Sony Ericsson Xperia X8

poruka: 3.109
|
čitano: 1.104.123
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Xperia X8".
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

pozdrav ekipa

 

Zanima me dali se isplati preci na nesto drugo, ako postoji bolje od MiniCm7 2.0.7 Verzija sustava je 2.3.5

 

Hvala

Pro Deo Et Patria
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 3:52 (spartak17).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
oddball kaže...

Kalibrira tko bateriju poslije flashanja?

 Ja rijetko jedino ako me se jako brzo potrosi onda.

Don Believe The Type
14 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Imam jedan problem sa navedenim mobitelom.

Sve je normalno radilo do jučer navečer... Uđem u neku aplikaciju npr. Task Killer, Dolphin HD, preglednik, Facebook, svaka ta aplikacija crasha i izbaci mi onaj prozorcic da zaustavim proces. Normalno kod Dolphina mi izbaci onaj njegov prozor gdje pise da se aplikacija crashala i da mogu poslat Report..

Probao sam reboot, vaditi bateriju, ali ništa.

Zna netko u čemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
dv14 kaže...

Imam jedan problem sa navedenim mobitelom.

Sve je normalno radilo do jučer navečer... Uđem u neku aplikaciju npr. Task Killer, Dolphin HD, preglednik, Facebook, svaka ta aplikacija crasha i izbaci mi onaj prozorcic da zaustavim proces. Normalno kod Dolphina mi izbaci onaj njegov prozor gdje pise da se aplikacija crashala i da mogu poslat Report..

Probao sam reboot, vaditi bateriju, ali ništa.

Zna netko u čemu je problem?

Probaj s glavnim resetom.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
torrente kaže...

alo ekipa. ispao sam bedak i nisam nasao rjesenje.  rai se o jednom finom klincu koji mi je jucer prezentirao problem.

radio je youtube app preko wifi bezprijekorno.  mali nista nije natrpao na mob i novi je.

sad kad kliknes yt, ima poruka tipa "problemi sa networkom"... tu pocnem trazit problem,kad yt aplikacije uopce nema u pokrenutim niti instaliranim servisima.

zamolim ga da odemo na market i pod njegovim accom vidimo aplikacije,kad nema yt.   potrazim aplikaciju na marketu,kad ono pise...nemoze se instalirat jer vas mobitel ne podrzava aplikaciju.  vip mreza.

 

na kraju od mene velikog "geeka"...veliko nista.   koji je to vrag? zna netko?

 

pretpostavljam da mobitel nije rootan? 

 

moj prijedlog je da probate preko PC-Companona nadograditi verziju androida ili repairat-i software,u svakom slučaju možete probati i "tvornički reset" ,onda se bude vjerovatno i to resetiralo kao i sve ostale app.

 

inače,na tom Androidu što X8 službeno ima nije ništa čudno da se tako što desi jer je taj oficijalni rom dosta ubagiran po pitanju marketa i samih aplikacija. Ako ste malo bolje potkovani znanjem od custom romovima ili imate vremena da to proučite,preporučam instalaciju jednog od odličnih custom romova sa kojim ne da ćete rješiti samo taj problem već i dobiti nove mogućnosti za koje niste ni znali da možete imati..

 

pozdrav ;)

XPERIA X8 White * 2.3.7 MiniCM 2.1.8 by nobodyAtall * nAa-10 Kernel *
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
hvala na pomoci. cim probamo,javim rezultat. da,uredjaj nije diran.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
thuglife kaže...
dv14 kaže...

Imam jedan problem sa navedenim mobitelom.

Sve je normalno radilo do jučer navečer... Uđem u neku aplikaciju npr. Task Killer, Dolphin HD, preglednik, Facebook, svaka ta aplikacija crasha i izbaci mi onaj prozorcic da zaustavim proces. Normalno kod Dolphina mi izbaci onaj njegov prozor gdje pise da se aplikacija crashala i da mogu poslat Report..

Probao sam reboot, vaditi bateriju, ali ništa.

Zna netko u čemu je problem?

Probaj s glavnim resetom.

 

Vratio sam tvorničke postavke i sada sve radi normalno.

12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
dancy kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
...

 

ako koristiš ginger onda i treba baseband verzija15, ti sigurno imaš staru baseband verziju, nadogradi baseband na verziju 15 i napravi full wipe i trebalo bi radit

Every baseband version is: M76XX-TSNCJOLYM-534040xy where xy is either 06 or 15, depending on which baseband you flash.... Meni je 15, ali ja nisam stavljao nikakav kernel pošto treba bootloader a to mi može oštetiti mobitel pa ga nisam ni stavljao, ali ipak bi trebao raditi wi-fi?

15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Sa GingerDX bi ti trebao radit wifi. Probaj napravit full wipe ili ponovo instalirat najnovijiu verziju ako nemaš pa vidi jel radi.

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

imam rootani sonyericcson x 8 vech duzhe vrijeme... stari rom mi je dosadio pa sam ga odlucio promjenit..... naravno standardni postupak xda... nadjem rom... instaliram... reboot ... pocetna animacija i paff .. izabaci prozor s tekstom "android se nadogradjuje   pokretanje aplikacija "   cekao sam to oko 1h al nepokrece ... ugasit mob nmg jedino izvadit bateriju...ali ni onda mi neotvara onaj tkz. bios.. tak da nmg ni backup napravit..... dali ima koja tipka pomocu koje se ulazi u taj bios ili nesto :S thx unaprijed 

 

 

 

 

rijesheno hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2012 23:54 (tottisb).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

jedno totalno glupo pitanje.....ali nadams eda ćete shvatiti o čemu se radi jer ja nerazumijem...kupila x8 i nemogu uopće otvorit market.....traži google accaunt,sve znam kaj je...ali mi neželi prihvatit nijedan mail!!! zasto...kaj da radim??hvalaaaaaa

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Može samo gmail. Jel si proba s njim?

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

imam jedan problem pa ak neko moze pomoc..
ovako..

pokusavam instalirati kernel i skinem flash tool, ubacim kernel u firmwares i tu sve stima, stisnem flash i onda me trazi da spojim mob..
ugasim ga, drzim tipku back, ustekam kabel, prepozna ga i to stima..
sljedece sto mi izbaci je da ukljucim USB debugging i instalaciju sa unknown sources i to nebi bio problem da mi oboje nije ukljuceno..

i jos sam sebi ne vjerujem, idem provjeriti, iskljucim obje opcije, pa probam na taj nacin da se nije nest s**balo al opet isto..
ukljucim i opet ne radi..

imam GDX..

zna neko u cemu bi mogao biti problem?



Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 9:56 (Vesperian).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Vesperian kaže...

imam jedan problem pa ak neko moze pomoc..
ovako..

pokusavam instalirati kernel i skinem flash tool, ubacim kernel u firmwares i tu sve stima, stisnem flash i onda me trazi da spojim mob..
ugasim ga, drzim tipku back, ustekam kabel, prepozna ga i to stima..
sljedece sto mi izbaci je da ukljucim USB debugging i instalaciju sa unknown sources i to nebi bio problem da mi oboje nije ukljuceno..

i jos sam sebi ne vjerujem, idem provjeriti, iskljucim obje opcije, pa probam na taj nacin da se nije nest s**balo al opet isto..
ukljucim i opet ne radi..

imam GDX..

zna neko u cemu bi mogao biti problem?

 

možda u tome što nemaš otključan bootloader..

XPERIA X8 White * 2.3.7 MiniCM 2.1.8 by nobodyAtall * nAa-10 Kernel *
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Emcho kaže...
Vesperian kaže...

imam jedan problem pa ak neko moze pomoc..
ovako..

pokusavam instalirati kernel i skinem flash tool, ubacim kernel u firmwares i tu sve stima, stisnem flash i onda me trazi da spojim mob..
ugasim ga, drzim tipku back, ustekam kabel, prepozna ga i to stima..
sljedece sto mi izbaci je da ukljucim USB debugging i instalaciju sa unknown sources i to nebi bio problem da mi oboje nije ukljuceno..

i jos sam sebi ne vjerujem, idem provjeriti, iskljucim obje opcije, pa probam na taj nacin da se nije nest s**balo al opet isto..
ukljucim i opet ne radi..

imam GDX..

zna neko u cemu bi mogao biti problem?

 

možda u tome što nemaš otključan bootloader..

Si otključao BootLoader to moraš inače ništa i jesi li instalirao one gordon gate drivere imas u folderu gdje ti je flashtools instaliran.

Don Believe The Type
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Stiže nam novi rom izgledom i aplikacijama identičan onom sa xperia 2011.

Samo šta će radit izgleda samo sa custom karnelom pa ću morat otključat bootloader a toga se malo plašim.

Link

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Nemaš se čega jučer samo pomogao otključati Vespian-u bootloader sve je ljepo prošlo.Ja sam svoga otključako 5 Puta i 4 puta zaključao i sad je otključan i radi isto kao i prvog dana.

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Ma čujem da se može brickat mobitel s tim a moj je već dva puta bia na servisu i sad tek dobivam novi tako da je više bia u servisu nego u mene. Nisan se još bavia s tim, samo sam okom priletia temu i činilo mi se komplicirano. Može link odakle ti sljediš upute?

Only the brave
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2012 20:19 (RePlaY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
RePlaY kaže...

Ma čujem da se može brickat mobitel s tim a moj je već dva puta bia na servisu i sad tek dobivam novi tako da je više bia u servisu nego u mene. Nisan se još bavia s tim, samo sam okom priletia temu i činilo mi se komplicirano. Može link odakle ti sljediš upute?

 

da se uključim..

 

preporučam da na novijim X8 ne pokušavate otljučati bootloader jer je SE izao novi sigurnosni patch koji onemogućuje otključavanje istog,,onda se stvarno može napraviti hard brick i mob je za smeće.. ;))

XPERIA X8 White * 2.3.7 MiniCM 2.1.8 by nobodyAtall * nAa-10 Kernel *
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Evo ti ovaj unlock ovo ti je najlaksi ako se izgubis gdje samo pitaj.A ispod ti je relock tut koji sam ja napravio.Vidjet češ zavisi ako dobi novi mob al starije proizvodnje onda če moč imaš tamo u jednoj temi obnašnenje.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1436957

Don Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2012 20:31 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Kojeg boga su stavljali patch da onemoguće kad su za novije xperie oni omogućili otključavanje i podržavaju ga.

Nema logike.

 

Edit: Zapravo ima logike. Žele da kupimo novije uređaje. {#}

Only the brave
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2012 20:39 (RePlaY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
RePlaY kaže...

Kojeg boga su stavljali patch da onemoguće kad su za novije xperie oni omogućili otključavanje i podržavaju ga.

Nema logike.

 

Edit: Zapravo ima logike. Žele da kupimo novije uređaje. {#}

 

X8 je okarakteriziran kao mobitel koji nije za te potrebe,samo najosnovnije što se ima na androidu :D naši developeri su to sve previše razvili pa mi imamo neke funkcije koje imaju i oni dosta skuplji mobiteli..SE želi potaknuti kupnju novih uređaja ako to želiš raditi a X8 ostaviti taki kakav je sa androidom 2.1 i to..

ja sam samo upozorio i napisao kako sam čuo,ljudi se nebi žalili da to nije istina a vidio sam žalbi...tako da ako planiraš bar budi oprezan da ne s**bes nesto bezveze,nema potrebe..

XPERIA X8 White * 2.3.7 MiniCM7 2.1.9 by nobodyAtall * nAa-11 Kernel *
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Wrong Type mi je neki dan pomogao otkljucati bootloader i mogu rec da se radi ok..cak i bolje nego prije..mob je puno brzi, baterija duze traje..

 

jos jednom hvala na pomoci..

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 9:19 (Vesperian).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Zna li neko koji su otprilike u nas u opticaju trenutno po datumu proizvodnje. Prije ili posli 11w29?

Sve se bojim kako ću sad dobit noviji ka zamjenu.

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

pozdrav svima.vlasnik sam x8 xšerie i htio bih ga nadograditi tako da mogu brisati sve programe ili demo igrice koji su na njemu koje inace nemogu obrisati.e posto se ja bas nista ne kuzim u te gingere i rootove dali ima netko voljan da mi u par rijeci objasni ili da linkove sto moram instalirati ili sl. da unaprijedim svoj mobitel.hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Evo link.

Kad rootaš možeš onda brisat system aplikacije.

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
RePlaY kaže...

Zna li neko koji su otprilike u nas u opticaju trenutno po datumu proizvodnje. Prije ili posli 11w29?

Sve se bojim kako ću sad dobit noviji ka zamjenu.

Pošto je naša država u k i uvjek imamo stari hardvere vjerojatno prije.

Don Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 16:22 (WrongType).
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

A i to šta kažeš. Nadam se da ću dobit malo stariji al opet ne tolko da ima synaptic {#}

Ovaj novi semc debrand engine je baš ono šta san tražija, izludit ću nebuden li moga otključat.

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
RePlaY kaže...

A i to šta kažeš. Nadam se da ću dobit malo stariji al opet ne tolko da ima synaptic {#}

Ovaj novi semc debrand engine je baš ono šta san tražija, izludit ću nebuden li moga otključat.

 

dobar je taj semc engine,kao zamjena za stock 2.3 rom..samo sad neradi dost stvari još treba ga sredit malo..

XPERIA X8 White * 2.3.7 MiniCM7 2.1.9 by nobodyAtall * nAa-11 Kernel *
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Ja koristim GingerJHv2  isti kao taj semc engine ima sve ko i originalni sony samo drugi luancher.

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice