Sony Ericsson Xperia X8

poruka: 3.109
|
čitano: 1.104.117
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Xperia X8".
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
RePlaY kaže...

Ah, gotovo sad uzea sam crni.

Nego moželi se se napravit kakva veća šteta mjenjanjem romova, karnela i tih stvari, jeli uvjek mogu vratit na 2.1 kada nista nisan dira?

S tim se još nisan susreća pa nemam pojma i sve mi je trenutno komplicirano.

Koji rom i karnel preporučujete i ima li koji tut za početnika onako step by step?

dok ne otkljucavas bootloader (mijenjanje kernela) nemozes nista s*ebat

tako da ti je dovoljno da rootas, insltairas najnoviji gigngerDX i flashas module za stoc kernel i gotovo 

15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Kako na GingerDX stavit da sučelje bude ovakvo? 

Only the brave
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2012 15:39 (RePlaY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Mislim da je to active launcher ...provjeri.

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 1:28 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Uf, previše stvari se može modat na ovom X8, zbunjujuće je.

Zasad ću ostat na 2.1 sa omogućenim multitouchom pa kasnije kad se bolje ušemin iden dalje...

BTW dali vi vidite na malo tamnijoj podlozi nekakvu kao mrežicu, točkice, mrljice (što već) kad malo bolje pogledate ili je to samo do mog ekrana?

Slika mi nije baš kristalno čista kad se bolje pogleda.

Only the brave
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 0:49 (RePlaY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Na crnoj boji ti je normalno i kad malo bolje gledas vide se pikesli na ekranu.Ja sam vec probao sve romove i na kraju cu se vratit na moddan stock.

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
RePlaY kaže...

BTW dali vi vidite na malo tamnijoj podlozi nekakvu kao mrežicu, točkice, mrljice (što već) kad malo bolje pogledate ili je to samo do mog ekrana?

 

Displej ti je inače "pokriven" kapacitivnim senzorima koji su pod određenim kutem (pod suncem ili jačim svjetlom kada je ugašen ili su tamnije boje na displeju)  vidljivi kao točkice poredane u mrežicu.

To te nesmije brinuti {#}

Ili stvarno vidiš piksele (što je isto normalno)

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

A i mislija sam da je to samo šta se malo više vidi.

Na prijašnjem cookieu se to vidilo samo na najačem suncu pod kutem a i točkice su bile skroz sitne.

Tribali su to malo bolje odradit.

 

Imali ko link za taj active launcher i tut kako instalirat. Onaj xda je stvarno nepregledan.

Edit: Nasa san link za skinit na onom videu. Kako instalirat?

Edit2: Vidim na ima nastavak .apk pa jel se instalira ko svaka aplikacija?

Only the brave
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 14:05 (RePlaY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Razlika između rezistivnog i kapacitivnog ekrana je ogromna. Cookie je jedno xperia drugo. Launcher instaliraš kao bilo koju aplikaciju.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
RePlaY kaže...

A i mislija sam da je to samo šta se malo više vidi.

Na prijašnjem cookieu se to vidilo samo na najačem suncu pod kutem a i točkice su bile skroz sitne.

Tribali su to malo bolje odradit.

 

Imali ko link za taj active launcher i tut kako instalirat. Onaj xda je stvarno nepregledan.

Edit: Nasa san link za skinit na onom videu. Kako instalirat?

Edit2: Vidim na ima nastavak .apk pa jel se instalira ko svaka aplikacija?

 

tako je,normalno instaliraš kao i svaku drugu app ;)

XPERIA X8 White * 2.3.7 GingerDX.v021 by doixanh*
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

pozz!

Frend mi je dobio na poklon x8 iz Njemačke. 

Sada gledamo nemože slati poruke, može ih primati i zvati i sve ali ih nemože slati.

Gledao sam na netu za rješavanje problema, ali pise samo da treba u SMS centru na mobilnom uređaju upisati neki broj.

Problem je sada sta na tom mjestu ili bilo di na mobu nemogu naći taj SMS centar koji bi trebao biti u Postavke\ Bežične i ostale mreže/ Mobilne mreže

Ali tamo ga u tim mobilnim mrežama nema, kako rijesiti taj problem??

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 13:39 (UltimateRazor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

možda se desio zastoj kod njih samih(operator) tako da može nazvat službu za korisnike i iznjet svoj problem,naravno naglasiti da je X8 uređaj sa Androidom,sjećam se kad sam ih ja zvao 1. put kad nisam ništa znao slali su mi postavke od X2 koji je na WindowsOS haha,tako da kad njih nazove vjerovatno će ga oni uputit šta treba i gdje ;)

XPERIA X8 White * 2.3.7 GingerDX.v021 by doixanh*
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

hvala pokusat cemo :)

15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Jel mogu nekako saznat lozinku od gmail account s kojim sam se prijavija na market?

Napravija san novi gmail kad san se prijavljiva i očito šifru krivo upisa pa sad se nemogu priko kompa prijavit.

 

Jeli se može overclockat cpu bez da se instalira custom karnel?

Jel to uključeno u gingerDX jer kad san ga bija proba vidija san da ima nešto u opcijama za overclock?

I koja je frekvencija ovako najoptimalnije bez većeg zagrijavanja i ostalih anomalija?

Only the brave
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 22:38 (RePlaY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Skroz sam nov u u svemu tome, andoroida i svega ostalog, tako da imam par pitanja. Na mobitelu je Android 2.1. Je li se može nadograditi na 2.2 ili 2.3 i ima li kakvih teškoća poslije, da li radi brže ili? Potrebno mi je to da bi mogao aplikacije prebacit na sd karticu jer mi je ovako mobitel dosta spor. A znam da je za to sve potrebno rootanje moba, pa ako ima netko volje opisat kako se to sve radi ili dati likove di je dobro objašnjeno. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Evo na našem objašnjeno kako rootat i stavljat rom. link

S novim custom romovima radi dosta brže i manje troši bateriju te još puno poboljašanja i dodataka.

Na xda možes skinut romove, preporuka gingerDX 2.3.7. link

I ja sam novi al polako se uhodava.

 

Btw još čekam odgovor na moj post.

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8
stigao nam je prvi koliko-toliko funkcionalan ICS rom. Ubrzo se očekuju i novi ICS romovi sa sve više funkcionalnosti i izgleda da ćemo na kraju dobiti u potpunosti ispravan ICS na X8!
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1435603
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Iskerno ja ne prelazim na nikakav ROM koji ne radi barm 90%.

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 0:02 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
WrongType kaže...

Iskerno ja ne prelazim na nikakav ROM koji ne radi barm 90%.

pa naravno,nitko ne drži rom na kojem ne radi primjerice wi-fi ili kamera,ali ovo je samo za probu,a s vremenom će izaći i skroz funkcionalan ICS rom.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Oce meni osobno kamer netreba tak da vazan mi je wifi koji je za qurac na ovom mobitelu.

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 0:10 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
WrongType kaže...

Oce meni osobno kamer netreba tak da vazan mi je wifi koji je za qurac na ovom mobitelu.

Po čemu to?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Evo ovako kuca je na kat 4 sobe i ja sad imam ruter u prezimlju i na katu mi je kriz soba sa tom u prizmlju i jedva imam 1 crticu i nakon 20 min puca veza.

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 0:14 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
WrongType kaže...

Evo ovako kuca je na kat 4 sobe i ja sad imam ruter u prezimlju i na katu mi je kriz soba sa tom u prizmlju i jedva imam 1 crticu i nakon 20 min puca veza.

jbg,nemožeš očekivati da će jačina signala na mobitelu biti kao npr. na wireless karticama za PC.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Trebala bi biti jaca sigurno jer ti je 12 m udaljenost otprilike.

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
RePlaY kaže...

Jel mogu nekako saznat lozinku od gmail account s kojim sam se prijavija na market?

Napravija san novi gmail kad san se prijavljiva i očito šifru krivo upisa pa sad se nemogu priko kompa prijavit.

 

Jeli se može overclockat cpu bez da se instalira custom karnel?

Jel to uključeno u gingerDX jer kad san ga bija proba vidija san da ima nešto u opcijama za overclock?

I koja je frekvencija ovako najoptimalnije bez većeg zagrijavanja i ostalih anomalija?

Itko??

Only the brave
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Ljudi, imam ovaj mob, jos nisam nista upgradeao. Moze mi netko rec na koju verziju mogu upgradeat android i rec neke upute za to ili linkat. Hvala.

Sad vidim da sam na Androidu 2.1, onda nema dalje updatea za x8.

I jel može zalijepit netko tutorial za napravit multitouch, jel se može shebat mob kod toga i jel gubim garanciju?

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 16:35 (Tomislav95).
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Tomislav95 kaže...

Ljudi, imam ovaj mob, jos nisam nista upgradeao. Moze mi netko rec na koju verziju mogu upgradeat android i rec neke upute za to ili linkat. Hvala.

Sad vidim da sam na Androidu 2.1, onda nema dalje updatea za x8.

I jel može zalijepit netko tutorial za napravit multitouch, jel se može shebat mob kod toga i jel gubim garanciju?

samo potrazi na xda developers forumu, imas i ovdje negdje link za tutorial za rootanje (vrlo jednostavno)

multitocuh dobivas nakon sto flashas module za gingerDX (pretpostavit cu da ces nejga  instalirat buduci da je trenutno vjerovatno najbolji)

garancija se ne gubi jer uvijek mozes vratit u orginalno stanje a shebat nemozes aspolutno nista dok se ne pocnes igrat sa bootloaderom (i netrebas)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
badboycro kaže...
Tomislav95 kaže...

Ljudi, imam ovaj mob, jos nisam nista upgradeao. Moze mi netko rec na koju verziju mogu upgradeat android i rec neke upute za to ili linkat. Hvala.

Sad vidim da sam na Androidu 2.1, onda nema dalje updatea za x8.

I jel može zalijepit netko tutorial za napravit multitouch, jel se može shebat mob kod toga i jel gubim garanciju?

samo potrazi na xda developers forumu, imas i ovdje negdje link za tutorial za rootanje (vrlo jednostavno)

multitocuh dobivas nakon sto flashas module za gingerDX (pretpostavit cu da ces nejga   instalirat buduci da je trenutno vjerovatno najbolji)

garancija se ne gubi jer uvijek mozes vratit u orginalno stanje a shebat nemozes aspolutno nista dok se ne pocnes igrat sa bootloaderom (i netrebas)

Možeš mi ti kako pojasniti, jer tamo me samo šalje s jednog linka na drugi, a nigdje nemogu naći tutorial za newbie(nikad nisam rootao)

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

http://www.forum.hr/showthread.php?t=685447

 

Evo, posta san par postova iznad...

Only the brave
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Vraćam se nazad na Android 2.1 jer nakon nadogradnje na froyo, mobitel je postao jako spor. Nadajmo se da će ubrzo izaći official update na 2.2.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
markokos01 kaže...

Vraćam se nazad na Android 2.1 jer nakon nadogradnje na froyo, mobitel je postao jako spor. Nadajmo se da će ubrzo izaći official update na 2.2.

nece nikad nista sluzbeno izac iznad 2.1

 

stavi gingerDX, mob sa njim i modulima leti naspram 2.1 offical

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice