Html/css - naprednije

poruka: 16
|
čitano: 5.222
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Html/css - naprednije

Pozdrav,

 

Znam raditi u html/css-u.. ali ponekad me buni na koji način da organizujem web stranicu.

 

Da li postoji neki kostur/šablon/template koji bi mogao pomoći kako pravilno pisati html/css kod? Znamo svi da možemo napraviti neki izgled stranice na više načina, ali kvalitet je drugačiji. 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Html/css - naprednije

Postoji, 

 

http://www.initializr.com/ Ovdje imaš objašnjenje na hrvatskom

 

ili

 

http://foundation.zurb.com/

 

Za početak dovoljno

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Html/css - naprednije
dexter2 kaže...

HTML5 bolierplate plus neki grid system, i još nakačiš neki css preprocessor, tipa less. Što točno želiš?

Nix kaže...

Postoji, 

Hm, nisi se ti negdje kleo u Bootstrap? Meni je learning curve kod Foundationa puno brži nego kod Bootstrapa.

13 godina
offline
Html/css - naprednije

Bootstrap je dobar za dizajn admin panela, za frontend baš i nije najsretniji...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Html/css - naprednije
david7 kaže...

Bootstrap je dobar za dizajn admin panela, za frontend baš i nije najsretniji...

Upravo tako, dobivaš super usable UI admin panela out-of-the-box, no opet nije najsretnije kombinirati kombinaciju Foundation/Bootstrap.

16 godina
offline
Re: Html/css - naprednije
alankish kaže...
dexter2 kaže...

HTML5 bolierplate plus neki grid system, i još nakačiš neki css preprocessor, tipa less. Što točno želiš?

Nix kaže...

Postoji, 

Hm, nisi se ti negdje kleo u Bootstrap? Meni je learning curve kod Foundationa puno brži nego kod Bootstrapa.

Ne, nisam se kleo, nego sam ga preporučio.  Na njemu sam uradio administraciju, ranije sam na temi razvoj web stranica spomenuo i Zurb Foundation na kojemu sam izradio jedan prototip javnog dijela web stranice. 

 

Na kraju sam se ipak odlučio za primjenu custom rješenja na javnom dijelu web stranica,  css file je u konačnici daleko manji. 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Html/css - naprednije
Nix kaže...

Ne, nisam se kleo, nego sam ga preporučio.  Na njemu sam uradio administraciju, ranije sam na temi razvoj web stranica spomenuo i Zurb Foundation na kojemu sam izradio jedan prototip javnog dijela web stranice. 

 

Na kraju sam se ipak odlučio za primjenu custom rješenja na javnom dijelu web stranica,  css file je u konačnici daleko manji. 

NHF, kako što sam i gore rekao, Bootstrap pruža definitivno najbolji UI out-of-the-box. Custom riješenje, ili riješenje bazirano na nekom od gotovih boilerplate je uvijek bolje nego silovati ogromne CSS fajlove tamo gdje ih netreba.

10 godina
neaktivan
offline
Html/css - naprednije

Pozdrav, zanima me kako ću ukloniti crtu ispod linka.. Probala sam sa text-decoration:none; al neće, i dalje je crta tu.. Jel postoji neko drugo rješenje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Html/css - naprednije
NiNa118 kaže...

Pozdrav, zanima me kako ću ukloniti crtu ispod linka.. Probala sam sa text-decoration:none; al neće, i dalje je crta tu.. Jel postoji neko drugo rješenje?

To je jedino riješenje.

 

Ako ne radi, ili nii dobro napisala selector, ili ti neko drugo pravilo (možda više specifično) overwrite-a.

WordPress ❤
10 godina
neaktivan
offline
Html/css - naprednije

Može pomoć kako da napravim link koji vodi na novu stranicu?? Znači da se ta nova stranica ne učitaje na istom mjestu nego da se otvara novi prozor?? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Html/css - naprednije
NiNa118 kaže...

Može pomoć kako da napravim link koji vodi na novu stranicu?? Znači da se ta nova stranica ne učitaje na istom mjestu nego da se otvara novi prozor?? 

<a href="ovdje ide link" target="_blank">Klikni</a>

 

target atribut postaviš na "_blank" i stranica se otvara u novom tabu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Html/css - naprednije

Hvala puno, radi :D

10 godina
neaktivan
offline
Html/css - naprednije

Opet ja sa pitanjima.. Al treba mi kod koji izjednačava stranice u svim preglednicima??? Znači, da stranica izgleda isto kada je otvorim u Cromu, Mozilli,.. :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Html/css - naprednije

Koristi CSS reset... Ako je dio posla već gotov, onda ćeš morat prilagođavat neke sitnice...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Html/css - naprednije

Skoro je sve gotovo.. našla sam taj kod na netu, al gdje da ga umetnem?? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Html/css - naprednije

Na početak svog css file-a

WordPress ❤
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice