Hladenje pomocu ledomata

poruka: 10
|
čitano: 3.486
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Hladenje pomocu ledomata

Ovako jedan lik prodaje ledomat za pivu kapaciteta 5litara. Naime došao sam na ideju da složim od toga hlađenje za procesor. Molio bih neka mišljenja o tome, znači stalno bi kružila hladna voda na procesor. ledomat bi kupio sljedeći tjedan. zanima me jel bi to moglo ohladiti peltier  pa nekako iskombinirati to hladenje?

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hladenje pomocu ledomata

Iskreno neznam bas ..jedino da uvalis radijator od vodenog unutra pa bi možda dobio malo bolje razultate. ali jednostavno mislim da taj hladnjak nema toliko snage da dovoljno ohladi vodu

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
15 godina
offline
Re: Hladenje pomocu ledomata
ante5656 kaže...

Iskreno neznam bas ..jedino da uvalis radijator od vodenog unutra pa bi možda dobio malo bolje razultate. ali jednostavno mislim da taj hladnjak nema toliko snage da dovoljno ohladi vodu

U ledomatu ima oko 4litre a ostalo je voda koja kruzi za hladenje pica koja je malo iznad nule

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hladenje pomocu ledomata

E ali gledaj .. probaj pivu staviti na cca 1 minutu u ledomat i nece ti je dovoljno ohladiti a kamoli ne zagrijanu vodu od 50 stupnjeva

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
15 godina
offline
Re: Hladenje pomocu ledomata

Nije to taj ledomat koji ti mislis. Nego pivomat koji u sebi ima zamrznuti led i cijevu su sve u ledu i onda kroz njih prolazi piva. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 22:57 (Patrick_cro).
12 godina
offline
Hladenje pomocu ledomata

moras pazit na kondenzaciju.ako dovedes pre hladnu vodu na komponente koje su vruce doci ce do kondenzacije koja nije dobra

 

 

http://www.slike.com/slike/screenkfk.jpg
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hladenje pomocu ledomata
Mislio sam ovako, u ledomat staviti jedbnu posudu i u nju staviiti tekucinu za hladenje sa antifrizom pa bi ta tekucina trebala ici na cpu, uglavnom dobivam ledomat sl. Tjedan a pocet cu tek u 10 mj. Dok se preselim u drugi stan
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
protjeran
offline
Re: Hladenje pomocu ledomata

Tipična greška na ovom području je podcjenjivanje potrebne snage rashladnog uređaja i pumpe. Neka ti kao reference posluže ovi uređaji sa Specialtecha. Jedan prosječan gamerski PC koji u vodu dispira 390W termalne energije treba rashlađivač snage 190W i pumpu kapaciteta od minimalno 500 litara na sat, a to nisu male brojke.

 

Specialtech

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
15 godina
offline
Re: Hladenje pomocu ledomata
Pogledat cu malo tamo, ali mislm da je to cijeli sustav ja bih hladio samo proc a ne cijeli komp, a mislim da proc nema bas 390w termalne energije
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
protjeran
offline
Re: Hladenje pomocu ledomata
Patrick_cro kaže...
Pogledat cu malo tamo, ali mislm da je to cijeli sustav ja bih hladio samo proc a ne cijeli komp, a mislim da proc nema bas 390w termalne energije

Aha, to bi znači bio Q6600... računaj  cca 100W, dakle ne bi smjelo biti problema po tom pitanju

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice