S laptopa na TV(s-video na scart)

poruka: 16
|
čitano: 12.228
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
S laptopa na TV(s-video na scart)
pitanje

Imam kabel koji ide s s-videa na scart i normalno spojim tim kablom laptop s TV-om ali na TV-u mi bude crno bijela slika, ne pomaze niti da rade paralelno oba ekrana ili samo TV, probao sam s dva laptopa i dva TV-a, ali isto stalno, a na stolnom PC-u mi je radio taj kabel normalno, tako da nije problem u kablu, jer po meni da je problem u kablu onda uopce nebi bilo slike, a u mene crno bijela.

 

 

 

HVALA unaprijed svima na pomoci!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: S laptopa na TV(s-video na scart)

...to je kod mene ista stvar,probo sam na sve naćine al jednostavno nema boje...:),koji ti je laptop i koja grafićka?

15 godina
neaktivan
offline
RE: S laptopa na TV(s-video na scart)
autorov komentar

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=5520115

 

 

 

 

Eto to je taj laptop!!

15 godina
neaktivan
offline
S laptopa na TV(s-video na scart)

Provjeri dvije stvari, da li s video kabel koji koristiš ima 4 pina ili više pinova i koliko ih imaš na samoj grafičkoj, također probaj mjenjati format zemlje (PAL B, NTSC, PAL I, PAL G), a što se tiče s-video na scart - to možeš bez problema kupiti i cijena mu je 10ak kuna (nemoraš kupovati kabel nego kupi konverter)

www.tehnicka-podrska.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: S laptopa na TV(s-video na scart)
thp kaže...

Provjeri dvije stvari, da li s video kabel koji koristiš ima 4 pina ili više pinova i koliko ih imaš na samoj grafičkoj, također probaj mjenjati format zemlje (PAL B, NTSC, PAL I, PAL G), a što se tiče s-video na scart - to možeš bez problema kupiti i cijena mu je 10ak kuna (nemoraš kupovati kabel nego kupi konverter)

 ja sam to sve napravijo,kabal koji koristim ima 4 pina...,i spajam preko scarta...al neće...
16 godina
neaktivan
offline
S laptopa na TV(s-video na scart)

Si probao prčkati po driverima od grafe?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: S laptopa na TV(s-video na scart)

...ja jesam ima istu tu gadnu grafićku,imam najnovije drivere al neće...

15 godina
neaktivan
offline
RE: S laptopa na TV(s-video na scart)
lajtkam kaže...
thp kaže...

Provjeri dvije stvari, da li s video kabel koji koristiš ima 4 pina ili više pinova i koliko ih imaš na samoj grafičkoj, također probaj mjenjati format zemlje (PAL B, NTSC, PAL I, PAL G), a što se tiče s-video na scart - to možeš bez problema kupiti i cijena mu je 10ak kuna (nemoraš kupovati kabel nego kupi konverter)

 ja sam to sve napravijo,kabal koji koristim ima 4 pina...,i spajam preko scarta...al neće...
 Kabel koji koristiš ima 4 pina, a koliko pinova imaš na grafi? Možda 7?
www.tehnicka-podrska.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: S laptopa na TV(s-video na scart)

da 7

15 godina
neaktivan
offline
S laptopa na TV(s-video na scart)

nabavi kabel ili adapter koji ce ti koristt svih 7 pinova i to bi trebalo biti rijesejne. s video sa 4 pina je stari standard, ovaj s video adapter općenito dobiješ uz grafu no uz lap ne, pa pokusaj posudit i od prijatelja.

www.tehnicka-podrska.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
S laptopa na TV(s-video na scart)

Vjerojatno ti ili TV nema S-video ulaz na scartu (jer scart podržava više formata) ili ga treba posebno uključiti. Trebati će ti adaptor na composite pa onda na scart.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
S laptopa na TV(s-video na scart)

Uglavnom provjereno riješenje za tvoj problem bi bilo nešto kao što ja imam za svoje prijenosno računalo (ne mora biti goldplated i možeš naći u nekoj trgovini sa računalnom opremom ili kod lege koji ima noviju grafičku karticu)

 

 

www.tehnicka-podrska.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.10.2008 22:47 (thp).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: S laptopa na TV(s-video na scart)
thp kaže...

Uglavnom provjereno riješenje za tvoj problem bi bilo nešto kao što ja imam za svoje prijenosno računalo (ne mora biti goldplated i možeš naći u nekoj trgovini sa računalnom opremom ili kod lege koji ima noviju grafičku karticu)

 

 

  thx,kad uzmem javit ću jel sve štima...
 
14 godina
offline
S laptopa na TV(s-video na scart)

Znači imam isti problem samo na kompu. Imam grafičku gigabyte 8500 GT i imam crni converter. Ispojim sve kako treba i probavao sam prebacivati PAL-ove ali slika je stalno crno bijela. Kako to riješiti ?????? HITNO MI JE !!!!!!!!!!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 22:41 (ERROR1911).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
S laptopa na TV(s-video na scart)

dali zna tko molim vas hitno mi je ! ! !

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: S laptopa na TV(s-video na scart)

Provjeri postavke izlaza iz laptopa, sigurno je ntsc (30 fps). Ako imaš sliku, a imaš, tada signal ne zadovoljava parametre na ulazu tv-a za pravilan prikaz. Postoji i mogućnost da i adapter s-video > composit ne valja, ako se radi o takvom adapteru.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice