Matična ploča problem

poruka: 49
|
čitano: 16.245
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Matična ploča problem
Danas sam malo čistio kučište, i izvadio sve komponente iz njega. Sada kada sam ih vratio imam čudne probleme s matičnom pločom. Naime, kada pokušam upaliti računalo matična pišti (3 duga beepa), što je iznaka zaproblem s radnom memorijem. Druga stvar koja se događa je to da grafička na monitoru ne daje sliku, tj. monitor ode u sleep čim ga spojim na grafičku. Probao sam staviti druga 2 keksa rama, kao i premještati svoje u druge slotove, matična je uvijek pištala. Jednom mi je uspilo bootati windowse nakon što sam razmjestio rame (jer je prije pištala). Probao sam i s drugim napajanjem (bilo mi je pri ruci pa sam mislio zašto da ne probam). Kablovi su naravno svi uredno i dobrospojeni, pa sam prilično siguran da u njima nije problem. 
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem

jesi probao reset biosa?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
13 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...
Danas sam malo čistio kučište, i izvadio sve komponente iz njega. Sada kada sam ih vratio imam čudne probleme s matičnom pločom. Naime, kada pokušam upaliti računalo matična pišti (3 duga beepa), što je iznaka zaproblem s radnom memorijem. Druga stvar koja se događa je to da grafička na monitoru ne daje sliku, tj. monitor ode u sleep čim ga spojim na grafičku. Probao sam staviti druga 2 keksa rama, kao i premještati svoje u druge slotove, matična je uvijek pištala. Jednom mi je uspilo bootati windowse nakon što sam razmjestio rame (jer je prije pištala). Probao sam i s drugim napajanjem (bilo mi je pri ruci pa sam mislio zašto da ne probam). Kablovi su naravno svi uredno i dobrospojeni, pa sam prilično siguran da u njima nije problem. 

Isti problem sam imao.

 

Meni je pomoglo:

  • Opetovano čišćenje utora za RAM-e
  • Prebacivanje RAM-a iz utora u utor.
  • I/O SATA kablova.
  • Provjeravanje naponskih kablova.

U ovom slučaju, sumnjaj u sve. Sve može biti problem. 
Metodom pokušaj/pogreška sam uspio riješiti to. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
XXX-Man kaže...

jesi probao reset biosa?

  Da, zaboravio sam napisati. I to sam radio, vadio sam bateriju i vratio ju nakon 15-ak minuta.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...
XXX-Man kaže...

jesi probao reset biosa?

  Da, zaboravio sam napisati. I to sam radio, vadio sam bateriju i vratio ju nakon 15-ak minuta.

e onda sve rastavi opet i idi sastavljat od početka...

ispuši memorijske utore, očisti kontakte na ramu, za grafučku isto

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
XXX-Man kaže...
mind_challenge kaže...
XXX-Man kaže...

jesi probao reset biosa?

  Da, zaboravio sam napisati. I to sam radio, vadio sam bateriju i vratio ju nakon 15-ak minuta.

e onda sve rastavi opet i idi sastavljat od početka...

ispuši memorijske utore, očisti kontakte na ramu, za grafučku isto

  Evo sada sam stavljao jedan po jedan keks i radi kada je samo jedan unutra. Ali grafička i dalje ne radi, tj. radi ali ne kako treba. Da je nešto s njom krivo, monitor bi pokazivao no video input ili chech cable connection, a ovako se ponaša kao da je sve u redu ali ga je poslala na sleep. Sada sam stvarno zbunjen.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  Evo sada sam stavljao jedan po jedan keks i radi kada je samo jedan unutra. Ali grafička i dalje ne radi, tj. radi ali ne kako treba. Da je nešto s njom krivo, monitor bi pokazivao no video input ili chech cable connection, a ovako se ponaša kao da je sve u redu ali ga je poslala na sleep. Sada sam stvarno zbunjen.

ne kužim kako sad odjednom

 

imaš kod kog probat komponente?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
XXX-Man kaže...
mind_challenge kaže...

  Evo sada sam stavljao jedan po jedan keks i radi kada je samo jedan unutra. Ali grafička i dalje ne radi, tj. radi ali ne kako treba. Da je nešto s njom krivo, monitor bi pokazivao no video input ili chech cable connection, a ovako se ponaša kao da je sve u redu ali ga je poslala na sleep. Sada sam stvarno zbunjen.

ne kužim kako sad odjednom

 

imaš kod kog probat komponente?

  Imam kolegu tu i njegovo računalo, pa ću probati.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Matična ploča problem

Kod njega radi i moja grafička i moji rami. Idem probat malo utore propuhat i nanovo složit, pa ćemo vidjet.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

Kod njega radi i moja grafička i moji rami. Idem probat malo utore propuhat i nanovo složit, pa ćemo vidjet.

onda je do matične

vjerojatno prašina u utorima

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Matična ploča problem

Malo sam propuhao prašinu i radi kako spada, međutim zvuk mi sada ne radi. Driveri su i dalje instalirani (bili od prije). Mislio sam obrisati ih i ponovo instalirati, ali ih nigdje ne mogu naći, googlanje modela matične ne pomaže.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem

koja matična je u pitanju?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
XXX-Man kaže...

koja matična je u pitanju?

  Imaš pod moj PC. Intel DP3D, a intel ju nema na svojim stranicama.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  Imaš pod moj PC. Intel DP3D, a intel ju nema na svojim stranicama.

ne otvara mi pa ne vidim što imaš :)

 

jesi ti siguran da je baš taj model? nemogu ju uopće nać nigdje...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
XXX-Man kaže...
mind_challenge kaže...

  Imaš pod moj PC. Intel DP3D, a intel ju nema na svojim stranicama.

ne otvara mi pa ne vidim što imaš :)

 

jesi ti siguran da je baš taj model? nemogu ju uopće nać nigdje...

  To piše na njoj, na računu iz trgovine, na cd-u koji je došao s njom.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  To piše na njoj, na računu iz trgovine, na cd-u koji je došao s njom.

ali google ju ne nalazi uopće :/

 

ajd pogledaj još po njoj dal ima neka druga oznaka ili bar sliku nabaci

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
XXX-Man kaže...
mind_challenge kaže...

  To piše na njoj, na računu iz trgovine, na cd-u koji je došao s njom.

ali google ju ne nalazi uopće :/

 

ajd pogledaj još po njoj dal ima neka druga oznaka ili bar sliku nabaci

  Na CD-u je pisalo da je on i za DG33TL matičnu, pa sam skinuo njene drivere koji rade. Hvala.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  Na CD-u je pisalo da je on i za DG33TL matičnu, pa sam skinuo njene drivere koji rade. Hvala.

odlično :)

uvijek postoji neki trik :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
XXX-Man kaže...
mind_challenge kaže...

  Na CD-u je pisalo da je on i za DG33TL matičnu, pa sam skinuo njene drivere koji rade. Hvala.

odlično :)

uvijek postoji neki trik :)

  Ali zvuk i dalje ne radi. U mixeru pokazuje da pušta zvuk, kada uštekam iza u jack softver prepozna da su zvučnici i u koji su uštekani, ali zvuk ne radi. Probao sam sve jackove, i sa više zvučnika, slušalica i kablova.

edit: Izgleda i da je prvi slot za ram-e otišao kvragu, pa tako sada nemogu raditi u dual channel.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 21:41 (mind_challenge).
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  Ali zvuk i dalje ne radi. U mixeru pokazuje da pušta zvuk, kada uštekam iza u jack softver prepozna da su zvučnici i u koji su uštekani, ali zvuk ne radi. Probao sam sve jackove, i sa više zvučnika, slušalica i kablova.

edit: Izgleda i da je prvi slot za ram-e otišao kvragu, pa tako sada nemogu raditi u dual channel.

pa što si ti radio s tom matičnom?

statički elektricitet možda?

 

provjeri si bios, trebao bi imat tamo neke postavke za zvuk...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
XXX-Man kaže...
mind_challenge kaže...

  Ali zvuk i dalje ne radi. U mixeru pokazuje da pušta zvuk, kada uštekam iza u jack softver prepozna da su zvučnici i u koji su uštekani, ali zvuk ne radi. Probao sam sve jackove, i sa više zvučnika, slušalica i kablova.

edit: Izgleda i da je prvi slot za ram-e otišao kvragu, pa tako sada nemogu raditi u dual channel.

pa što si ti radio s tom matičnom?

statički elektricitet možda?

 

provjeri si bios, trebao bi imat tamo neke postavke za zvuk...

  Ma jesam, nema baš nekih postavki, samo one za hd audio link, to kada isključim onda windowsi ne prepoznaju uređaj za zvuk. Mislim da ju je elektricitet ''ubio'', i vrijeme je za novu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
moderator
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  Ma jesam, nema baš nekih postavki, samo one za hd audio link, to kada isključim onda windowsi ne prepoznaju uređaj za zvuk. Mislim da ju je elektricitet ''ubio'', i vrijeme je za novu.

ako ništa možeš probat u pećnicu :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
XXX-Man kaže...
mind_challenge kaže...

  Ma jesam, nema baš nekih postavki, samo one za hd audio link, to kada isključim onda windowsi ne prepoznaju uređaj za zvuk. Mislim da ju je elektricitet ''ubio'', i vrijeme je za novu.

ako ništa možeš probat u pećnicu :)

  Misliš? Nebih to rađe radio, ne treba mi da ju još više potrgam.

Rađe ću si kupit novu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Matična ploča problem

Što se tiče zvuka, pogledaj koji ti je audio izlaz aktivan. Zbog problema kojih si imao s grafičkom, ako ona ima HDMI izlaz može se desiti da je taj izlaz postavljen kao defaultni.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mario.L_hr kaže...

Što se tiče zvuka, pogledaj koji ti je audio izlaz aktivan. Zbog problema kojih si imao s grafičkom, ako ona ima HDMI izlaz može se desiti da je taj izlaz postavljen kao defaultni.

  Nema ona hdmi. U softveru je postavljen da je zeleni aktivan, a u njega sam ubadao kabel.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...
mario.L_hr kaže...

Što se tiče zvuka, pogledaj koji ti je audio izlaz aktivan. Zbog problema kojih si imao s grafičkom, ako ona ima HDMI izlaz može se desiti da je taj izlaz postavljen kao defaultni.

  Nema ona hdmi. U softveru je postavljen da je zeleni aktivan, a u njega sam ubadao kabel.

Jesi li probao desnu tipku miša na zvučnik i onda odabrati Playback devices?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Matična ploča problem

Imam ja neki feel da je on spurio ploču!

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mario.L_hr kaže...
mind_challenge kaže...
mario.L_hr kaže...

Što se tiče zvuka, pogledaj koji ti je audio izlaz aktivan. Zbog problema kojih si imao s grafičkom, ako ona ima HDMI izlaz može se desiti da je taj izlaz postavljen kao defaultni.

  Nema ona hdmi. U softveru je postavljen da je zeleni aktivan, a u njega sam ubadao kabel.

Jesi li probao desnu tipku miša na zvučnik i onda odabrati Playback devices?

  Imam samo taj HD audio device i spdif. Prije je isto tako bio odabran taj prvi. Evo već lagano šparam za novu matičnu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Matična ploča problem
ford eleanor kaže...

Jesi li stavljao da ti radi u sistemu 5.1.Ja na svojoj koja ima 7.1 morao sam tako staviti da radi na 7.1 i onda je proradilo.Ne znam koliko tvoja matična ima 5.1 ili neki dgugi sistem?

  Ima 5.1 ali nigdje nemogu mjenjati tu opciju. U windowsima je naređeno na stereo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Matična ploča problem
mind_challenge kaže...

  Imam samo taj HD audio device i spdif. Prije je isto tako bio odabran taj prvi. Evo već lagano šparam za novu matičnu.

Kad odeš unutra odi na Properties i pogledaj malo po postavkama, može biti disabliran, na kraju isprobaj testirati zvuk pd advanced.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice