Wireless, krađa signala zaključana tema

poruka: 56
|
čitano: 41.177
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Wireless, antena

Ovako ovo je ozbiljna tema i molim bez rasprave o legalnosti, moralnosti ili bilo sto ...sti ovog čina.

 

Cilj: mobilna stanica za krađu veze na internet

 

Ovako danas sam preselio u jedan manji hrvatski grad. Student sam i nažalost ovdje nema sad posla preko zime pa nemogu potpisati neki ugovor kojim se vežem za nekog ISP-a.

Stoga sam odlučio do ljeta "krasti whireless internet".

U stanu primam signal od nekih 10 mreža od kojih je 4 nezaštićeno. Preko noći se mogu ponekad spojiti na neku od njih ali problem je što preko dana imam previše zaglušenja od drugih uređaja (mobiteli, mikrovalne, smog...). Znači fali mi jačina signala preko dana. To je bez ikakve antene, stoga bi htio probati pojačati signal antenom.

 

Problem: trebam specifikacije kantene ili neke slične (ultrajeftine, prijenosne) antene. Treba mi promjer i duljina konzerve, duljina komada žice unutar konzerve i ako je potrebano još koja specifikacija.

Želim napraviti univerzalnu antenu koju  bi prema potrebi okretao prema signalu. Znači do 200 metara, dosta mi je i 100.

 

Do sad ste mi pomogli pa se nadam da ćete i u ovom problemu pokazati svoju stručnost.

Hvala unaprijed.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 9:40 (DonnyDarko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless, krađa signala
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 10:34 (macak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Wireless, krađa signala

evo macak ti je predložio nešto sasvim legalno, za razliku od onoga što ti tražiš!:)

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala

da nemas 100kn za neki internet mjesecno ne vjerujem...a da uvatim nekog da mi krade wireless (a prikacio se jedan pametnjakovic u zgradi dok nisam imao zastitu) taj bi dobio i par samara...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 11:19 (mislav_01).
16 godina
neaktivan
offline
Wireless, krađa signala

Čovjek pita za antene, ne za internet. Zažmiriti ću na jedno oko i reći ću da sam pročitao samo PROBLEM gdje se traži kako se izrađuju antene...

 

Kantena

 

http://tinyurl.com/kantena

 

Yagi antena

 

http://tinyurl.com/yagi-antena

Kublach
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 11:28 (Kublach).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless, krađa signala

Meni nije jasno, ako se na forumu sankcionairaju sudionici koji sudjeluju i daju savjete primjerice kako skinuti ilegalni softver, zašto bi situacija u kojoj čovjek otvoreno pita kako je najbolje ukrasti nešto što pripada drugome bila drugačije tretirana.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless, krađa signala

Da ti u malom hrvatskom gradu "smog" ometa signal!!!??? ha ha ha... Onda mora da si u Sisku ili Kutini,al ni tamo vjerujem da ga nema toliko da ti ometa signal.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
 Potpisujem.Svako ima 100Kn za Internet na mjesec.
Koja pila? Naravno,motorka.
15 godina
neaktivan
offline
Wireless, krađa signala

Da i sto decki kazu,ako nemas 100kn mjesecno za net,kad ti je to vec tako tesko za dati,onda razmisli malo da je i drugima to mozda puno ali ipak placaju. A kako bi tebi bilo onda da ti je puno a ipak placas pa ti neko krade signal,mislim stvarno nije ok.A to sto pricas da si student,nemas posla sad pa se nemozes vezati ni za jednog providera( dali se to odnosi na rad preko student servisa),to ti nebi trebao biti nikakav izgovor.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless, krađa signala

Ne nemam 100 kuna za internet, jedva da od student servisa zaradim za hranu. Treba mi internet za faks, mail, face, student servis ne za skidanje.

Dobro sad smog normalno da ne mijenja situaciju al budući da sam blizu tržnice ima dosta stvari koje mi smetaju.

 

 

Ono što fali na tim stranicama s kantenama je točni podaci za "prijenosnu", prilagodljivu kantenu. Tj kantenu za koju neznaš koliko je udaljenost do odašiljača.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Wireless, krađa signala

- 'u jednom malom gradu... ' -pošto neznamo kojem, raspitaj se za lokalne wireless udruge.

- moguće je s nekim susjedom, koji ima 'običan' internet, iskombiniraj da pređe na carnetov flat, nude svi ISPovi za 1kn, pošto si student samo izvadi potvrdu na referadi.. i surfaj.

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
15 godina
offline
Wireless, krađa signala

Mani se ti krađe, skombiniraj nešto drugo ili se dogovori s nekim ko ima flat pa mu se prikači, naravno uz njegovo znanje.

Dobro jutro radni narode, 12 je sati !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Wireless, krađa signala

ihush je dao dobar prijedlog..inace to sa kradjom signala ne bih komentirao jer  je pomalo komplicirano- jedno je probiti neciju zastitu i prikacit se a drugo je ukljuciti wireless i pustit ga da se spoji na otvorenu mrezu, imho..

Intel C2Q q8200 @3 GHz/Gigabyte EP35-DS3/ Sapphire HD 4870 512 Mb/ 4GB OCZ Platinum @ 1000MHz/ HDD Seagate 500 GB,7200.10, 32Mb /OCZ StealthXStream 500W/ Chieftec midi tower BH-02B-B-B/ Samsung SM2233BW
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Wireless, krađa signala
PsychoticBaklava kaže...

ihush je dao dobar prijedlog..inace to sa kradjom signala ne bih komentirao jer  je pomalo komplicirano- jedno je probiti neciju zastitu i prikacit se a drugo je ukljuciti wireless i pustit ga da se spoji na otvorenu mrezu, imho..

 ma  da, slazem se access point bez passa ili mac adress filteringa je nesto drugacije od zasticenog barem sa jednim od tog dvoje. Ali opet da vidis tudji novcanik na cesti bi ga predao policiji nebi krao iz njega; makar je svima situacija  sa wirelessom drugacija
People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
16 godina
offline
RE: Wireless, krađa signala
DonnyDarko kaže...

Ne nemam 100 kuna za internet, jedva da od student servisa zaradim za hranu. Treba mi internet za faks, mail, face, student servis ne za skidanje.

Dobro sad smog normalno da ne mijenja situaciju al budući da sam blizu tržnice ima dosta stvari koje mi smetaju.

 

 

Ono što fali na tim stranicama s kantenama je točni podaci za "prijenosnu", prilagodljivu kantenu. Tj kantenu za koju neznaš koliko je udaljenost do odašiljača.

 

 

 Razmisli malo sto ce se desiti ako ukrades internet nekome tko nema flat rate, ili ima nedaj boze mobilni internet, pa mu napravis racun od nekoliko tisuca kuna. To sigurno nece lijepo zavrsiti... Nevinašce
Think locally, act globally...
15 godina
protjeran
offline
Wireless, krađa signala

ja cu mu dat malo signala,stim da dode u kc...hahaha...posto imam flat,dok treba susedu il nekom sa laptopom,upalim mu

nije problem...a za tebe,jbg..posto ovo bas nije legalna tema...hoces nekom maznut ,tj posudit si net...

meni nebi bilo ugodno...ali PS:imas za kupit,neznam gdi tocno pojacalo koje se spaja na usb...tolko

da nebi bilo kartona...lool

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless, krađa signala

Skineš si backtrack, spržiš na CD, instaliraš da ide dual boot s XP-om, krekaš mu WEP key, taman da je 512 bitni, napraviš XSS tunel i negdi usput SQL injection. Ne, ostavi svoj IP pa nek taj lik što plaća ISP ima problema s zakonom. A ako te skuže po MAC adresi, promjeni i nju. Ma đava će te skužit. Nemere jednostavnije. Oni nas ne razumiju. Čuli plaćaj internet. prp Bogataš

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me... I'm floatin free on the highway, formulatin plans...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
ihush kaže...

- 'u jednom malom gradu... ' -pošto neznamo kojem, raspitaj se za lokalne wireless udruge.

- moguće je s nekim susjedom, koji ima 'običan' internet, iskombiniraj da pređe na carnetov flat, nude svi ISPovi za 1kn, pošto si student samo izvadi potvrdu na referadi.. i surfaj.

 
Ovo zvuči predobro!! Al tražim na carnetovim stranicama i ne mogu naći tu opciju. Može tko dati link molim vas. Našao sam najjeftinije za 50 kuna al nema nikakvog uključenog prometa tj. plaćao bi jako puno po prometu. Potvrdu mogu iz referade dobiti bez problema.
15 godina
offline
RE: Wireless, krađa signala

tražiš na krivom mjestu... prvo pronađi nekog tko želi u 'kooperaciju' s tobom a onda kod njegovog providera (optima, tcom, iskon, amis.... opcija carnet)

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
vombat kaže...

ha ha ha... Onda mora da si u Sisku ili Kutini,al ni tamo vjerujem da ga nema toliko da ti ometa signal.

 Kakve ti gluposti pricas? Sto ti mislis da je u ZG puno bolji zrak nego u Sisku?

Ja zivim u Sisku vikendom, u ZG kroz tjedan (tresnjevka centar) i reci cu ti da se u Sisku lakse dise (uglavnom)! Svi seru o rafineriji ali ne kuze da to smeta samo jendom dijelu grada i blizoj okolici (kada nema vjetra)!

Razlog zasto se u Sisku lakse dise? Okruzen je sumama, manji je i prozracniji i nema prometa kao u ZG! Zg je koncentriran, rubovi su super ali cenatar grada u najbolju ruku ima zrak kvalitete okolice rafinerije, ustajal je! Prije 3 godine je bilo drukcije ali otkad se filter napravio, otkada su se ljudi pobunili, otkada su uvedena javna mjerenja, stanje se popravilo ekstremno!

One clanke u novinama treba uzeti sa dozom opreza, jednom su cak i naveli da 40 puta prijede dopustene vrijednosti!:D ...da je tako vec bi odavno bili mrtvi! Bilo je gadno, i ljudi su bolesni, ali to je hvala Bogu stvar proslosti!

...smog utjece na kvalitetu signala ali samo u prizemlju i samo u tesko zagadenim gradovima a takvih nema u nasoj drzavi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2009 14:12 (Luka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
macak kaže...

Meni nije jasno, ako se na forumu sankcionairaju sudionici koji sudjeluju i daju savjete primjerice kako skinuti ilegalni softver, zašto bi situacija u kojoj čovjek otvoreno pita kako je najbolje ukrasti nešto što pripada drugome bila drugačije tretirana.

 
u potpunosti se slažem...  nesmijemo ni spomenuti crack ni nesto takvo a ovo je sasvim u redu???  dobro da nije pital koji pajser je najbolje koristit za pljacku ili koji pistolj za ubit.. mislim...
16 godina
neaktivan
offline
Wireless, krađa signala

Meni je malo neobično da imaš dovoljno love za antenu, a nemaš za internet...

 

Mali hrvatski grad - nema fakulteta.

 

Face?! Tebi treba internet za face?!??!

 

Još nešto, već su ti rekli ljudi - mobilni internet. Nemoj mi prodavati priču o tih 100 kn. Kladim se da izađeš vanka...

 

Još nešto, ovisno koji mobitel imaš - imaš i internet, a preko kabela ga spoji na komp! Npr, uključiš W'n'W (Web and Walk), kod T-mobilea, koji košta 50 kn mjesečno i imaš 150 MB prometa.

 

Još nešto - možeš dobiti Carnet priključak praktički džabe...

 

Još nešto...zar na faksu nemaš internet?

 

Ma molim te, koji je to maleni grad da ima faks?!

 

 

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
nepostoj krađa neta preko wirlessa ako virles nije zasticen i neko se spoj to nije krađa krađa je ako je nesto zatvoreno pa se obije brava recimo u ovom slucaju wep wap key onda je to krađa
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
Wireless, krađa signala

Još nešto...

 

Jesi li ti razmišljao o ljudima kojima kradeš?

 

Budi BAREM toliko FACA pa probaj skužiti tko od svih tih ima FLAT tako da šteta bude što manja.

 

Sam si rekao - KRAĐA JE KRAĐA!

 

Na forumu se ne smije pričati o crackovima, prodaji filmova, glazbe, ilegalnom softwareu i ostalim temama, a smije o KRAĐI?!?!?!?

 

Momak, najmanje šta zaslužuješ je ŽUTI karton! Najmanje!

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
UBIZEC cORPORATION kaže...
nepostoj krađa neta preko wirlessa ako virles nije zasticen i neko se spoj to nije krađa krađa je ako je nesto zatvoreno pa se obije brava recimo u ovom slucaju wep wap key onda je to krađa
 Ja odem do auta po stvari koje sam kupio i ostavim garažu otvorenu i ti mi iz garaže ukradeš kutiju sa alatom - i tvoj izgovor je da to nije krađa jer nije zaključano?!

Treba uvesti batinu na forum, ili barem policiju...
Mount Vision Pro
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
cekaj malo te stvari su an tvom posjedu tvom autu da ti padnu kraj auta ja bi ti ih uzeo :D ali da su u autu nebih tih uzeo jel bi smatro da su necije tj od vlasnika automobila...a kad je wirless otvoren ko kurvino dupe zasto se nbi spojio ko je kriv kaj je vlasnik nezna zstitit ulaz brijes da ti niko enbi uso u stan vidit malo kaj ima kad ostavis otvorena vrata?
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
E NEmoj o zutima ak zasluzuje zuti on je bar prizno ko prizna pola mu se prasta znaci ima pola zutog znaci to jos nije zuti :P
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
UBIZEC cORPORATION kaže...
nepostoj krađa neta preko wirlessa ako virles nije zasticen i neko se spoj to nije krađa krađa je ako je nesto zatvoreno pa se obije brava recimo u ovom slucaju wep wap key onda je to krađa
Evo isao sam iskopatu argument protiv ovoga ali covjek je, izgleda u pravu:

"Povreda tajnosti, cjelovitosti i dostupnosti računalnih podataka, programa i sustava - čl. 223 KZ.

Zakonom o izmjenama i dopunama KZ-a u potpunosti je promijenjen naslov i tekst čl. 223. KZ-a koji je regulirao oštećenje i uporabu tuđih podataka.

Tko unatoč zaštitnim mjerama neovlašteno pristupi računalnom sustavu, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine [čl. 223. st. l.J.

Ovim stavkom inkriminirano je ponašanje iz čl. 2. Konvencije - nezakoniti pristup. Ono što je za primjenu ovog članka u praksi veoma bitno jest formulacija "tko unatoč zaštitnim mjerama neovlašteno pristupi...", a kojom se određuje kako zakon štiti samo onaj sustav koji ima zaštitne mjere! Ukoliko se sustav ostavi potpuno otvorenim i nezaštićenim, dakle računalo potpuno dostupno ili npr. bežična računalna mreža na koju je moguće spajanje bez ikakve provjere, neće se ispuniti elementi za postojanje kaznenog djela."
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2009 14:42 (Luka).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
UBIZEC cORPORATION kaže...
cekaj malo te stvari su an tvom posjedu tvom autu da ti padnu kraj auta ja bi ti ih uzeo :D ali da su u autu nebih tih uzeo jel bi smatro da su necije tj od vlasnika automobila...a kad je wirless otvoren ko kurvino dupe zasto se nbi spojio ko je kriv kaj je vlasnik nezna zstitit ulaz brijes da ti niko enbi uso u stan vidit malo kaj ima kad ostavis otvorena vrata?
 Prvo, od osobe kao što si ti se ništa drugo ne može očekivati. Krađa je krađa.

Drugo, post ti je prijavljen.

Treće, nauči govoriti, pardon - pisati.

Četvrto - zbog tebe i takivh sličnih tebi - ovaj forum se pretvara u skupljalište otpada.
Mount Vision Pro
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2009 14:45 (2029.MN4).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless, krađa signala
UBIZEC cORPORATION kaže...
cekaj malo te stvari su an tvom posjedu tvom autu da ti padnu kraj auta ja bi ti ih uzeo :D ali da su u autu nebih tih uzeo jel bi smatro da su necije tj od vlasnika automobila...a kad je wirless otvoren ko kurvino dupe zasto se nbi spojio ko je kriv kaj je vlasnik nezna zstitit ulaz brijes da ti niko enbi uso u stan vidit malo kaj ima kad ostavis otvorena vrata?
 sam naslov je wirelles, KRAĐA interneta... to je u potpunosti ilegalno... možeš koristiti kakve god metafore hočeš ali to je najmanje za žuti...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice