Računalo pokreće samo ventilatore

poruka: 6
|
čitano: 1.367
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Računalo pokreće samo ventilatore

Molio bih pomoć iz sličnog iskustva sa pokretanjem računala. Kod paljenja se pokrenu ventilatori, čuje se učitavanje DVD-a, disk se isto kratko čuje i onda ledica od HDD-a blinka neprekidno, nema nikakvih bipova. Po sistemu provjere zaključio sam da je problem u tri glavne komponente, matična, procesor ili napajanje, ostalo sam eliminirao. Nisam u mogućnosti posuditi ove komponente, pa da ih provjerim. Napominjem da je računalo već tri godine uredno radilo. Pokušavajući par puta sa resetom biosa, uspjelo se pokrenuti i čak učitati windowse, ali nakon restarta opet se ne pokreće. Nisam iz ZG-a i nemam u blizini neki provjereni servis, pa bi trebao sve slati u ZG. 

 

MSI Z77A-G43

Intel® Core™ i5-3350P 

CORSAIR  CX500

SAPPHIRE HD 7850 2GB GDDR5

 SSD adata sp900 premier pro 60gb

HGST HDD 500gb

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Računalo pokreće samo ventilatore

Pokušaj podići Linux Ubuntu live pa javi rezultat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Računalo pokreće samo ventilatore

Ne može se pokrenuti nikakav live program, niti ima mogućnosti, podesiti i pristupiti biosu. Inače je počelo pomalo "crkavati", počelo se teže paliti, pa sve teže i na kraju nikako. "Izdisalo" je jedno 10-ak dana, i sad samo pokrene ventilatore od proca i grafičke. Hladnjak je blago topao, nakon nekoliko minuta takvog rada.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 14:18 (ribar5).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Računalo pokreće samo ventilatore

Intelovi procesori u pravilu su odlično zaštićeni od visokih radnih temperatura te se po potrebi isključuju ako korisnik ne vodi računa o usisavanju prašine povremeno .. NE VJERUJEM da je baš procesor crko ..

 

BIOS/UEFI u potpunosti upravlja i uključivanjem napajanja (po potrebi) tako da ako ono "ili samo radi kad uključimo računalo"- najčešće bude tako, stvar nije do napajanja ..

 

Vjerovatno je bios/uefi na matičnoj ploči izbrisan ukoliko se "ne glasa" (nema nikakvih bip-ova), da li zbog kvara na bateriji .. neznam .. Pogledaj u uputama od ploče imaš li spremljen bios/uefi na nekom drugom rezervnom čipu za slučaj da se baterija ispraznila i isti se izbrisao .. Bateriju nije problem nabaviti ali ako ploča nema neku rezervnu opciju najčešće se to radi ručno na samoj ploči pomicanjem odgovarajućeg prekidača .. onda možeš potražit novu ploču za svoj PC u oglasima ..   

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Računalo pokreće samo ventilatore
ribar5 kaže...

Ne može se pokrenuti nikakav live program, niti ima mogućnosti, podesiti i pristupiti biosu. Inače je počelo pomalo "crkavati", počelo se teže paliti, pa sve teže i na kraju nikako. "Izdisalo" je jedno 10-ak dana, i sad samo pokrene ventilatore od proca i grafičke. Hladnjak je blago topao, nakon nekoliko minuta takvog rada.

 Promijeni napajanje.

14 godina
offline
Računalo pokreće samo ventilatore

Servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice