Image particije

poruka: 16
|
čitano: 6.727
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Image particije

Imam računalo sa Windows XP Home i želio bih ga formatirati,ali bi želio napraviti image koji poslije formata mogu staviti na komp,znači da mi ostanu sve i programi i to. Stavio bih 7 32 bit.

Računalo ima 2 gb ram,Intel Celeron 2.0 GHz proc,Grafa ATI 9200 128 mb,koji mi program preporučate? Ne bih želio nešto zeznuti jer su u pitanju i prilično važni podaci.

Piracy lives forever!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Image particije

koja je svrha formatiranja pa vraćanja imagea?

 

jer kad formatiraš i vratiš image, bit će kao prije formatiranja, kao da nisi ništa napravio

Atomska bubamara
14 godina
online
Re: Image particije
jurluk kaže...

koja je svrha formatiranja pa vraćanja imagea?

 

jer kad formatiraš i vratiš image, bit će kao prije formatiranja, kao da nisi ništa napravio

Ja želim instalirati windows 7 preko XP ali obzirom da je to nemoguće bez rušenja Winsa,htio bih nakon instalacije vratiti sve kako je i bilo da ne moram sve ponovno instalirati.

Piracy lives forever!!!
15 godina
offline
Re: Image particije

nemoguće je to zbog windows registra. jednostavno ćeš morat sve instalirano ponovo instalirat.

 

jedino slike, pjesme i sl stavi na neku drugu particiju da onu na kojoj je win možeš slobodno formatirat

Atomska bubamara
13 godina
neaktivan
offline
Image particije

Imam problem sa vraćanjem image napravljenog sa Windows Backup-om. Uštekam externi, ali nikako ne mogu pokrenuti restore, a instalirani Windowsi se ne dižu. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Image particije

i mene slično zanima,na jednoj particiji imam 100GB i tu je win 7 home 32bit,druga je isto od 100GB al prazna i tamo želim staviti win 7 ultimate 64bit i na kraju,želim u potpunosti pobrisati ovaj win 7 home al ne rezumijem se u one bootloadere da nešto ne zeznem... i ima još jedan problem-nemam dvd drive na laptopu {#}što mi je činiti?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 19:49 (chili).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Image particije
GigaGirl kaže...

Imam problem sa vraćanjem image napravljenog sa Windows Backup-om. Uštekam externi, ali nikako ne mogu pokrenuti restore, a instalirani Windowsi se ne dižu. 

Giga jel imaš Repair disc koji si mogla napraviti dok su ti Windowsi bili ispravni?

Ubaciš taj disk i daš mu putanju do externog harda i vratiš image tj. instaliraš sistem sa backupa.

World Championships: 7, GP started: 282, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,493
13 godina
neaktivan
offline
Re: Image particije

Nemam repair disk. Nije problem za podatke i slicno, to je sve spremljeno na externom, samo mi se ne da ponovno instalirati Windowse, drivere i ostalo ako mogu za 20-ak minuta vratiti image.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Image particije
GigaGirl kaže...

Nemam repair disk. Nije problem za podatke i slicno, to je sve spremljeno na externom, samo mi se ne da ponovno instalirati Windowse, drivere i ostalo ako mogu za 20-ak minuta vratiti image.

Reci koju sedmicu imaš (32 ili 64 bitnu) kao i da li je backup bio sa service packom ili bez pa ću ti uploadat image tog repair diska a ti ga samo zaprži na cd i botaj s njega (ima oko 140mb pa će upload trajati).

World Championships: 7, GP started: 282, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,493
13 godina
neaktivan
offline
Re: Image particije

Hvala ti, ali da ne opterećujem i tebe (kad sebe već moram) odradit ću novu instalaciju, napraviti i taj repair disk ovaj puta i nadam se da neću imati ovakvih problema. Ili jednostavno zaobići Windows Backup i uzeti Acronis ili nešto slično (besplatno).

 

Tnx {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Image particije
GigaGirl kaže...

Hvala ti, ali da ne opterećujem i tebe (kad sebe već moram) odradit ću novu instalaciju, napraviti i taj repair disk ovaj puta i nadam se da neću imati ovakvih problema. Ili jednostavno zaobići Windows Backup i uzeti Acronis ili nešto slično (besplatno).

Ma Windows backup meni radi odlično tako da ti nije potreban Acronis True Image.

Samo se sjeti napravit recovery disk.{#}

World Championships: 7, GP started: 282, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,493
15 godina
offline
Image particije

@ GigaGirl,

-nije potreban recovery disk, normalan install, repair. Windowsov backup će biti automatski pronađen za restore.

Problem je samo što si napravila.. jer postoji šansa da recovery iz nekog razloga ne pronađe bacup.

Upravo zato, klasični alati imaju prednost, imaš potpunu kontrolu ali i treba znati planirati, tj mora ti se koji put dogoditi dok ne naučiš. (hint tome služe LiveCDi kao miniPE.., hint2, microsoft ne želi jednostavan restore, inače bi bio sasvim OK).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 20:42 (ihush).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Image particije

Pri kraju sam s instalacijom.

U međuvremenu sam provjeravala neke alate po netu, pa me zanima je li moguće skompresirati veličinu image-a, a ne da mi je image u prosjeku 9-11gb?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Image particije
GigaGirl kaže...

Pri kraju sam s instalacijom.

U međuvremenu sam provjeravala neke alate po netu, pa me zanima je li moguće skompresirati veličinu image-a, a ne da mi je image u prosjeku 9-11gb?

Kod Acronis True Image, a vjerovatno i kod drugih slicnih alata, velicina image-a zavisi od odabranog stepena kompresije, ali i od onog sto se backap-uje.

Ako se pravi image sistemske particije, uz odabir maximalne kompresije, velicina file-a se moze reducirati za 50% i vise, pod uvjetom da na sistemskoj particiji nema gomila mp3, pdf, jpg i sl. datoteka, koje su vec same po sebi max kompresovane. Znaci, samo sistem i instalirani programi.

15 godina
offline
Re: Image particije
GigaGirl kaže...

Pri kraju sam s instalacijom.

U međuvremenu sam provjeravala neke alate po netu, pa me zanima je li moguće skompresirati veličinu image-a, a ne da mi je image u prosjeku 9-11gb?

 -sys (exe, dll) se prosječno slabo kompresiraju. Alati nude opciju ali je sporedna. Omjer je prosječno 1.6:1 (kao zip).

Acronis i sl. uz kompresiju nude i dijeljenje fileova na veličinu npr CD-DVDa. (najpraktičnije 650MB).

Problem kod kompresije imagea je vrijeme potrebno za izradu (kompresiju). Praktički nikad ne uključujem tu opciju, osim ako mi baš nedostaje toliko mjesta na HDDu za image, ali svaka kompresija ovisi o konkretnom fileu, tako da procjena može varati...

Odgovor je zapravo u potrebnom rasporedu, odvajanje sys, temp, swap, user particija.

- Ili uopće ne ovisiti o imageu (to je za noobove) ;-)

OS i sve vezano uz radni PC je previše dinamično da bi image imao smisla, izuzetak je kad nešto isporobavaš, pa ''za svaki slučaj''. Ali tad image ili brišeš ili vraćaš nazad.

Računala na kojim a se ništa bitnog ne mijenja duže vrijeme (6mj-1god) su specifična-rijetka.

Windows backup je vrlo upotrebljiv (ali si se već opekla), prilagođen je backupu, automatizmu, ne imagingu (osim VHDa). Imaš vrlo dobar free Easeus, konkretniji je od backupa, tj znaš što si napravila i kako to vratiti.

Povezano je i s količinom računala koji su ti pri ruci, tj. ako imaš više od jednog, uvjek možeš prebaciti HDD i napraviti bilo kojim alatom potrebno, dok je s jednim računalom pametnije ne ovisiti o instaliranom softwareu u OSu. Npr Hirens ili MiniPE.. s Acroisom su mi pouzdanije rješenje nego instalirati Acronis u windowsima tad moraš napraviti i boot-restore medij. (ono što ti je nedostajalo).

Drugo vrlo praktično rješenje je VM, ili umjesto klasičnih imagea, izrada VMa (VHDa). To je image, ali virtualne mašine. Ubodeš ga na USB i upališ na dovoljno jakom PCu (s odgovarajućim softeareom).

Kombinacijom, rasporeda i odgovarajućih alata zapravo dobiješ optimalni radni backup-arhivu-image. Npr boot disk (manja particija) je mali, brzi image. Možeš experimentirati s raznim OSevima-loaderima..  dok user podatke možeš backupirati win-backupom pa sve do zipa (7z) ili batchevi, rsync itd.

Spetljano? ma nije.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Image particije

Riječ je o računalu kojim se služe moji roditelji (većinom) i lakše mi je imati u pripravi image nego da im instaliram nanovo Windowse svaki puta kada nešto pođe po zlu. Inače sam ih uputila da sve važne stvari kopiraju na externi od 500gb tako da imaju duplikate, ako dođe do katastrofe (opet da sebi olakšam i ne bootam Linux i sl.).

Za sada sam napravila sve ove repair diskove, image, i sve živo što su Windowsi nudili (hvala bogu da im se ovakve situacije ne dešavaju često), pa će valjda sljedeći puta sve biti OK.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice