Msi bios update problem

poruka: 10
|
čitano: 2.786
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Msi bios update problem

Prvo pozdrav svima i molim za pomoć.

Da pojasnim o čemu se radi

Dakle u pitanju je matična ploča msi csm q87m-e43 bios verzija je E7830IMT

Problem je što svi biosi koji su na msi stranici su s nastavkom ims npr. E7830IMS i nikako nije moguće staviti ovaj standardni bios s msi stranice ( barem ja nisam uspio )

 

Mene sada zanima da li postoji naćin da se napravi flash s standardnim msi biosom i na koji naćin .

Bio bih zahvalan ako netko zna na koji naćin bi se to moglo napraviti.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Msi bios update problem
12 godina
offline
Re: Msi bios update problem

Da objašnjeno je ali kada je na matičnoj standardni bios s IMS nastavkom , kod mene je bios s nastavkom IMT i nikako ne prolazi  ( ne mogu staviti standardni bios s ims nastavkom koji je na msi stranici )

Bio sam trazio na internetu i koliko sam ja razumio  bios s imt nastavkom su bili na nekim matičnim pločama za firme .

E sad nisam jednom flashao bios ali ovako nesto nisam još vidio.

 

Ipak hvala na odgovoru , ali to sam i sam vidio . Da je tako bilo bi jednostavno ali nije

 

7 godina
offline
Re: Msi bios update problem

Da, IMT ti je inače bila nekoć popularna beogradska marka  traktora (rađenih pod upitnom licencom Fergusona), za balkansko područje.

Najpoznatiji modeli su 533 (onaj bez kabine) i 539 (onaj s kabinom).Tvrtka je trenutačno u većinskom indijskom vlasništvu.

Ak imaš IMT BIOS, to ti je nepoderivo, isto kao i IMT ferđo 

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 10:22 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Msi bios update problem

Vidim da mi kolega ne vjeruje ( traktorista )  pa evo slika modela matične ploče i slika verzije  biosa za nevjernog tomu

Nisam jednom flashao bios ali se s ovime jos nisam susreo zato ovdje tražim pomoć jer vjerujem da ima puno iskusnijih kolega koji znaju u čemu je problem i voljni su pomoći

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 11:42 (mikes).
7 godina
offline
Re: Msi bios update problem

Našao sam sličnu temu na nekom drugom forumu, nitko nije odgovorio.

Moj savjet ti je da kontaktiraš njihovu korisničku podršku na mail (samo provjeri na koji mail inače ljudi šalju da dobiju baš odgovor od stručnih ljudi) i nadaj se čudu.

Ali, ako to nije ploča koja se nudila u standardnoj prodaji, 99% da možeš zaboravit da ti budu dali fileove.

Ali svejedno probaj.

 

pan y agujas
15 godina
offline
Re: Msi bios update problem
mikes kaže...

..

Bio sam trazio na internetu i koliko sam ja razumio  bios s imt nastavkom su bili na nekim matičnim pločama za firme .

..

 

 -ne 'za firme' nego OEM-proizvođače (hp-lenovo-ostali... ili trgovački lanci koji imaju svoj 'brand'... kao njemački medion i sl.).

-pravilo, za sve support daje proizvođač, u ovom slučaju to nije msi nego oem-drugi.. tamo bi trebao pronaći odgovarajući bios.

 

-a problem je u čemu? koja greška? što neće? .. npr kako pokrećeš fleshanje, s boot medija kao 'dos' ili iz biosa intenim modulom koji možda ne prikazuje file? .. postoji šansa da je bios-file jednak na svim verzijama mbo i da može raditi .. ali posotji i mogućnost da postoji razlika i da postoji razlog kao neki dodatak recimo wlan adapter i sl. što oem može naručiti-imati ili nemati u odnosu na originalnu msi seriju, jer to su stvari koje oni direktno urede narudžbom+cijenom.

-ako je samo pogrešan-različit naziv filea, tad možeš promijeniti-renejmati file u željeni format ims->imt ili u učitavnaju filea utipkaš čitav naziv s extenzijom i tad ga možda flash-bios učita i možda normalno sve obavi. Ili ako korisitš dos-boot i pokrećeš bat-skriptu koja pokreće flash+file, tad editiraš batfile tj ispraviš naziv .. i možda radi. (ali, takve stvari se ne rade s 'možda', rizik)..

 

-bios u klasičnoj rutini provjerava vezrije prije flashanja, ne dozvoljava 'pogrešnu verziju', druga serija-revizija, drugi brand i sl. pa čak i niža verzija u nekim slučajevima.. ali ako si 100% siguran da je to ista mbo, da je bios kompatibilan, da ne možeš naći 'original' drugačije, ako znaš što i zašto radiš, tad se i to može.. uniflash i sl. soft. .. ali ako ne znaš što radiš tj da će to raditi, tad dobiješ 'ciglu'.

.. pa kao usputno pitanje, hipotetsko, tj ne traži se odgovor nego je to na tebi, zašto želiš updateati bios, moraš iz nekog razloga ili... jer ako mbo radi i ako nemaš konkretan razlog za novi bios tad preporuka to ne treba ni raditi.

 

edit: ... važno, uz pciex konektor vidiš reviziju-verziju mbo, to je važno, to je prvi kriterij za traženje biosa važniji od serije (upravo zato da se ne napravi 'cigla'..).

-na msi stranici za CSM-Q87M-E43 .. ništa nema o verziji, 1.0-2.0... itd. zato se ne traži po tržišnom nazivu mbo nego po msi oznaci kao MS-7830v2.1 .. pogotovo kad to radi za oem-a.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 13:06 (ihush).
12 godina
offline
Msi bios update problem

Sve radi , al eto neda vrag mira .

Čini mi se da ću se ostaviti flashanja na toj matičnoj dok stvarno nisam dobio ciglu na kraju.

Dok radi radi i ne diraj.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Msi bios update problem

Može se flesherom skinuti stari bios i staviti taj tvoj, pa vidjeti dal radi, ako ne vratiti stari istim tim flesherom ...

 

Možeš li skinuti bios koji je na ploči ???

 

ako da, usporedi veličinu tog S sa tim T, ako je iste veličine, moglo bi pasati ....

 

Da li ima opciju da se flesha preko gumba ???

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Msi bios update problem

Ako sve dobro radi ostavi se ćorava posla. Samo možeš nešto pokvariti.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice