Otvaranje porta (port forward) problem

poruka: 43
|
čitano: 38.588
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Eto, pokušavao sam forwardati port za uTorrent na Thomson TG782 routeru al ne ide, ili ja nešto krivo radim, pratio sam upute i sve korake iz tutorijala na ovom forumu no bezuspješno. Ako ima netko da mi pomogne da pokušam ispočetka sve napraviti bilo bi odlično. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Jesi pravilno konfigurirao firewall?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Jesam, Windowsov je isključen (inače, OS je Windows 7 SP1). ESETov je podešen pravilno, čak sam ga isključio i provjerio port sa PFPort Checkerom i ništa, i dalje je zatvoren. Da nisam pogriješio sa postavkama u Local Area Connection?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Neznam kakve su upute na ovom forumu, ali ja sam otvorio port na ovaj način. Najprije si skini Utorrent najnoviju verziju.

 

1. Logiraš se u postave routera (na 192.168.1.1) i upiš username i pass.

2. Sada klikneš na tab TOOLBOX, pa onda na GAME & APPLICATION SHARING.

3. Na dnu ekrana imaš opciju CREATE A NEW GAME OR APPLICATION klikneš na nju.

4. Na crtu name upišeš recimo UTORRENT i odabereš MANUAL ENTRY OF PORT MAPS i klikneš NEXT.

5. Sada u polja PORT RANGE upišeš RECIMO 58340 to 58340, a u polje translate to upišeš 58340. Ovdje nije bitno koji je to broj, glavno da je preko 50000, sigurnosti radi.

6. Ostalo ništa ne diraš i klikneš na ADD.

7. Sada ponovno klikneš na GAME & APPLICATION SHARING i na dnu ekrana odabereš ASSIGN A GAME OR APPLICATION TO LOCAL NETWORK DEVICE.

8. Sada u polju GAME OR APPLICATION odabereš UTORRENT ili ime koje si stavio u koraku 4, a pod device odabereš ime svog PCa, ako imaš više kompjutera spojena na router i neznaš koji je   tvoj odeš na desni klik na my computer i pod tabom computer name vidiš FULL COMPUTER NAME.

9. Klikneš na ADD.

10. To je kaj se tiče postava routera. Sada treba podesit Utorrent, odeš na postavke utorrenta pod tab CONNECTION, u kućicu upišeš broj porta koji si otvorio (u ovom slučaju 58340) i makneš sve kvačice osim ove kaj se tiče firewalla.

11. Pod tabom BitTorrent, dijelom PROTOCOL ENCRIPTION odabereš ENABLE i makneš kvačicu na ALLOW INCOMING .......

 

Ako si sve dobro napravio možež klikom na OPTIONS UTORRENTA pa na SETUP GUIDE odabrat svoju upload brzinu (za ADSL 4Mb/s je upload 256 kb/s) i klikom na RUN TEST pod dijelom NETWORK se mora pojavit kvačica.

 

Obavezno moraš dozvolit utorrentu pristup internetu preko firewalla, ali ako koristiš windows firewall ili recimo zonealarm mislim da će to bit dozvoljeno već nakon instalacije utorrenta.

 

To je to, ja koristim isti taj modem i na ovaj način mi radi bez problema.

 

POZDRAV.

 

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 16:21 (Valentin17).
 
1 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

@Valentin17  evo rezultata nakon tvojih uputa, napokon dobio zelenu kvačicu pod network i obavijest da mi je port otvoren ali seed i dalje stoji, to uspijem isključivo ako isključim firewall u ESET-u (slika 1), znači i njega moram još podesiti ali kao što sam napisao seed i dalje stoji na nuli iako je firewall isključen. Ako uključim ESET firewall onda mi  download dobije zelenu kvačicu a upload crveni X ( slika 2). Port Checker mi isto pokazuje da je port otvoren (slika 3). Šta dalje predlažeš? Da nisam možda krivo postavio Local Area Connection?

slika 1 slika 1
slika 2 slika 2
slika 3 slika 3
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 18:58 (slade24).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Restartaj komp i problem rješen!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Otvaranje porta (port forward) problem
Joco55 kaže...

Restartaj komp i problem rješen!

Jesam, ne pomaže. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje porta (port forward) problem

Je li ti konfiguracija firewall-a izgleda ovako:

 

 

13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Nije ti dobro podešen Utorrent, nesmije bit kvačica pored Automatic port mapping, provjeri korak 10, kada se maknu kvačice iz koraka 10 ove kvačice pored Automatic port mapping nema.

 

To izgleda ko na sliki.

 

Provjeri jesi ugasil Windows Firewall.

 

ESET ako je kao na slici Joco55 onda je uredu.

 

A možeš si instalirat i zonealarm free, sasvim je uredu, ja ga koristim na Windows 7 Pro X64, ali windows firewall mora biti isključen jer između dva firewalla može doći do konflikta.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 21:37 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

@Joco evo slika iz ESETa.

 

@Valentin evo slike postavki uTorrenta, čak sam i isti port kao ti stavio ali i dalje ništa. Aj ako ti nije problem poslikaj svoje postavke iz Local Area Connection, da nisam tu negdje pogriješio.

 

EDIT: Windows firewall je isključen.

ESET postavke ESET postavke
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 21:33 (slade24).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Evo, ali mislim da to nema veze, ja nisam podešavo Local Area Connection. Kaj si ti podešaval?

 

 

 

 

Valentin
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Evo kako je kod mene podešeno, imam Windows 7 x64 SP1 i nemam kao ti opciju Internet Protocol(TCP/IP) već Internet Protocol version 4 (TCP/IP) ili Internet Protocol version 6 (TCP/IP). Možda to ima kakve veze? Podešavao sam Internet Protocol version 4 (TCP/IP) po ovom tutorijalu:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/torrent-tutorijal-port-forward/43260.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Ma ovo kod mene sada je XP, ovaj internet protokol kod mene je isto kao internet protokol v4 kod tebe, znači mora biti na automaticaly kao na slici, postavi tako i onda restartaj, ako to ne pomogne, izbriši eset i stavi zonealarm free.

 

Normalo u zonealarmu moraju isto tako bit zelene kvačice do utorrenta, ne treba otvarat poseban port, ali za eset neznam.

 

U ovom tutorijalu kaji si dal link on kaže da se na taj način izvuče maksimalna brzina veze, ali ja s ovakvim postavama na vezi 4Mb/s imam download 480 - 503 kb/s što je skoro idealno.

 

Stalno mi stoji zelena kvačica u kutu.

 

Kod tebe bi mogal bit problem u tom esetu, ja ti koristim zonealarm free firewall i avast antivirus free V6. Može bit da dolazi do sukoba između firewalla i torrenta ili bi baš trebalo otvorit taj port 58340.

 

 

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 14:20 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Daj stavi nešto skidat sa ugašenim esetom, ali neki provjereni torrent sa puno seeda i leecha, pa stavi sliku.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 22:29 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Maknuo ESET i instalirao ZA free i opet isti slučaj, dok je ZA uključen test u uTorrentu pokazuje da mi je port zatvoren a kad je ZA isključen onda pokazuje da je port otvoren. uTorrent je dozvoljen u ZA. E sad sam već lud, zbunjen i nenormalan! Pa koji mu đavo da ga nikako otvorit jbt!? {#}

Zone Alarm, uTorrent uredno dozvoljen. WTF onda?! Zone Alarm, uTorrent uredno dozvoljen. WTF onda?!
Sa uključenim ZA-om Sa uključenim ZA-om
Sa isključenim ZA-om, seed i dalje stoji na nuli Sa isključenim ZA-om, seed i dalje stoji na nuli
Download sa puno seedera i leechera Download sa puno seedera i leechera
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Stavi da ti je UPnP i Nat omogućen, tako je u mene i radi!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 22:40 (Joco55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Kolega stvarno ne razumijem, koristim zonealarm free i na windows XP SP3 i na windows 7 pro x64, jedino ja još nisam stavil SP1, ali mislim da to nebi trebalo bit bitno. Sve je podešeno prema tutorijalu postavljenom prije.

 

Možeš probat kako kaže joco55.

 

 

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 22:47 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Ovako, malo sam tražio po netu, pronašao sam jednu stranicu sa uputama za Port Forwarding Thomsona 782i za Utorrent, ovaj tutorijal je sličan kao ovaj moj, ali kod njega se postavlja statička IP adresa, slično kao na onom tutorijalu koji si ti slijedil prije, detaljno slijedi upute pa možda ti na ovaj način proradi, na stranici imaš i uputu kako postavit statičku IP adresu (STATIC IP ADDRESS), u kućice tutorijala moraš upisat port i tu IP adresu. Kad to upišeš taj port i ip adresa će se pojavit u kućicama (slika 3).

 

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Thomson-Alcatel/TG782/Utorrent.htm

 

Ali ne kužim zašto tebi bilo ESET ili ZONEALARM blokira UTORRENT, možda da prvo probaš reinstalirat  utorrent pa ga podesit ponovno.

 

A na ovom linku imaš upute kako otvorit port u zonealarmu za Utorrent. Upute su za straju verziju zonealarma ali to je isto.

 

http://www.pchelpforum.com/firewalls/41584-how-open-ports-zonealarm-free.html

 

A na ovom linku imaš postave windows firewalla pa ako oćeš možeš si pogledat i to.

 

http://www.sevenforums.com/tutorials/522-windows-firewall-turn-off.html

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 11:35 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Ovako može malo pomoć u vezi forwardanja portova na modemu zyxel P-660HW-D3.

 

Išao sam na onu stranicu portforward i tamo našao upute, napravio preko njihovog programa static IP te po uputama napravio port forward te sa njihovim programom provjerio dali su portovi otvoreni i on javlja da jesu, međutim i dalje u crysis 2 mi javlja da mi je NAT strict, a u igri haxball se mogu na svakog 15-og mogu spojiti, što očito pokazuje da to i ne radi kako spada...

Imam samo windows-ov firewall i po njemu nisam ništa prtljao i uvijek mu za nove programe koje pokrenem stavim allow, a firewall u modemu je ugašen...

 

Probao sam restartati modem, međutim bez ikakvog pomaka...evo par screenova pa mi recite di griješim{#}

postavke modema postavke modema
static IP static IP
port checker javlja da je port otvoren, ali igra govori da nije port checker javlja da je port otvoren, ali igra govori da nije
Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Otvaranje porta (port forward) problem
Stoja kaže...

Ovako može malo pomoć u vezi forwardanja portova na modemu zyxel P-660HW-D3.

 

Išao sam na onu stranicu portforward i tamo našao upute, napravio preko njihovog programa static IP te po uputama napravio port forward te sa njihovim programom provjerio dali su portovi otvoreni i on javlja da jesu, međutim i dalje u crysis 2 mi javlja da mi je NAT strict, a u igri haxball se mogu na svakog 15-og mogu spojiti, što očito pokazuje da to i ne radi kako spada...

Imam samo windows-ov firewall i po njemu nisam ništa prtljao i uvijek mu za nove programe koje pokrenem stavim allow, a firewall u modemu je ugašen...

 

Probao sam restartati modem, međutim bez ikakvog pomaka...evo par screenova pa mi recite di griješim{#}

Pogledal sam sliku 2 (STATIC IP), tamo ti je pod DNS stavljeno 192.168.1.1, to nije pravi DNS tvog providera usluga, tvoj router skriva svoj dns pa ti u CMD pokazuje ovaj 192.168.1.1, to ti piše i kod otvaranja static ip na stranici portforward.com (SLIKA), podledaj si u google koji su DNS serveri tvog providera usluga, možda kada to promijeniš ti proradi, a pogledaj si u google kako se portovi otvaraju u windows firewallu, pa portove koje si otvoril u routeru otvoriš i u firewallu.

 

A kod slike 1 zar ti nebi trebala bit kvačica na active za port 64100 Crysis 2.

 

DNS SERVERI ZA T-COM:

 

PRIMARY: 195.29.150.3

SECONDARY:  195.29.150.4

 

SLIKA SLIKA
SLIKA SLIKA
Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 9:50 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Otvaranje porta (port forward) problem
Valentin17 kaže...

Pogledal sam sliku 2 (STATIC IP), tamo ti je pod DNS stavljeno 192.168.1.1, to nije pravi DNS tvog providera usluga, tvoj router skriva svoj dns pa ti u CMD pokazuje ovaj 192.168.1.1, to ti piše i kod otvaranja static ip na stranici portforward.com (SLIKA), podledaj si u google koji su DNS serveri tvog providera usluga, možda kada to promijeniš ti proradi, a pogledaj si u google kako se portovi otvaraju u windows firewallu, pa portove koje si otvoril u routeru otvoriš i u firewallu.

 

A kod slike 1 zar ti nebi trebala bit kvačica na active za port 64100 Crysis 2.

 

DNS SERVERI ZA T-COM:

 

PRIMARY: 195.29.150.3

SECONDARY:  195.29.150.4

 

 

Promijenio sam taj DNS i stavio sam ove koje si napisao jer sam na t-comu, međutim i dalje ništa. Što se tiče prve slike, bio sam imao kvačicu i na crysis 2 i isto nije radilo, a trebalo  bi i sa ovim drugim kada je tamo gomila portova forwardana pa i crysisov 64100 tako da ne bi trebalo biti razlike...

 

A u firewallu za crysis 2 imam 4 pravila, svi namješteni na allow i na public i na svim pristup svim portovima.

 

Stoja
13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Pogledaj si ovu stranicu, ima veze sa ovim tvojim. Neke portove još moraš otvorit, njih isto otvaraš prema uputama na portforward.com.

 

http://forums.steamgames.com/forums/showthread.php?t=1806804

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 18:59 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Što to treba kao svaki posebno ili mogu napraviti od-do pa da ih sve zahvati? A što je ovaj ip server adress? Jel on mora ostati tako na nuli ili tu moram ubaciti neku adresu?

 

Sada sam razmišljao i skužio da jedino u modemu mora biti problem a ne u windows firewallu jer do prije 2 dana sam bio na drugom modemu(kombinacija modem+ruter) i nije bilo problema, što znači da moram snjim te portove otvoriti...

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Nisam siguran jel ih možeš sve obuhvatit zajedno, našao sam jedan tutorijal za otvaranje porta(LINK) na kojem je server ip adress na vrhu isto kao kod tebe.

 

http://tutorijali.hdonweb.com/konfiguracija-routera-modema/port-forward-otvaranje-porta-za-zyxel-p-660hw-d3

 

Probaj i jednu i drugu opciju, mislim prvo probaj obuhvatit sve zajedno, pa ako ne radi onda svaki posebno. Slijedi ovaj gore tutorijal, jednostavan je.

 

Na ovom tutorijalu ovaj je vidim svaki posebno (početni i krajnji port su isti). A vidim kod njega je i default server 0.0.0.0.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 19:25 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

A evo, svaki posebno otvorio, firewall ugasio i dalje javlja da je nat strict...{#} Jel treba možda još restartati komp/modem nakon namještanja postavki?

 

A jel ovo sa static ip-em sve u redu?(vidi sliku)

 

 

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Kolko vidim je, ali makni kvačicu u postavama firewall (slika), to ti piše i na kraju ovog tutorijala. Portovi ne rade ako je ta kvačica postavljena.

 

Primary DNS nije 192.29.150.3 nego 195.29.150.3. SLIKA 2

 

TUTORIJAL - POSTAVE FIREWALL NA KRAJU SAMOG TUTORIJALA.

 

http://tutorijali.hdonweb.com/konfiguracija-routera-modema/port-forward-otvaranje-porta-za-zyxel-p-660hw-d3

 

EVO CITAT IZ TUTORIJALA:

 

Za kraj još preostaje isključiti Firewall klikom na Firewall pod Security u lijevom izborniku, jer u protivnom otvoreni port neće raditi. Potrebno je ukloniti obje kvačice i kliknuti na Apply

 

JAVI JESI RIJEŠIL.

 

 


slika slika
SLIKA 2 SLIKA 2
Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 20:44 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Ispravio dns adresu, maknuo obje kvačice, ali i dalje ništa...{#}

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 21:20 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otvaranje porta (port forward) problem

Vidil sam da i drugi ljudi imaju iste probleme.

 

Pogledaj ovaj forum, zadnja poruka na dnu, a i sve ostale poruke.

 

http://community.bt.com/t5/BB-Speed-Connection-Issues/Crysis-2-Strict-Nat/td-p/155219

 

Vidil sam da je jedan lik predložil gašenje UPNP, ako oćeš probaj i to,ali kolko vidim ovaj u zanjoj poruci piše da je to problem EA GAMESPY.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 21:35 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otvaranje porta (port forward) problem
Valentin17 kaže...

Vidil sam da i drugi ljudi imaju iste probleme.

 

Pogledaj ovaj forum, zadnja poruka na dnu, a i sve ostale poruke.

 

http://community.bt.com/t5/BB-Speed-Connection-Issues/Crysis-2-Strict-Nat/td-p/155219

 

Vidil sam da je jedan lik predložil gašenje UPNP, ako oćeš probaj i to,ali kolko vidim ovaj u zanjoj poruci piše da je to problem EA GAMESPY.

Blaaah, a prošli modem mi je isto bio od zyxela samo još i ruter od canyona i onda mi je NAT javljao kao uknown i sve pet radilo...

 

A niš, ajmo probati ugastiti taj UPNP...

 

EDIT: UPnP mi je već u startu ugašen tako da ništa ni od toga....{#}

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 21:41 (Stoja).
13 godina
offline
Re: Otvaranje porta (port forward) problem
Stoja kaže...

Ovako može malo pomoć u vezi forwardanja portova na modemu zyxel P-660HW-D3.

taj problem i mene muči već duže vrijeme..

nikako nemogu otvorit portove za COD2 (a niti bilo koji drugi)

 

stavljao sam novi i najnoviji firmware od zyxela ali nikako da otvori portove.. (čak sam i maxtv uspio osposobit na novom firmwareu ali port nikako nisam mogao otvoit)

 

ali što je najgorije... prije 2-3 god sam pravio server za COD2 bez ikakvog otvaranja portova i sve je radilo odlično.. ali sada se nemože napraviti bez otvaranja portova

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice