Monitor se iznenada gasi???

poruka: 17
|
čitano: 6.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Monitor se iznenada gasi???

Ljudi imam problem koji me kostao vise zivaca nego sve cetiri godine fakulteta.. :)

 

slusajte... imam amd 64xbit 3000+, 120 GB HDD, ati radeon 9600 pro, k8V matična i samsung 757 DFX monitor...

 

ne znam da li je nas problem hardverski ili softverski ali nadam se da ce mi netko od vas znati odgovoriti...

 

moj monitor se randomly gasi...bilo da je pokrenuta igrica, surfanje ili sta drugo monitor se iznenada ugasi a lampica treperi..jedini nacin da ga upalim jeste restart racunala....pokusao sam mijenjati na power opcijama, promijeniti kabal, sve sto mi je palo na pamet ali ovo se i dalje događa..preskrenirao sam racunalo detaljno, nema ni traga od virusa, spywarea ili bilo cega drugog malicioznog, a i sistem sam obnovio nedavno...

 

ukoliko netko zna o cemu se radi nek pomaze, zauzvrat dobija brdo meze i pica :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor se iznenada gasi???

ja mislim da su windowsi, probaj na novo win to se i meni desavala pa sam da da mi ponvo stave nove win i sad sve radi

16 godina
offline
RE: Monitor se iznenada gasi???

Ako si u mogućnosti probaj testirati monitor na drugom računalu. Ako se i dalje gasi onda je problem u monitoru i mislim da ti servis ne gine.

Nisi rekao da li se počeo gasiti odjednom, bez ikakvog razloga ili...?

Jedino što mi još pada na pamet je reinstalacija drivera...iako ne vjerujem da je problem softverske prirode...

16 godina
neaktivan
offline
Monitor se iznenada gasi???

ako ti nije do OS-a, trči na servis


bobo desmra
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor se iznenada gasi???
Samo ti se ekran zamrači? Ili se cijeli monitor ugasi? Ako se zamrači, može biti da sa grafičkom nešto nije u redu.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor se iznenada gasi???
The_Chosen_One kaže...
Samo ti se ekran zamrači? Ili se cijeli monitor ugasi? Ako se zamrači, može biti da sa grafičkom nešto nije u redu.

Monitor se ugasi...lampica blinka kao kad je ugasen racunar ali nema sanse da ga ponovo upalim..OS sam pokusao nanovo instalirati nije do njega...driveri za graficku su catalyst najnoviji a takodjer i za monitor su najnoviji... ne znam vise sta da radim
 
16 godina
neaktivan
offline
Monitor se iznenada gasi???

svakako probaj na drugom kompu,ako se i na njemu gasi - servis...

ako ne onda ne znam sta bi moglo biti

 

E4600@3300MHz,8600GTS,2GB DDR2@825MHz
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2008 16:14 (Bruno).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor se iznenada gasi???

polako,

kada ti se monitor ugasi u igrici, dali ti i dalje cujes zvukove iz igrice, tj dali su ti windowsi jos uvjek aktivni.

 

Jer ako ti ostanes u igri mislim da se moze eliminirati graficka i sav ostali hardware jer bi u protivnom (da je do graficka) srusio se cijeli sistem.

 

Ako je ovo gore sve ok, onda monitor definitivno.

 

Ali imao sam ja slican problem, moj bi se isto ugasio, onako bezveze... s novom instalacijom xp-a sve radi kako treba, ali meni bi se i cijeli sistem smrznuo.

 

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2008 16:19 (pixelatem).
15 godina
offline
RE: Monitor se iznenada gasi???
probaj pogledati u Power Options i tamo vidi da li ti je stavljeno određeno vrijeme nakon kojeg se monitor ugasi.
15 godina
offline
Monitor se iznenada gasi???

Probaj pogledat u Control Panel pa Power Options i vidi da li je postavljeno neko vrijeme nakon kojeg se monitor ugasi.


Iron Maiden
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor se iznenada gasi???
Pero kaže...

Probaj pogledat u Control Panel pa Power Options i vidi da li je postavljeno neko vrijeme nakon kojeg se monitor ugasi.


 to je nemoguce ali probaj na drugom komp ili ako ti se da instalaj ubuntu ili linux da vidis dali je do windowsa...

Aj em IronMAn
15 godina
neaktivan
offline
Monitor se iznenada gasi???

ma nista ne pomaze on se i dalje random gasi...nista ljudi, hvala na pokusajima, ne gine mu servis..buduci da je flat ne znam isplati li ga se i popravljati?? sta mislite?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Monitor se iznenada gasi???
ledu kaže..
Monitor se ugasi...lampica blinka kao kad je ugasen racunar ali nema sanse da ga ponovo upalim..OS sam pokusao nanovo instalirati nije do njega...driveri za graficku su catalyst najnoviji a takodjer i za monitor su najnoviji... ne znam vise sta da radim
 
  Ako lampica blinka monitor nije ugasen vec ga BIOS prebacio u S2 mode,odnosno ide u sleep.Vidi u BIOSu kakve su postavke power managementa.Jeli ACPI ukljucen?
Driveri? Novi? 

P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor se iznenada gasi???
Lazarus Long kaže...
ledu kaže..
Monitor se ugasi...lampica blinka kao kad je ugasen racunar ali nema sanse da ga ponovo upalim..OS sam pokusao nanovo instalirati nije do njega...driveri za graficku su catalyst najnoviji a takodjer i za monitor su najnoviji... ne znam vise sta da radim
 
  Ako lampica blinka monitor nije ugasen vec ga BIOS prebacio u S2 mode,odnosno ide u sleep.Vidi u BIOSu kakve su postavke power managementa.Jeli ACPI ukljucen?
Driveri? Novi? 

 stari u taj dio se bas i ne razumijem..acpi suspend mode je nesto na s1 ili c3, samo nemam veze sta je to...moze li neko pojasnjenje? a driveri su catalyst najnoviji
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2008 22:58 (ledu).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Monitor se iznenada gasi???

Krenimo redosledom,ovo mi mirise na DirectX Problem.

  • Deinstaliraj drivere graficke
  • Restartaj
  • Instaliraj najnoviji DirectX 9.c (ako imas SP3 ovo nije potrebno)
  • Start---Run--Dxdiag---Enter
  • Uradi sve testove i primeti dali se tada ponavlja problem
  • Instaliraj drivere i ponovi postupak sa dxdiagom
  • Ako se monitor iskluci onda problem su driveri 
P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
16 godina
offline
Monitor se iznenada gasi???

Ak je CRT monitor, dobro ga drmni sa strane i to ce vjerojatno rijesit problem.

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz HD3850 512 Mb OC 2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Monitor se iznenada gasi???

Probaj da skineš PC Wizzard 2008, a imaš ga i na Bug DVD-u.

Pogledaj temp. grafičke kolike su ti, da se možda ne pregrijava.

Imaš tamo benchmark opcija za grafičku, pokreni ih, i gledaj temp kolike su ti..

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice