Popravak LCD monitora?

poruka: 8
|
čitano: 17.238
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Popravak LCD monitora?

Daklem da pitam. Ovaj moj Samsung SyncMaster 226BW. LCD vulgaris, jelte. Crkava. Nakon samo 3.5 godina, sramota dokle smo dogurali. Nekoć su stvari durale dulje.

 

Simptomi su nakon što se upali (ili izađe iz power savea) isprva se jako tamno ništa ne vidi, pa krene blinkat, pa blinka se bolje (sve više se sadržaja s ekrana vidi) i nakon minutu - dvije proradi. Nakon toga sve OK. Ko bi reko. Meni to liči na neku lampu za pozadinsko osvjetljenje.

 

Pitanja su: bavi li se netko opravkom istih? Koliko bi to po prilici koštalo?

 

Primam ponude!

 

The first rule of Fight Club is: you do not talk about Fight Club!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Popravak LCD monitora?

Eto, to ti je kvaliteta Samsung monitora, valjda su zato smanjili jamstvo na 2 god... ne mogu garantirati, ali mozda su ti malo "riknuli" kondenzatori... nakon promjene kondenzatora, 3 kom Samsung monitora opet "žive".

x
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Popravak LCD monitora?
tylerdurden kaže...

Daklem da pitam. Ovaj moj Samsung SyncMaster 226BW. LCD vulgaris, jelte. Crkava. Nakon samo 3.5 godina, sramota dokle smo dogurali. Nekoć su stvari durale dulje.

 

Simptomi su nakon što se upali (ili izađe iz power savea) isprva se jako tamno ništa ne vidi, pa krene blinkat, pa blinka se bolje (sve više se sadržaja s ekrana vidi) i nakon minutu - dvije proradi. Nakon toga sve OK. Ko bi reko. Meni to liči na neku lampu za pozadinsko osvjetljenje.

 

Pitanja su: bavi li se netko opravkom istih? Koliko bi to po prilici koštalo?

 

Primam ponude!

 

  Mozes sam to srediti. Polozi monitor na nesto mekano i otovri ga. Unutra je flat cable...plsonta visezilni, jel? E..on se s vremenom usled mnogo ciklusa toplo/hladno olabavi i slika pocne stekati.

To je , karikirano, ta procedura. Taj kabel nosi signal i klimav je. Bila je tema o ovome bas sa slicnim (ako ne i sa istim problemom) Potrazi je

 

+ Bonus

Imas tutorijala na youtubeu. Kladim se da ces ga popraviti

 

 

Sto se tice kvalitete ..to je to. Inace kako ce te kupiti novi monitor? :)   Salu a stranu, u vremenima mass produkcije kompanije ne ugraduju kvalitet kada znaju da razmazeni ameri ili evropljani ionako promjene aparaturu na svake 2-3 godine.

Relation to the original topic decreases with every single post
14 godina
offline
Popravak LCD monitora?

čisto sumnjam da je do flat kabela ,prije zafrkavaju ili kondići ili poz.osvijetljenje.

jer ako je olabavio i izgubio kontakt na kojem "pinu" ili ima ili nema svijetlo ,nije da baš toliko mrda lcdom da gubi kontakt.

napokon dočekao DNF!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Popravak LCD monitora?
vrx kaže...

čisto sumnjam da je do flat kabela ,prije zafrkavaju ili kondići ili poz.osvijetljenje.

jer ako je olabavio i izgubio kontakt na kojem "pinu" ili ima ili nema svijetlo ,nije da baš toliko mrda lcdom da gubi kontakt.

  "Simptomi su nakon što se upali (ili izađe iz power savea) isprva se jako tamno ništa ne vidi, pa krene blinkat, pa blinka se bolje (sve više se sadržaja s ekrana vidi) i nakon minutu - dvije proradi"

 

Ovo je upravo simptom klimavog flat kabela. Takoreci, mogu se kladiti da je to. I ovo nije prisutno samo kod monitora vec i kod LCD TV-a. Jednostavno kod samsunga nije pricvrscen dobro jos iz fabrike. Razlozi mogu biti mnogo...od toplo/hladno pa sve do kombinacije sa vibracijama

Relation to the original topic decreases with every single post
12 godina
neaktivan
offline
Popravak LCD monitora?

Hvala svima na prijedlozima i sugestijama.

 

S obzirom da monitor reagira na hladno/toplo, a ne na vibracije, čini mi se vjerojatnije da je neki kond otišao, ali naravno nije isključeno ni da je problem taj kabel.

 

Dobio sam broj od jednog servisera, pa kad i ako nešto uradim, javim kako je prošlo.

 

The first rule of Fight Club is: you do not talk about Fight Club!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popravak LCD monitora?
tylerdurden kaže...

Hvala svima na prijedlozima i sugestijama.

 

S obzirom da monitor reagira na hladno/toplo, a ne na vibracije, čini mi se vjerojatnije da je neki kond otišao, ali naravno nije isključeno ni da je problem taj kabel.

 

Dobio sam broj od jednog servisera, pa kad i ako nešto uradim, javim kako je prošlo.

 

imao sam ja takav isti monitor ali sam imao jamstvo 3 godine,nakon 3 godine kad je proslo isto su mi se dogadale takve stvari

 ali malo drugacije, i kad mi se displey zacrnio odmah sam otisao u trgovinu gdje sam ga kupio,trgovac mi je rekao da je proslo

samo par dana od tri godine i da bih bila steta da ga ne popravim jer su to jos dobri monitori,i oni su ga poslali za zagreb u neki

msn servis,ali sam mislio da nece nist bit od njega, i kupim drug veci jos za 3500kn nakon dva tjedna me zovu da dodem po

monitor da je poravljen, za 150kn ja puko jer sam tolke pare dao za novi aovaj se poravi, i na kraju ga prodam za 1000kn.

12 godina
neaktivan
offline
Popravak LCD monitora?

znaci ovako zagorcao sam si zivot... imam plazmu to jest mali televizor od 56 cm koji koristim kao monitor na racunalu,radio sam neko renoviranje po stanu i ekran je pao na pod to jest na nogu od stolice i puko mu je ekran ne staklo vec bas ona plazma unutra to jest ono ulje se razlilo pa bi sada molio da mi pomognete dali da kupujem novi ili da dam ovaj popraviti da mi izmjene taj ekran.btw ako ste da kupujem novi likajte me imao je rezoluciju 1920x1080 i nije bio skup 950 kn pa ako nadete nesto slicno ili jeftinije moze bit i rabljen samo zaljepite dole link fala vam puno .

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice