Kako osloboditi memoriju na C disku?

poruka: 13
|
čitano: 10.040
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako osloboditi memoriju na C disku?
Pozdrav svima,

već duže vremena imam problem s memorijom od C diska.
Naime,imam dvije particije C i D,i Windowsi su mi instalirani na C,a skoro sve ostalo na D,ma da i na C imam 20GB raznih stvari (sveukupno imam 1TB).
Problem je u tome što skoro sve skidam i instaliram na D,ali mi na C ponestaje sve više i više mjesta a ne znam gdje,tako da mi je u ovom trenutku od ukupno 120GB slobodno samo 1,5GB.
Ovo mi se događalo i na prijašnjem HDD,pa sam mislio da je u njemu problem,ali sad vidim da očito nije.

Zna li netko riješenje?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Kako osloboditi memoriju na C disku?

Dali održavaš s čime sustav?

SkorvY
15 godina
offline
Kako osloboditi memoriju na C disku?

Za početak pogledaj koliko ti zauzima system restore, imaš opciju da smanjiš ili potpuno isključiš restore i time oslobodiš nešto prostora.

 

https://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/disable-system-restore-in-windows-vista/

 

Također možeš instalirati neki program za pregledanje iskoristivosti diska odnosno što sve imaš na disku i što bi mogao brisati. Besplatni Glary utilities to može - advanced tools, disk space i explore.

 

Također sa njime možeš pobrisati temporary datoteke i ostatke, cache, cookies itd.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 2:21 (boxer).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Kako osloboditi memoriju na C disku?

TreeSize pokazuje sve od glave do pete, jednostavan je i pregledan link

 

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Kako osloboditi memoriju na C disku?

Puno hvala dečki,uspio sam osloboditi 30GB s ova dva programa koji ste mi dali.

Skorvy,održavam ga s Ccleanerom,ako pod to misliš održavati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Kako osloboditi memoriju na C disku?
Jurassic Park kaže...

Puno hvala dečki,uspio sam osloboditi 30GB s ova dva programa koji ste mi dali.

Skorvy,održavam ga s Ccleanerom,ako pod to misliš održavati.

 Skini AceUtilities, jednostavan nenametan program za čišćenje junksa, + CCleaner za preglednike, i to ti je dosta. 

SkorvY
15 godina
online
Re: Kako osloboditi memoriju na C disku?
Jurassic Park kaže...

Puno hvala dečki,uspio sam osloboditi 30GB s ova dva programa koji ste mi dali.

Skorvy,održavam ga s Ccleanerom,ako pod to misliš održavati.

- ne održavaš ga, u suprotnom ne bi ni postavio pitanje. :)

- koji OS? Win? Win10? .. imaš Storage/Pohrana, svi win, imaš disk cleanup. Imaš par foldera, %temp%, c:\windows\temp i download software.. isprazni ih. Za to ti ne treba dodatni alat (jer je zapravo kontradiktorno, dodaješ soft umjesto da oslobodiš mjesto, dok istovremeno sama tema potvrđuje da CC imaš nepotrebno, dakle = smeće/višak).

- odnosno, ako želiš održavati, tad nauči par sitnica i održavaj, ili to prepustiš alatima/automatici i nadaš se da je OK.. jer svaki alat je samo alat (treba ga znati i/ili koristiti).

 

btw, znamo da ti je win na C: :))

no jesi li pogledao što ti je još na C: .. gore npr treeview i sl. appsi? To je jedan od lakših načina kad tražiš 'gdje je nestalo mjesto na disku'.. ima takvih appsa više. Tad ti nije problem održavati (a tad shvatiš da je to par foldera i kako ih možeš bez CC i slično obrisati, gotovo za par sekundi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 16:19 (ihush).
14 godina
offline
Kako osloboditi memoriju na C disku?

Ma jedini pravi način je preseliti komplet Users mapu  - to sobito ima smisla ako imaš SSD + HDD

 

uglavnom, malo je starija uputa i morat ću ju srediti, pazi samo na zbrčke s našim dijakriticima

 

 

https://groups.google.com/forum/#!topic/hr.comp.os.winnt/rwyvG9Vu78E

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Kako osloboditi memoriju na C disku?
Stric_Jura kaže...

Ma jedini pravi način je preseliti komplet Users mapu  - to sobito ima smisla ako imaš SSD + HDD

 

uglavnom, malo je starija uputa i morat ću ju srediti, pazi samo na zbrčke s našim dijakriticima

 

 

https://groups.google.com/forum/#!topic/hr.comp.os.winnt/rwyvG9Vu78E

-nikad ne postoji jedini (pogotovo ne pravi-najbolji) način. :)

-w10 nudi pod storage/pohrana izbor diska, juzer treba samo čitati..

-win (svejedno koji), desni klik na konkretan userski folder kao npr 'my music' .. properties/location .. move. Gotovo. :)

-podešavanje veličine i smještaja npr pagefile-swapa/hyber.. podešavanje restorea itd. Sve je u normalnim opcijama, za normalnog juzera predviđeno. Samo treba pročitati, razumjeti i podesiti prema potrebi.

(šteta što se to ne nudi na jednak način već u installu.. no tako je ..)

-napredni znaju kako, početnicima preporučati bilo što više od tog je kontraproduktivno (uvod u probleme, tad im se to ne savjetuje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Kako osloboditi memoriju na C disku?
skorvy kaže...
Jurassic Park kaže...

Puno hvala dečki,uspio sam osloboditi 30GB s ova dva programa koji ste mi dali.

Skorvy,održavam ga s Ccleanerom,ako pod to misliš održavati.

 Skini AceUtilities, jednostavan nenametan program za čišćenje junksa, + CCleaner za preglednike, i to ti je dosta. 

 Hvala na preporuci,skinuo sam ga.

ihush kaže...
Jurassic Park kaže...

Puno hvala dečki,uspio sam osloboditi 30GB s ova dva programa koji ste mi dali.

Skorvy,održavam ga s Ccleanerom,ako pod to misliš održavati.

- ne održavaš ga, u suprotnom ne bi ni postavio pitanje. :)

- koji OS? Win? Win10? .. imaš Storage/Pohrana, svi win, imaš disk cleanup. Imaš par foldera, %temp%, c:\windows\temp i download software.. isprazni ih. Za to ti ne treba dodatni alat (jer je zapravo kontradiktorno, dodaješ soft umjesto da oslobodiš mjesto, dok istovremeno sama tema potvrđuje da CC imaš nepotrebno, dakle = smeće/višak).

- odnosno, ako želiš održavati, tad nauči par sitnica i održavaj, ili to prepustiš alatima/automatici i nadaš se da je OK.. jer svaki alat je samo alat (treba ga znati i/ili koristiti).

 

btw, znamo da ti je win na C: :))

no jesi li pogledao što ti je još na C: .. gore npr treeview i sl. appsi? To je jedan od lakših načina kad tražiš 'gdje je nestalo mjesto na disku'.. ima takvih appsa više. Tad ti nije problem održavati (a tad shvatiš da je to par foldera i kako ih možeš bez CC i slično obrisati, gotovo za par sekundi).

  Imao sam davno jedan program koji se zvao Tune Up Utilities,pa sam tamo stisnuo ''1 Click Maintance''ali sam ga prestao koristiti.

OS mi je Windows 7 Ultimate,Disk Cleanup koristim,ali mi oslobodi svega 300-400Mb.

%temp% redovito čistim i on mi također da maksimalno 1-2 GB,a za c:\windows\temp nisam znao.

Pogledao jesam sa Treeviewom i Glary Utilitiesom,i vidio sam da mi sam antivirus iznosi 12,5Gb,također sam instalirao DVDFab i ConvertXtoDVD 4 (valjda kad sam instalirao Windowse)ali sam ih prebacio na D: što mi je oslobodilo još kojih 10-ak GB.

Stric_Jura kaže...

Ma jedini pravi način je preseliti komplet Users mapu  - to sobito ima smisla ako imaš SSD + HDD

 

uglavnom, malo je starija uputa i morat ću ju srediti, pazi samo na zbrčke s našim dijakriticima

 

 

https://groups.google.com/forum/#!topic/hr.comp.os.winnt/rwyvG9Vu78E

 Hvala,probat ću večeras kad uhvatim vremena.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Kako osloboditi memoriju na C disku?

Vidim da imaš GTX 970, pa bi ti ovo moglo koristiti isto kako je kolega forumaš napisao.

SkorvY
15 godina
offline
Re: Kako osloboditi memoriju na C disku?
Jurassic Park kaže...

  Imao sam davno jedan program koji se zvao Tune Up Utilities,pa sam tamo stisnuo ''1 Click Maintance''ali sam ga prestao koristiti.

 

 Glary Utilities je besplatna verzija u odnosu na Tune Up (iako možda malo slabija mogućnostima) ali fino radi i isto ima taj 1 click maintance. 

U Temp i Tracks nakon nekoliko dana (ovisno koliko koristim PC) mi zna pronaći i osloboditi do par GB. 

Ovdje imaš neke općenite savjete oko tvog problema, pa možeš pogledati ako si šta propustio.

 

Također probaj ovo što ti je Skorvy predložio. 

 

Btw, 12.5 GB datoteka od Antivrisa, šta se tu događa, otkud toliko datoteka? 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 10:11 (boxer).
11 godina
offline
Re: Kako osloboditi memoriju na C disku?
boxer kaže...
Jurassic Park kaže...

  Imao sam davno jedan program koji se zvao Tune Up Utilities,pa sam tamo stisnuo ''1 Click Maintance''ali sam ga prestao koristiti.

 

 Glary Utilities je besplatna verzija u odnosu na Tune Up (iako možda malo slabija mogućnostima) ali fino radi i isto ima taj 1 click maintance. 

U Temp i Tracks nakon nekoliko dana (ovisno koliko koristim PC) mi zna pronaći i osloboditi do par GB. 

Ovdje imaš neke općenite savjete oko tvog problema, pa možeš pogledati ako si šta propustio.

 

Također probaj ovo što ti je Skorvy predložio. 

 

Btw, 12.5 GB datoteka od Antivrisa, šta se tu događa, otkud toliko datoteka? 

 I mene je iznenadilo tih 12,5 GB od antivirusa,pa sam ga zbrisao i ponovo instalirao na D:

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice