju pa bi se većin amobova iz okolice tvoje kuće ili stana po defaultu spajala na tvoju mrežu

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada kućne GPRS ili WAP mreže
haha, uz ovakvu (četveročlanu!) obitelj, jedva se nađe vremena za bit na PC-u, pa ovako, dok je netko od njih gmazova tamo, ja svejedno mogu bit na netu :)

13 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada kućne GPRS ili WAP mreže
vjerojatno je moguce, ali je skupo. Bolje uzmi novi mobitel koji podrzava wireless. Npr. Nokia express music
15 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada kućne GPRS ili WAP mreže
dario111cro kaže...
vjerojatno je moguce, ali je skupo. Bolje uzmi novi mobitel koji podrzava wireless. Npr. Nokia express music

ili da si kupi netbook ...

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
Izrada kućne GPRS ili WAP mreže

Nema šanse da to napraviš, neću sad ulazit u detalje. Čak i da napraviš, operater ti neće dopustiti spajanje preko te mreže. Najjeftinije rješenje ti je da uzmeš paket podataka kod operatera i tak surfaš, ili kupiš mobitel s wlanom pa preko kućne mreže trošiš promet.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vidi, možeš i naslov mijenjati

aj nabaci koji detaljčić, neke razloge, bar da nešto o tome naučimo :)

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada kućne GPRS ili WAP mreže

Kakve veze ima operater sa time?

Avaya prodaje mini bazne stanice i sim kartice. Samo staviš sim u mobitel i spojit će ti se na tu baznu stanicu.

 

Jedini problem koji imaš u stvarnosti je to što ta tvoja bazna stanica ometa signal od ostalih providera (na jako maloj površini, ali svejedno) i radi toga ćeš jedino imati problema...

 

Hardware inaće ima svrhu da si negdje u zabiti napraviš svoju mobilnu mrežu (gdje nema signala od ostalih) i onda kablom ili nekom ludom antenom se zakačiš na t-mobile ili vip ili štogod...

 

(i siguran sam da ćeš za taj raspon frekvencija morat tražit dozvolu)

 

tako da moraš pitat državu

Dolje Matija Gubc
15 godina
odjavljen
offline
RE: Izrada kućne GPRS ili WAP mreže

Taj hardware dođe više nego mobitel s WLAN-om. Što se tiće ometanja, GSM ima dovoljno kanala tako da država dodjeljuje onaj koji neće smetati ostalim baznim stanicama. Veći je problem što za dobiti dozvolu za baznu stanicu treba dobiti koncesiju za mobilnog operatera koju u ovom slučaju ne možeš dobiti. Za korištenje bazne stanice bez dozvole kazna je vjerojatno veća nego bi platio doživotni GPRS promet, a ako pri tom koristiš kanal koji ometa druge bazne stanice, onda te još taj operater može tužiti.

 

Imaš još jednu alternativu: neki stariji Symbian mobitel koji može preko BT-a spajati na komp i koristiti konekciju od kompa za net.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada kućne GPRS ili WAP mreže
MrBlc kaže...

Taj hardware dođe više nego mobitel s WLAN-om. Što se tiće ometanja, GSM ima dovoljno kanala tako da država dodjeljuje onaj koji neće smetati ostalim baznim stanicama. Veći je problem što za dobiti dozvolu za baznu stanicu treba dobiti koncesiju za mobilnog operatera koju u ovom slučaju ne možeš dobiti. Za korištenje bazne stanice bez dozvole kazna je vjerojatno veća nego bi platio doživotni GPRS promet, a ako pri tom koristiš kanal koji ometa druge bazne stanice, onda te još taj operater može tužiti.

 

Imaš još jednu alternativu: neki stariji Symbian mobitel koji može preko BT-a spajati na komp i koristiti konekciju od kompa za net.

 Nisi mogao bolje nadopuniti.

Dolje Matija Gubc
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice