Pomoc oko spajanja dva routera

poruka: 38
|
čitano: 21.164
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko spajanja dva routera

na nekim mjestima mi na tome katu uhvati wifi signal i imam jedan repeater ali je jako los sad me zanima mozete li mi preporuciti nesto sto valja i sa cime nece biti problema(i da mi date neki link proizvoda)...

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2016 19:26 (Domo1950).
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

Pozdrav,evo ovako da ne otvaram novu temu, imam od Iskona ruter Zyxel VMG5313-B30A, i htio bih na njega spojiti Canyon 802.11 tako da mi i ovaj drugi daje wifi signal pošto je ovaj od Iskona dosta slab, Nisam nikada prije spajao dva rutera pa me zanima kako se šta treba namjestit,pretpostavljam da se treba nešto u postavkama od glavnog naštimat, i da ova dva spajam sa utp kablom, iza na canyonu ima Wan i 4 lan utora e sad gdje šta ide ?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoc oko spajanja dva routera
IDDQD kaže...

..Wan i 4 lan ..

- teško za pogoditi? RTFM+google? + Canyon 802.11 ne znači baš ništa.. (oznaka modela routera?).

- WAN =wide area network, LAN = local area network.. na lokalnu spajaš (lokalna) računala-uređaje, na wan 'vanjsku' (modem-internet). To je u manualu vjerojatno nacrtano.

- noviji-pametniji router (dobar software) će automatski pokupiti potrebne postavke od modema, u većini slučajeva ne treba baš ništa (pametni automatski promjene subnet ako je identičan s modemom, jer jedna mreža=jedan router, ne dva u istom subnetu, treći broj ip adrese, npr 0, 1, 2.. ne smije biti isti na oba uređaja ili se mora isključiti uloga routera/dhcp i sl.) .. osim kad moraš ručno podesiti a tad čitaš manual :)

- većina routera može raditi i kao AP/repeater (i obrnuto), razlika je samo u defaultnim postavkama uređaja, možda treba resetirati.

- reset može soft, može i čačkalicom.. držiš dok se ne ugasi.

- tvorničke postavke kao user-pass također pišu u manualu, potrebne su, prolistaj taj komad papira. (npr admin/1234 i sl. trebat će za npr podešavanje wlana ili ako automatika ne odradi posao).

- na 'glavnom' ne moraš baš ništa.. odnosno, ako ne želiš da on nešto radi, možeš tražiti od ISPa prebacivanje u bridge (tad je samo linija-modem, nije router, wlan server itd. tad ne blokira ni portove i sl. ISPov uređaj je uvjek pod kontrolom/pristupom ISPa).

 

- problem signala može ostati, smetnje, zidovi, drugi uređaji.. tako da je možda sve uzaludno (ali dobro je imati svoj uređaj, ima nekih prednosti, ne ovisiš o povremenim promjenama ISPovih postavki i sl.). Ovisno o poziciji, drugi router (ili kao AP) je tad logičnije postaviti negdje gdje bolje pokriva signalom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

Napravio sam ga,iskljucio u postavkama ovog drugog dhcp i radi,samo sto mi je wirelles jos losiji a ovaj ima antenicu,sumnjam da nije se odvojila unutra jer konektor izvana lamata,budem ga rastavio sutra pa vidio

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoc oko spajanja dva routera

-antenica neće pomoći.. nešto sasvim drugo je npr optička vidljivost (između dviju antena). Pošto si se već žalio na signal, 99% da će biti jednako neovisno o šarafljenju antene (jer canyon nije brand koji bi bio bolji od uobičajenih uređaja, samo lošiji..). Moraš eliminirati smetnje-prepreke, druge uređaje, kanale.. (možda samo promijenti kanal wlana..). Čak i kad sve savršeno radi, opet može biti problem kod jeftinih uređaja, npr koliko uređaja se spaja preko wifija, do recimo 5, do 10..? Tad svi pucaju, mora biti nešto iz kategorije koja to može održavati itd. Ako je problem armatura-zid, el. instalacije.. tad to moraš eliminirati-zaobići.

-ako je spojen na WAN nema potrebe gasiti DHCP.. ali može, gašenjem router funkcije dobiješ AP ili swich.. Tad spajaš u LAN port.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

Da ali nema mi logike,sada sam u sobi oba su modema skoro jedan kraj drugog udaljeni od mene cca 10 metara,jedan zid samo,ovaj modem od iskona vatam pun signal a od ovog ni ne vatam,tek kad mu pridjem na cca 5 metara bez prepreke pojavi se par crtica

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoc oko spajanja dva routera

logika nema puno s radio signalom :) odnosno, preduvijet da su uređaji ispravni (a ni to nije 100% sigurno).. tako da moraš ići eliminacijom i imati nešto referentno, 100% OK za usporedbu. U čemu je problem npr tih 10m prebaciti žicu i vidjeti kako na drugom mjestu radi. Radio signal može biti ometan (bilo što el...) jednako kad slušaš tranzistor/radio, na nekom mjestu ne radi, pomakneš se metar radi..

-žicom prođeš 'crnu rupu', .. a možda i odmjereni udarac pa sve proradi (ili se do kraja pokvari).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

kao što sam i mislio odvalio se konektor,treba se bacit na lemljenje :D

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice