Upitna garancija?

poruka: 14
|
čitano: 8.515
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Upitna garancija?

Vlasnik sam doticnog LCD TV-a, star je 4 godine i danas se pokvario.Placen je 5000HRK prije 4 godine i tada je imao jednu godinu garancije u Emezetti i 7 godina u uvoznika, tocnije u Unico elektronici.Imam racun i jamstveni list za Unicom kao i za Emezzetu, dakle sve sto je potrebno za ostvariti za garanciju pa me zanima da li je tko reklamirao slican slucaj i kako je proslo?Jer nebih volio da me zalevate a dao sam 5K za TV, iako je to bilo prije 4 godine.List je ovjeren od strane uvoznika.

Hvala svima unaprijed.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam !
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Upitna garancija?
MARKOZD15 kaže...

Vlasnik sam doticnog LCD TV-a, star je 4 godine i danas se pokvario.Placen je 5000HRK prije 4 godine i tada je imao jednu godinu garancije u Emezetti i 7 godina u uvoznika, tocnije u Unico elektronici.Imam racun i jamstveni list za Unicom kao i za Emezzetu, dakle sve sto je potrebno za ostvariti za garanciju pa me zanima da li je tko reklamirao slican slucaj i kako je proslo?Jer nebih volio da me zalevate a dao sam 5K za TV, iako je to bilo prije 4 godine.List je ovjeren od strane uvoznika.

Hvala svima unaprijed.

Samsung TV i 7 godina garancije nema šanse,{#} to su nekaj uvoznici ili muljatori zmuljali do daske ko obično kod nas lažu gdje stignu. Samsung nikad na ničemu nije daval, niti 5 godina garancije prije nekoliko godina su njihovi LCD monitori imali 3 godine garancije a danas imaju samo 2 godine garancije itd.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
odjavljen
offline
Upitna garancija?

Na jamstvenom listu jasno pise, "Prodavatelj je osigurao servisno odrzavanje i potrebne rezervne dijelove u vijeku trajanja proizvoda (7godina)od prodaje istog modela".Dakle to pise na listu od Unicoma, uvoznika ovoga modela.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam !
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upitna garancija?
MARKOZD15 kaže...

Na jamstvenom listu jasno pise, "Prodavatelj je osigurao servisno odrzavanje i potrebne rezervne dijelove u vijeku trajanja proizvoda (7godina)od prodaje istog modela".Dakle to pise na listu od Unicoma, uvoznika ovoga modela.

 To ti ima svaka mašina na tržištu.

 

U biti to znači da će ti se unutar minimalno 7 godina televizor moći popraviti u ovlaštenim servisima. I to plaćaš.

16 godina
offline
Upitna garancija?

Je l' na garanciji naveden ovlašćeni servis? Odneseš tamo lepo taj potpisan i overen garantni list na kome piše 7 godina i to je to (prvi put čujem za 7 godina garancije na TV, al' napisano, potpisano i overeno je napisano, potpisano i overeno).

 

EDIT: Sad su uletela dva posta. To nije garancija u onom smislu u kom tebi treba, to su se samo obavezali da će biti delova i da će ga biti moguće servisirati, kao što reče kolega iznad.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 19:56 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Upitna garancija?

Evo ja sam tek sada procitao ovaj njihov trik kako treba, oni se obvezaju na to da ce rezervni dijelovi biti u optjecaju za taj model tocno 7 godina i nimalo vise, nakon sto izbace prvi takav na trziste.Dakle ukoliko mi se pokvari unutar tih 7 godine biti ce dijelova za popravak koje ocito ja placam.Uf, pa sad sam ljut ko ris, 5K kuna ode u vitar a ja nemam TV.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam !
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Upitna garancija?
MARKOZD15 kaže...

Na jamstvenom listu jasno pise, "Prodavatelj je osigurao servisno odrzavanje i potrebne rezervne dijelove u vijeku trajanja proizvoda (7godina)od prodaje istog modela".Dakle to pise na listu od Unicoma, uvoznika ovoga modela.

Uglavnom garancija je istekla prije četri godine,{#} znači sad češ morat platit popravak normalno nema druge a djelovi su osigurani okvirno 7 godina i to je to.{#}

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 20:02 (rambox).
13 godina
odjavljen
offline
Upitna garancija?

Skuzio sam, garancija mi je istekla prije 3 godine.Ma moze ih sram biti, das vise od nase prosjecne place za godinu garancije.Joj kako sam ljut.Hvala svima.

BTW momci Zohar/Vegeta je ovo pitao, hvala vam i lijep pozdrav.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam !
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 20:06 (MARKOZD15).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Upitna garancija?

Dobrodošao u kapitalizam.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Upitna garancija?
MARKOZD15 kaže...

Skuzio sam, garancija mi je istekla prije 3 godine.Ma moze ih sram biti, das vise od nase prosjecne place za godinu garancije.Joj kako sam ljut.Hvala svima.

Nisu oni ništa krivi u tom je poanta, ti si servisni rok s osiguranim djelovima od 7 godina zamjenil/pomješal sa garancijom tu je problem.{#}

 

Kad se kupuje treba dobro gledat, kakvu garanciju daje koji proizvođač i kad neki proizvod ima veču garanciju taj proizvod ima veliku prednost kod kupnje.Tak to ide ako se razmišlja zdravo razumski, LG na sve televizore ili LCD monitore daje 3 godine garancije isto tak i AOC a ostali proizvođači kako ko.Evo jedan zgodan i brutalan primjer u praksi, pa moraš bit pijan ko letva ili totalno neinformiran da kupiš jedan od ova dva HP monitora koji imaju samo 1 godinu fučkaj ga.{#}{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-23-aoc-e2343f-1920x1080-250-cdm2-50-000-0001-5ms-black/39661

 

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-215-hp-2211x-lv916aa-1920x1080-250cdm2-10001-5ms-black/46308

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-23-hp-la2306x-xn375aa-1920x1080-250-cdm2-1-000-0001-5-ms-black/41481

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upitna garancija?
MARKOZD15 kaže...

Uf, pa sad sam ljut ko ris, 5K kuna ode u vitar a ja nemam TV.

Kako u vjetar? Pa jesi li ga ili nisi koristio i gledao 4 godine?

12 godina
protjeran
offline
Re: Upitna garancija?
Tom69 kaže...
MARKOZD15 kaže...

Uf, pa sad sam ljut ko ris, 5K kuna ode u vitar a ja nemam TV.

Kako u vjetar? Pa jesi li ga ili nisi koristio i gledao 4 godine?

On bi kupio tv i da ga nemijenja bar 10 godina, e nisu to stari dobri debeli televizori, ja jos uvijek imam kod kuce jedan star 9godina, mislim da je 100cm, nekakav master, bio je jeftin i jso uvijek radi.

Mišljenje je kao šupak, svi ga imaju!
14 godina
protjeran
offline
Re: Upitna garancija?

Mom Sony-u je 26+ godina, Made in Germany, prošle zime krepala horizontala.

 

Cca 200kn sve skupa sa dijelovima popravak, što je OK, radit će još 26 godina.

 

Sada imam Samsunga LCD, taj neće doživiti niti 5 godina.

 

Planiram ga već sad otvoriti dok je nov i zamjeniti elektrolite dok je LCD svjež.

 

Inače, šta se dešava sa tvojim TV-om? Kako se ponaša?

 

Ne pali se? Gasi se sam od sebe? Slika nestaje?

 

Vjerovatno ti je napajanje neispravno, Samsung štedi na napajanju.

 

Next time buy Panasonic plasma (koristi sve čari Pioneerove tehnologije jer su odavno kupili

sve patente Kuro matrica), i uživaj.

 

Ili LG. Samsung preskoči u širokom luku, osim ako je jeftino (kao ovo preko T-COM-a).

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
neaktivan
offline
Upitna garancija?

kupujem Panasonic plazmu 55" iz njemačke.

skoro 1000 € su jeftiniji nego naši, ako se uzme i MWST.

http://www.alternate.de/html/product/Panasonic/TX-P55VT50E/1008971/?

 

zanima me kako oni dugo izdrže (ima 5 godina EU wide garanciju).

 što ti to znači zamjena elektrolita??

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice