Zaštita!?

poruka: 11
|
čitano: 2.362
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita?
pitanje

Koristim maxADSL flat paket,i konstantno mi se ištekava s interneta!? Nekužim zašto! Zato mislim pošto imam nezaštićenu mrežu da je u tome stvar,pa kako da zaštitim od upada i neželjenih "gostiju" svoju mrežu!?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita!?

Vjerojatno ti je uključen WLAN. U manualu tvog rutera pronađi način kako ga ugasiti (možeš i preki interneta)

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30mm f1.4, FL-50R, HLD-4
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita!?
ili stavis WAP key onaj koji ti zelis odes u postavke rutera tamo andes Securty
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita!?
autorov komentar

Hmm,sad da je to naći :-)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita?

Lijepo svog providera pitaj kakva ti je konfiguracija mreže i zaštita i da li oni imaju pojma zašto ti puca mreža.Nakon što se i meni
dešavalo takvo "pucanje" a sve postavke su u redu ,nekada nema niti veze sa zaštitom i gore navedenim problemima od kolega,nego jednostavno
oni koji su odgovorni za tvoju vezu moraju i znati što je s njom ,da li je u pitanju tvoj komp ili router ,ili je do njih...prvo njih nazovi pa vidi.

Private
16 godina
offline
Zaštita!?

Postoji nekoliko mogućih uzroka pucanju veze, ali najvjerojatniji je od njih problem sa ruterom.

Koji ruter imaš kad smo već kod toga?

 

Što se pak zaštite tiče, ne vjerujem da veza puca zbog toga, ali definitivno postavi nekakvu zaštitu ili ako ne koristiš bežično spajanje potpuno isključi WLAN.

 

U svakom slučaju, najviše će ti pomoći provider, nazovi helpdesk pa nek te oni provedu kroz postupak stavljanja zaštite odnosno isključivanja WLAN-a.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita!?

To se događa već mjesec dana po cijeloj Hrvatskoj ,bez pravila ,bez obzira koji je router! Greška je kod njih ,samo kaj ni "stručnjaci" u helpdesku ne znaju zbog čega! Jednostavno kad se to dogodi otiđi u router (192.168.1.1) i ponovno se spojit. Mene su par puta vozali da resetiram router ,da stavljam fiksne IP adrese ,a ništa nije pomagalo osim toga.

U svakom slučaju ,ako ne koristiš wlan isključi ga. Ako da ,postavi ne WEP nego WPA i to najjači i da ,pomoglo bi kad bi navel koji je router.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 13:46 (kizo2703).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita!?
autorov komentar
kizo2703 kaže...

To se događa već mjesec dana po cijeloj Hrvatskoj ,bez pravila ,bez obzira koji je router! Greška je kod njih ,samo kaj ni "stručnjaci" u helpdesku ne znaju zbog čega! Jednostavno kad se to dogodi otiđi u router (192.168.1.1) i ponovno se spojit. Mene su par puta vozali da resetiram router ,da stavljam fiksne IP adrese ,a ništa nije pomagalo osim toga.

U svakom slučaju ,ako ne koristiš wlan isključi ga. Ako da ,postavi ne WEP nego WPA i to najjači i da ,pomoglo bi kad bi navel koji je router.

 Tako i meni,puca i ode na tu stranicu. Imam ZXel,a kako cu stavit to na WPA ?
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita!?

Imal sam negdje cijeki Zyxelov pdf sad nemam pojma gdi je ,probaj si ovdje pomoći!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita!?

Idi pod stranicu 192.168.1.1 kada zatraši lozinku ukucaj četiri puta nulu - 0000,idi pod "Go to Advanced setup" sada idi pod "Network" pa pod "Wireless LAN" pod security odaberi security mode (wpa,wpa2,wpa2-psk...) ukucaj šifru i idi pod apply , to bi bilo to.....

Chuck Norris ne jede med on žvače pčele !! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita!?
kolex19 kaže...
kizo2703 kaže...

To se događa već mjesec dana po cijeloj Hrvatskoj ,bez pravila ,bez obzira koji je router! Greška je kod njih ,samo kaj ni "stručnjaci" u helpdesku ne znaju zbog čega! Jednostavno kad se to dogodi otiđi u router (192.168.1.1) i ponovno se spojit. Mene su par puta vozali da resetiram router ,da stavljam fiksne IP adrese ,a ništa nije pomagalo osim toga.

U svakom slučaju ,ako ne koristiš wlan isključi ga. Ako da ,postavi ne WEP nego WPA i to najjači i da ,pomoglo bi kad bi navel koji je router.

 Tako i meni,puca i ode na tu stranicu. Imam ZXel,a kako cu stavit to na WPA ?
 Pogledaj sliku za WPA2-PSK (najjače uzersko rješenje na zyxelu)
napomena: ukoliko ne koristiš XPSP3 ili neku Vistu ili win7, WPA2-PSK ti po difoltu neće raditi, znači ukoliko imaš XPSP2 WPA2-PSK će raditi jedino ukoliko klikneš na WPA compatible - nađi na slici)
Postoji i hotfix za suport WPA2 u XPu sa SP2 ovdje
postavke postavke
ex biljna uš, puknite me toljagom po lusteru možda ugledam zvjezdicu više
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 19:40 ((s)izgoreo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice