Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

poruka: 25
|
čitano: 5.422
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Hardver ili softver usporava?

Pozdrav!

 

Kod staraca sam na odmoru i doma im na stari komp instaliram Neverwinter 1, da ubijem vrijeme navečer pred spavanje.

 

Ovo mu je min req.

 

System Requirements) 500 MHz CPU, 128 MB RAM (256 MB for Mac), 16 MB video card RAM, 24X CD-ROM drive, DirectX 8.1, 1.2 GB available hard disk space, Windows 98

 

Iako je ovo računalo staro jedno 7 godina opet je višestruko jače... Spek mu je na slici....

 

Ne znam u čemu je problem da na 1680x1050, na high detaljima, ali  bez AA, vrtim ovo na bijednih 15  fps-a...

 

Pomagajte ako znate{#}

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2012 23:03 (Jamess14).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver ili softver usporava?
Jamess14 kaže...

Pozdrav!

 

Kod staraca sam na odmoru i doma im na stari komp instaliram Neverwinter 1, da ubijem vrijeme navečer pred spavanje.

 

Ovo mu je min req.

 

System Requirements) 500 MHz CPU, 128 MB RAM (256 MB for Mac), 16 MB video card RAM, 24X CD-ROM drive, DirectX 8.1, 1.2 GB available hard disk space, Windows 98

 

Iako je ovo računalo staro jedno 7 godina opet je višestruko jače... Spek mu je na slici....

 

Ne znam u čemu je problem da na 1680x1050 ja high detaljima bez AA vrtim ovo na bijednih 15  fps-a...

 

Pomagajte ako znate{#}

 

 

 

 

Smanji rezoluciju što više...pre mala ti je memorija od grafičke za tu rezoluciju.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver ili softver usporava?

Pa u requ traži 16 mb grafičku, igra je iz 2003....

 

Ova stara 6200 ima 512MB. Kako onda premalo?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver ili softver usporava?
Jamess14 kaže...

Pa u requ traži 16 mb grafičku, igra je iz 2003....

 

Ova stara 6200 ima 512MB. Kako onda premalo?

Može biti rezolucija, može biti i da je računalo pretrpano virusima, crvima, registar ako nije očišćen isto usporava računalo, pun hard disk.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver ili softver usporava?

Evo skenira sam ga CCleanerom i dobija sam par fps-a. Ali šta ne bi treba imat laganih 30-40 fpsa sa ovom konfom na ove zahtjeve, ima još netko da vidi screen koji sam posta, jeli mnozitelj na procesoru prenizak...

 

Kako da izvučem jos bar 15 fpsa? {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver ili softver usporava?
Jamess14 kaže...

Evo skenira sam ga CCleanerom i dobija sam par fps-a. Ali šta ne bi treba imat laganih 30-40 fpsa sa ovom konfom na ove zahtjeve, ima još netko da vidi screen koji sam posta, jeli mnozitelj na procesoru prenizak...

 

Kako da izvučem jos bar 15 fpsa? {#}

Skeniraj još sa Malwarebytes Anti Malware. Moguće i da ti visoka temperatura cpu ili grafičke usporava igre.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2012 23:49 (iAvenger).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver ili softver usporava?

Ima još prijedloga? Još bar 15 bi mora izvuć.. Pokušavam izbjeć reinstalaciju windowsa, to mi je zadnja opcija.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver ili softver usporava?
Grafulja ti je preslaba bez obzira na 512MB, smanji rezoluciju i detalje
Možda dobiješ koji fps reinstalacijom windowsa ali ne očekuj čuda
12 godina
neaktivan
offline
Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

Defregmentiraj hard sa smart defrag ili nekim drugim softwerom.

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

Kad sam vidio naslov topica mislio sam si ; 'uuu evo neki lik sigurno slozio neku i7 konfu , pa mu Bf3 ne radi na najjacoj rezoluciji' .

Kad ono {#} :D

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je . Trollovi , get a f*ckin' life !!!
 
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver ili softver usporava?
Jamess14 kaže...

Ima još prijedloga? Još bar 15 bi mora izvuć.. Pokušavam izbjeć reinstalaciju windowsa, to mi je zadnja opcija.

 

kishobran kaže...
Grafulja ti je preslaba bez obzira na 512MB, smanji rezoluciju i detalje

čovjek ti je lijepo napisao.

Neverwinter Nights je u svoje vrijeme bila je*eno zahtjevna igra. Stavi rezoluciju na 1280x800 ili manje (1024x768) i snizi detalje dok ne postigneš ugodniju igru.

Ruku na srce, Geforce 6200 nije (bila) baš neka opaka grafička čak ni u svoje vrijeme.

 

Link na usporedbu.

Sretna Nova godina !!! ----- Nema na čemu! --| Google is your friend |--
13 godina
neaktivan
offline
Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

skini si program "game booster" pomoci ce ti dobiti jos par fps-a,  1680x1050, nema smisla stavi na 1024x768.

Give me some chiken!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 11:45 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

Primljeno na znanje, grafa je sranje..malo sam i samostalno 'educira'. Nakalemia sam stari monitor i spustia rezzu, druge nema.

 

Hvala svima{#}

15 godina
offline
Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

16 MB garf...da,baš...ti minimalni zahtjevi često su glupost...dovoljno da igru možeš upaliti. 1680x1050 je velika rezolucija i high detalji. smanji

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

DA NE OTVARAM NOVU TEMU!

 

 

Vidite li konfiguraciju na kojoj Battlefield 3 ide na ULTRA detaljima u 40-60 slika po sekundi?

 

Phenom II X4 955

Asus HD 6770 DirectCU 128bit 1GB ddr5

3GB RAM ddr2

Windows 7 64bit

 

A sada, da vidite konfiguraciju na kojoj Battlefield 3 jedino na LOW detaljima može izdržati iznad 40 slika po sekundi.

 

Phenom II X4 965

Gigabyte GTX 275 448bit 896MB GDDR3 (GTX 275 kartica je mnogo jača od 6770 HD)

4GB RAM ddr2

Windows 7 64bit

 

Probani su razni Windowsi.

Windows 7 (32bit i 64bit) i Windows XP (32bit).

Isti problem se pojavljuje. SVE igre idu sporije, a zahtevnije seckaju a ponekad zamrznu (zamrzivanje se dešava na Windows 7 64bit).

Instaliran je najnoviji drajver za grafičku karticu.

 

Prilikom surfanja po internetu i tokom otvaranja fajlova se ponekad događaju duža čekanja ili zamrzivanja na par sekundi.

Grafička, RAM memorija i HDD su stari dvije i po godine. Ostale komponente su kupljene prošle godine, s garancijom.

Računalo je sastavljeno s moje strane, ali sa sigurnošću tvrdim da problem nije u tome.

 

Bilo koje informacije da su Vam potrebne, napišite. Želim da napokon rešim ovaj problem!

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

Testiraj hdd sa hdd tune pro-o meni je isto tak pa moram mjenjat hard

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

Jel ti može komp odvrtit onaj Windows experience test do kraja?

12 godina
neaktivan
offline
Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

Pronađene su greške u HD-u. Da li te greške mogu usporavati/prekidati igre i surfanje po internetu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 13:12 (urkes).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

mogu vijerojatno je HDD u pitanju

Give me some chiken!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

S procesorom je sve u redu. Dobro se pokazao na testovima. Temperatura ne prelazi 55C u zahtevnim aplikacijama.

 

Ali, grafička se zagreva više nego što bi trebalo.

U zahtevnim aplikacijama se temperatura popne na 110C, te moram pojačati rad ventilatora na 70%.

Nakon toga, temperatura se smanji na 90C.

 

Da li su to uobičajene temperature za GTX 275 karticu? Možete li mi reći neke programe za testiranje?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

Testirao sam grafičku i dala je dobre rezultate. Kao ostale GTX 275 kartice.

 

Ubeđen sam da je HD problem. Samo me još zanima da li je moguće ukloniti loše sektore s HD-a, te šta se može dogoditi kao posledica?

12 godina
neaktivan
offline
Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari

Ovisi koliko ih ima ako ih ima malo moguče je sa low level format program i posljedica bad sectora ti je da ne mozes spremat na to  mjesto podatke i dosta velika mogučnost gubitka podataka s HDD.

Don Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 13:32 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari
urkes kaže...

S procesorom je sve u redu. Dobro se pokazao na testovima. Temperatura ne prelazi 55C u zahtevnim aplikacijama.

 

Ali, grafička se zagreva više nego što bi trebalo.

U zahtevnim aplikacijama se temperatura popne na 110C, te moram pojačati rad ventilatora na 70%.

Nakon toga, temperatura se smanji na 90C.

 

Da li su to uobičajene temperature za GTX 275 karticu? Možete li mi reći neke programe za testiranje?

Čovječe,kako ti uopće to radi 110 stupnjeva? Pa na  99-100 imaš stutter za popi**it....

15 godina
offline
Re: Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari
urkes kaže...

...DA NE OTVARAM NOVU TEMU!...

 

...Bilo koje informacije da su Vam potrebne, napišite. Želim da napokon rešim ovaj problem!

 

 

Iako je nazivno po par stvari bolja 275, i 6770 ima boljih strana...

sama memorija je naprednija (6770-gddr 5, 275-gddr 3), shader model napredniji na ati-ju,

brža jezgra, više shader-a...da ne naklapam, evo fotka..

http://mrxa.3dhr.net/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko jači komp ne vrti osnovne stvari
urkes kaže...

S procesorom je sve u redu. Dobro se pokazao na testovima. Temperatura ne prelazi 55C u zahtevnim aplikacijama.

 

Ali, grafička se zagreva više nego što bi trebalo.

U zahtevnim aplikacijama se temperatura popne na 110C, te moram pojačati rad ventilatora na 70%.

Nakon toga, temperatura se smanji na 90C.

 

Da li su to uobičajene temperature za GTX 275 karticu? Možete li mi reći neke programe za testiranje?

Jest malo visoko, normalna temperatura dok je pod stresom bi joj trebala biti oko 95C ako se ne varam. Grafička ima zaštitu od prevelike temperature tako da ako ti radi, ok je, ako se ugasi, pregrijala se. Moguće je doduše da se ne ugasi ali možeš vidjeti po FPS padu i artefaktima.

Svejedno ju možeš testirati sa furmark-om ili 3D Mark-om

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice