Problem boot-anja Viste Ultimate 64bit

poruka: 5
|
čitano: 1.548
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Problem boot-anja Viste Ultimate 64bit
pitanje

Dakle, nakon instalacije novog CPUa (Intel Core 2 Duo E8400 na MBO Albatron Premium nForce650i Ultra sa flashanim BIOSom na P04 verziju za podršku Wolfdale-u) pokušavam podignut Windowse Vistu Ultimate 64bit. Imam 2 hard diska - sistemski od 250GB sa 2 particije C i D, te 'skladišni' sa 1 particijom X. (Windowsi su na C particiji).

 

 

Sistem se digne do sljedećeg ekrana i onda samo stoji sa trepčućim kursorom nekoliko redaka ispod zadnjeg retka:

 

 

  Booting 'Windows Vista'

 

acpi
Vista loader 2.1.2

Done! fallback 1
find --set-root /bootmgr
(hd0,0)
Filesystem type is ntfs, partition type 0x7
chainloader /bootmgr
Will boot NTLDR from drive=0x80, partition=0x0(hidden sectors=0x3f)


_


Ima li netko kakav savjet/ideju u čemu bi mogao biti problem? 

Može li se to rješiti bez reinstalacije čitavog OSa?

 

P.S. kada stavim Vistin DVD u drive da pokušam s 'repair' opcijom, ekran samo počne bljeskati i ispisivati random simbole (kao da se sve zbrejka..) - pri boot-u s DVDa..

 


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem boot-anja Viste Ultimate 64bit
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Danas sam vratio 'stari' E6400 u komp i sada opet sve radi kao i prije. Izgleda da je stvar u odnosu procesor-ploča. Kada dođu novije ploče koje službeno podržavaju Wolfdale jezgru i potvrđeno imaju dobre performanse, morat ću kupiti neku od njih.   Uh.. sami troškovi oko nadogradnje, nema više kupit samo 1 komponentu pa da sve radi Neodlučan


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
Problem boot-anja Viste Ultimate 64bit

A možda je i stvar u tome što se radi o piratskoj verziji Windowsa Viste, pa su zeznuli nešto s tim boot loaderom.

Pozdrav.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem boot-anja Viste Ultimate 64bit
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Ne, ne..  na novoj matičnoj sve radi ko urica, a čak nisam trebao niti reinstalirat VIstu nakon promjene ploče, što bi s XPom bilo nezamislivo. Device manager je uredno sve uređaje prepoznao kao 'nove' i driveri su se uredno update-irali, te je nakon 2,3 restarta kompa sve proradilo kao grom! Belji se


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem boot-anja Viste Ultimate 64bit

Ja sam Vistina 4 diska (RAID 10) i to na softverskom (iMatrix) RAID-u prebacio na potpuno novo računalo i sve je radilo bez problema. XP mi se i bez RAID-a zadavio na prebacivanju na drugu ploču...


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice