Kvačice

poruka: 28
|
čitano: 9.387
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Kvačice

instalirao sam win 7 x32 ultimate i kad počnem gledati film u WMP (Klite codec instaliran prije toga) u titlovima mi ne prikazuje kvačice na HR slovima Č, Ć, Š, Ž itd.

koji je razlog? prilikom instalacije OS-a odabrao sam HR tipkovnicu ili šta je već tražilo u onoj trećoj opciji. jezik sam u one dvije gornje opcije odabrao engleski.

Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kvačice
karakteran kaže...

instalirao sam win 7 x32 ultimate i kad počnem gledati film u WMP (Klite codec instaliran prije toga) u titlovima mi ne prikazuje kvačice na HR slovima Č, Ć, Š, Ž itd.

koji je razlog? prilikom instalacije OS-a odabrao sam HR tipkovnicu ili šta je već tražilo u onoj trećoj opciji. jezik sam u one dvije gornje opcije odabrao engleski.

  Mislim da to nema veze sa windowsima i njihovim regijonalnim postavkama, vec isključivo sa titlovima i njihovom lokalizacijom.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice

ali tako mi je u svemu što sam stavio recimo rainmeter na kalendaru koji je na desktopu isto neće da čita Č. jel ima kakav lijek za to? na xp-u je sve bilo ok.

 

instalirao sam Croatian iz OS updateova i jo[ pogor[ao stvar. sad imam yagrade umjesto kva;ica. kako popravit stvar_

Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 21:45 (karakteran).
14 godina
neaktivan
offline
Kvačice

Pa vrati na engleski............

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice
čini mi se da jesam
klikao sam nešto ne znam ni sam što, ali evo barem da je kolko tolko podnošljvo. ali problem nije riješen
Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
14 godina
offline
RE: Kvačice

To je do titla,skini novi titl i mora raditi.

Ja imam puno iskustva s titlovima i ispravnim i neispravnim kad stalno tražim titlove na hrvatskom za nove filmske hitove.

15 godina
neaktivan
offline
Kvačice

uzmi drugi font, neki sto ima CE u imenu

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kvačice

Stavi titl na neki font koji podržava hrv. znakove.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Službeni učesnik Mentalistove deathliste.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice
softwaremaniac kaže...

To je do titla,skini novi titl i mora raditi.

Ja imam puno iskustva s titlovima i ispravnim i neispravnim kad stalno tražim titlove na hrvatskom za nove filmske hitove.

nije samo do titla u filmu i hr -eng rječnik kojeg sam skinuo sa susjed.hr pravi mi probleme kad tipkam dobijem š, ž a ne mogu dobiti č,ć,đ, umjesto njih neki hijeroglifi.

inače titlove za filmove skidam s podnapisi.net na xp-u je sve radilo bez greške.

Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
14 godina
offline
RE: Kvačice

Pa onda stavi na hrvatski jezik ponovno,samo će ti bit malo čudno jer će se par stvari promijenit npr. y i z.

14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice
probao sam i dobio sam baš to zamjenu y i z i još neke probleme s uptnikom na primjer
Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
14 godina
offline
RE: Kvačice

Titl se nije ništa poboljšao? I dalje nisi vidio č,ć,ž?

16 godina
neaktivan
offline
Kvačice

probaj ovo:

desni klik na language bar (kod tray-a) - settings (ili postavke ako ti je na hr)

pa pod Default input languages izaberi Croatian

ili alternativni put:  control panel - region and language - tab keyboard and languages - klik na change keyboards...

 

ako ti ne piše Croatian, onda ga dodaj klikom na Add... i onda samo gore kod Default input languages stavi Croatian

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice

nemam hr ikonicu u trayu. zašto?
idem okolo pa javim.

ne nisam riješio problem.

 

edit: croatian je tamo, ne trebam ništa dodavati.

Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 13:54 (karakteran).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kvačice

ovako si trebaš podesiti.

14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice
nemam ja to u wmp-u
Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kvačice
karakteran kaže...
nemam ja to u wmp-u

e pa o tome sam ti bio i govorio. okani se tog wmp-a. ima puno puno boljih video playera, s daleko više mogućnosti.

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice

mislim da si u pravu, ali mene puno više muči smrzavanje browsera nakon downloada malo većeg filea s neta.
i ona nekompatibilna particija koju sam napravio nakon instalacije.
neću valjda morat u još jedan reinstall. i opet bi pogriješio. neka zasad ostane ovako.

Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 14:17 (karakteran).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kvačice
karakteran kaže...

 okani se i tog faking IE i probaj nešto drugo, već se ponavljam kao papiga.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 14:18 (robisierra92).
14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice
hm...nije to tako lako...probao sam sve al se en snalazim ni u jednom osim IE.
Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kvačice
karakteran kaže...
hm...nije to tako lako...probao sam sve al se en snalazim ni u jednom osim IE.

Uzmeš si Firefox sa IE skinom Osmijeh

14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice
kvačice su riješene. nešto sam klikao pod advanced u language control panel i tražilo me da restartam lap. i čini se da čak i wmp prikazuje sve ok.

još me muči smrzavanje IE8 nakon većeg downloada. ako se to nastavi morat ću probat s nekim drugim browserom, al ne vjerujem da je do toga, no možda griješim.

hvala svima na savjetima
Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
14 godina
offline
RE: Kvačice

Okani se IE-a i stavi Chrome,Mozzilu ili Operu,vjeruj mi.

Ja sam isto jako dugo koristio IE,dok nisam poslušao preporuku s foruma i sada sam prezadovoljan s Google Chromeom.

14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice
to ću morat probat prije ili kasnije ako me nevolja pritisne tj. ako se IE bude i dalje smrzavao nakon nekog većeg downloada. ne skidam filmove često pa ne znam kad ću ga testirat, možda još danas ko zna.

no kako čujem to će bit prije do memorije, nego do browsera, tako su mi rekli neki stručnjaci s topica o zamrzavanju kompa.
Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
14 godina
offline
RE: Kvačice

Ja ti iskreno kažem meni se isto počeo smrzavati,pop***io sam,otvorio temu na forumu,isto su mi rekli okani se tog glupog IE.

Vjeruj mi ja sam isto negodovao dok nisam probao Google Chrome i druge browsere.

14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice
iako bih se teška srca morao rastati od mog omiljenog browsera zamijenio bih ga isti čas kad bi to riješilo problem.

FF ili GC?
Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kvačice

Moj glas ide Firefoxu iako je Google Chrome puno brži.

14 godina
protjeran
offline
RE: Kvačice

sve je u redu. zasada. vidjet ćemo što nosi vrijeme. hvala svima.

jedino me smeta što se kursor (strelica) na trenutak pretvori u kružić, tj. zatitra na desetinku sekunde, to se često dešava, nekoliko puta u minuti.

Let Justice Be Done, Though the Heavens Fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 16:38 (karakteran).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice