Prevelika temperatura matične ploče

poruka: 14
|
čitano: 10.619
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Prevelika temperatura matične ploče

Koristim program HWiNFO32 i pokazuje mi da mi je temperatura matične ploče preko 110 stupnjeva. Kada idem instalirati nešto popne se na tu temperaturu i dođe do gašenja kompa. Kako da spustim temperaturu matične ploče?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prevelika temperatura matične ploče

Postoje li ventilatori na čipsetu? Provjeri i da se slučajno nije odvojio hladnjak sa VRAM-ova...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prevelika temperatura matične ploče

Sve što je kolega iznad rekao + prašina (kad je zadnji put čišćen?).

Ako si siguran da se radi o mbo temp, onda je velika vjerojatnost da se hladnjak chipseta odvojio ili je krcat prašine!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Prevelika temperatura matične ploče

Može koja slika iz tog programa da vidimo ostale temperature?

Samsung Galaxy SII crew.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prevelika temperatura matične ploče
phoenix2003 kaže...

Postoje li ventilatori na čipsetu? Provjeri i da se slučajno nije odvojio hladnjak sa VRAM-ova...

Izvini na mozda noob pitanju, gdje se nalaze VRAM-ovi na MBO? Mozes skinuti sliku s neta pa iznaciti u PS-u.

14 godina
offline
Prevelika temperatura matične ploče

Hoće greška ko ima velike prste i tipka u mraku...Htio sam da kažem VRM (Voltage Regulator Module)  a ne VRAM. Vjerujem da znaš gdje se nalaze. Hvala na ukazanom propustu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Prevelika temperatura matične ploče

Mozes li napisat o kojij je maticnoj rjec?

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prevelika temperatura matične ploče

komp se nalazi na poslu tako da ću sutra javiti detalje zajedno sa slikom temperatura. Naručio sam novu matičnu pa ću vidjeti kako će raditi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prevelika temperatura matične ploče

Zašto tako brzo nova ploča?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prevelika temperatura matične ploče

a tako je to kad radis u državnoj instituciji. Nema štednje. ugl ovo je ploča http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5VDCX/ a u prilogu se nalazi slika sa temperaturama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prevelika temperatura matične ploče

Baš sam prstom testirao čipove na ploči i hladnjak od chipseta je najhladniji od svih tako da sumnjam da je do njega. I dealjno sam ga očistio od prašine. Ima još jedna stvar. Grafička je geforce 5200 fx i kada ga upalim sve je smrznuto dok ne pokrenem task menager. Imao sam još jedan komp sa istom grafičkom koja znam da radi dobro. Ubacio sam tu drugu i sve je radilo ok dok je nisam vratio u komp iz kojeg sam je izvadio. Tamo mi se pojavio isti problem. SVe je smrznito dok ne pokrenem task menager. Na kompu koji mi je problematičan je windows 7 a na drugom koji je radio ispavno je windows xp i sada na oba imam isti problem. Dal je moguće da mi je matična nekako spalila grafičku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prevelika temperatura matične ploče

Ta grafička je obično smeće!

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prevelika temperatura matične ploče

slazem se , nisam cuo da se usrecio ko je kupio tu grafu...

...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prevelika temperatura matične ploče

ma grafička je već bila. Komp kupit prije 3-4 godine i kada naručuje netko tko nema pojma svejedno je šta mu dadnu. Bitno je samo da radi. Ugl znam zašto mi se na početku mrznio komp. Iz nekoga razloga mrznili su se svi koji su bili spojeni na istu strujnu letvu. Kada sam isprobao drugu radi bez problema. Kako i zasto nemam pojma i ne zelim da razbijam glavu oko toga. Bitno je da radi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice