Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 brzini

poruka: 44
|
čitano: 15.548
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
USB 2.0??? Pomoć

Pozdrav, od kada sam prešao na Windows 7 prijenos sa hard diska na usb/externi hard disk, je jako spor i izbaci mi dolje notifikaciju kako bi uređaj radio brže da je uključen u 2.0 port. Na XP-u sam u isti port uključivao USB i radio mi je vrlo brzo, sada na Windows 7 mi je svaki prijenos vrlo spor.. Čak sam probao i iza uključiti usb i dalje isto sporo. U čemu je problem???

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: USB 2.0??? Pomoć

jesi instalirao sve drivere od matične?

izgleda kao da nisi...

 

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=386&tab=3

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2012 0:04 (XXX-Man).
12 godina
neaktivan
offline
Re: USB 2.0??? Pomoć
XXX-Man kaže...

jesi instalirao sve drivere od matične?

izgleda kao da nisi...

 

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=386&tab=3

Koji sad od tih moram instalirati? Chipset, On-Board VGA, LAN ili Audio?

13 godina
offline
Re: USB 2.0??? Pomoć
iAvenger kaže...
XXX-Man kaže...

jesi instalirao sve drivere od matične?

izgleda kao da nisi...

 

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=386&tab=3

Koji sad od tih moram instalirati? Chipset, On-Board VGA, LAN ili Audio?

Moraš ih sve instalirat

16 godina
moderator
offline
Re: USB 2.0??? Pomoć
iAvenger kaže...

Pozdrav, od kada sam prešao na Windows 7 prijenos sa hard diska na usb/externi hard disk, je jako spor i izbaci mi dolje notifikaciju kako bi uređaj radio brže da je uključen u 2.0 port. Na XP-u sam u isti port uključivao USB i radio mi je vrlo brzo, sada na Windows 7 mi je svaki prijenos vrlo spor.. Čak sam probao i iza uključiti usb i dalje isto sporo. U čemu je problem???

Ako nisu driveri, spoji na neki drugi port (na samoj matičnoj ploči). Probaj drugi kabel. Kakav disk je u pitanju - 2,5 ili 3,5 inčni? Možda ne dobiva dovoljno struje preko kabela ako je 2,5 inčni. Kupljen je ili si sam stavljao disk u vanjsko kućište? Ako si sam stavljao, otvori kućište i provjeri kontakte. Ako nisi, a istekla ti je garancija, također bi mogao otvoriti kućište i provjeriti kontakte. Kažeš - prešao si na Win 7 - radi li na drugom računalu na USB 2.0 brzini? I pod 7-icom?

12 godina
neaktivan
offline
Re: USB 2.0??? Pomoć
mbaksa kaže...
iAvenger kaže...

Pozdrav, od kada sam prešao na Windows 7 prijenos sa hard diska na usb/externi hard disk, je jako spor i izbaci mi dolje notifikaciju kako bi uređaj radio brže da je uključen u 2.0 port. Na XP-u sam u isti port uključivao USB i radio mi je vrlo brzo, sada na Windows 7 mi je svaki prijenos vrlo spor.. Čak sam probao i iza uključiti usb i dalje isto sporo. U čemu je problem???

Ako nisu driveri, spoji na neki drugi port (na samoj matičnoj ploči). Probaj drugi kabel. Kakav disk je u pitanju - 2,5 ili 3,5 inčni? Možda ne dobiva dovoljno struje preko kabela ako je 2,5 inčni. Kupljen je ili si sam stavljao disk u vanjsko kućište? Ako si sam stavljao, otvori kućište i provjeri kontakte. Ako nisi, a istekla ti je garancija, također bi mogao otvoriti kućište i provjeriti kontakte. Kažeš - prešao si na Win 7 - radi li na drugom računalu na USB 2.0 brzini? I pod 7-icom?

Probao sam na sve portove, kabel je original od externog hard diska, isto je i sa običnim usb stickom. 800-1000kbps prijenos...prije mi je na xp-u bilo puno brže, tojest kopirao sam file od 1gb za manje od 5 min, sad treba dobrih 20-30 min. I kad uključim usb stick ili externi, dolje mi balon iskoći i kaže "This device could perform faster if connected to 2.0 port".

14 godina
moderator
offline
Re: USB 2.0??? Pomoć

jesi instalirao one sve drivere?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
16 godina
moderator
offline
Re: USB 2.0??? Pomoć
iAvenger kaže...
Probao sam na sve portove, kabel je original od externog hard diska, isto je i sa običnim usb stickom. 800-1000kbps prijenos...prije mi je na xp-u bilo puno brže, tojest kopirao sam file od 1gb za manje od 5 min, sad treba dobrih 20-30 min. I kad uključim usb stick ili externi, dolje mi balon iskoći i kaže "This device could perform faster if connected to 2.0 port".

Daj nam screenshot Device Managera, s otvorenom kategorijom Universal Serial Bus Controllers.

12 godina
neaktivan
offline
Re: USB 2.0??? Pomoć
mbaksa kaže...
iAvenger kaže...
Probao sam na sve portove, kabel je original od externog hard diska, isto je i sa običnim usb stickom. 800-1000kbps prijenos...prije mi je na xp-u bilo puno brže, tojest kopirao sam file od 1gb za manje od 5 min, sad treba dobrih 20-30 min. I kad uključim usb stick ili externi, dolje mi balon iskoći i kaže "This device could perform faster if connected to 2.0 port".

Daj nam screenshot Device Managera, s otvorenom kategorijom Universal Serial Bus Controllers.

eto ss

 

xx-man - nisam još instalirao

 

14 godina
moderator
offline
Re: USB 2.0??? Pomoć
iAvenger kaže...

xx-man - nisam još instalirao

 

u zadnja 23 sata nisi imao vremena to napravit?

 

instaliraj te hebene drivere više...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
16 godina
moderator
offline
Re: USB 2.0??? Pomoć
iAvenger kaže...
eto ss

Prema screenshotu uopće nemaš USB 2.0 kontroler/portove.

 

iAvenger kaže...
xx-man - nisam još instalirao

Kog vraga čekaš? To je PRVO što si trebao napraviti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 23:05 (mbaksa).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 brzini

Ok, idem instalirat, javim se kroz 20 min. Kod On board VGA drivera ima link samo za windows 2000, xp i vistu...skidam ove za vistu???

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
iAvenger kaže...

Ok, idem instalirat, javim se kroz 20 min. Kod On board VGA drivera ima link samo za windows 2000, xp i vistu...skidam ove za vistu???

Ključno je da instaliraš driver za čipset - sve ostalo je manje bitno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
mbaksa kaže...
iAvenger kaže...

Ok, idem instalirat, javim se kroz 20 min. Kod On board VGA drivera ima link samo za windows 2000, xp i vistu...skidam ove za vistu???

Ključno je da instaliraš driver za čipset - sve ostalo je manje bitno.

Instalirao, i dalje je sve isto. Da nije problem u nećemu drugom?

16 godina
moderator
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
iAvenger kaže...
mbaksa kaže...
iAvenger kaže...

Ok, idem instalirat, javim se kroz 20 min. Kod On board VGA drivera ima link samo za windows 2000, xp i vistu...skidam ove za vistu???

Ključno je da instaliraš driver za čipset - sve ostalo je manje bitno.

Instalirao, i dalje je sve isto. Da nije problem u nećemu drugom?

Pogledaj Device Manager - je li situacija ista? Jesi napravio Windows Update i pokupio sve updateove?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
mbaksa kaže...
iAvenger kaže...
mbaksa kaže...
iAvenger kaže...

Ok, idem instalirat, javim se kroz 20 min. Kod On board VGA drivera ima link samo za windows 2000, xp i vistu...skidam ove za vistu???

Ključno je da instaliraš driver za čipset - sve ostalo je manje bitno.

Instalirao, i dalje je sve isto. Da nije problem u nećemu drugom?

Pogledaj Device Manager - je li situacija ista? Jesi napravio Windows Update i pokupio sve updateove?

E Windows Update nisam napravio. Probat ću i to sad.

16 godina
moderator
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
iAvenger kaže...
E Windows Update nisam napravio. Probat ću i to sad.

Znaš što još probaj napraviti? Pobriši sve te USB-ove u Device Manageru i restartaj kompjuter.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
mbaksa kaže...
iAvenger kaže...
E Windows Update nisam napravio. Probat ću i to sad.

Znaš što još probaj napraviti? Pobriši sve te USB-ove u Device Manageru i restartaj kompjuter.

Ajde i to još, pa ćemo vidjeti.

15 godina
offline
Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 brzini

-chipset driveri nisu (bili) problem (G31-ICH7...).

-provjeri postavke u BIOSu (vjerojatno si resetirao i sl..)

-isključi sve USB uređaje i frontpanel, nešto od njih može uzrokovati smetnje-pad napona... ponekad se brzina spusti na 1.1 ili je USB kontroler (pa i MBO) počeo crkavati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
ihush kaže...

-chipset driveri nisu (bili) problem (G31-ICH7...).

-provjeri postavke u BIOSu (vjerojatno si resetirao i sl..)

-isključi sve USB uređaje i frontpanel, nešto od njih može uzrokovati smetnje-pad napona... ponekad se brzina spusti na 1.1 ili je USB kontroler (pa i MBO) počeo crkavati.

Eto, napravio windows update i dalje sve isto....

 

ihush-provjerit ću još bios, od usb koristim jedan za web kameru i miš, a prednje usb utore koristim za prijenos podataka na usb.

16 godina
moderator
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
iAvenger kaže...
ihush kaže...

-chipset driveri nisu (bili) problem (G31-ICH7...).

-provjeri postavke u BIOSu (vjerojatno si resetirao i sl..)

-isključi sve USB uređaje i frontpanel, nešto od njih može uzrokovati smetnje-pad napona... ponekad se brzina spusti na 1.1 ili je USB kontroler (pa i MBO) počeo crkavati.

Eto, napravio windows update i dalje sve isto....

 

ihush-provjerit ću još bios, od usb koristim jedan za web kameru i miš, a prednje usb utore koristim za prijenos podataka na usb.

Ako ništa tu ne otkriješ, onda jedino što ti ostaje je da natrag instaliraš Windows XP. Ako ne rade ni pod Windowsima XP, onda znači da je u pitanju ili BIOS ili ti je matična ploča defektna. Možeš eventualno prije instalacije XP-a probati još s live Ubuntuom ili tako nečim - pa vidi kojom brzinom on kopira. Ako je i dalje USB 1.1, onda nije operacijski sustav u pitanju, znači onda nisu problem Windowsi 7.

15 godina
offline
Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 brzini

-normalni Windowsi nisu problem, ali ako je neka 'neobična' verzija moguće npr slipstreamani driveri koji naprave problem na nekoj MBO dok na drugoj radi OK (chipset). Nema ni jednog drugog razloga za različito ponašanje na konkretnoj MBO.

-već je mb predložio, test s LiveCDa, kojim se eliminira ili potrvdi kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 brzini

Ok, napravit ću još to. Hvala vam na pomoći.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 brzini

Skužio sam u čemu je stvar...nema usb drivera za win7 za tu moju matičnu. Da li se to da kako riješiti?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
iAvenger kaže...

Skužio sam u čemu je stvar...nema usb drivera za win7 za tu moju matičnu. Da li se to da kako riješiti?

 Predlazem ti da ubacis PCI USB 2.0 karticu ovdje i rjesio si problem.

Savjet: neka kucista imaju toliko lose USB vodice do FP-anela, da redovito degradiraju brzinu, ako Vam se dogodi slicno pokusajte prvo USB uredjaj ukljuciti u RP-anel ili USB bracket.  

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 23:34 (Hardwhelper!!!).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 brzini

To nije rješenje problema !

...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 brzini

imas od viste drivere probaj njih.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 brzini

Ja imam slican problem rjesio sam tako da prvi put ustekam hard kad se  pojavi da radi na 1.1 onda ga istekam i ustekam onda prijede na 2.0.

Smejem se a plače mi se,tražim lepu minu,minu da odletim u p**** materinu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
Jughead kaže...

To nije rješenje problema !

Procitao sam sve postove nisam odgovorio iskljucivo na post gdje covijek kaze da nema W7 drivera za njegovu plocu!

Stavljeni su linkovi drivera, driveri chipseta instalirani, eliminirane moguce greske u BIOS-u, kontrolerima (ploce i diska), konekciji, uz pretpostavku da je covijek ucinio sve predlozeno (ljudi su se stvarno potrudili pomoci), ako covijeku treba USB2?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 0:42 (Hardwhelper!!!).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - vanjski disk ne radi na USB 2.0 br
Patrick_cro kaže...

imas od viste drivere probaj njih.

Probao sam već, ali ništa od toga.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice