Svchost.exe

poruka: 6
|
čitano: 3.700
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
svchost.exe
pitanje

Danas upalim komp, prijavim se na net, i surfam malo i sve mi je jako usporeno... Otvorim task manager da vidim koji to procesi rade, kad ono svchost.exe na cca 20-30 MB... i CPU svako malo na 100%.... Restartam komp, opet ista stvar... prijavim se na net, i automatski pocne nesto skidati bezveze, a ja nista niti ne radim... mb samo idu.... napravim windows update, nesto sere, na kraju se niti jedan update nije skinuo ni instalirao, makar mi onaj prozor od windows update pokazuje da mi je jos ostalo par updateova koje nisam oznacio, a ove druge koje sam oznacio njih nema.... Sad sam instalirao ZoneAlarm i provjeravam bas da li je sve u redu sada, pokrenem anti-spyware nadje jedan spyware, maknem ga.... i opet otvorim task manager i opet sve u banani... isto sve mi je usporeno... evo da prilozim screenshot svog taska :

 

http://i30.tinypic.com/2me351l.jpg

 

Neznam zasto je explorer.exe na 10 MB, a uopce mi nije otvoren.... I svchost.exe se smanjio, sad je cca 10 MB....

Dal mozda zna netko kako rjesiti taj problem bez da reinstaliram windowse...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.2.2008 14:43 (Allen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: svchost.exe

explorer.exe ti je proces pomoću kojeg ti pregledavaš svoje računalo, direktorije i sl, dakle taj ti uvijek radi.

svchost.exe je proces koji je zadužen za pokretanje servisa na računalu koji su za to registrirani.

ti u ovom slučaju imaš 2 svchost procesa, što je ok.

Ne znam točno u čemu je problem u ovom slučaju, ali možeš slijedit upute sa: http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/svchost/ ako misliš da je problem u tom procesu,  možda pomogne, ako to ne pomogne, neznam što bi moglo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: svchost.exe
autorov komentar
prihvaćeno rješenje
E hvala ti.... makar od kad sam instalirao zonealarm, sada sve radi kako spada....
16 godina
neaktivan
offline
Svchost.exe

Uh u mene ih ima 6 heheheOsmijeh


Adis Vezir
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Svchost.exe

 

za svaki proces koji se desava na kompu a ne znate cemu sluzi evo odgovora

 

http://www.processlibrary.com/

 

u trazilicu utipkaj tocno kako pise u task manageru i procitaj

 

sto se tice tvog slucaja:

 

 

Description

svchost.exe is a system process belonging to the Microsoft Windows Operating System which handles processes executed from DLLs. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.

 

 

Recommendation

svchost.exe should not be disabled, required for essential applications to work properly.. It is highly recommended to Run a Free Performance Scan to automatically optimize memory, CPU and Internet Settings.

 

 

nadam se da sam pomogao

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Svchost.exe

ma znam ja da je sistemski proces,nikad ga ne iskljucujem.


Adis Vezir
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice