Najbolji i najpovoljniji hosting

poruka: 189
|
čitano: 124.110
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Wmd mi se čini kao ok izbor, imaju akciju 1+1, stvarno brzu podršku, probao sam nekoliko hostinga... ali uvijek je bilo nešto negdje... no za sada sam kod njih sve što je trebalo riješavalo se u roku par minuta. stoga topla preporuka..

wmd hosting

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 10:44 (doktorcro).
 
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting

Meni je najbitnija podrška, brzina, koliko se čeka , koliko brzo odgovaraju i slično... pojedini hosting provideri, trebalo bi mi više podataka oko toga , cijena je manje bitna.

 

Tnx

http://wmd.hosting/akcija/367726
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 9:40 (ivanai0404).
16 godina
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting

Dobre vijesti. Hosting90 će sada biti dio Avalona.

Jeftini hosting90 gdje je za 150kn godišnje bilo 99.7% uptime-a i dobar odaziv sada ide u ruke Avalona po starim cijenama.

http://eepurl.com/b26v6D

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
7 godina
neaktivan
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Zanimljivo, znači sada kompletan host prelazi pod okrilje Avalona, dobar potez.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Da li se placa transfer domene na hosting? Tj da li mogu kupiti negdje domenu te je onda besplatno koristiti na odredenom hostingu? Ne znam nista u vezi ovakvih stvari pa se ispricavam ako sam glup.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting

Domenu možeš kupiti kod firmi koje pružaju te usluge, npr Regica, NameCheap, GoDaddy...

 

Domenu možeš koristiti na bilo kojem serveru/hostingu i prebacivati sa servera na server koliko hoćeš puta. Sve što trebaš je u postavkama domene podesiti name servere.

8 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting

Moze Avalon radit sto hoce, skup je ko sam vrag!

11 godina
neaktivan
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Koji jeftini VPS hosting preporučate?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting
FanBoy kaže...

Koji jeftini VPS hosting preporučate?

 DigitalOcean, OVH ili Hetzner.

10 godina
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Što se Hrvatske tiče i mog vlastitog iskustva sa 5-6 različitih Hosting providera, WMD nema konkurenciju. Imam zakupljenja 2 shared i jedan VPS hosting i nikad u više od 2 godine nisam imao ni najmanji problem sa njima. Par puta mi je trebala njihova intervencija jer nisam imao dovoljno ovlasti sa svoje strane i svaki put je bilo riješeno u roku par minuta. Podrška fenomenalna i nebitno je da li je 3 posljepodne ili 3 ujutro, uvijek u roku par minuta riješeno bude. Još te obavijeste ako se kakav virus nađe (probavam svakakve WP plugine pa se nađe koji), i ako primjete neke sumnjive aktivnosti koje smrde na neki napad ili nešto odmah te obavijeste.

 

Ne uspređujem cijene sa drugima ali mislim da su dosta povoljni pogotovo Shared hosting za 800 kuna godišnje (max 10 domena) + 1 god gratis.

 

Tko želi igrati na sigurno sa WMD-om ne može pogriješiti.

Moj PC  
2 1 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting
SnakeST kaže...

Što se Hrvatske tiče i mog vlastitog iskustva sa 5-6 različitih Hosting providera, WMD nema konkurenciju. Imam zakupljenja 2 shared i jedan VPS hosting i nikad u više od 2 godine nisam imao ni najmanji problem sa njima. Par puta mi je trebala njihova intervencija jer nisam imao dovoljno ovlasti sa svoje strane i svaki put je bilo riješeno u roku par minuta. Podrška fenomenalna i nebitno je da li je 3 posljepodne ili 3 ujutro, uvijek u roku par minuta riješeno bude. Još te obavijeste ako se kakav virus nađe (probavam svakakve WP plugine pa se nađe koji), i ako primjete neke sumnjive aktivnosti koje smrde na neki napad ili nešto odmah te obavijeste.

 

Ne uspređujem cijene sa drugima ali mislim da su dosta povoljni pogotovo Shared hosting za 800 kuna godišnje (max 10 domena) + 1 god gratis.

 

Tko želi igrati na sigurno sa WMD-om ne može pogriješiti.

 >> Podrška fenomenalna i nebitno je da li je 3 posljepodne ili 3 ujutro<<

 

podržavam

8 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting

Nevjerujte wmdu, barem ne koliko vidite ovdje. Ako je netko toliko pokvaren kao doktorcro da se registrira prije 8 dana i svi su mu postovi wmd, znaci nista drugo neradi nego ih reklamira odkad se registrirao. Ja wmdu sada uopce nebi vjerovao nista. Jos dava Snake thumb up ^^

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 15:21 (Kresimir4).
10 godina
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting
Kresimir4 kaže...

Nevjerujte wmdu, barem ne koliko vidite ovdje. Ako je netko toliko pokvaren kao doktorcro da se registrira prije 8 dana i svi su mu postovi wmd, znaci nista drugo neradi nego ih reklamira odkad se registrirao. Ja wmdu sada uopce nebi vjerovao nista. Jos dava Snake thumb up ^^

 

Pravi su ti razlozi ne vjerovati im :D

 

Jesi imao kakvo iskustvo sa njima? Ne vjerujes nikome ko se reklamira ili?

8 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting
SnakeST kaže...
Kresimir4 kaže...

Nevjerujte wmdu, barem ne koliko vidite ovdje. Ako je netko toliko pokvaren kao doktorcro da se registrira prije 8 dana i svi su mu postovi wmd, znaci nista drugo neradi nego ih reklamira odkad se registrirao. Ja wmdu sada uopce nebi vjerovao nista. Jos dava Snake thumb up ^^

 

Pravi su ti razlozi ne vjerovati im :D

 

Jesi imao kakvo iskustvo sa njima? Ne vjerujes nikome ko se reklamira ili?

 Vjerujem, ali da se osoba registrira prije nekoliko dana i samo piše o wmd hostingu i stavlja ne-affilate linkove na taj hosting, ako smo svi vulkanci bilo bi logicno da taj lik radi u tom hostingu te mu zbog toga nevjerujem, jer koliko jadan moras biti da zavaravas ljude koji traze hosting. Reci ti si taj i taj, predstavljam to i to i gotovo, a ne ovako na neki podmukli način od prvog dana reklamirat wmd.

13 godina
neaktivan
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Kakvo je vaše mišljenje o Plus hostingu? 

Link: https://www.plus.hr/ 

 

Znači nije moje, prijatelj ima blog koji hosta kod jednog drugog providera u Hrvatskoj, ali ima nekih problema s mailovima, svi mu završavaju u spam folderu koje pošalje šta smatra greškom servera, pa sad traži preporuku, a ovi su nešto skuplji, ali su dugo tu i vjerujem da su kvalitetni. Anyone?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Po meni najbolji hosting. Košta ali valja.

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting
stef_mrcina kaže...

Znači nije moje, prijatelj ima blog koji hosta kod jednog drugog providera u Hrvatskoj, ali ima nekih problema s mailovima, svi mu završavaju u spam folderu koje pošalje šta smatra greškom servera, pa sad traži preporuku, a ovi su nešto skuplji, ali su dugo tu i vjerujem da su kvalitetni. Anyone?

To je čest problem sa shareanim hostingom. Netko zaspama, pa svi koji dijele isti server ispaštaju. Imao sam isti problem i moj hoster me jednostavno prebacio na drugi server i stvar je bila riješena.

www.petvolta.com
8 godina
neaktivan
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Sta kazete na ovo? Meni zvuci oke:

web hosting.start
* 100,00kn + PDV godišnje

  • * 1 GB prostora
  • * Neograničen promet
  • * 1 e-mail adresa (1 GB mailbox)
  • * Serveri smješteni u Hrvatskoj
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Bok imamo hosting kod https://www.web-hosting.work/ i zadovoljni smo. Prije par dana prešli su na SSD diskove i primjeti se mala razlika. Inače kod njih mi se sviđa web sučelje koje imaju za administrtiranje dokumenata i baze podataka. Podrška je OK.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Trebao bih pomoć oko izbora novog ili produljenja hostinga:

imam host na Hostgatoru kojeg sam zajedno s domenom za prvih 3 mjeseca platio ~22$ (uz coupon code), sad mi je paket pri kraju i Hostgator ne nudi discount na produljenje hosta.

Ugavnom cijena za novih 3 mjeseca je ~33$ šta mi se čini previše obzirom na prvu cijenu.

 

Što bi preporučili, neki novi host ili je ovih 33$ ok cijena obzirom na konkurenciju?

Ili možda postoji način za popust pri produljenju na hostagoru koji mi je promakao?

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2016 7:55 (sokol7).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Čitam sve ovo pa sam dobio volju i napisati svoje mišljenje i iskustvo. Čak sam se i friško registrirao radi toga, a i nisam švrljao po forumima odavno, godinama od pojave FB.

Ovako stoje stvari kod mene. Od 2002 uvijek imamo po neki paketić hostinga za naše male privatne stranice. Prvi hosting smo uzeli kod Plusa zato što sam na njega naletio na internetu i tada je bio bar duplo jeftiniji od bezobrazno skupog HTa i ne znam tko je još tada davao usluge, valjda Iskon i više  skoro nitko. Nama tada nije trebalo puno, nismo imali ni iskustva pa nije bilo važno. Još nije bilo Cpanela nego su se komande upisivale ručno, užas jedan. Prvi hosting smo imali na Windows serveru, kasnije smo prešli na Linux kad se je pojavio i spasonosni CP.

I tako smo godinama bili kod Plusa koji je pomalo rastao u sve večeg igrača na HR tržištu. Nikad, apsolutno nikad nismo imali problema ni sa čime, nisam mislim nikada ni tražio podršku. Naše male stranice su tako mirno živile dok se nisu pojavili novi igrači sa sve nižim cjenama. Onda jedne godine pređem kod Edija u sada već odavno pokojni Gem radi cijene naravno. Bilo je i tamo dobro, čovjek je baš bio OK čuli smo se telefonom par puta al bilo je i problemo, recimo kad su Turski hakeri stavili sve mrtvačke  glave preko stranica i napisali hacked by .... i Turske zastave. Edi se mučio danima dok to nije skinuo. On je imao zakupljeno nešto prostora kod nekog valjda u Americi. Problem je bio i sa spamerima. Jednog dana mi prijateljica javlja da su moji mailovi kod nje u Gmailu u spamu. To je točno onako kao je gore netko napisao, kad ti susjed na serveru počme spamati odete lijepo svi u spam. Sranje je bilo što je to trajalo mjesecima dok se nije saznalo, a ja sam se čudio što me ljudi ne šljive i ne odgovaraju na mailove. A bilo je jako važnih stvari, kad se sad sjetim koliko mi je posla propalo radi toga sigurno bih da mi netko uživo naleti i kaže da se on bavio slanjem spama, ma zatukao bih ga na licu mjesta. To je problem na koji trebate paziti, od tada ne koristim ništa nego Gmail. Mislim da se to kod nekog dobrog providera ne bi danas trebalo dogoditi.

E onda je jednog ružnog dana Avalon kupio Gem. Iduće godine je naravno digao cijene da  izjednači sa svojima no dobro tehnički nije bilo loše sve je uvijek radilo dobro , odgovarali su na neke moje gluposti i iza  ponoći. Naš neželjeni brak trajao je još tu godinu dok im nismo, radi nekih svojih problema kasnili par mjeseci sa plačanjem a oni su u svojoj pohlepi i koristoljublju da oslobode tih naših stotinjak MB koji su inaće činili 0,000000000000000000000000000000.....01 promila od njihova ukupnog prostora bez obavijesti okrutno sve naše zbrisali s lica servera, bez backupa, bez ikakve mogučnosti da se povrati. Rekao sam im da nema šanse da više ikad vide naš novčić. Tako su nas izgubili za narednih 20-30-40... godina, ma dok god budemo živi i mi i oni. Eto vam na baš vam je smetalo tih teških par MB. Dodatno sranje je bilo što je puno dokumenata zauvijek propalo jer su nam doma izgarali diskovi a pola CDova se više ne može očitati pa sam još puno bijesniji radi toga svega

Tako smo se vratili Plusu gdje ćemo vjerujem ostati doživotno.

Poanta ovoga svega je da napišem da u skoro desetak godina boravka pod okriljem Plusa nismo nikada imali nikakav problem. Oni nisu bez razloga izrasli od sitnog u največeg i vjerujem danas najboljeg HR igrača. Odavno su na tržištu i stalno napreduju. Puno njih je u međuvremenu propalo. Trenutno su možda i najskuplji ali sa razlogom. Kvalitetu uvijek treba platiti, nije zaludu Audi toliko skuplji od Dacie. Ali sad kad pogledam što mi znaći nekih 100-200 kuna godišnje manje ili više. Imam onaj najmanji Linux paket 400 i nešto kuna. Na stranu firmu ne bih nikad išao. Od domačih ne kažem da nema još dobrih baš i ne znam jer ne pratim toliko i nemogu znati dok nešto ne probam. Danas kad pogledam unazad žao mi je što sam ikada švrljao okolo i išao od njih. Plus danas nudi valjda sve što se može ponuditi, prvenstveno po pitanju zaštite i sigurnosti. I nisam nikad u svih ovih godina naletio da se netko žalio na njih. 

Za druge ne znam vjerujem da ima još kvalitetnih ali ovo mi je debelo provjereno i ne želim dalje provjeravati više nikada.

Uglavnom moja peporuka je tražite kvalitetnu firmu sa iskustvom koja ima svoje servere locirane u Hrvatskoj i koji vam ostavljaju ozbiljan dojam da im neće dosaditi to što rade kroz koju godinu. Nekad je prije 15tak godina HT nudio baš to najbolju kvalitetu u nas ali po ogromnim cijenama ne znam danas vidim da sad na svojoj stranici prodaju Adrijin hosting koji je lociran u Iskonovom centru. To su valjda sve njihove firme koje su kupili ali ne shvačam zašto su odustali od svog branda.

I naravno podrška, recimo kad bih pitao Plusa za neke nehitne stvari oko domena ili slično jako brzo bi odgovorili. Volio bih da imaju podršku 24 sata, zapravo mislim da imjau za ozbiljne probleme, nije mi nikad trebalo pa ne znam.

Ne kažem da Avalon ili treči nisu tehnički kvalitetni, ne kažem da i drugi ne bi izbrisali sve kad se zakasni sa uplatom.

Da rezimiram moja debela preporuka nakon 15 godina web iskustva Plus i samo Plus pogotovo ako vam hosting treba za nešto ozbiljnije. Ako ne možete i na free kod Wix-a sad su totalno pojednostavnili može se svatko snaći. Kad vam s vremenom zasmetaju njihovi banneri platite par dolara mjesečno da se maknu i eto. Ako pišete svoj neformalni blog možete i na free, gledam sva ona gomila napisana na Indexu stoji već desetljeće i tko zna kolko će još.

Ako će te ozbiljno i ne želite nikave poteškoče onda vam je Plus siguran izbor. Jako dobar izbor.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 5:07 (cc11).
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Sve te hr host firme su ok ako zelis staticnu stranicu sa minimalno napora, ali cim je nesto zahtjevnije (vps, server) kosta duplo/troduplo vise nego van Hrvatske. Ako znate malo vise o odrzavanju servera onda svakako preporucam:

https://www.digitalocean.com/pricing/
https://www.vultr.com/pricing/
https://www.ovh.co.uk/

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting
Ivo Robić kaže...

Sve te hr host firme su ok ako zelis staticnu stranicu sa minimalno napora, ali cim je nesto zahtjevnije (vps, server) kosta duplo/troduplo vise nego van Hrvatske. Ako znate malo vise o odrzavanju servera onda svakako preporucam:
 

 

Ne nužno, ima u RH kvalitetnih igrača, a da su cijenom više nego dobri.

Npr. Mydataknox hosting ima pristojne cijene i sve je smješteno u Hrvatskoj u njihovom vlastitom centru.
Nije riječ o (za rvacku klasičnim) kvazicentrima u garažama, katovima poslovnih zgrada i slično, s jeftinim kantama i šrot diskovima nego imaju datacentar koji sam imao prilike vidjeti iznutra i koriste enterprise opremu koja košta k'o suho zlato.
Sve u oblaku, čudo jedno (da, palim se na mreže i hardver )

Battlelog: [deda] lubosaur
14 godina
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting

Pa nije loše, KVM nije ni tako lako prebukirati... kad bi bar još napisali koje su jezgre u igri i što im je to "SSD HDD".

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting
bunkermax kaže...
@fratelo

Mozes free hosting na googleovom blogspotu i onda samo kupis domenu i preusmjeris ju na blogspot.

 Pozdrav,

 

Da li u tom slučaju ime bude npr. www.ime.com ili www.ime.blogspot.com (ili slično tome)?

 

Hvala

10 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting
Www.ime.com
14 godina
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting
Eol kaže...

Pa nije loše, KVM nije ni tako lako prebukirati... kad bi bar još napisali koje su jezgre u igri i što im je to "SSD HDD".

Koliko sam ja uspio tamo vidjeti, ima lijepih NAS-ova, ali ne znam koji dio je za njihovu hosting uslugu. 

 

Pitao sam podršku što koriste pa sam dobio ovaj odgovor:

Poštovani,

dodatne informacije o samoj opremi nisu objavljene jer Mydataknox web stranice još uvijek uređujemo, a nisu još u pogonu niti sve usluge koje će Mydataknox nuditi.

Što se Vašeg upita tiče, naši serveri "vrte se" na Intel Xeon E5-2620 v3 procesorima, a za diskove je zadužen enterprise flash storage.

SSD HDD se zapravo odnosi na enterprise flash storage, ali klijentima je u pravilu lakše shvatiti SSD... ili smo barem mi bili takvog mišljenja.

Iskoristili smo ovu priliku pa smo informacije o VPS paketima dopunili osnovnim informacijama o kojima ovdje pišemo.

Ukoliko imate bilo kakvih dodatnih pitanja, naša podrška stoji Vam na raspolaganju.

 

Ja osobno imam 2 virtualke kod njih (testiram jer imam ih oveći broj u Nizozemskoj koje želim bliže), zasad sve funkcionira.

Battlelog: [deda] lubosaur
7 godina
neaktivan
offline
Najbolji i najpovoljniji hosting

Trebam preporuku za hosting. Radim u jednom komunalnom poduzeću i budući da se povremeno zanimam s tim web stranicama napravio sam nama da poduzeće, ali nikad do sada još nisam zakupljivao web hosting tako da nemam iskustava s tim dijelom niti sam uspoznat s detaljima na koje moram obratiti pozornost pri izboru i općenito ne znam kakvu kvalitetu usluge nudi pojedini hosting.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting

Ja sam od naših koristio Avalon kada sam nekim klijentima radio stranice. Sada koristim nekakav arixvie američki bar mislim da se tako zove. Malo su skuplji ali za ulozeno dobiveno 10 puta bolji od recimo gore navedenog avalona

https://trebam-posao.com
14 godina
offline
Re: Najbolji i najpovoljniji hosting
azra.ng2 kaže...

Sada koristim nekakav arixvie američki bar mislim da se tako zove. Malo su skuplji ali za ulozeno dobiveno 10 puta bolji od recimo gore navedenog avalona

 

Čak i ako ti se Arvixe sad čini ok, sigurno neće još dugo: http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1426657

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice