Matična ploča problem

poruka: 49
|
čitano: 16.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mario.L_hr kaže...
mind_challenge kaže...

  Imam samo taj HD audio device i spdif. Prije je isto tako bio odabran taj prvi. Evo već lagano šparam za novu matičnu.

Kad odeš unutra odi na Properties i pogledaj malo po postavkama, može biti disabliran, na kraju isprobaj testirati zvuk pd advanced.

  Ma probao sam već svakog vraga u tim opcijama. Pošto ne radi ni taj prvi utor za rame, mislim da je matičnu stvarno oštetio elektricitet.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  Ma probao sam već svakog vraga u tim opcijama. Pošto ne radi ni taj prvi utor za rame, mislim da je matičnu stvarno oštetio elektricitet.

Onda uzmi malo folije, i pravac pećnica.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mario.L_hr kaže...
mind_challenge kaže...

  Ma probao sam već svakog vraga u tim opcijama. Pošto ne radi ni taj prvi utor za rame, mislim da je matičnu stvarno oštetio elektricitet.

Onda uzmi malo folije, i pravac pećnica.

  Misliš da ju to može popraviti?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  Misliš da ju to može popraviti?

A tko će ga znati, ima hrpa ljudi koja se kune po forumu da to funkcionira (grška u lemljenju), nisam isprobao. Pokušj kontaktirati nekoga iz teme za pečenje matičnih i grafičkih.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  Misliš da ju to može popraviti?

šanse su prilično velike

samo nemoj predugo da kondići ne odu u vječna lovišta :D

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mario.L_hr kaže...
mind_challenge kaže...

  Misliš da ju to može popraviti?

A tko će ga znati, ima hrpa ljudi koja se kune po forumu da to funkcionira (grška u lemljenju), nisam isprobao. Pokušj kontaktirati nekoga iz teme za pečenje matičnih i grafičkih.

  Ma ja sam svoju grafičku ispekao i tako ju popravio. Ali neznam za matičnu kako bi to prošlo. Uostalom polovna bi me koštala oko 300 kuna, a zapravo mogu i ostati ovako, samo kupiti zvučnu karticu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
ford eleanor kaže...
mind_challenge kaže...
ford eleanor kaže...

Jesi li stavljao da ti radi u sistemu 5.1.Ja na svojoj koja ima 7.1 morao sam tako staviti da radi na 7.1 i onda je proradilo.Ne znam koliko tvoja matična ima 5.1 ili neki dgugi sistem?

  Ima 5.1 ali nigdje nemogu mjenjati tu opciju. U windowsima je naređeno na stereo.

kod mene je ovako.Upravljačka ploča-zvuk i hardver-upravljanje audio uređajima-speakers-konfiguriraj

  Kod mene isto, isključeno sve osim tog Sigmatel High Definition audio, i kada stisnem na taj play, zelena crta ide gore, ali zvuka nema.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Matična ploča problem

i ja sam imao isti problem kod mene je bilo(to mi je bilo na starom kompu) falio mi je jedan sata uređaj provjeri jesi li dobro sve spojio.drugo mi je bilo za napravit jezamjena rama i ponovna instalacija windowsa. treće krivo spajanje konektora za paljenje na matičnu.četvrto "to je jedino točno zamjeni tvrdi disk"..............................................................................

 

daliborturner
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
dalja kaže...

i ja sam imao isti problem kod mene je bilo(to mi je bilo na starom kompu) falio mi je jedan sata uređaj provjeri jesi li dobro sve spojio.drugo mi je bilo za napravit jezamjena rama i ponovna instalacija windowsa. treće krivo spajanje konektora za paljenje na matičnu.četvrto "to je jedino točno zamjeni tvrdi disk"..............................................................................

 

  Ma rame sam već izmjenio, diskovi su uključeni kako su i prije bili, konektor za paljenje isto.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...
..

, i kada stisnem na taj play, zelena crta ide gore, ali zvuka nema.

 -jesi li odspojio, pa spojio audio kabel? Dali driver reagira?... (mora ponuditi npr stereo, do tad je mutan)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
ihush kaže...
mind_challenge kaže...
..

, i kada stisnem na taj play, zelena crta ide gore, ali zvuka nema.

  -jesi li odspojio, pa spojio audio kabel? Dali driver reagira?... (mora ponuditi npr stereo, do tad je mutan)

  Nema kabla na matičnoj, ima samo onaj za front panel, a on je odspojen već nekih 6 mjeseci. 3,5 kabel sam odspajavao i spajao puno puta, kao što sam već napisao. Driver reagira, nudi stereo, čak i prepozna kada se ušteka kabel i u koji jack.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Matična ploča problem

Imaš li negdje pri ruci Linux Live CD (Ubuntu, Mint,....). Pokreni ga i isprobaj da li radi zvuk. Na ovaj način ćeš detektirati jeli hardver u pitanju (ako ne radi na dva OS-a vjerojatno jest).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mario.L_hr kaže...

Imaš li negdje pri ruci Linux Live CD (Ubuntu, Mint,....). Pokreni ga i isprobaj da li radi zvuk. Na ovaj način ćeš detektirati jeli hardver u pitanju (ako ne radi na dva OS-a vjerojatno jest).

  Vidiš, dobra ideja. Imam baš zadnji Mint tu negdje.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  Vidiš, dobra ideja. Imam baš zadnji Mint tu negdje.

Rezultat željno iščekujemo....

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
neaktivan
offline
Matična ploča problem

Kak se matične tak traljavo prave, nesmiješ ju ni pogledat već se skuri.

F.C LIVERPOOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mario.L_hr kaže...
mind_challenge kaže...

  Vidiš, dobra ideja. Imam baš zadnji Mint tu negdje.

Rezultat željno iščekujemo....

  Ne radi ni u Mintu. Rerna it is.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...
mario.L_hr kaže...
mind_challenge kaže...

  Vidiš, dobra ideja. Imam baš zadnji Mint tu negdje.

Rezultat željno iščekujemo....

  Ne radi ni u Mintu. Rerna it is.

 

-Problem koji imaš vjerojatno ne može biti tako rješen. Testirati ostatak MBO i isključiti audio u BIOSu ako je samo to neispravno, audio kartica košta oko 50kn. Nova MBO od 300kn.

istina je da nemaš što izgubiti ... (osim napajanje, VGA, RAM, CPU, i zbrljavnjenog OSa ili HDDa) .. -ovo je sarkazam.

Možda je ipak najbolje rješenje nova MBO.

.. ili

-rerna je rješenje za loš lem. (koji je popustio). problem je temperatura i točno vrijeme. Ako ipak pokušavaš, radije peci ploču par minuta, postupno povećavati vrijeme ili toplinu, jer ako je prepečeš svi dijelovi mogu poodpadati ili se međusobno sljepe kontakti. Razlika između VGA i MBO je upravo u kodatnim komponentama koje moraš staviti na MBO. Problem je što bi nakon svakog pokušaja trebao provjeriti dali je OK, pa ponoviti sve... (rizik za nabrojane komponente).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem

Da, i mislio sam da je pečnica loša ideja u samom startu. Mislim da ću za početak kupiti zvučnu karticu i pratiti razvoj situacije, jer sam malčice knap s novcima. Nova matična će doći svakako možda već slijedeći mjesec, jer kao što sam već napisao, ovo je totalna sprdnja od matične, skroz ograničena i zaključana tim svojim biosom.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča problem
Mozes li mi malo pojasniti jer ne razumijem ovo sa ramom znam gdje se nalazi i to...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice