Novi procesor, manji framerate?

poruka: 33
|
čitano: 4.661
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Novi procesor, manji framerate?

Evo ovako:

Prije mi je konfiguracija bila sa procesorom Intel Core 2 Duo (ne sjećam se modela) s 2,4 GHz.

Igrao sam Call of Duty Modern Warfare 2 sa besprijekornim framerateom... nisam provjeravao točno ali nema očitih prekida, odoka negdje 60ak FPS (ako ne i više).

Kupim novu matičnu, i procesor Core 2 Quad Q8300, 2,5 GHz, kad ono framerate padne na 15-20 FPS ako mi pogled obuhvaća neki veči prostor, ako sam u nekoj sobi, vrati se na normalu.

Prije sam ga vrtio na 1920x1080, AA x4, Sve na High, teksture na Extra.

Sad mi to smeta, a smeta mi i kad vidim lošiju grafiku jer sam se navikao ;).

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 17:59 (roko121roko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Novi procesor, manji framerate?

Mislim da se radi o ovome:

 

Odi do Device Managera (Computer, Properties, Device Manager) i u stavci Processors obriši SVE (Unistal).

 

Nakon toga restart kompa i onda probaj.

// OFP Forever Fan // PM isključen zbog izuzetno dosadnih likova koji pitaju glupa pitanja.
Moj PC  
2 0 hvala 10
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

dobro probat ću pa javim

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
Novi procesor, manji framerate?

OK, sry zbog double posta, čini se da radi, hvala, moram jos provjerit multiplayer...

Zasad singleplayer ide besprijekorno, thx.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
roko121roko kaže...

OK, sry zbog double posta, čini se da radi, hvala, moram jos provjerit multiplayer...

Zasad singleplayer ide besprijekorno, thx.

  NP, imaš gumb za to ;)

// OFP Forever Fan // PM isključen zbog izuzetno dosadnih likova koji pitaju glupa pitanja.
15 godina
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
roko121roko kaže...

OK, sry zbog double posta, čini se da radi, hvala, moram jos provjerit multiplayer...

Zasad singleplayer ide besprijekorno, thx.

jel tak teko stisnut na gumb hvala? al eto ja cu umjesto tebe...

14 godina
protjeran
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
Nekim čudom si i meni pomogao sada kod frenda se razpi*dio zato što mu BC2 neide preko 50 sa Q9600
Sad ide i do 200 :D
Tu me svi mrze a mene čisto boli kur*c
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

zapravo, znam da imam gumb ali eto na brzinu pritisnuo krivi :) a zuri mi se.

 

Čini se da ipak nije upalilo :(...

Singleplayer je radio jer nije bilo riječ o ničem zahtjevnom taj tren, ali sam i na single i multiplayeru malo poslije primijetio da nema velike razlike (nije stvar u lagu) od prije... ?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
protjeran
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
Čekaj jesi rušio Winse ili si ostavio stare? Jel moguće da je do grafičkih drivera? Probaj otić u CCC i default
Tu me svi mrze a mene čisto boli kur*c
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

Rušio Winse? Na što misliš?

Možda su i driveri budući da sam mijenjao matičnu windows je nanovo stavljao drivere...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Novi procesor, manji framerate?

ma sruši winse i stavi hvala onima gore....Smijeh

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

Ma na što mislite pod sruši xD!!!

sry skroz sam zaboravio hvala

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
protjeran
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
pa srušio winse i stavio nove..
a kako da ti objasnim kad ti se neda objasnit?
Tu me svi mrze a mene čisto boli kur*c
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

mislis kao reinstall?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Novi procesor, manji framerate?

ponovo ih instalraj... na to misli

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
To ti pričam
Tu me svi mrze a mene čisto boli kur*c
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
ok
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
roko121roko kaže...

mislis kao reinstall?

ovak prije sve podatke koji ti trebaju premjesti u particiju u kojoj ti nisu windowsi..

 

zatim jednostavno izbrisi cijelu c particiju te instaliraj na tu particiju friske windowse.. da slucajno nebi iso preko ovih baca neke druge ili repair i slicne sheme..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
Weky kaže...

Mislim da se radi o ovome:

 

Odi do Device Managera (Computer, Properties, Device Manager) i u stavci Processors obriši SVE (Unistal).

 

Nakon toga restart kompa i onda probaj.

a mozeli ista biti ako ako unustaliram ovo pod procesor

i imal fkt, ikakvi efekata

RAZOR
14 godina
protjeran
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
Već je otišo
Tu me svi mrze a mene čisto boli kur*c
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

sh**... upravo sam shvatio da windows instalacijski disk nije u mene... :<

Čini se da ću čekat... :S

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
protjeran
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
aj odi u drivere pa stisni default..
Tu me svi mrze a mene čisto boli kur*c
14 godina
odjavljen
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
tpg kaže...

a mozeli ista biti ako ako unustaliram ovo pod procesor

i imal fkt, ikakvi efekata

  Kadkad se zna desiti da nakon zamjene procesora ostane instaliram stari procesor sto zna uzrokovati probleme. Nakon deinstalacije svih procesora, WIndowsi ce pri iducem pokretanju detektirati procesor matične koji mu BIOS isporuči taj podatak, te onda instalirati svoje drivere za njega.

 

Anyway, pokušaj kompletno obrisati ATi Drivere i sve od ATi-a pa onda u Safe Mode sa Driver Sweeperom počistiti ostatke, pa onda instal najnovijih drivera.

 

Pokušaj i isključiti u driverima Catalyst A.I, te provjeri dali je isključeno forsiranje Anti Alliasinga u driverima.

 

Takoder budi siguran da imaš zadnje drivere za chipset i zadnji BIOS za ploču i pravilno podešen BIOS.

// OFP Forever Fan // PM isključen zbog izuzetno dosadnih likova koji pitaju glupa pitanja.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

Daj postaj screenshoot od cpuz-a da vidimo jel ti uopće matična očitava dobro procesor. JEl kad sam ja svoj stavljao morao sam staviti zadnji bios jel ga je inače očitavalo kao pentium 3 xeon umjesto kao q8300.

14 godina
neaktivan
offline
Novi procesor, manji framerate?

Meni i winsi i CPU-Z i Everest dobro očitavaju procesor, Q8300 Quad Core, 2,50 GHz, sve tu piše.

Ionako sam nabavio DVD od Winsa pa ih rušim evo sada... javit ću kad bude gotovo.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

Ne ide... kompletno formatirao HDD i onda pobrisao sve particije te instalirao Windows...

Opet mi je framerate sucky XD.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
odjavljen
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?
roko121roko kaže...

Ne ide... kompletno formatirao HDD i onda pobrisao sve particije te instalirao Windows...

Opet mi je framerate sucky XD.

  Ajd zadnji BIOS stavi na ploču, BIOS resetiraj na tvorničke postavke, te stavi neku drugu verziju Catalysta.

// OFP Forever Fan // PM isključen zbog izuzetno dosadnih likova koji pitaju glupa pitanja.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

hmm... ovdje pod BIOS piše da imaju:

FI

FH

FG

FF

...

znači da ja valjda trebam skinuti FI?

idem probat pa vidimo.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
odjavljen
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

Zadnji. Gledaj po datumu - Najnovij stavi.

// OFP Forever Fan // PM isključen zbog izuzetno dosadnih likova koji pitaju glupa pitanja.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi procesor, manji framerate?

Jesam... ali ne ide. Stavim ga na USB ali on ne prepoznaje USB Drive, format je FAT32, iz windowsa ne može...

Floppy drive imam ali winsi ne prepoznaju kad ubacim floppy unutra.

Pokušat ću još jednom pa onda što bude :(

 

Radi my a*s... nije to QFlash to je QR*c... ne znam što ću??? Čini se da moja brand new kanta mora na servis :(...

BIOS na ploči mi je FG, a zadnji je FI, znači nije tako star.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 12:55 (roko121roko).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice