Miš ne radi

poruka: 44
|
čitano: 52.525
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Miš ne radi!!!

Kupio sam u HGspotu Trust MI-7500X bežični miš, oko mjesec dana je radio. Tada je strelica samo stala......ja vućem miš ko lud.....al strelica stoji na mjestu. Miš je bio pod garancijom pa sam ga odnio da mi daju novi. Oni mi daju "novi" al miš ima iste probleme ko i stari.

Zanima me dal je itko imao ovakvih problema i ako je imao kako ih je riješio.

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Miš ne radi!!!

A puno toga može biti krivo.   Možda je matična krepala, možda driveri zakazali...

Napamet  neznam  nista,  ali  znam  da  se  meni  jedan  put  desila  slična  stvar.  Izgasia  sam  prisilno  komp  i  mis  nije  vise  tia  da  radi  iako  je  javljalo  da  je  uredno  uključen.

Restart  kompa  nije  pomoglo,  System  restore  nije  pomogao.    Nakraju  je  pomoglo  da  sam  iščupa utičnicu kompa  i    ostavio  da  miruje  minutu  i  ponovno  ga  uključia  i sve je radilo.

Valjda  je  bila  matična  zakazala  (Gigabyte  P35-DS3P).

16 godina
neaktivan
offline
Miš ne radi!!!

S mojom matičnom je sve u redu, originalni driveri instalirani......komp je novi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Miš ne radi!!!

Pa i s mojom, ali to je posljedica prisilnog gašenja (valjda ostalo naboja ili sta ja znam). Stara dva miseca. Zar ti ime maticne nista ne govori.

 

  A da samo prije probas pa onda komentiras

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Miš ne radi!!!

Pretpostavljam da su ti baterije pune (koristiš punjive baterije jelda?) Miš radi i prestane raditi sam od sebe ili prestane raditi nakon što si ponovno ušao u Windowse nakon gašenja računala?

 

Dali uopće svijetli ili treperi kakva lampica na bazi kad miš prestane raditi? ili uopće ne svijetli?

 

Moguće da gubi komunikaciju između baze i receivera, ako si dobio drugi miš a isti problem, teško za povjerovati da i drugi miš ima isti problem.

Probaj na nečijem drugom računalu ili laptopu (brat, bratić, frend...)

 

Ili prespoji na drugi USB port.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Miš ne radi!!!
Ziga kaže...

Pretpostavljam da su ti baterije pune (koristiš punjive baterije jelda?) Miš radi i prestane raditi sam od sebe ili prestane raditi nakon što si ponovno ušao u Windowse nakon gašenja računala?

 

Dali uopće svijetli ili treperi kakva lampica na bazi kad miš prestane raditi? ili uopće ne svijetli?

 

Moguće da gubi komunikaciju između baze i receivera, ako si dobio drugi miš a isti problem, teško za povjerovati da i drugi miš ima isti problem.

Probaj na nečijem drugom računalu ili laptopu (brat, bratić, frend...)

 

Ili prespoji na drugi USB port.

 
Koristim punjive baterije, miš UOPĆE ne radi (mislim da je u laseru problem) tj. strelica se ne miće, a tipke rade, lampica svijetli, a kad mićem miš po
podlozi treperi. Što bi moglo smetati komunikaciji između baze i miša?

16 godina
offline
RE: Miš ne radi!!!

Imam slican prblem... imam razerov mis  (usb) kupljen prije par dana, mis mi odjednom stane s radom i nakon restarta i dizanja windowsa misu treba da se pokrene oko 2 minute... Kad se racunalo upali onda radi bez problema dok ponovo ne prestane (to bude ponekad, ali nekad u nezgodno vrijeme)..... Svaki restart treba da se pokrene oko 2 min....

 

Prije  sam  imao  mis  od  40  kn  i  radio  je  godinama,  sada  kupim  mis  od  300  kn  i  ne  radi  kako  treba....  uopce  neznam  dali  da  ga  reklamiram  ili  ne.....  jel  do  njega,  drivera  ili  windowsa,

a neda mi se sada  formatirati  windowse  zbog  misa....

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2008 6:48 (igy).
16 godina
offline
Miš ne radi!!!

Imao sam iste probleme sa nekim MSI misem za 100 kn. isto je bio bezicni i gubio je vezu.

E ovako, na misu i na receiveru signala koji se usteka u usb trebale bi biti neke tipke, probaj ih stiskat par puta i mis bi ti trebal proradit.

Kolko sam ja uspjel skuzit meni je mis radil ne nekoliko frekvencija al ne na svakoj jednako dobro.

Tak sam dugo isprobaval dok nisam nasel onu na kojoj radi ok i to je bilo to!!

Koristil sam ga oko godinu i pol, tj. dok se nije raspal!!

Znam da zvuci glupo al tak je bilo!!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Miš ne radi!!!
igy kaže...

Imam slican prblem... imam razerov mis  (usb) kupljen prije par dana, mis mi odjednom stane s radom i nakon restarta i dizanja windowsa misu treba da se pokrene oko 2 minute... Kad se racunalo upali onda radi bez problema dok ponovo ne prestane (to bude ponekad, ali nekad u nezgodno vrijeme)..... Svaki restart treba da se pokrene oko 2 min....

 

Prije  sam  imao  mis  od  40  kn  i  radio  je  godinama,  sada  kupim  mis  od  300  kn  i  ne  radi  kako  treba....  uopce  neznam  dali  da  ga  reklamiram  ili  ne.....  jel  do  njega,  drivera  ili  windowsa,

a neda mi se sada  formatirati  windowse  zbog  misa....

 Hm... ne da ti se. To ti je jedino rjesenje nekada. Uz reklamaciju. Samo ako prvo odes reklamirat moze ti se desiti da moras formatirat svejedno i da ti kazu da je ispravan a ovako si format vec obavio i ustekas misa pa vidis. U servisu ces mozda morati duze cekati da ti ga uopce isprobaju i ostvaris reklamaciju a ovako si sam brze gotov a i formatirao si i komp lakse dise od toga ipak.

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
offline
Miš ne radi!!!

ja isto imam neki Labtec miš i problem s njim, a spajam ga na laptop preko usb-a(nije bežićni)...problem je,da svaki put kad je računalo u stand by ili hibernate modu....problem je kad računalo pokrenem iz tih modova,miš mi ne radi....kak da rješim problem??
probao sam i s driverima,ali ništa
inače imam rješenje,koje me već polako živcira...odštekam miš s usb-a i ponovo uštekam i sve šljaka ko da nije bilo ništa

 

Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2008 19:17 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Miš ne radi!!!

Meni se to desilo s istim misem kupljenim u istoj trgovini. :)))

 

 

U mom slucaju radilo se o gubitku komunikacije misa s receiverom.

Znaci, samo ponovo pokreni proces 'uparivanja' uredjaja i trebalo bi raditi.

 

 

Ako nije to, jesi probao ustekati u neki drugi USB port? Mozda ti krepao port.

16 godina
neaktivan
offline
Miš ne radi!!!

probao sam.......neradi.....laser je otkazao garant

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Miš ne radi!!!

Pa gore si napisao da ti lampica treperi, to znaci da vjerojatno nije otkazal - lampica inace treperi kad ga odmaknes od povrsine ili kad nema signala.

Najbolje da reklamiras, reci da bez misa nemres i nek ti daju nekog zamjenskog dok ovoga ne poprave!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Miš ne radi!!!

Rjesenje je jednostavno.

 

Kupi si misa sa zicom i spoji ga na PS2 port. To je kombinacija koja uvijek radi........


Failure is allways an option.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Miš ne radi!!!

Ja s nekakvim žičnim Dellovim mišem na poslu imam problema ako je spojen preko USB huba, na koji je spojen i scanner. Iz nekog razloga u 30% slučajeva nakon dizanja sustava ni miš ni scanner ne prorade. Ako ištekam scanner, miš se diže OK. Nisam isprobao direktno uštekavanje, bez huba.

 

Možda ti manevriranje s usb utorima da neki povoljniji rezultat?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Miš ne radi!!!
Sprlavi Slavo kaže...

probao sam.......neradi.....laser je otkazao garant

 

 

Kazes da je garant laser otkazao, a isto ti bilo i s drugim misem kojeg si dobio nakon reklamacije prvog. Malo mi sumnjivo to da si bas toliki baksuz pa dobio novi mis kojem takodjer krepao laser.

Moj savjet je da prije nego ista nastavis, odes kod susjeda/prijatelja/zene/cure/ljubavnice/decka/... i isprobas mis na drugom racunalu. Ako tamo ima iste simptome, vracaj mis.

Ako radi onda mozemo dalje nastaviti s raspravom.

 

16 godina
offline
RE: Miš ne radi!!!

Edit: pobrisano (dupli post)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2008 13:18 (passmaslom).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Miš ne radi!!!

Iskreno i meni se to desilo juce  ja koristim MS MM-804WL i mogu ga pohvaliti mis je extra za grafiku osetljivost od 800 do 1600 dpi i lepo leze u ruci,nego problem je kod mene bio sa drajverima zbog viste elem nije ni to bio problem,srusio sam sistem nije mi bilo tesko ali je pomoglo.Ostavi ga ubodenog u jedan usb zatim instaliraj drajvere pa resetuj komp pa ga ubodi u drugi onda ce ti traziti drajvere odradi ponudjeni update trebalo bi da pomogne meni je proradio na 3-cem proradio "Hvala Bogu" srce mi stalo hehe nadam se a je ovo nekom pomoglo i nemojte da vam bude tesko da srusite sistem ukoliko vam nije zao da date pare za drugog misleci da vam je stari riknuo Nevinašce on radi samo je greska u drajverima Izlanuo se

13 godina
neaktivan
offline
Miš ne radi!!!

pozzz da vas pitam imam bezicni mis ali mi se slomio usb reciver da li se moze kako napraviti drugi ili???

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Miš ne radi!!!

kada bežični  uklućim miš nakon nekoga vremena prestane raditi

davor kranjcec
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Miš ne radi!!!

Pokvario ti se miš,momak...{#}

15 godina
offline
Re: Miš ne radi!!!
Loz kaže...

Pokvario ti se miš,momak...{#}

treba probat promjenit baterije

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
16 godina
neaktivan
offline
Re: Miš ne radi!!!

Pogledaj marku miša, nađi zastupništvo za hr, nazovi ih i pitaj za tvoj model, ak ti je još pod garancijom možda dobiš zabadava.

There is nothing good or bad, but thinking makes it so - Wiliam Shakespeare
14 godina
neaktivan
offline
Miš ne radi!!!

Da ne otvaram novu temu, imam roccat kone star oko 2-3 godine, nije vise pod garancijom i danas kad sam ga koristio samo mi je malo zapeo kotacic i sad kad sam ga okrenuo se poceo vrtit u prazno i naravno vise nece scrollat. Nema vise uopce otpora na kotacicu. Radi kad ga stisnem odgore i rade oni gumbi kad ga bocno stisnem. 

Jel se to moze di popravit, jel se uopce isplati il ne? Ak se nemoze probat cu ga otvorit sam pa kaj bude. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Miš ne radi!!!

Evo, i ja imam problem s mišem. Neki jeftini ACME, kad npr. igram FC3, kad stisnem desnu za nišan i lijevom pucam, miš poludi i čujem zvuk kao da se iskopčao, pustim tipke i on opet proradi. Ali to mi se događa i u Windowsima, kad koristim više tipki. Može li bit do miša ili su mi na matičnoj 'krepali' USB-i?????{#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Miš ne radi!!!
Žohar kaže...

Evo, i ja imam problem s mišem. Neki jeftini ACME, kad npr. igram FC3, kad stisnem desnu za nišan i lijevom pucam, miš poludi i čujem zvuk kao da se iskopčao, pustim tipke i on opet proradi. Ali to mi se događa i u Windowsima, kad koristim više tipki. Može li bit do miša ili su mi na matičnoj 'krepali' USB-i?????{#}

Ponekad samo treba otvoriti miš i očistiti ga.Prašina+vlaga u zraku naprave unutar kučišta tanak sloj,koji onda može stvarati smetnje ili spojeve.Ako pak je stvar mehaničke prirode,onda se zna,ako se da što popraviti,popravi,ako ne,u smeće s njim i u dućan po drugi{#}.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Miš ne radi!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2013 15:46 (lukabo).
10 godina
neaktivan
offline
RE: Miš ne radi!!!

Meni na laptopu ne radi mis al ne touchpad!!Jucer kad sam igrao league of legends usred igre mi je mis stao. Probao sam ga nekoliko puta ušteket i išteat i neče probo sam čak i resertirat laptop ali ništa.

13 godina
offline
Miš ne radi!!!

Ako se radi o USB misu , si ga probao ukopcat u drugi USB ? Jos ga probaj na drugom racunalu / laptopu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Miš ne radi!!!

Meni miš na laptopu (vanjski, bežični, usb) prestaje raditi s vremena na vrijeme. Tada ga iskopčam iz USB-a i ponovno ukupčam i radi, određeno vrijeme pa prestane, pa opet iskopčaj i ukopčaj iz usba-a i tako u krug. Baterije su OK. U čemu bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice