Sve ima svoju cijenu

poruka: 7
|
čitano: 2.626
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sve ima svoju cijenu

Ok, ovaj post treba da bude opomena svima koji dugo sjede pred kompom, programiraju i stvaraju čuda.

 

Mjesecima sam sjedio za kompom 10-16 sati dnevno da bi stigao uraditi razne projekte.  Sa radošću sam čekao proljeće i početak radova okolo kuće, npr obrada vrta,  šišanje trave, jer mi tih 2-3 sata relaksiraju.

Dočekao sam i to, no nakon deset dana hodanja, više ne mogu ni hodati, niti sjediti, niti raditi,  a da stopala ne oteknu i počnu boliti. Dobio sam upale okolo skočnog zgloba i još nije jasno o čemu se radi, vjerojatno istegnuti i sada upaljeni ligamenti koji čuvaju skočni zglob, ali postoji i druga mogućnost, da su nakon višemjesečnog sjedenja i naglog izlaganja fizičkim aktivnostima stradali krvni sudovi i kanali kojima ide limfa, to treba naknadno utvrditi.

 

Zato kolege pamet u glavu, više kretanja i vježbi.

 

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 17:44 (Nix).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Sve ima svoju cijenu

ffs čovječe, osnove, osnove! Kreći se, gibaj se, rastegni se. 2 sata dnevno se za to mogu odvojiti, da ti vene i arterije ne počnu propadati, a da ne govorimo o kičmi 

 

Nažalost sad znaš, polako vježbaj i doći će sve u normalu 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Sve ima svoju cijenu

Kad te pritisnu dugovanja i obveze, onda čovjek najmanje misli na sebe. Sve se nadaš neće tebe.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Sve ima svoju cijenu

ja sam isto imao problema s nogama. nakon pola sata obične štenje mi se počnu bolno kočiti koljena (tetive i ostale vezivna tkiva).

uspio sam popraivti stanje s redovitim vježbama/razgibavanjem, orbitrek, trčanje, sljeme...

 

kad ne koristiš neki dio tijela on počinje atrofirati tj. odumirati. 

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sve ima svoju cijenu

Cim prije nabavit standing desk

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sve ima svoju cijenu

Situacija se popravila.  Ipak nije riječ o bolesti krvnih žila (urađen ultrazvučni pregled) , nego imam negdje atipičnu (skrivenu) upalu (grlo, mokraćni kanali, zub, bubrezi,..). Dan nakon što sam počeo uzimati propisane antibiotike otok je spao.

 

Bakterija ispušta otrov u krv i to se manifestira upalom tkiva okolo gležnja i na podkoljenici  dijagnoza  erythema nodosum  , ja sumnjam kako bi izvor problema mogao biti u zubu kojeg sam nedavno popravio, na kojemu je zahvat rađen ispod mesa vilice.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sve ima svoju cijenu

Ovo s baš super napisao. Ja sam npr. danas odlučio završiti farbanje jednog vanjskog zida, i anakon cca 2 sata fifzčke aktivnosti bio sam u potpunosti nemoćan krenuti s dnevnim zadacima (web dizajn i internet marketing kampanje). Sutra sigurno neću ponoviti nešto slično :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice