Problem s napajanjem Corsair VX550w

poruka: 10
|
čitano: 2.168
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem s napajanjem Corsair VX550w

Pozdrav,

 

imam problema s napajanjem. Radi se o Corsair VX550w napajanju koje mi radi neke čudne zvukove, kao neko pištanje ili kako bi već to nazvao.

Kupio sam novo računalo, tj. sve nove komponente osim napajanja koje sam iskoristio od prijašnjeg računala koji sam koristio.

Sad ne znam da li se možda koja žica unutra olabavila pa ventilator udara po njoj ili je problem u nečemu drugome, ali zvuk koji ispušta je baš iritantan.

Najviše me brine da nije možda napajanje pri kraju pa da mi ne ošteti sve nove komponente koje se nalaze u kučištu.

 

Evo video, tj. zvuk kako to zvuči:

 

Ako ima netko tko se kuži u ovo, bio bih mu jako zahvalan da mi kaže što bi trebao napraviti, koji je problem u ovome i dali je situacija ozbiljna.

Unaprijed hvala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem s napajanjem Corsair VX550w
To je coil whine odnosno zavojnice u napajanju cvile. Pretrazi forum ima tema sa istim imenom. Koji cpu imas? Da probas u biosu ugasit odredene cpu state mozda prestane, mene je na amdu zezao c1 state ako se ne varam
14 godina
neaktivan
offline
Problem s napajanjem Corsair VX550w

Hvala ti na brzom odgovoru!

Hmm samo je problem da sam totalni noob šta se tice PC hardvera. Znači nije neki ozbiljan problem i da se to lako popraviti ili?

 

Koristim AMD FX 8300 Black Edition, a od ostalih komponenti imam ovo:

 

Grafička: Gigabyte R9 280

Matična: Gigabyte 970A-DS3P

Ram: 8 GB Crucial 1600 MHz

HDD: 1TB Seagate Barracuda

I imam još jednu dodatnu zvučnu karticu: KONIG 7.1 ( da i nju spomenem ako možda ona ima kakve veze sad s tim napajanjem )

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s napajanjem Corsair VX550w

Rijesio sam problem. Samo ne znam ni sam kako. Napravio sam ovo:


1. Execute: "regedit"
2 .Locate: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Power \ PowerSettings \ 54533251-82be-4824-96c1-47b60b¬740d00 \ 5d76a2ca-e8c0-402f-a133-215849¬2d58ad
3. Change Attributes from 1 to 0.
4. Then, through the control panel - power - in the settings mode select power management processor. There will be an option disabling idle processor and high pitched noise immediately disappears.

 

Zvuk je odmah prestao tako da je sad sve tiho i ok. Ali muci me to sta ne znam sta je to ucinilo i dali to moze napravit stetu kompu? Nisam siguran da ostavim tako ili vratim pa nek zuji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2015 0:56 (yiazmat).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem s napajanjem Corsair VX550w
Opcija neda da frekvencija cpu.a pada kada komp neradi niata zahtjevno. Nema se sto dogoditi osim malog povecanja temperature cpua ali pretpostavljam da na tom cpuu imas neko aftermarket hladenje pa mozes nabacit test (vratit opciju na staro-kad komp nista neradi odnosno komp je u IDLE pa uslikat I stavit opciju na 0 kao sto pise pogasit sve programe pa uslikat temp) da vidis razlike temperature pa rezultate okaci ovdje mozes skinut aida64 za temp ili coretemp ili hwinfo
13 godina
online
Re: Problem s napajanjem Corsair VX550w
g3arv8 kaže...
pretpostavljam da na tom cpuu imas neko aftermarket hladenje

Bio mu je predložen LC CC 95, ako je uzeo onako kako mu je složeno bilo, nema zime.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
14 godina
neaktivan
offline
Problem s napajanjem Corsair VX550w

Točno, kupio sam hlađenje LC CC 95 kako mi je na forumu kolega "zober" savjetovao.

Evo provjerio sam temp. preko AIDE64 Extreme nakon prebacivanja postavki na 0 (kad ne cvrci) i na 1 (kad cvrci).

 

Znači razlika je kojih 20 C kad je računalo u idle-u. Ne znam da li je to velika razlika i kolko bi trebala biti normalna temperatura da nebi nešto izgorijelo ili što već?

Malo me brine i to da je to temp. kad računalo ništa ne radi, a kako će to izgledati nakon cijelodnevnog igranja zahtjevnih igri + ljeto i ljetne temperature koje dolaze ( u sobi će mi tad biti više od 50 C ) ?

Užas, konačno sam mislio da neću imati nikakve probleme s novim računalom i evo sad napajanje radi probleme.

Da li je onda bolje tako ostaviti postavke i da napajanje više ne cvrči ili prebacit sve na staro i neka cvrči?

Postoji možda kakav popravak za takvo napajanje, da ga otvorim i ispušem, treba unutra šta zamijeniti ili nema nikakve šanse za popravak?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2015 14:12 (yiazmat).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Problem s napajanjem Corsair VX550w
yiazmat kaže...

OK su temp., ne zamaraj se.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
14 godina
neaktivan
offline
Problem s napajanjem Corsair VX550w

Ma uzet cu novo napajanje pa sta bude, neda mi se prckat po novoj konfi.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Problem s napajanjem Corsair VX550w

Bezveze ces trosit pare napajanje je ispravno. Da nije cijelo vrijeme bi cvililo. To se desava zbog toga sto procesori imaju razne rezime ustede energije pa povlace manje ili vise struje po potrebi. Znaci da sam ja trebao baciti 3 laptopa i 2 napajanja jer su laptopi i kompovi cvilili u idle-u? Nisam nego sam nasao isto ko i ti registry editore koji omogucuju dodatno podesavanje power settingsa u racunalu/laptopu i oni su prestali cviliti.

p.s. Ovo sam koristio

https://www.dropbox.com/s/ldqkiglm6m8y15f/cpu_state_power.txt?dl=0

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 20:15 (g3arv8).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice