Čudan problem kod instaliranja windowsa

poruka: 42
|
čitano: 8.533
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Čudan problem kod instaliranja windowsa

pozdrav ljudi jel može pomoć? ustvari više savjet baš me to kopka i ne mogu pustit na miru...ugl evo frend me zamolio da mu stavim xp na laptop, imao je vistu i sad hoće xp, probo sam ga nagovorit na 7icu al neće(ne pitajte zašto)...i stavim ja lijepo xp i sve lijepo plavi ekran na početku blabla i najednom dođe por sa slike, probam 64bitnu verziju xpa neće, spržim xp na novi cd neće... probam mu 7icu instalirat ide...i sad šta ću mu ja nek ima 7icu na kompu al me baš zanima dal netko zna zašto je to došlo...a ako netko ima rješenje još bolje =))

konfiguracija je:

Notebook ACER eMachines G725 (LX.N630C.011)

Intel Dual-core T4300 (2.1GHz),

17.3" WXGA+ LED (1600*900),

RAM 2GB DDR2,

HDD 250GB,

DVD+-RW DL,

LAN, WLAN,

Intel 4500HD

to je taj problem to je taj problem
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Ima 2 moguća rješenja:

 

1.) Vjerojatno ćeš u BIOS-u morati da promjeniš postavku za SATA kontroler sa "ENHANCED" u "COMPATIBLE"
Velika većina novih laptopa imaju "Vista dedicated BIOS", kao i prateće DVD diskove bez drajvera za XP (isključivo za Vistu).

 

2.) Ako ti ovo prvo ne uspije onda probaj ući u BIOS i vrati sve na default (ima opcija koja to sama radi) i onda probaj ponovno instalirati XP.

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

ee hvala sad ću probat...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

 eee uspjelo je hvala ti genijalno... to me baš zanimalo

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Molim, i drugi put.

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
14 godina
neaktivan
offline
Čudan problem kod instaliranja windowsa

Evo da ne otvaram novu temu...

Dakle počelo je sve tak da mi nije htjelo otvarati office datoteke sa neta. Zatim niti sa kompjutera. Obrisal sam office i probal instalirati novi, nije htjelo. Skinul drugi office, nije htjelo ni taj instalirati, error se pojavi.

Sad kad idem instalirati windowse, stavim lijepo da se boota s cd-a i krene to lagano da bi se pojavilo:
"The file aigq9q3m.sys could not be found"

Fakat nemam pojma zakaj se to pojavljuje {#}

 

Ako neko zna kaj je problem, bil bi zahvalan da mi pomogne :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2010 19:16 (tuturu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa
tuturu kaže...

Evo da ne otvaram novu temu...

Dakle počelo je sve tak da mi nije htjelo otvarati office datoteke sa neta. Zatim niti sa kompjutera. Obrisal sam office i probal instalirati novi, nije htjelo. Skinul drugi office, nije htjelo ni taj instalirati, error se pojavi.

Sad kad idem instalirati windowse, stavim lijepo da se boota s cd-a i krene to lagano da bi se pojavilo:
"The file aigq9q3m.sys could not be found"

Fakat nemam pojma zakaj se to pojavljuje {#}

 

Ako neko zna kaj je problem, bil bi zahvalan da mi pomogne :)

Daj malo detaljnije...u kojoj fazi se pojavilo da to ne moće naći? U fazi kopiranja fileova na hard ili kad je već prešla instalacija na grafičko sučelje?

To često zna bit simptom neispravnog ram-a ili diska, ne uvijek, ali često.

Taj tip greška, ili naravno samo oštećenog medija. Ali čudno mi je i taj naziv file-a, nisam nikad naišao na njega, a ni googlu nije poznat izgleda.

Da li si dobro prepisao ime file-a?

I jesi radio čistu instalaciju, znači jel bio format diska ili si radio upgrade, ili repair ili što?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Dakle kak sam navel, stavim bootanje s cd-a. I kak se restarta, diže se sustava, i čim počne bootati, nakon par sekunda se pojavi to.

 

Format diska nisam radil, riječ je o windowsima xp, i dosad bi uvijek tokom instalacije odabral format c.

 

Idem sad isprobati  još jedanput za svaki slučaj dal sam dobro prepisal tip greške :)

 

Edit:

[IMG]http://i52.tinypic.com/14o2jr8.jpg[/IMG]

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2010 20:24 (tuturu).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Ja opet nisam skuzio u kom momentu se javi greska. Bootanje je sirok pojma. Bootanja sa cd-a ili bootanja windowsa poslijw prvog restarta?

:)
15 godina
odjavljen
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Ako se to javlja prilikom dizanja OS-a nakon repaira, najbolje je da napraviš clean install (s formatom).

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Upalim računalo, nakon par trenutaka pojavi se:

"Start windows xp professional"

"Setup windows xp professional"

 

Odaberem setup. Pojavi se starting windows setup u dnu ekrana i onda izbaci error nakon sekundu, dvije.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2010 20:27 (tuturu).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Pojavi se oboje????????'''''

Nesto si zabrljao opasno. Pokreni sa cd-a i na pocetku udri format c i onda nastavi.

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Da, oboje se pojavi :\

Ma muči me taj format c kak izvesti, nije ko kod prijašnjih windowsa :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Ja se windowsa prije xp-a i ne sjecam. Kad pokrenes sa cd-a izaberes particiju onda te pita hoces full format FAT 32 ili NTFS, quick format FAT32 ili NTFS ili da ostavis kako jest. Izaberi quick format NTFS ako ti se neda chekati a ako imas vremena pusti full format cisto da ti pregleda disk.

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

E vidiš, ja kad stavim da se boota s cd-a, dođem do toga da me pita dal hoću pokrenuti windowse ili setup.

ako stavim pokrenuti normalno se sve pokrene, ako odaberem setup, onda se javi taj error.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Ako ti se to pojavi onda nisi bootao sa cd-a vec sa diska a taj setup je ostao od neuspjesnog setapa od prije.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Evo ,prouči : KLIK

 

A možeš skinuti i ovu simulaciju instalacije XP-a ,gdje ti sve izgleda kao pravo ,korak po korak! KLIK

 

Da bi bootal PC s CD-a ,moraš kliknut bilo koju tipku kad na ekranu vidiš

 

'Press any key to boot from CD'

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2010 20:43 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa
logic kaže...

Ako ti se to pojavi onda nisi bootao sa cd-a vec sa diska a taj setup je ostao od neuspjesnog setapa od prije.

 

kizo2703 kaže...

Evo ,prouči : KLIK

 

A možeš skinuti i ovu simulaciju instalacije XP-a ,gdje ti sve izgleda kao pravo ,korak po korak! KLIK

 

Da bi bootal PC s CD-a ,moraš kliknut bilo koju tipku kad na ekranu vidiš

 

'Press any key to boot from CD'

Jep, t je tvoj problem što logic kaže, ti si započeo iz winsa setup novih winsa, ili si jednom nekad započeo install winsa pa zato imaš oba izbora.

Tako da tebi on diže setup sa harda, tj nastavak nekog prijašnjeg prekinutog setupa/instalacije winsa.

Pospremi sve sta ti treba sa diska, spremi negdje, bootaj baš sa cd-a...mođda imaš i kod bootanja stisnt F8, 10, 11, ili 12, za bot menu, ovisno od matične, ako nemaš onda u bios odi i namjesti da cd bude prvi boot device, i onda ćeš dobit ovu poruku o kojoj kizo priča. Tada stisneš "any key" hehe, i krene pravi setup.

I trudi se bit malo detaljniji u opisu, jer ono kako si objasnio opet na moje pitanje o bootu se stvarno nije dalo niš skužit.

Uglavnom preporučujem da NE radiš quick format, nego napravi normalni, full format tokom instalacije, jer m ije malo sumnjiv sam p osebi taj file što ga traži, pa tza svaki slučaj. Ovako ipak ubiješ sve, a kod quick sve ostaje, samo obrišeš TOC

16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Nekako sumnjam da ima blagog pojma sta je TOC al to je ionako nebitno za pricu ;)

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa
logic kaže...

Nekako sumnjam da ima blagog pojma sta je TOC al to je ionako nebitno za pricu ;)

umm..da, vjerojatno imaš pravo, a i imaš pravo da nije bitno za priču, to sam ionako više automatski istipkao do kraja...

Nego evo da iskoristim priliku pa da objavim da se konačno sprema i moj prelazak na W7Pro.  Več dobrih godinu dana se spremam, al jednostavno nisam imao potrebe ni razloga, Vista radi ko urica već godinama, nkad reinstal, samo normalno održavanje. Ali evo nedavno ubacio novu ploču, drugi čipset, i 1090T umjestio 1055T, pa kako sam bio u gožvi nisa niš dirao, a danas stigao novi disk, Spinpoint F3, 1TB, zamijenit će ova dva WD blue-a od po 500, oni u penziju, a ovaj unutra. Imaju mi oni preko 18 000 sati rada svaki, a imam ih 2 godine i 2 mjeseca. Radili skoro pa 24/7, došlo vrijeme za promjenu, zadnji update diskovnog sustava prije nego ubodem jedan ssd negdje krajem ljeta vjerojatno. Ovisno o cijenama i potrebi. Uglavnom, htjedoh reći da i mene čeka fini clean install winsa ili noćas ili sutra ujutro.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Hvala vam svima :)

Uglavnom da, probal sam iz windowsa napravit direkt instalaciju. Kolko sam primjetil cd-rom mi ne očitava baš dobro cd-e ako su imalo oštećeni tak da je to vjerojatno problem zakaj ne boota. Dvd-e očitava normalno, al nije mi uspjelo ako na njih stavim windowse, onda mi uopće ne očitava. Uglavnom, nabavil budem novi cd windowsa pa sve rješim. :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa
tuturu kaže...

Hvala vam svima :)

Uglavnom da, probal sam iz windowsa napravit direkt instalaciju. Kolko sam primjetil cd-rom mi ne očitava baš dobro cd-e ako su imalo oštećeni tak da je to vjerojatno problem zakaj ne boota. Dvd-e očitava normalno, al nije mi uspjelo ako na njih stavim windowse, onda mi uopće ne očitava. Uglavnom, nabavil budem novi cd windowsa pa sve rješim. :)

Sve bi to bilo ok da te ne traži baš taj neki čudan file, ja stvarno nisam nikad vidio da taj file igdje ima...ono što hoću reć je da postoji mogućnost da je to neki maliciozan problemčić

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2010 21:33 (miki1981).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa
miki1981 kaže...
tuturu kaže...

Hvala vam svima :)

Uglavnom da, probal sam iz windowsa napravit direkt instalaciju. Kolko sam primjetil cd-rom mi ne očitava baš dobro cd-e ako su imalo oštećeni tak da je to vjerojatno problem zakaj ne boota. Dvd-e očitava normalno, al nije mi uspjelo ako na njih stavim windowse, onda mi uopće ne očitava. Uglavnom, nabavil budem novi cd windowsa pa sve rješim. :)

Sve bi to bilo ok da te ne traži baš taj neki čudan file, ja stvarno nisam nikad vidio da taj file igdje ima...

Neznam fakat, idem baš videti koji mi file baca error kad pokušam office instalirati. Od toga je sve krenulo :D

16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa
tuturu kaže...

Hvala vam svima :)

Uglavnom da, probal sam iz windowsa napravit direkt instalaciju. Kolko sam primjetil cd-rom mi ne očitava baš dobro cd-e ako su imalo oštećeni tak da je to vjerojatno problem zakaj ne boota. Dvd-e očitava normalno, al nije mi uspjelo ako na njih stavim windowse, onda mi uopće ne očitava. Uglavnom, nabavil budem novi cd windowsa pa sve rješim. :)

Dakle,kak ti je rečeno,pokreni botanje iz Biosa i nemaš brigu,usput format C.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2010 21:46 (tuturu).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Heheheheheh

Mi tamburamo po windosima a njemu izbacuje gresku prilikom instalacije office-a ;)))))))))

 

{#}

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa
logic kaže...

Heheheheheh

Mi tamburamo po windosima a njemu izbacuje gresku prilikom instalacije office-a ;)))))))))

 

{#}

E, pa radi te greške sam odlučl obrisati windowse. To je uzrok! :D

14 godina
odjavljen
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa
miki1981 kaže...
logic kaže...

Nekako sumnjam da ima blagog pojma sta je TOC al to je ionako nebitno za pricu ;)

 

 

Morao sam, mislim da ste malo pobrkali, TOC se nalazi kod optičkih medija i ekvivalent table partitionu.NHF

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2010 13:41 (alankish).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa

Mislio si reci MFT ;)

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem kod instaliranja windowsa
superjasko kaže...

pozdrav ljudi jel može pomoć? ustvari više savjet baš me to kopka i ne mogu pustit na miru...ugl evo frend me zamolio da mu stavim xp na laptop, imao je vistu i sad hoće xp,

Izbriši sve particije, zatim ponovo stavi nove,a zatim instaliraj Windows xp

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice