Problem s procesorom?! A šta reć...

poruka: 19
|
čitano: 8.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

Evo imam dell optiplex gx270 s intelom P4 2.6 Ghz i kad ga uključim u napajanje nece da se upali ali daje znakove života, tj. kada stisnem tipku za uključivanje kratko se upali lampica i ventilator od napajanja napravi krug i onda sve stane.I tako ja vadim iz matične dio po dio i uključujem iznova, te kad sam izvadio procesor računalo se pokrene...a kad ga vratim sve opet na staro.... Sada dali je problem u procesoru ili u matičnoj ?!!! Ili nečemu trećem ? Jer kako sam načuo nebi baš procesor riknuo samo tako... Ako ima tko kakav savjet veoma je dobrodošao!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem s procesorom?! A šta reć...
Meni su se isto zapoceli vrtjet ventilatori i zgasili, promjenio napajanje i sve ok
Autoclimb kills more people than AIDS
13 godina
neaktivan
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

I ja mislim da je napajanje...

The future is Fusion - AMD
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

Ali kad je procesor izvan funkcije ventilatori onda rade, i od napajanja i od procesora?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

Mislim da nebi trebalo bit napajanje, tj.poprilično sam siguran jer sam ga testirao kratkim spojem i radi uredu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem s procesorom?! A šta reć...

Testirao si napajanje kratkim spojem {#}. Ovo ide direkt u HoS.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s procesorom?! A šta reć...
Stvarno neznam, jesi li probao sa drugom napojnom, da se 100% uvjerimo dali je do nje ili ne.
The future is Fusion - AMD
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s procesorom?! A šta reć...

e sad si me malo zbunio?

12 godina
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

kad izvadiš procesor radi jer napajanje nije pod opterečejem, a to što ti se vetovi pokrenu pa ugase nije do procesora... ili je matična ošla ili napajanje

a ovo s kratkim spojem ti je fkt genijalno, stvarno je za HoS  xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s procesorom?! A šta reć...
bradonja_85 kaže...

Testirao si napajanje kratkim spojem {#}. Ovo ide direkt u HoS.

da ima fora da se kratko spoje odredjene zice i provjeri dali napajanje radi.. (na 24pinskom konektoru od napajanja) -u  njegovom slucaju 20 pinskom ako se nevaram..

xfact
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 9:34 (=xfact=).
15 godina
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

istina, spoji se zelena i jedna crna i tako se pali napajanje kad je izvan kucista (tako sam barem ja to rjesavao).

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

napajanje.. sto cu ti reci? koju pm posluku ti porat?

Give me some chiken!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

Prespajanjem zelene i bilo koje crne žice možeš upaliti napajanje da vidiš radi li uopće, ali nema nikakvog opterećenja na njemu tako da nije korisno u ovom slučaju. Preporučam pokušati sa drugim napajanjem.

Nakon što se izgase ventilatori radi li išta drugo?

 

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s procesorom?! A šta reć...

ma ne radi ništa onda.probat cu s drugim napajanjem ili cu navjerovatije odnit u servis pa neka oni skuže.ko ce se zafrkavat....

12 godina
neaktivan
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

bio u servisu,matična ploča.....eto!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

Cao svima Imam problem.Naime uzeo sam procesor Core 2 Duo e8500 3.16 ghz 6m 1333 fsb i stavio na plocu Asus P5N-E Sli koja ga podrzava ali nista nema startnog bip niti pali monitor.Dali je mozda procesor ne ispravan jer upravo sam stavio na plocu stari core 2 duo e4600 i radi sve kako treba.Probao sam cak i bateriju da izvadim sacekao sam malo pa vratio ali i dalje nista sa e8500 ni da bekne.Sta bi moglo biti???

rakiboy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Problem s procesorom?! A šta reć...

Pusti stari procesor u kompu, skini biose za noviji procesor, instaliraj, i stavi novi proc.

https://www.asus.com/Motherboards/P5NE_SLI/HelpDesk_CPU/

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s procesorom?! A šta reć...

Skinuo sam fajl samo mi recite dali moze da se fleshuje bios sa flash memorije i kako pripremiti flash memoriju za to???

rakiboy
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s procesorom?! A šta reć...

Hvala sve radi kako treba.

rakiboy
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice