Doge coin rudarenje-how to?

poruka: 257
|
čitano: 114.171
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

ja imam 1300 doge coinsa ... 2 tjedna skupljanja

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...

ja imam 1300 doge coinsa ... 2 tjedna skupljanja

To mi se čini jako malo. Ja toliko skupim u jednom danu!?

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Fixcar kaže...
Darko1983 kaže...

ja imam 1300 doge coinsa ... 2 tjedna skupljanja

To mi se čini jako malo. Ja toliko skupim u jednom danu!?

A da pogledaš kj ima on pod haubom

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
15 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
d4rkd3atH kaže...
Fixcar kaže...

Je li uspio netko dogecoinove pretvoriti u USD i dobit ih kod sebe na račun. I ako je molio bih da ukratko opise postupak.

ja sam objasnio na prošloj stranici sve kako sam pretvorio dogeove u dolare ili eure

Ma di to? Nemrem naći

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
13 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Fixcar kaže...
Darko1983 kaže...

ja imam 1300 doge coinsa ... 2 tjedna skupljanja

To mi se čini jako malo. Ja toliko skupim u jednom danu!?

 

 

Je malo je ... ali računam da će se možda za godinu dana nakupiti, pa možda bude za neku grafičku :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Lijepo je to da si optimističan, ali ja mislim da je samo pitanje vremena kad će se cijela stvar raspast
e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
14 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Vidim da je ovo jedina tema gdje vas se skupio malo značajniji broj koji se razumije u tematiku...

 

Koliko se u ovom trenutku isplati početi s rudarenjem (i koje valute)? Napominjem da nemam troškove električne energije, dakle "samo" početni trošak slaganja konfiguracije (koje kartice su tu optimalne?, 4 x 280X?).

I kako uopće početi sa svime time? Gdje se informirati?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...

 

 

Je malo je ... ali računam da će se možda za godinu dana nakupiti, pa možda bude za neku grafičku :)

Ti više struje potrošiš nego što dobiješ coina čija je budućnost sasvim sigurna tj. doge coin valuta će propast, samo je pitanje vremena kao što je netko rekao.

 

DamageHigh kaže...

Vidim da je ovo jedina tema gdje vas se skupio malo značajniji broj koji se razumije u tematiku...

 

Koliko se u ovom trenutku isplati početi s rudarenjem (i koje valute)? Napominjem da nemam troškove električne energije, dakle "samo" početni trošak slaganja konfiguracije (koje kartice su tu optimalne?, 4 x 280X?).

I kako uopće početi sa svime time? Gdje se informirati?

Kako započeti, već je napisano:

 

1. odabereš koju ćeš valutu rudariti

2. skineš novčanik za te coine koje misliš rudariti, koliko sam shvatio za svaku vrstu coina trebaš drugi novčanik, a imaš i online novčanike koji su nesigurniji. Najveći problem desktop novčanika je ogromna veličina jer skida cijeli "block-chain" ili laički rečeno naskidat ćeš se gigabyte-a prije nego ga uopće možeš koristit i svaki put kada ga upališ ćeš morati updateat. Primjer: http://dogecoin.com/

3. odabereš "pool" i registriraš se na njihovu stranicu tipa http://dogepool.pw/ , na toj stranici stvaraš workera i na toj stranici upisuješ adresu novčanika na kojeg će ti isplatiti coine koje dobivaš tek nakon što cijeli pool pronađe/obradi jedan takozvani "block" što može potrajat satima.

4. odabereš alat koji ti odgovara, za radeonke najčešće cgminer, za nvidije najčešće cudaminer, za cpu pak ima poseban miner. To je program kojeg pokrećeš preko .bat skripte i s kojim rudariš.

 

Primjer skripte:

C:\cudaminer.exe -d gtx570 -l F14x16 -i 0 -C 1 -t 1 -o stratum+tcp://dogepool.pw:3334 -u Username.ImeWorkera -p 12345678

 

- C:\cudaminer.exe -> putanja do aplikacije

- ovo poslije putanje su postavke za grafičku, možeš ih sam složit ak kužiš to (vjerovatno nećeš) ili pokupiš negdje sa foruma idealne postavke za svoju grafičku.

- dogepool.pw kao što samo ime veli, naziv pool-a.

- 3334 je port poola, ako ti neradi sa 3334 kao meni možeš probat 3333, 9111, 9112, 9113  (piše na stranici poola sve, i ovo je za dogepool.pw, za ostale je drugačije)

- Username je naziv korisničkog računa s kojim si se registrirao na pool

- ImeWorkera je naziv workera kojeg kreiraš na stranici pool-a

- -p 12345678 je password workera kojeg kreiraš na stranici pool-a

 

Uglavnom možeš automatski generirat skriptu na stranici npr. http://dogepool.pw/index.php?page=gettingstarted

 

evo i primjer za cgminer:

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://dogepool.pw:3334 -u Username.Worker1 -p 12345678

 

Kada se sve složi, dvoklik na .bat skriptu i krećeš s rudarenjem. Ovako izgleda rudarenje (sporo i dosadno):


Uspješno si obradio jedan blok kada ti sa strane piše YAY!!!, a kada nisi onda piše BOO!!!

 

Uglavnom kalkulatori ti neće reći točnu cifru koliko ćeš zaradit coina mjesečno ili dnevno ako upišeš brzinu rudarenja u kH/s, jer u stvarnosti nije sve tako idealno.

Na slici se može vidjet i brzina rudarenja u realnom vremenu, za moju GTX 570 na stock taktu samo mizernih 228kH/s, a ovaj što rudari sa HD4870 i misli da će nešto zaradit, rudari brzinom oko 120-130kH/s.

 

 

Ovdje je tablica brzina rudarenja sa većinom novijih kartica: https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison

 

Bez jakih kartica tipa 280x ili 7950/7970 nije isplativo ili više komada slabijih kartica poput 270x ili sličnih, a čak ni stare HD5870 nisu loše jer rudare po 400+ kH/s. Što više komada to bolje, problem može biti nekima što je na oglasnicima sve rasprodano, a ono što je ostalo od primamljivih radeonki košta ko svetog Petra kajgana i to vjerovatno zbog rudarenja.

 

Nakon što izrudariš određenu količinu coina, trebaš odabrat burzu, pretvorit coine u bitcoine pa onda u dolare i naposljetku u kune koje ti stižu na devizni ili žiro račun, a može sjedat i na paypal.

 

Za detaljnije informacije ćeš morat surfat po forumima i stranicama i čitat. Na kraju ćeš uvidjet da uopće nije lako i isplativo kao što se priča, i problem će ti bit buka koje ventilatori na karticama stvaraju ako rudariš na primarnom compu, zato je bolje složit mašinu sa strane.


Vrijednost valuta je jako nestabilna i možeš izgubit pare, a možeš i zaradit pare. Koliko sam čitao najbolje je riskirat sa slabim valutama kojima je težina rudarenja mala (više coina u manje vremena) pa čekat da im se cijena digne, ali ono veliko "ako".

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 15:13 (Hyperion).
14 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

Hvala! Ja bi slagao poseban rig za mineanje ako bi se u to upustao, tako da buka i potrosnja nisu problem. Glavna briga mi je sto ne znam je li mi uopce isplativo ulagati desetak, 15-ak kilokuna u rig za nesto sto nemam pojma koliko je isplativo i hoce li mi isplatiti ulaganje. Minealo bi se 24/7 naravno...

 

Posto mi je trosak el. energije zanemariv, mora biti isplativo, ili ja propustam nesto?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
DamageHigh kaže...

Hvala! Ja bi slagao poseban rig za mineanje ako bi se u to upustao, tako da buka i potrosnja nisu problem. Glavna briga mi je sto ne znam je li mi uopce isplativo ulagati desetak, 15-ak kilokuna u rig za nesto sto nemam pojma koliko je isplativo i hoce li mi isplatiti ulaganje. Minealo bi se 24/7 naravno...

 

Posto mi je trosak el. energije zanemariv, mora biti isplativo, ili ja propustam nesto?

Pa pogotovo ako ne plaćaš struju (oko 150kn mjesečno za jednu 280x, koliko sam čuo) ti je isplativo.

 

Jedan moj frend je složio ovo:

 

4x 280x (svaka 2500kn), pci-e raiseri, napajanja, sve oko 12-13 soma kuna. Ima to preko mjesec dana i veli da je zaradio 3-4 soma. A vrti mu oko 3000kH/s ukupno (cca. 750 svaka). Ventove drži na automatski, temperatura oko 75 stupnjeva.

 

Kak će biti u budućnosti teško je predvidjeti jer to sve jako nestabilno tržište, brže se mijenjaju cijene nego kod dionica.

Moraš ući u to sa dozom rizika, ali ako ti se te kartice i napajanja otplate za oko 3-5 mjeseci rudarenja, ti si na konju jer si na nuli, a još imaš i kartice i napajanja koje možeš prodat.

 

U slučaju da neka kartica crkne, imaš garanciju.

Fortune favours the brave
16 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Hyperion kaže...
. Ima to preko mjesec dana i veli da je zaradio 3-4 soma.

 

A koliko je ukupan ulog kuna u hardver + koliko je struje potrošio do sada?

 

zaradio je, ali još je u debelom minusu...

 

te grafičke troše preko 700kn struje na mjesec..

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 0:02 (Ziga).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Ziga kaže...
Hyperion kaže...
. Ima to preko mjesec dana i veli da je zaradio 3-4 soma.

 

A koliko je ukupan ulog kuna u hardver + koliko je struje potrošio do sada?

 

zaradio je, ali još je u debelom minusu...

pa napiso je ...

15 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Ziga kaže...

 

A koliko je ukupan ulog kuna u hardver + koliko je struje potrošio do sada?

 

zaradio je, ali još je u debelom minusu...

 

te grafičke troše preko 700kn struje na mjesec..

Mislim da njega kao ni Strmy-a ne zabrinjava struja iz istog razloga XD

 

Čak i da sam plaća struju to je i dalje preko 2300kn čiste zarade mjesečno što znači da cijeli setup isplati samog sebe za više manje 5 mjeseci i kao što sam već rekao, ostaju ti kartice i napajanja koje možeš prodat ako vidiš da nema više kruha od rudarenja ili ih ostaviš pa imaš odličnu konfiguraciju za igranje ili nešto.

 

Neznam šta očekuješ, da se uloženi novci vrate preko noći?

Fortune favours the brave
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

evo jos jedna dobra grafa za mining.grafa ima bolje mining perfomanse po wattu od svih grafi

http://www.pcper.com/news/General-Tech/NVIDIA-Coin-Mining-Performance-Increases-Maxwell-and-GTX-750-Ti

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 8:54 (herc1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Hyperion kaže...
DamageHigh kaže...

Hvala! Ja bi slagao poseban rig za mineanje ako bi se u to upustao, tako da buka i potrosnja nisu problem. Glavna briga mi je sto ne znam je li mi uopce isplativo ulagati desetak, 15-ak kilokuna u rig za nesto sto nemam pojma koliko je isplativo i hoce li mi isplatiti ulaganje. Minealo bi se 24/7 naravno...

 

Posto mi je trosak el. energije zanemariv, mora biti isplativo, ili ja propustam nesto?

Pa pogotovo ako ne plaćaš struju (oko 150kn mjesečno za jednu 280x, koliko sam čuo) ti je isplativo.

 

Jedan moj frend je složio ovo:

 

4x 280x (svaka 2500kn), pci-e raiseri, napajanja, sve oko 12-13 soma kuna. Ima to preko mjesec dana i veli da je zaradio 3-4 soma. A vrti mu oko 3000kH/s ukupno (cca. 750 svaka). Ventove drži na automatski, temperatura oko 75 stupnjeva.

 

Kak će biti u budućnosti teško je predvidjeti jer to sve jako nestabilno tržište, brže se mijenjaju cijene nego kod dionica.

Moraš ući u to sa dozom rizika, ali ako ti se te kartice i napajanja otplate za oko 3-5 mjeseci rudarenja, ti si na konju jer si na nuli, a još imaš i kartice i napajanja koje možeš prodat.

 

U slučaju da neka kartica crkne, imaš garanciju.

kaj to svaka ima svoje napajanje? To je bez procesora i ram memorije?

http://www.youtube.com/user/Brzi559
14 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

Vrti dvije kartice po Corsairu, a ostatak konfe je na onom XFX-u. Ostatak je ispod kartica...

 

Koliko ja vidim barem...:p

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Gremlin144 kaže...

kaj to svaka ima svoje napajanje? To je bez procesora i ram memorije?

Ne, spojene su one na matičnu ploču preko risera npr.:

 

Riseri ti omogućuju da spajaš kartice na pci-e x1 slotove pa možeš na jednu matičnu spojiti po čak 6 kartica. Propusnost nije od velike važnosti za rudarenje i sve što treba je da ti windows prepozna sve grafičke kartice.

 

Crossfire i SLI ak se nije ništa promjenilo u zadnjih godinu-dvije dana i dalje podržavaju maksimalno do 4 single gpu kartice odnosno dvije dual gpu kartice (neka me netko ispravi ako se to promjenilo), međutim za rudarenje vam ne treba crossfire odnosno SLI.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 15:21 (Hyperion).
14 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Uzmeš 6 270ica, to ti je isti hashrate ko i 4 280Xice. Nemaš potrebe za 2 napajanja, čak i ako ideš na 6 grafa na jednu matičnu. U tom slučaju trebaš risere. Proc se uzima najjeftiniji mogući na tom socketu.

No možeš i ići sa 2 konfe, pa na svakoj po 3 grafe, slabija napajanja, nema potrebe za risere.

Ne treba čak ni HDDove uzimat, može se live-bootat BAMT sa USBa, no bilo kakav HDD će biti dobar ako želiš baš Windowse.

Kućišta ti ne trebaju, jer kućište s dobrim protokom nije isplativom za ovo.

Rekao bih da sa 3 MH/s, možeš dignut 15€ dnevno, ako si na nekom auto-switch, auto-trade poolu, po sadašnjem tečaju BTCa, mislim da nisam puno pogriješio. Ako bi čekao sa BTCom da malo poraste, moglo bi to biti preko 20€. 

Znači u nekom pogodnom slučaju to bi bilo 600€ mjesečno, što će reći da ćeš tek nakon 4 mjeseca vidjet prvi dobitak, i to samo zato jer imaš besplatnu struju. 

 

Iako starije grafe nisu loše, 7950 bi bile odlične kad bi se našle po cijeni 270ica, al pitanje je koliko ih se može nabaviti a da imaju još nešto garancije po prihvatljivoj cijeni.

Ja sam čak razmišljao o uzimanju sebi još jedne 6970, no nema nigdje za uzet po normalnoj cijeni, plus rizik da ću dobiti s*ebanu grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

@dragans

 

brate, pretpostavljam da si iz susjedne države po žargonu kojim pišeš pa samo mala opaska na napisano,

 

tamo negdje na početku teme si napisao da sa bitstampa radiš wire transfer i da ti uzmu 20€ za to. e kad si u EU onda napraviš SEPA transfer. povlačio sam pare 2 puta i fee je bio 1,23$ na cifre oko 600$ (plus 10kn banka pojede) , tako da fino na izbore i nikako za radikale :D

 

i7 power!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 16:20 (koorpa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Kako zaustaviti elektrino brojilo, svaki drugi dan na 24h? {#}

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Ziga kaže...

Kako zaustaviti elektrino brojilo, svaki drugi dan na 24h? {#}

Ovako  ^^

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

http://www.bug.hr/vijesti/propao-mtgox-propada-bitcoin/130735.aspx

 

Dok jednom ne omrkne, drugom ne osvane - nevolje Bitcoina dobre su za alternativne valute kao što je Dogecoin

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Darko1983 kaže...

http://www.bug.hr/vijesti/propao-mtgox-propada-bitcoin/130735.aspx

 

Dok jednom ne omrkne, drugom ne osvane - nevolje Bitcoina dobre su za alternativne valute kao što je Dogecoin

ma vraga, sad će se rulja uspaničariti i oko dogecoina i propast će i on :D

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
13 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

dogecoin je zamišljen kao valuta "siromašnih", valuta zajednice, valuta kojom se tipuje na redditu, youtubeu, facebooku, kojom se nagrađuje nečiji rad i trud, na neki način. odbijaju privatne donacije, skupljaju lovu za olimpijce bez sponozora, imaju dobar publicitet, zato cijena i je tako "visoka". bitcoin je nešto sasvim treće i ne treba ih stavljati u isti koš. nije svaki coin pump dump šema, dogecoin je najbolji primjer.

 

niti bitcoin propada, niti doge propada

 

to da mooon {#}

i7 power!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Ziga kaže...

Kako zaustaviti elektrino brojilo, svaki drugi dan na 24h? {#}

ma spojiš se samo prije brojila i dodaš osigurač za svaki slučaj i to je to :P

http://www.youtube.com/user/Brzi559
16 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
Gremlin144 kaže...

ma spojiš se samo prije brojila i dodaš osigurač za svaki slučaj i to je to :P

Stambena zgrada s 8 brojila. Sva brojila su u ormarima u stubištu....

Nije brojilo u stanu..

 

 

14 godina
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?

Još jedno pitanje...koliko je internetska veza bitna u cijeloj priči? Tj., kada se i u kojoj količini događa transfer podataka?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
offline
Doge coin rudarenje-how to?

Za obično majnanje kakvo možeš raditi, sa tih par grafa, osnovni ADSL je sasvim dovoljan. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
DamageHigh kaže...

Još jedno pitanje...koliko je internetska veza bitna u cijeloj priči? Tj., kada se i u kojoj količini događa transfer podataka?

Mora postojati, ali brzina nije toliko bitna. Sve iznad 256k/128k je OK. Bitnija je stabilnost tj. da klijent za kopanje ima stalni dotok paketa i da ne kopa u prazno.

I ne zauzima puno vezu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Doge coin rudarenje-how to?
koorpa kaže...

@dragans

 

brate, pretpostavljam da si iz susjedne države po žargonu kojim pišeš pa samo mala opaska na napisano,

 

tamo negdje na početku teme si napisao da sa bitstampa radiš wire transfer i da ti uzmu 20€ za to. e kad si u EU onda napraviš SEPA transfer. povlačio sam pare 2 puta i fee je bio 1,23$ na cifre oko 600$ (plus 10kn banka pojede) , tako da fino na izbore i nikako za radikale :D

 

Izbori su kod mene na jesen (živim u BiH) i iskreno nemam pojma hoću li izlaziti jer nemam za koga glasati.

Za SEPA transfer zbilja ne znam, vjerujem da je tako. U BiH je jedini način wire transfer i tu uzimaju 20 EUR-a.

Ali OK, kad povlačiš 1000$ nije neki problem, jedino što zna malo potrajati.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice