Network adapters - virus

poruka: 17
|
čitano: 5.872
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Network adapters - virus - Firewall blokiran
pitanje

Pokupio sam neki virus i nakon toga se ne mogu konektirati na internet niti mogu pokrenuti Windows Firewall (dobijem poruku Windows cannot start the Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) service). U Device manageru to izgleda ovako, slika. Ne mogu deinstalirati te drajvere a za postojeće se navodi da su corrupted iako ih vidim u Drivers folderu. Taj virus sam očitio barem tako NOD 32 pokazuje.
Ima li netko ideju kako ovo riješiti?

Device Manager Device Manager
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 11:46 (Nikola63).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Network adapters - virus
Vjerovatno ih je virus pobrisao! Pokušaj ponovo od chipseta drivere instalirati!
Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus
autorov komentar

Pokušao sam ali ne uspjevam jer postojeće drajvere ne mogu obrisati ni kroz Safe mode jer se čitaju kod dizanja sistema.

15 godina
neaktivan
offline
Network adapters - virus
Skeniraj: SUPERAntiSpyware-om i Avirom Ako ne uspiju pronaći ništa morat ćeš napraviti scan prije bootanja windowsa. Kako? E imaš na ovom linku.http://www.techmixer.com/kaspersky-rescue-disk-load-kaspersky-antivirus-2009-using-dos/ Ako ne razumješ, pitaj.
Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus
autorov komentar

Hvala, idem probati.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus - Firewall blokiran

Ej,idi na start,pa run(ili pokreni) zavisi koji su ti Windowsi :),pa tamo upiši services.msc,i imaš tamo windowseve servise i nađji svoj,odnosno Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS..,i upali ga,stavi na automatic,šta li već;)to je to 100%

15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus - Firewall blokiran
autorov komentar

Hvala Caja, proba ću poslije stavio sam da Kaspersky da mi skenira računalo a to još traje, pronašao mi je virus Worm.Win32.Autorun.fjo koji NOD nije otkrio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 15:41 (Nikola63).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus - Firewall blokiran
Nikola63 kaže...

Hvala Caja, proba ću poslije stavio sam da Kaspersky da mi skenira računalo a to još traje, pronašao mi je virus Worm.Win32.Autorun.fjo koji NOD nije otkrio.

 Dakle uspio si napraviti bootabilan CD.. nije bilo problema nekih?

Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus - Firewall blokiran
autorov komentar

Hvala Bellatrix, nije bilo problema oko toga a nadam se da će Kaspersky sve počistiti, spor je ali temeljit.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus - Firewall blokiran
Nikola63 kaže...

Hvala Bellatrix, nije bilo problema oko toga a nadam se da će Kaspersky sve počistiti, spor je ali temeljit.

Ma počistit će, zasigurno.
Jer ponekad je puno lakše otkriti i ukloniti viruse prije nego se windowsi podignu i kad sistemski fileovi nisu u upotrebi.
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus - Firewall blokiran
autorov komentar

Sad sam skinuo viruse ali i dalje imam isti problem Firewall ne mogu pokrenuti dobijem poruku kao na slici a sa Network adapters  i dalje je ista stvar ne mogu ih deinstalirati da bi pokušao ponovo instalirati .. .

Services.msc Services.msc
Device Manager Device Manager
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 22:04 (Nikola63).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus - Firewall blokiran
Nikola63 kaže...

Sad sam skinuo viruse ali i dalje imam isti problem Firewall ne mogu pokrenuti dobijem poruku kao na slici a sa Network adapters  i dalje je ista stvar ne mogu ih deinstalirati da bi pokušao ponovo instalirati .. .

Za firewall vidim kaže ti "Windows cannot find the file specified" jer ga je vjerojatno virus obrisao.
Vjerujem da ti je tako i sa Driverima. Nemožeš ih deinstalirati kad ih nema.
Jesi ti pokušavao započeti instalaciju drivera bez obzira što misliš da stare nisi obrisao? Pokušaj ako nisi!
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
offline
Network adapters - virus

Po tvojim problemima izgleda da si pokupio varijantu WIn32.virut virusa.

 

Vrlo ružna zaraza koju je jako, jako teško ukloniti. Virus se upisuje u MBR diska. Inaće ne dajem ovakve savjete, no bojim se da ti je najbolje rješenje u potpunosti sravniti disk sa zemljom (izbrisati sve particije, UGASITI RAČUNALO, pokrenuti ga, nanovo napraviti particije, instalirati OS).

 

Naravno, time gubiš sve podatke na disku. Prije svega napravi backup podataka. I pazi, OBAVEZNO moraš uništiti sve particije na hardu i nanovo ih napraviti.

 

Par informacija o tom trojancu

 

http://www.f-secure.com/v-descs/virus_w32_virut.shtml

 

http://www.symantec.com/norton/theme.jsp?themeid=virut_threat

 

http://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2009-020411-2802-99&tabid=1

 

https://forums2.symantec.com/t5/Malicious-Code/W32-Virut-CF-Collateral-Damage/ba-p/388834

 

http://www.avast.com/eng/win32-virut.html

 

Kod provjere s Kaspersky je li ti javio neku verziju viruta?! Koje viruse ti je sve prijavio?!

 

 

 

Alternativno, možeš pokušati popraviti MBR windowsa, možda pomogne (na žalost veliko možda).

 

 

EDIT:

Pročitaj si i ovu raspravu o virutu (i varijantama)...


http://www.bleepingcomputer.com/forums/lofiversion/index.php/t200801.html

I find your lack of faith disturbing!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2009 11:14 (0v3r10rd).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus - Firewall blokiran
autorov komentar

Ma pokušao sam s novom instalacijom ali ne ide, iaako su  datoteke s drajverima u Drivers direktoriju i nisu brisane i mijenjane ne rade, vjerojatno je  virus nešto upisao u registry pa "premošćuje" ili sl.
Kaspersky mi je prijavio; Worm.Win32.AutoRun.fjo i Trojan-Downloader.Win32.Agent. Pogleda ću sad malo linkove koje mi je 0v3r10rd predložio i nadam se da nije sve tako crno kako on prepostavlja. Hvala Vam na savjetima.

15 godina
neaktivan
offline
Network adapters - virus

pozdrav.........ja imam ogroman problem...prije moza nekoliko mjeseci modem mi je pregorio...pa sad imam drugi...al kad god odem na internet pojavi mi se ovo generic host win32 is not respondin.....poslije tog nestane mi konekcije iako imam na local are pishe connected.............sta da radim...rushio sam sistem 10000000000000000000 puta...

intel-core 2 duo e8500 3.16 ghz -palit gf9800gt 1 gb ddr-3 -3 gb ram kingston 800mhz -wsd 320gb hdd -anet gamer 500w -thermaltlake soprnao vb1000bws case -sasmung 225mw 22" wide
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus
Nvidia maniak kaže...

pozdrav.........ja imam ogroman problem...prije moza nekoliko mjeseci modem mi je pregorio...pa sad imam drugi...al kad god odem na internet pojavi mi se ovo generic host win32 is not respondin.....poslije tog nestane mi konekcije iako imam na local are pishe connected.............sta da radim...rushio sam sistem 10000000000000000000 puta...

 Rušio si sistem... Kaj to znači? Moraš instalirati windowse sa brisanjem particije na kojima su ti oni bili, a ne samo ubaciti CD od windowsa i instalirati... Koji su uopće windowsi, imaš li instalirane servis pakove ?  Driveri...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Network adapters - virus
Bugy kaže...
Nvidia maniak kaže...

pozdrav.........ja imam ogroman problem...prije moza nekoliko mjeseci modem mi je pregorio...pa sad imam drugi...al kad god odem na internet pojavi mi se ovo generic host win32 is not respondin.....poslije tog nestane mi konekcije iako imam na local are pishe connected.............sta da radim...rushio sam sistem 10000000000000000000 puta...

 Rušio si sistem... Kaj to znači? Moraš instalirati windowse sa brisanjem particije na kojima su ti oni bili, a ne samo ubaciti CD od windowsa i instalirati... Koji su uopće windowsi, imaš li instalirane servis pakove ?  Driveri...
 xd....znam to......popravi sam to ali sad neam zvuka na laptopu iako imam inst drive za zvuk
intel-core 2 duo e8500 3.16 ghz -palit gf9800gt 1 gb ddr-3 -3 gb ram kingston 800mhz -wsd 320gb hdd -anet gamer 500w -thermaltlake soprnao vb1000bws case -sasmung 225mw 22" wide
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice