Problem sa µTorrentom

poruka: 17
|
čitano: 4.501
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa µTorrentom
pitanje

Pozdrav! Imam jedan problem u vezi torrenta. Sve je radilo sjajno na starom računalu (WinXP), ali na novome (Vista SP1) rade jako loše - iako bi trebao skidati brzinom od 100 KB/s (OptiDSL, 1Mbit/s), ne mogu ga natjerati da ide brže od 30-40 KB/S. Dok radi utorrent, surfanje je nemoguće (ne mogu učitati niti jednu stranicu). A da stvar bude smješnija, utorrent javlja da su portovi otvoreni i da bi sve trebalo raditi kako treba. Firewall je onaj u Windowsima, ali je utorrent stavljen među iznimke, tako da to nije uzrok.

You only got one finger left And its pointing at the door
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa µTorrentom

pogledaj koji ti je port....tamo na prefferences pa na connections tak nes...najbolje ti je da ti je bilo koji broj izmedu 4000 i 6000, i vijerovatno ti je mozda upload veci od downloada pa ga ogranici na 6kb/s, a download kolko oces, a ima i jos nekih stvari s portovima nes, al nemrem se sad sijetiti kak to sve ide....imas dost tog na youtube...........

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa µTorrentom

Najvjerojatnije si nisi otvorio port na ruteru/modemu - imaš detaljne upute na stranicama od uTorrent-a pa si pogledaj tamo.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa µTorrentom
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Sve je u redu sa portovima. Problem je bio u - NOD32. Snimio sam AVG 8.0 free i sad sve radi. Malo mi je to čudno jer je na starom računalu sve radilo s Nodom.

 

Hvala na odgovorima!

You only got one finger left And its pointing at the door
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa µTorrentom

može li mi tko objasniti problem koji mi se dešava sa utorrentom (1.8.2). kad radi  sve je ok (zelena kvačica , portovi itd..) . ali dešava se to da se sam od sebe isključi . ikonice u trayu nema , i moram nekoliko puta klikati po desktop ikoni da ga prihvati. i sad tu nema pravila koliko dugo će radit 1 min, pola sata ili 10 min .pc je čist (pročešljan u safe modu sa NOD 32,Malwarebytes' Anti-Malware ,VundoFix 7.0.6,windows-kb890830-v2.7Ad-Aware,CCleaner.reinstalirao sam pa instalirao torrent ali sve je isto .os xp pro sp 3

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa µTorrentom
autorov komentar

Možda ti je uključen Auto shutdown. Idi u izbornik Options - Auto Shutdown te klikni na Disabled (ako već nije odabran).

You only got one finger left And its pointing at the door
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa µTorrentom

Da se nadovezem,kad sam stavio utorrent na svoj komp,nisam nikakve portove otvarao(samo su za cardsharing otvoreni) skidao sam najs po 600-700kb,ogranicio upload na 5kb i net i sve je radilo fino. Sad kad sam naskidao toga pojavio se prolem da kad utorrent prži,ostatak neta mi se učitava nesnosno sporo. Ugasim torent radi sve ko metak. To mi se s flashgetom događalo takodje samo što je on zblokao i cardsharing usput..... a neznam šta se promjenilo u ovih par dana .....

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa µTorrentom

To i mene zanima...ali se samo odjednom pojavilo...do prije par dana sve je bilo ok....a sad ili torrent ili internet!?

 

15 godina
offline
RE: Problem sa µTorrentom
troublemaker kaže...

Da se nadovezem,kad sam stavio utorrent na svoj komp,nisam nikakve portove otvarao(samo su za cardsharing otvoreni) skidao sam najs po 600-700kb,ogranicio upload na 5kb i net i sve je radilo fino. Sad kad sam naskidao toga pojavio se prolem da kad utorrent prži,ostatak neta mi se učitava nesnosno sporo. Ugasim torent radi sve ko metak. To mi se s flashgetom događalo takodje samo što je on zblokao i cardsharing usput..... a neznam šta se promjenilo u ovih par dana .....

 Točno to je i mene mučilo, ali samo kad mi je skidalo malom brzinom,a kad je krenula velika brzina sve ok. Pa sad, prije par dana sam reinstalirao vistu i sad opet sve radi fino, ko vurica. Neznam stvarno u čemu je problem, ali mislim da ti ga firewall sprječava.
Brod mi je sparkiran na obalama Drave, gdje i pljačkam sve što mi dođe pod ruku.xD
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa µTorrentom

Ma nije on...iskljucen mi je!?...ne znam...a neda mi se sad sve reinstalirat...jel ima kako bolje rjesenje!?

15 godina
offline
RE: Problem sa µTorrentom
Devilll kaže...

Ma nije on...iskljucen mi je!?...ne znam...a neda mi se sad sve reinstalirat...jel ima kako bolje rjesenje!?

 Ne! Neznam drugo rješenje.
Brod mi je sparkiran na obalama Drave, gdje i pržim sve što mi dođe pod ruku.xD
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2009 14:57 (Jack Sparrow).
15 godina
offline
Problem sa µTorrentom

Ako vam net radi sporo kada je ukljucen torrent nema potrebe da smanjujete upload u torrent klijentu, ostavite upload na maksimumu a instalirajte NetLimiter i sa njim onda

podesite koliki ce upload biti za koju aplikaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem sa µTorrentom

hvala na rjesenju i mene je to mucilo neko vrijeme

Games playing: Left 4 Dead, GTA IV i CoD 4 Multiplayer na: Processor: Intel Core 2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz (2 CPUs) RAM: 2048MB DirectX: 9.0c Video card: NVIDIA GeForce 9600 GT 512.0 MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa µTorrentom

I koje su najbolje postavke?

 

13 godina
offline
Problem sa µTorrentom

Pozdrav!

 

Ja imam utorrent i jučer sam stavio jednu igru da se skida od 3 gb od 10 do 16 h, skinilo mi je tek 21.02 %.

Poludio sam. Moj download speed je 1.99 mb/s, a 0.15. Pa ne znam prije mi je bio veći i upload i download i kad sam stavio da se skida smanjilo mi je to.

Čuo sam da je neki jdownloader puno brži, pa bih molio ako neko ga ima da mi kaže je li on brži od torrenta.

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa µTorrentom

Kod torenta brzina ti zavisi od odnosa seedera i leechera, kao i od toga koliki su upload dozvolili korisnici od kojih skidas sadrzaj.

Sto se tice jdownloadera princip je drukciji, on sluzi za skidanje iscepkanih rar arhiva sa rapidsharea i sl. servera.   Npr. ako skidas

neki film od 700MB, ti ces imati 7 rar arhiva od po 100MB i jdownloader ce skidati jednu po jednu, s tim sto kada zavrsi sa jednom arhivom

on ce cekati 15 min pa ce onda poceti sa skidanjem naredne itd. Moze i da se podesi da skida bez cekanja, ali u tom slucaju zna da se desi da

zasteka nekad prilikom reseta rutera. Jdownloader ce ti skoro uvek skidati maximalnom mogucom brzinom, ali jedino sto ces imati te pauze ako ne

podesis drukcije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa µTorrentom

Jedno pitanje, nije tolko problem kolko me zivcira. Naime jel moguce ikako sredit da mogu manualno updateat trackere. Naime odakle god da skinem torrent ta opcija mi je zasivljena i onda moram nanovo skidat da bi mi se updateali seederi i leecheri.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice