Ekran se gasi pri dizanju windowsa

poruka: 8
|
čitano: 1.935
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ekran se gasi pri dizanju windowsa

Pozdrav, naisao sam na problem sa svojim laptopom nakon updejta grafickih drivera. Integrisana je graficka intel hd 4400. Nakon sto je taj updejt zavrsio i ponudio da restartujem laptop, pojavila se normalno slika pri bootanju fujitsu logo, ali poslije toga kad treba da dize windows, ekran se samo ugasi. Pokusavao sam ga restartovati par puta, medjutim nista. U bios mogu pristupiti normalno. Onda sam pokusao spojiti laptop preko tv-a i radi normalno. I tako spojen na tv sam pokusao milion stvari i vise stvarno nisam pametan pa mi treba savjet. Probao sam stare drivere, nista nije promijenilo, pokusao sam sa reinstaliranjem windowsa, vration na win7, updejtao bios, cak sam i rastavio laptop da iskljucim bateriju i cmos bateriju, ali ni to nije pomoglo. Ekran na laptopu jedino radi kada izbrisem drivere, ali windows 10 automatski povuce intelove drivere i ekran se samo ugasi. Ako netko ima kakav savjet zamolio bi za pomoc. Model laptopa je Fujitsu U904, intel i5-4200u, 10GB rama i intel hd 4400. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ekran se gasi pri dizanju windowsa

Nakon instalacije windowsa na bilo koji laptop preporuka je otići na 

stranicu proizvođača laptopa i od tamo skinuti sve drivere (zvuk,čipset,vga itd)

jer se često desi da su oni prilagođeni baš tom hardveru pa normalni driveri ne fukcioniraju ispravno

Odspojiš se s neta prilikom instalacije windowsa i

drivere skineš na neki stick sa drugog računala ili ako imaš originalne koji su došli s laptopom.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ekran se gasi pri dizanju windowsa

Probao sam graficke drivere sa fujitsu stranice, nisu radili. Pokusat cu sad reinstalirati windows i instalirati sve njegove drivere rucno, nadam se da ce pomoci.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ekran se gasi pri dizanju windowsa

Nazalost, ni to nije pomoglo. Instalirao sam windows, nisam se spajao na net, svi driveri se normalno instalirali, ali na grafickim driverima u pola instalacije se ekran samo ugasio. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ekran se gasi pri dizanju windowsa

-kad je ovakav problem znači, ili je kvar vga-gpu (može i ram, cpu integirano, pregrijavanje..) ili pogrešan driver. Za svaki winver-build trebaš odgovarajući driver dok je problem što se sve intelice navode kao intel-hd.. ali je različit cpu-jezgra tj druga vga.. i moraš imati driver baš za svoj cpu-gpu, nije isti celeron-pentium-i3.. + za win10 po buildovima, najnoviji 2020.10-h2.. prošli 1909 itd. a to za stariji hw možda nema ili će se pojaviti za koji dan, možda nikad.

potraži drivere.. (problem, intel ne želi davati support korisnicima, to treba raditi oem-proizvođač kao fujitsu ali nakon zakonskih rokova ne mora updateati..). Isti taj driver bi trebao biti na oem stranici kao i u win-bazi drivera.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Ekran se gasi pri dizanju windowsa

Smatram da je do drivera, jer na eksternom monitoru radi bez problema sa driverima. Pokusao sam sa fujitsu stranice skinuti drivere i sa intelove stranice, cak sam i preko njihovog nekog managera koji je sam skenirao hw i skinuo potrebni driver. Pokusao sam sve sto mi je naumpalo, cak sam sad skinuo preko rufusa stariji build windows 10, medjutim ni to nije pomoglo. Sad cu iskreno pokusati sa linuxom, iako mi je potreban win zbog offica koji koristim na poslu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ekran se gasi pri dizanju windowsa

Spoji na tv i probaj mjenjati sa win+p ekrane

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ekran se gasi pri dizanju windowsa

Pokusavao sam to vec, ali se ekran ne pali. Kad se driver instalira i ekran ugasi, cuje se zvuk kao kad se isteka usb stick iz racunara. Ne znam vise, proklinjem se sto stisnu da se updejta taj driver, sve radilo normalno prije toga. Nadam se da linux nece praviti probleme nikakve.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice