PC se sam resetuje ?

poruka: 8
|
čitano: 3.653
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
PC se sam resetuje ?

Pozdrav,

 

Evo prije mozda 30 minuta surfo malo kad se komp sam restarta, sistem se podigo kad opet i tako 2-3 puta. Kontam nesto da mu nije vruce, jedan sam mu 120 mm ventilator iskljucio koji se nalazi sa prednje strane zbog toga sto je malo bucan. Izvucem komp ispod stola i postavim ga sa vanjske strane, skinem mu oba poklopca, ukljucim ponovo taj ventilator i upalim i evo jos uvijek se nije resetovao.

Sad me brine  prasina koja ce se nakupiti bez tih poklopaca, a mozda stavim samo jedan a ostavim otvoreno sa strane gdje je MBO.

 

Inace komp je:

 

CPU: E6750 2.66 Ghz

MBO: Asus P5W DH  Deluxe

GPU: GC HD3850/512 X-Turbo

RAM: 2048(2x1) 800 MHz Kingoston

HDD: WD 250GB

Napojna 400w dosla uz kuciste Poseidon 430-06ME

 

Jos uvijek radi, hehehe

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: PC se sam resetuje ?

Provjeri u BIOS-u naponske razine. Meni se jednom dogodilo da konektor napajanja nije bio dobro spojen na matičnu pa sam imao isti simptom..

15 godina
neaktivan
offline
RE: PC se sam resetuje ?
Imao sam i ja taj problem.
Idi u Control Panel-System-Advanced-Startup and Recovery i pritisni tipku Settings i iskljući automatsko restartanje.
16 godina
neaktivan
offline
PC se sam resetuje ?

Ok, hvala vam na savjetima, mada u mene jos uvijek radi bez prob. Samo ne znam jel zdravo iskljuciti automatsko resetiranje.

A drugi racunar se resetira nakon 2 sata i pojavi se plavi ekran pa ne znam da li je na tom pametno iskljuciti automatsko ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PC se sam resetuje ?
Remijus kaže...

Ok, hvala vam na savjetima, mada u mene jos uvijek radi bez prob. Samo ne znam jel zdravo iskljuciti automatsko resetiranje.

A drugi racunar se resetira nakon 2 sata i pojavi se plavi ekran pa ne znam da li je na tom pametno iskljuciti automatsko ...

 To s plavim ekranom se i meni dogodi... igram neku igru i nakon nekog duzeg perioda se zna zamrznuti i pojavi se na sekundu plavi ekran s nekim tekstom i restarta se.... Pa dal itko zna zbog ceg je to
Ovo je moj komp:
CPU AMD 6000+
GPU NX8800GTX
4GB RAM   ---->  DA NAPOMENEM imam 4GB na 32-bit win i pokazuje da imam 3.5GB pa da li je razlog?
.... ostalo je manje bitno
25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC se sam resetuje ?
themoviekiller kaže...
 To s plavim ekranom se i meni dogodi... igram neku igru i nakon nekog duzeg perioda se zna zamrznuti i pojavi se na sekundu plavi ekran s nekim tekstom i restarta se.... Pa dal itko zna zbog ceg je to
Ovo je moj komp:
CPU AMD 6000+
GPU NX8800GTX
4GB RAM   ---->  DA NAPOMENEM imam 4GB na 32-bit win i pokazuje da imam 3.5GB pa da li je razlog?
.... ostalo je manje bitno
 Napiši što ti se pojavljuje. Koji brojevi? Nekad je do hardvera, ali katkad ovisi i o driverima. Ako je s driverima, na plavom ekranu će ti se prikazati naziv datoteke koja ruši, ideš u Safe mode, zatim Start -> Search, upišeš naziv datoteke, kad ti nadje, izbrišeš. Katkad je stvar i u Windowsima, pa nebi bilo loše da napraviš reinstall...
U 16ercu se nije dobro za.......frkavat xD
15 godina
neaktivan
offline
PC se sam resetuje ?

ali problem je u tome sto plavi ekran samo se prikaze i nestane nemozes ni stici procitati ista... ima li koji program za pronalazak errora u hardveru?

25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se sam resetuje ?

i meni se isto desava , npr. igram igricu sve normalno ne resetira se i kad izadzem iz igrice ono exit kliknem on se resetuje sam , dali je do graficke inace imam geforce 6200 256 mb , imam windows xp 1 Gb rama i procesor 2.9 intelov . to mi se danas pocelo desavati kada sam formatirao kopm i digao novi sistem , dali neko zna sat da cinim dali da ga opet foramtiram ?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice