Problem u przenju DVD-a*

poruka: 11
|
čitano: 4.140
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem u snimanju DVD-a


Prije sam koristio NERO 6-icu i bez problema sam mogao prziti sve vrste dvd-a i cd-a, izasla je 8-ica pa sam ju instalirao, medutim, nakon nekog vremena uopce nisam vise mogao vidjet sta sam sprzio ili bi mi sprzio dvd a da na njemu nema nista.. :S Uglavnom vratio sam si 6-icu nazad, kad i ona mi vise nece prziti kako treba, vec mi stalno izbacuje pogresku:

" power calibration error"?!?! Moze li mi netko pomoci, izludit cu sa tim.. :S



Przilica je: Optiarc DVD RW AD-7173A
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem u snimanju DVD-a

teško je reći, garant je softwareske naravi, meni 8 radi bez ikakvih problema, a sa 9 imam problema.

 

koristio sam i ashampo,a li desi mi se malo malo desi da ne snimi cd, sada koristim image burner i sve 5, neru koristim jedino za filmove (kad snimam dvd-ove s harda)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem u snimanju DVD-a

Probaj ovo - uglavnom pomaže:

 

  1. on Desktop click Start
  2. select Control Panel
  3. click on Administrative Tools
  4. click on Services
  5. browse your way down to IMAPI CD BURNING COM SERVICE
  6. right click (on IMAPI) then select properties
  7. in the middle of the window, it will say start up type. Click on the arrow to the right and select disabled.
  8. make sure you click APPLY

 

Ako nije pomoglo, probaj očistiti leće pogona.

14 godina
neaktivan
offline
Problem u przenju DVD-a*

Možda ti update firmware-a pomogne, meni su se povećale brzine prženja kad sam to napravio, pogledaj ovdje.

A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem u przenju DVD-a*

Pokusaj kad trebadnes stisnut burm ne przis DVD na maksimul vec na manje ako nece,javi mi se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u przenju DVD-a*
Hrx.. ovo tvoje nije sigurno jer mi je vec ovako stacionirano znaci nije, a o firmware-u sam citao i upute, al iz nekog cudnog razloga malo me trta to radit.. :) I da. uvijek snimam na manjim brzinama tako da nije ni to... Ovaj problem je fkt cudan :S
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem u snimanju DVD-a

Može biti softverski problem, ili problem određenih CD/DVD medija ali poruka "Power calibration error" najčešće ukazuje na problem s laserom snimača... Mislim da ti je problem samo slučajno koincidirao s promjenom Nere.

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem u snimanju DVD-a

evo jedan bizzaro koji se meni desio, zato i  imam sada 2 pržilice

 

ubacim dvd, on ništa, niti čita niti piše, ikona stoji od prže, ali ne ubacije nikakav medij, na 2 sek. zatitra ledica i to je to, probao koješta, ništa.

odem u hg, uzmem za 200 kn lite on, ubodem,. kad odjednom sve radi.

 

mislim da ti se nešta zblesalo sa win, probaj sa system restore.

 

za svaki slučaj ubodi u drugi komp pa ćeš znati dali je do softwarea

15 godina
neaktivan
offline
Problem u przenju DVD-a*
Probao sam u drugom kompu radi.. :) Trebao bih napravit firmware pa bi mi mozda pomoglo.... Al trebao bih par korisnih savjeta oko toga.. kako na koji nacin to napravit... itd...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem u przenju DVD-a*

Nije to ništa komplicirano - tvoj firmware je u obliku -exe datoteke, znači biti će kao da instaliraš neki program.

Samo je važno da te ništa ne prekine dok to radiš(cca 1-2 minute), odspoji se s neta(da se ne počne raditi neki update) i nemoj raditi dok grmi osim ako nemaš UPS.

Evo, pronašao sam i jednu temu već o tome - LINK.

A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem u przenju DVD-a*
Zahvaljujem... to bi mi kao trebalo pomoc... javim rezultate......
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice