Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

poruka: 38
|
čitano: 3.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Prije par sati sam ocistio pc od virusa (bitdefender) i 21 mi je bio u karanteni i to sam obrisao sve i neke stvari nije moglo ocistit jer su pokrenute pa sam morao restartat (tako je pisalo) i nakon restarta se pocne palit i vidim samo ono bijelo od misa a ostalo je crno. 

Molim pomoc!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Najvjerojatnije ti je obrisan neki boot  fajl za dizanje winsa koji je bio u karanteni i ti ga izbrisao.probaj repejrat ako nejde nova instalacija  windovsa

 

Drugi put ne briši fajlove koje imaš u karanteni

H2O Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 19:39 (zagy15061984).
Moj PC  
5 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Kako da to napravim? Btw safe mode ne radi ista stvar se desi

14 godina
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Pokreni windowse sa CDa, DVDa ili usb-a ovisi di ih imaš i doći ćeš do opcije repair,ako ne uspijes morat ćeš ponovo napravit cistu instalaciju windowsa

H2O Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 19:44 (zagy15061984).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Spasi šta ti treba od podataka i napravi format i ponovo instaliraj Windows i ne zaboravi skinuti i instalirati sve update za Windows. Tako ćeš najbrže riješti problem. Preporučio bih ti da umjesto Bitdefender-a koristiš Microsoft security essentials ili Eset Smart Security a posebno kad gledaš švedske akcione filmove da ne klikaš mišem na OK, YES ili sliče opcije!{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 19:43 (phoenix2003).
Moj PC  
4 1 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Ako imaš Windows 8/8.1 automatski će ti predložiti restore (malo strpljenja). Ako ne , onda koristi HirensBoot CD, odaberi Mini Windows XP, odaberi backup and recovery i odaberi nešto za restore, ima i alat za fixanje MBR ali nisam točno siguran.

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
protjeran
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa
leinaDsiemanyM kaže...

Kako da to napravim? Btw safe mode ne radi ista stvar se desi

skini CAV-10 iso disk,pokreni ga LIVE,uz ukljucen internet,cekaj da vidis sto bude nasao i uklonio..

13 godina
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa
leinaDsiemanyM kaže...

Posto vidim da se ne kuzite u to mozete li mi barem preporuciti  neki drugi forum ili stranicu? (Btw koristim windows 7 )z

LOL, pa ne visimo mi cijeli dan po forumu. {#}

 

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 19:49 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Problem je sto mi je windows 7 prijatelj dao jos davno da instaliram sa njegovog cd-a a on je sada na drugom kontinentu tako da nemam windowse kod sebe :(

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

A jbt pa di ti živiš.. Pa za to postoji jogurt verzija 

H2O Forever
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa
leinaDsiemanyM kaže...

Problem je sto mi je windows 7 prijatelj dao jos davno da instaliram sa njegovog cd-a a on je sada na drugom kontinentu tako da nemam windowse kod sebe :(

Ako imaš drugo računalo na njemu snimi Windows 7, (linkovi ispod), snimi ISO sa FreeISOBurner i bootaj (u BIOS podesi da prvo boota sa CD-a, drugi HDD). Linkovi:

 

 

Windows 7 Home Premium x86 SP1
Windows 7 Home Premium x64 SP1
Windows 7 Professional x86 SP1
Windows 7 Professional x64 SP1
Windows 7 Ultimate x86 SP1
Windows 7 Ultimate x64 SP1

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Sta ih moram sve skinut i prebacit na usb ili cd ili samo jedan? I poslije ovog "linkovi ispod" te nista nisam shvatio. Btw pitat cu nekog sad da li ima windows 7 na cdu ili usbu ili dvdu

10 godina
odjavljen
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa
leinaDsiemanyM kaže...

Sta ih moram sve skinut i prebacit na usb ili cd ili samo jedan? I poslije ovog "linkovi ispod" te nista nisam shvatio. Btw pitat cu nekog sad da li ima windows 7 na cdu ili usbu ili dvdu

Ne {#} Ako imaš manje od 3GB skini si "Windows 7 Ultimate x86 SP1", taj je najbolji, a ako imaš više od 3GB onda "Windows 7 Ultimate x64 SP1", zbog memorijskog ograničenja. Linkovi ispod znači odakle ćeš skinuti Windowse, ne košta te ništa, samo malo vremena (2,4GB x86, 3,2GB x64).

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Ok skinut cu sa sestrinog lap topa i kad se skine ako ti nije problem objasni mi sta da napravim poslije jer kao sto vidis za ovakve stvari sam kao nosorog za balet

10 godina
odjavljen
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa
leinaDsiemanyM kaže...

Ok skinut cu sa sestrinog lap topa i kad se skine ako ti nije problem objasni mi sta da napravim poslije jer kao sto vidis za ovakve stvari sam kao nosorog za balet

Nakon što si skinuo FreeISOBurner (link u postu iznad), uradi kao na slici ispod:

 

 

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
10 godina
neaktivan
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Dobio sam od prijatelja cd sa win 7 ultimate i ne znam sta sad jer repair ne radi tj ne nade problem

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

M

I restore point ne radi

Opet cu windows instalirat :( steta ode mi sve

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 16:39 (leinaDsiemanyM).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Do sada si mogao najmanje 10 puta ponovo instalirati OS i sve driver-e.

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

 

Evo os instaliran ali nemam interneta

Mislim da mi driveri nisu za tu karticu za internet instalirani tj updatani ali ne kuzim kako su ih updatat kad nemam internet

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 18:00 (leinaDsiemanyM).
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Skini Speccy, odi pod "Network" ili "Mreža" tab i vidjećeš model LAN karte, proguglaj malo na internetu za drivere (službena stranica preporučeno).

 

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

ok skinuo sam speccy i neznam sta sad s njim i trazio sam drivere ali nisam nasao nista

zove se zte modem zxhn h108l drivers

zna li neko neku stranicu di mogu nac te drivere?

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa
leinaDsiemanyM kaže...

ok skinuo sam speccy i neznam sta sad s njim i trazio sam drivere ali nisam nasao nista

zove se zte modem zxhn h108l drivers

zna li neko neku stranicu di mogu nac te drivere?

Treba ti model od LAN karte ne modema. Probaj sa HWINFO, ako i to ne radi, instaliraj IObit Driver Booster, mislim da bi ga listao kao outdated.

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
10 godina
neaktivan
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Pise mi na toj karti tj nacrtano je home ------------x-----------internet i X je crvene boje

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa
leinaDsiemanyM kaže...

Pise mi na toj karti tj nacrtano je home ------------x-----------internet i X je crvene boje

Čudno, trebao bi da se odmah nakon instalacije moguće spojiti na internet. Da li je kabel ispravan, jesi li isprobavao s drugim ?

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Probat cu sad

10 godina
neaktivan
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Nemogu kabel mi ide kroz zid jer je pc u sobi a modem u dnevnom a i nevjerujem da je kabel jet je prije 4-5 dana kad je pc bio uredu internet radio

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Da li mi iko moze nac drivere za ovo http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4024&dl=1&RWD=0#dl jer ja nemogu nikako

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa
leinaDsiemanyM kaže...

Da li mi iko moze nac drivere za ovo http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4024&dl=1&RWD=0#dl jer ja nemogu nikako

Pa na toj stranici odabereš operativni sustav i onda će ti pokazat sve drivere koje ima.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
10 godina
neaktivan
offline
Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

Sredio sam sve hvala svima na pomoci <3 ako imate neki free antivirus za preporucit po mogucnosti download linkom bi bilo super

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pc ne radi nakon scana i brisanja virusa

http://download.cnet.com/windows/antivirus-software/?licenseType=Free

 

eto pogledaj stanje free antivirusa pa kad odabereš rađe odi na njihovu orginalnu stranicu pa si instaliraj ( pritom pazi na razne "kvačice" da ne instaliraš verziju koja se plaća ili dodatnog smeća){#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice