PowerDVD 14 3D opcije

poruka: 3
|
čitano: 1.584
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
PowerDVD 14 - 3D opcije ????

Pozdrav svima , trazio sam po netu ali nisam uspio naci nista konkretno , pa bi zelio pitati sve vas koji koristite ovaj player za gledanje 3D filmova preko PCa par pitanja

 

Kada pokrenete 3D materijal preko ovog playera , posto player ima 3D opciju ,da li je u njemu ukljucujete , ili na TV uredjaju i da li  3D opcija playera radi kod vas  ? 

Kada  ukljucim 3D  u samom playeru sa  opcijom  Autodetect Display u  3D Device Options (slika 1) ,  dobijem cudan prikaz boja , sve je u nekom plavkasto zelenkastom tonu i nije u 3Du . Dobijem ga samo kad pustim  normalno film i na TVu ukljucim 3D . Gledao sam ostale opcije u 3D postavkama playera , i mislim da bi od ponudjenih trebala biti " HDMI 1.4 enabled 3D TV (1080P 24 Hz)   Medjutim kada  je odaberem   ,ali i bilo koju drugu od ovih pet sest sa slike 2 dobijem poruku sa slike 3. Mislim da nije problem u 3D uredjaju jer TV je novije generacije .

 

PC je spojen  sa TVom HDMI kabelom, ne znam koja je verzija . Dosao je u najlonskoj vrecici i na njemu samo pise HDMI High Speed Cable with Ethernet  .  Da li je to normalno , ili je mozda problem u kabelu jer nije 1.4 pa mi ovo javlja , ili je nesto drugo u pitanju?

Kako je to kod vas , i kakva su vasa iskustva po tom pitanju ?

 

Hvala unaprijed .

 

1 1
2 2
3 3
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 2:47 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PowerDVD 14 3D opcije

Ne postoji poseban 1.4 kabel, ako po njemu prolazi 1080p60 (2D) onda je sigurno dobar. Vidim da imaš ATI grafulju - ne znam u čemu je problem, ali ako su driveri slični Nvidijinim, onda treba instalirati još poseban komad softvera koji aktivira 1080p24 3D izlaz. TV bi trebao automatski prepoznati takav signal.

 

Edit: postoji još varijanta da u tv-u negdje u opcijama moraš uključiti da prima 3D, jer bez toga u EDID stavlja samo 2D rezolucije.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 13:08 (DigiMagic).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: PowerDVD 14 3D opcije

 

Rijesio sam problem.

Za 3D ,TV mora biti  main display i sad je PDVD sve uredno prepoznao . Sad mi je prihvatio opciju HDMI 1.4a (3D 1080p 24Hz) i detekcija BR 3D materijala u samom playeru radi savrseno .

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 20:00 (error_666).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice