Bug Forum BlackOut

poruka: 174
|
čitano: 44.128
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Bug Forum BlackOut

Nakon što sam izradio Terminal Bug skin za Bug forum, reakcije su bile prilično dobre i postalo je jasno kako bi dosta članova Bug foruma voljela vidjeti forum u malo tamnijim tonovima. Nažalost, skin kao takav pati od ozbiljnog problema koji je posljedica odabrane tehnologije. Naime, Terminal Bug skin je izveden kao Greasemonkey skripta, pa se promjena CSS stilova može na stranicu primjeniti tek nakon što se stranica potpuno učita. Zbog toga je dolazilo do efekta "bljeskanja" prilikom zamjene bijele boje crnom, a to je bilo osobitno vidljivo kod dugačkih stranica.

 

Upravo zbog toga se nedugo nakon predstavljanja Terminal Bug skina pojavila ideja da forum dobije tamniji skin koji će biti nativno podržan kroz forumske CSS-ove. Na taj način bi se neugodni efekt "bljeskanja" u potpunosti otklonio. Neki su predlagali potpuno novi skin, a drugi tzv. "noćni mod" (isti skin, ali u crno/bijeloj varijanti). Iskreno, meni se osobno puno više svidjela ova druga ideja. S obzirom da omogućavanje rada s alternativnim CSS-om za forum zahtjeva određene programske izmjene, kao i izmjene na bazi podataka te kreiranje potpuno novog CSS-a, pitanje je kada će i hoće li uopće ta mogućnost biti implementirana. Kako mi se ideja ipak doista svidjela, odlučio sam poduzeti nešto po tom pitanju.

 

Naravno, morao sam odustati od Greasemonkeya i počeo sam tražiti alternativna rješenja. Vrlo brzo sam pronašao Stylish koji omogućava primjenu stilova i prije nego se željena stranica učita. A to je upravo ono što mi je bilo potrebno da izradim Bug Forum BlackOut, svojevrstan "noćni mod" za Bug forum. Na priloženim slikama pri kraju posta možete vidjeti kako Bug Forum BlackOut izgleda u svakodnevnom radu. Nadam se da će vam se svidjeti! Također bi molio da prijavite sve bugove na koje naletite kako bi ih mogao ispraviti.

 

U nastavku posta sljede upute za instalaciju Bug Forum BlackOut (BFBO), povijest vezija i screenshots. Uživajte u mračnom Bug forumu! {#}

 


INSTALACIJA

Firefox

1. Skinite i instalirajte Stylish za Firefox
2. Skinite BFBO za Firefox s jednog od mirrora:
    - Uploadedit
    - Pastebin
3. Pokrenite izradu novog stila u Stylishu
4. U prozoru koji će se otvoriti u polje Name (1) unesite Bug Forum BlackOut, u veliko polje za unos teksta (2) zaljepite sadržaj datoteke koju ste skinuli u 2. koraku, te konačno kliknite na Save (3)

5. Ako vam Firefox ne upali stil automatski, resetirajte ga


Chrome
1. Skinite i intalirajte Stylish za Chrome
2. Skinite BFBO za Chrome s jednog od mirrora:
    - Uploadedit
    - Pastebin
3. Pokrenite izradu novog stila u Stylishu
4. U tabu koji će se otvoriti u polje Name (1)  unesite te Bug Forum BlackOut, potom kliknite na Enabled (2), u veliko polje za unos teksta (3) zaljepite sadržaj datoteke koju ste skinuli u 2. koraku, u polje Applies to (4) dodajte 2 zapisa tipa "URLs starting with" (http://www.bug.hr/forum i http://bug.hr/forum) te konačno kliknite na Save (5)
5. Ako vam Chrome ne upali stil automatski, resetirajte ga



Opera
1. Skinite i instalirajte Easy User CSS za Operu
2. Skinite BFBO za Operu s jednog od mirrora:
    - Uploadedit
    - Pastebin
3. Kliknite na Easy User CSS ikonu u gornjem desnom kutu (1), u veliko polje za unos teksta (2) zaljepite sadržaj datoteke koju ste skinuli u 2. koraku i kliknite na Save (3)

4. Ako vam Opera ne upali stil automatski, resetirajte ju




UKLJUČIVANJE PRIKAZA SKRIVENIH ELEMENTATA
Ako želite uključiti elemente foruma koje BFBO incijalno ne prikazuje, to možete tako da obrište sljedeće linije:

Oglasi između postova
.oglas {display: none;}
Pretplatnička ikona
.forum .f_postovi2 .post .bottommenu_new .pretplatnik_bug {display: none;}
Panel za pretraživanje
.forum .f_rightmenu .rightmenu .searchbox {display: none;}

 

 


SKRIVANJE NEŽELJENIH ELEMENATA

Ako želite isključiti elemente foruma koje BFBO incijalno prikazuje, to možete tako da dodate sljedeće linije:

 

Uklanjanje opcije za davanje palca dolje i prikaz brojača

/*===================================================================== */
/* FORUM - UKLANJANJE PALACA DOLJE */
/*===================================================================== */
.forum .f_postovi2 .post .bottommenu_new .bm_vote span.broj {display: none ! important;}
.forum .f_postovi2 .post .bottommenu_new .neslazem {display: none ! important;}
.forum .f_postovi2 .post .bottommenu_new .bm_vote .prijavi {margin-left: -4px ! important;}
.forum .f_postovi2 .post .bottommenu_new .slazem {margin-right: 8px ! important;}



FORUMSKE SKRIPTE KOMPATIBILNE S BFBO
- ISKBO v1.0.0 by vlad0
- BOL Sidebar v2 - Blackout izdanje by drnde
(AKO NAPRAVITE SVOJU SKRIPTU + BFBO VERZIJU, POŠALJITE MI PM DA JU DODAM NA LISTU)

 

POVIJEST VERZIJA

Verzija 2.0.0
- dodana puna podrška za Operu
- ispravljene uočene sintaksne greške
- izbrisane uočene redundancije

Verzija 1.5.1
- ispravljene greške u prikazu poruke dana
- popravljen padding naslova u desnom izborniku
- popravljene boje teksta i inputboxova u popup okvirima
- popravljene boje velikih naslova i malog izbornika na vrhu
- popravljenje boje u prikazu profila
- promijenjene boje u editoru posta

Verzija 1.5.0
- dodana puna podrška za Chrome

Verzija 1.0.3
- ispravljen problem s prikazom poruka autora
- dorađen prikaz prozora za slanje privatnih poruka
- dorađen prikaz liste privatnih poruka
- dorađen prikaz prozora profila autora
- dorađen prikaz prozora uređivanja profila

Verzija 1.0.2
- dorađen izgled naslova u desnom izborniku
- ispravljen problem s prikazom aktivne tipke Hvala
- povećano prazno mjesto između gornjeg izbornika i vrha stranice, dodan gradijent

- popravljena greška u footeru foruma (svijetla crta)

- popravljena boja okvira oko popisa korisnika
- popravljena boja copyright teksta

Verzija 1.0.1
- uključeno prikazivanje okvira s Aktualnim vijestima (radi zadržavanja kompatibilnosti s Bug Extra skriptom)

- fontovi u Aktualnim vijestima i Aktivnim temama postavljeni na 11px (ranije: 10px)
- uklonjena ikona za pretplatnike

Verzija 1.0.0

- dodana puna podrška za Firefox
- izrađena prva vezija tamnog CSS stila za forum

- uklonjen forum header

- uklonjen okvir s Aktualnim vijestima

- uklonjen okvir za pretraživanje

- uklonjeni oglasi u postovima




SCREENSHOTS

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.8.2014 0:09 (vlad0).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum BlackOut
vlad0 kaže...

Mada ga neću koristiti jer mi ovako i više nego paše, svaka čast za trud.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 23:52 (thuglife).
14 godina
offline
Re: Bug Forum BlackOut

Super izgleda, ali ne koristim jer si mi ukinuo dosta potrebnih elemenata. Tj. koristim sve osim oglasa..:P

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
14 godina
protjeran
offline
Bug Forum BlackOut

Wow, bravo, super napravljeno :)

WP
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum BlackOut
DamageHigh kaže...

Super izgleda, ali ne koristim jer si mi ukinuo dosta potrebnih elemenata. Tj. koristim sve osim oglasa..:P

Nije ih problem vratiti - izvorni kod je komentiran i samo pronađi liniju koda (za element koji ti treba) u kojoj piše

NAZIV_ELEMENTA {display: none;}

i onda izbriši tu liniju i sačuvaj promjene. I to je to. {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Bug Forum BlackOut

Odličan posao Vlad0 jedino se tuče s Drnde-ovom skriptom Bug Extra (OpenSUSE 11.4, FF 5).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum BlackOut
mario.L_hr kaže...

Odličan posao Vlad0 jedino se tuče s Drnde-ovom skriptom Bug Extra (OpenSUSE 11.4, FF 5).

 

Hm, ja ju ne koristim... {#} Može link do te skripte i opis / screenshot greške?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
offline
Bug Forum BlackOut

Nema solucije za Operu? Baš  šteta.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum BlackOut
mind_challenge kaže...

Nema solucije za Operu? Baš šteta.

 

Postoji OVO. E sad, da li radi - nemam pojma. Probajte. Koliko vidim na toj stranici, možda će biti potrebne i neke sitnije modifikacije stila da bi sve proradilo.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Re: Bug Forum BlackOut
vlad0 kaže...

 

Hm, ja ju ne koristim... {#} Može link do te skripte i opis / screenshot greške?

Evo linka.

 

Umjesto SS-a evo kratkog opisa. Kada se pojavi nova poruka u temi u kojoj sudjelujem ili pratim ista je vidljiva sa strane. Nakon što apliciram BFBO styl jednostavno mi se više ne pojavljuje prikaz poruka u temi sa strane.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: Bug Forum BlackOut
vlad0 kaže...
mind_challenge kaže...

Nema solucije za Operu? Baš  šteta.

 

Postoji OVO. E sad, da li radi - nemam pojma. Probajte. Koliko vidim na toj stranici, možda će biti potrebne i neke sitnije modifikacije stila da bi sve proradilo.

  To je za Operu 9.5 i neradi na novijim verzijama, nažalost.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
moderator
offline
Bug Forum BlackOut

odlično, samo ako možeš riješit to sa bugextra skriptom

i možda povećat font aktivnim temama s desne strane, meni je malo presitno...

R.I.P. EnlightenedPhoenix ......////...... TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Bug Forum BlackOut

E ovo mi je trebalo!{#} Od ove bijele znam nekad dobiti glavobolje (kad malo duze visim na rofumu).

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum BlackOut
mario.L_hr kaže...
vlad0 kaže...

 

Hm, ja ju ne koristim... {#} Može link do te skripte i opis / screenshot greške?

Evo linka.

 

Umjesto SS-a evo kratkog opisa. Kada se pojavi nova poruka u temi u kojoj sudjelujem ili pratim ista je vidljiva sa strane. Nakon što apliciram BFBO styl jednostavno mi se više ne pojavljuje prikaz poruka u temi sa strane.

 

OK, ovako...

 

Pronađi

/* ==================================================================================== */
/* PANEL DESNO - AKTUALNE VIJESTI */
/* ==================================================================================== */

I ispod tog komentara zamijeni sljedeće linije

.forum .f_rightmenu .rightmenu .listbox .alt {display: none;}
.forum .f_rightmenu .rightmenu .listbox .headerBol {display: none;}

 

Sa ovim

.forum .f_rightmenu .rightmenu .listbox .headerBol {background-image: -moz-linear-gradient(#4c4c4c, #909090) ! important;}
.forum .f_rightmenu .rightmenu .listbox .content ul li {border-width: 0px ! important;}

 

That should do it.

 

P.S.

Nuspojava je da će ti to upaliti i okvir Aktualne vijesti (ne znam koliko ti je to bitno - meni osobno malo smeta, pa sam ga zato i maknuo). To je zbog toga što ova skripta koristi iste elemente kao i taj okvir. {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Re: Bug Forum BlackOut
vlad0 kaže...
mario.L_hr kaže...
vlad0 kaže...

 

Hm, ja ju ne koristim... {#} Može link do te skripte i opis / screenshot greške?

Evo linka.

 

Umjesto SS-a evo kratkog opisa. Kada se pojavi nova poruka u temi u kojoj sudjelujem ili pratim ista je vidljiva sa strane. Nakon što apliciram BFBO styl jednostavno mi se više ne pojavljuje prikaz poruka u temi sa strane.

 

OK, ovako...

 

Pronađi

/* ==================================================================================== */
/* PANEL DESNO - AKTUALNE VIJESTI */
/* ==================================================================================== */

I ispod tog komentara zamijeni sljedeće linije

.forum .f_rightmenu .rightmenu .listbox .alt {display: none;}
.forum .f_rightmenu .rightmenu .listbox .headerBol {display: none;}

 

Sa ovim

.forum .f_rightmenu .rightmenu .listbox .headerBol {background-image: -moz-linear-gradient(#4c4c4c, #909090) ! important;}
.forum .f_rightmenu .rightmenu .listbox .content ul li {border-width: 0px ! important;}

 

That should do it.

 

P.S.

Nuspojava je da će ti to upaliti i okvir Aktualne vijesti (ne znam koliko ti je to bitno - meni osobno malo smeta, pa sam ga zato i maknuo). To je zbog toga što ova skripta koristi iste elemente kao i taj okvir. {#}

Vjerojatno se radi o istom problemu i Terminal Bug skinu jer ni tamo nije radila ista skripta.

 

Sada radi ko bebica.{#}

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
neaktivan
offline
Bug Forum BlackOut

Dosad uočene greške su ispravljene i u prvi post je stavljen download link s kojeg možete skinuti verziju 1.0.1.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
moderator
offline
Re: Bug Forum BlackOut
vlad0 kaže...

Dosad uočene greške su ispravljene i u prvi post je stavljen download link s kojeg možete skinuti verziju 1.0.1.

evo sad je ako se mene pita odlično :)

 

EDIT: sad primjetio jednu sitnicu...kada kliknem na HVALA boja ostane ista...na TU i TD se promijeni u plavu...

R.I.P. EnlightenedPhoenix ......////...... TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 1:40 (XXX-Man).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum BlackOut
XXX-Man kaže...
vlad0 kaže...

Dosad uočene greške su ispravljene i u prvi post je stavljen download link s kojeg možete skinuti verziju 1.0.1.

evo sad je ako se mene pita odlično :)

 

EDIT: sad primjetio jednu sitnicu...kada kliknem na HVALA boja ostane ista...na TU i TD se promijeni u plavu...

 

Ubacio sam ispravku problema sa gumbom HVALA u verziju 1.0.2 (download link dodan u 1. post).

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
moderator
offline
Bug Forum BlackOut

mogu reć da mi se svakom izmjenom sve više sviđa i čitanje u mraku je uživanje sad :)

 

već sam dosadan, al evo naišao na još jedan problemčić

kod gledanja poruka nekog autora ne vidi se tekst poruke jer je skoro iste boje kao i pozadina (slika)

R.I.P. EnlightenedPhoenix ......////...... TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 2:44 (XXX-Man).
Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum BlackOut
XXX-Man kaže...

mogu reć da mi se svakom izmjenom sve više sviđa i čitanje u mraku je uživanje sad :)

 

već sam dosadan, al evo naišao na još jedan problemčić

kod gledanja poruka nekog autora ne vidi se tekst poruke jer je skoro iste boje kao i pozadina (slika)

 

Eto, i to je riješeno (kao i neke druge sitnice) i dostupna je nova verzija koja sve to popravalja.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
neaktivan
offline
Bug Forum BlackOut

Svaka cast stvarno je odlicno.

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bug Forum BlackOut

Meni na chromeu ne radi...

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i t
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bug Forum BlackOut

Evo sad sam poslušao onaj savjet sa pp-a, i sad imam ovakvu situaciju

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i t
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bug Forum BlackOut

Vlado majstore, svaka čast!

 

Kako vidim, da nije licencirano (valjda je GPL), ja samo svoj, još malo blekautao...{#}

 

http://pastebin.com/AgC8ciNA

 

Hvala još jednom!

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bug Forum BlackOut
rooswelt1991 kaže...

Meni na chromeu ne radi...

Ni meni...

Nikad te necemo zaboraviti. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Bug Forum BlackOut

Neznam,kod mene kad upisem kod u stylish i saveam,zablokira Chrome.U čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum BlackOut
rooswelt1991 kaže...

Meni na chromeu ne radi...

 

Problem sa Chromeom je zapravo moj previd. Naime, naravno da Chrome ne podržava moz- tagove. Heh... {#}

 

Ako vas zanima, detaljnije o tome možete pročitati OVDJE i OVDJE. Dajte mi malo vremena da razmislim kako najbolje pristupiti ovom problemu pa ćemo vidjeti što se da napraviti. Ili ako netko ima instant-as-iz-rukava koji radi, svakako ću ga prihvatiti.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Re: Bug Forum BlackOut
vlad0 kaže...
rooswelt1991 kaže...

Meni na chromeu ne radi...

 

Problem sa Chromeom je zapravo moj previd. Naime, naravno da Chrome ne podržava moz- tagove. Heh... {#}

 

Ako vas zanima, detaljnije o tome možete pročitati OVDJE i OVDJE. Dajte mi malo vremena da razmislim kako najbolje pristupiti ovom problemu pa ćemo vidjeti što se da napraviti. Ili ako netko ima instant-as-iz-rukava koji radi, svakako ću ga prihvatiti.

Jel možeš nešto sredit da radi?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Forum BlackOut
Marko :D kaže...

Jel možeš nešto sredit da radi?

 

Ha, najjednostavnija solucija bi bila zamijeniti -moz-linear-gradient tagove (Firefox) sa -webkit-gradient tagovima (Chrome). Mislim da bi to trebalo proći. Budem vidio kad uhvatim malo vremena danas.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
12 godina
neaktivan
offline
Bug Forum BlackOut

Link za download bez čekanja ako se nekom neda čekat.

Vooolim Intel :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 12:04 (d1spl4yn4m3).
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice