Kompjuter se pali ali nema slike

poruka: 190
|
čitano: 222.148
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Pozdrav svima,

 

da ne otvaram novu temu.

Računalo mi se neželi upaliti, odnosno računalo radi, ventiralori, sva svjetla, diskovi, ali crn je ekran nema ništa, ne želi BIOS pokrenuti.

Prije 3 mjeseca sam raučunalo očisti od prašine i spremio ga u kutiju pošto mi neće biti p trebati. Sada nakon 3 mjeseca mi je trebao. Ja sam ga spojio pokrenuo i NIŠTA.

Probao sam sve, izvadio bateriju, stavio novu, CMOS reset, izvadio RAM memoriju, sve iskopčao i ukopčao i ništa.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
sram te bilo kaže...

Pozdrav svima,

 

da ne otvaram novu temu.

Računalo mi se neželi upaliti, odnosno računalo radi, ventiralori, sva svjetla, diskovi, ali crn je ekran nema ništa, ne želi BIOS pokrenuti.

Prije 3 mjeseca sam raučunalo očisti od prašine i spremio ga u kutiju pošto mi neće biti p trebati. Sada nakon 3 mjeseca mi je trebao. Ja sam ga spojio pokrenuo i NIŠTA.

Probao sam sve, izvadio bateriju, stavio novu, CMOS reset, izvadio RAM memoriju, sve iskopčao i ukopčao i ništa.

 

 

 Sve navedeno bilo bi dobro da staviš u drugi računar odnosno iz drugog prebaciš u svoj tako ćeš najlakše pronaći šta je kvar.

Ako imaš pc-e gpu prebaci monitor na integrisanu i odspoji sve komponente a zatim ponovo spoji možda nije nešto dobro uključeno, znači provjeri gpu, ram, napajanje na kraju matičnu.

Po mogućnosti  dok to budeš sve provjeravao isključi sve nepotrebne komponente, provjeri i ventilator od procesora nekad na nekim mbo bude problem ako ventilator od cpu nije ispravan ili dobro priključen na mbo



7 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Pozdrav! Evo jos jedan problem ako mi itko moze pomoci. Upalim komp, komp radi normalno, ne gasi se, ali nema slike na monitoru, ni tipkovnica, a mis radi tj svijetli. Oba ventilatora rade, a upaljena mi je clr CMOS lampica. Jel onda do CMOS-a? I ako je kak da popravim to? :D
Hvala
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

imam slični problem. jučer dok sam bio u igri slika na ekranu se poremetila, nakon toga su se pojavili kvadratići raznih boja što nema veze sa onim što bi se trebalo pojavit na ekranu. nakon toga black screen. nakon toga sam napravio restart, ali slika mi se uopće nije htjela pojavit. komp radi, ventilatori na grafickoj i procesoru se vrte, ali jednostavno nema slike. pokušao sam ga spojit na drugi ekran, tamo se pojavljuje slika dok se boota, ali čim bi se trebao pojavit desktop, tu nastane black screen. da li je to do grafičke? ili ima neko jednostavnije rješenje, možda je ovo problem sa windowsima 10?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Bootaj u safe mod i ako uspijes dobiti sliku izbrisi stare drivere za graficku i instaliraj nove pa vidi.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
E pozz ekipa. Mali rodjak si je uzeo malo stariji pc za igranja ali ima takodjer ovaj problem. Znaci, kad se pc upali svi ventovi rade ali ne daje sliku na monitoru.
Ne znam sta bi moglo biti problem u ovoj situaciji?? Moze pomoc.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Chico12 kaže...
E pozz ekipa. Mali rodjak si je uzeo malo stariji pc za igranja ali ima takodjer ovaj problem. Znaci, kad se pc upali svi ventovi rade ali ne daje sliku na monitoru.
Ne znam sta bi moglo biti problem u ovoj situaciji?? Moze pomoc.

 Provjeriti monitor i kablove i da li je u kompu sve ispravno spojeno,  grafičku, ram, procesor, napajanje, matična

10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Sve je spojeno kako treba. 8pin za cpu unutra, 24pin za maticnu unutra, 6pin za grafu unutra. Nemam sistemski speaker za maticnu pa ne mogu cuti zvukove jbg. Ne znam sto bi dalje uradio?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Chico12 kaže...
E pozz ekipa. Mali rodjak si je uzeo malo stariji pc za igranja ali ima takodjer ovaj problem. Znaci, kad se pc upali svi ventovi rade ali ne daje sliku na monitoru.
Ne znam sta bi moglo biti problem u ovoj situaciji?? Moze pomoc.

Probaj grafu u drugom PCu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Rijeseno, grafika ima neki feler.
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Znaci,kad ukljucim napajanje svijetli ona crvena led lampica.Ali kad stisnem power gumb,nista se ne dogodi,niti jedan ventilator se ne vrti,nista se ne cuje.Ja mislim da je stvar u napajanju(preslabo mozda).Komp je trenutno na servisu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Pozz
Danas sam rastavio laptop skroz do maticne ploce kako bi sve ocistio i sredio i povadio sam ram i hard disk nakon toga sam sastavio i upalio ali ne prikazuje mi sliku sve je crno upale se sve lampice cuje se sve kao sto i treba ali slike nema
Provjerio sam da nisam slucajno zaboravio ukljuciti glavni kabal od displeja i ocistio opet ram memorije i hard disk ali i dalje nista nema i crna je slika vidim da reaguje displej i da je ukljucen jer se upali ona tamna skroz boja skoro pa crna ima svjetlosti ali nista ne pise uopce
Da li je moguce da mu je sistem skroz pao?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

sistem pao? .. nema veze s OSom, i bez diska mora biti slika.

-npr provjeri svjetlinu kontrast.. ili izlaz na ekran/monitor.. + ponovi, rastavi-sastavi, ponovi.. :) nešto je krivo ili je crklo

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 13:25 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Računalo se pali ali nema slike.. počelo se događati nakon što sam odspojio 2 SATA konektora sa matične i ponovo ih spojio zbog problema sa grafičkom karticom jer nije htjela učitavati bios pa sam na internetu pročitao da probam odspojiti SATA pa bez njih upaliti računalo i ući u bios međutim probao sam ali ne želi. Nakon što sam ih vratio na mjesto računalo se uključuje normalno i rade ventilatori ali hdd lampica samo protitra i ugasi se što nije redovno radila. Nadalje, nemogu vidjeti što je na ekranu radi nove grafičke MSI RX480 8gb gddr5 koja je radila probleme radi nekompatibilnih drivera od matične, ali kad je učitao windows sve sam vidio na ekranu, uredno instalirao sve drivere za grafičku i igrao.. ali me kopkao stalno taj bios i pokušao sam riješiti ali sad sam jos vise zabrljao... pomoooc :/

Specs: AMD FX6300 3.50GHz 

RAM: 16GB ddr3 1800Mhz

GPU: MSI RX480 GamingX 8gb gddr5

MB: AsRock 970pro 3 r2.0

PSU: FSP Hexa series 500W

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 22:24 (Lux1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Pozdrav
Kako i sam naslov kaže kompjuter se pali, ali nema slike tj. da još nadodam uopće ne boota tj, ne želi uopće reproducirati prvi beep zvuk. Znači svi ventovi se vrte praktički sve komponente pokazuju znakove života koliko se to može odredit od oka, ali hard samo rewrita svakih par min tj. ne zeli započeti boot, nema signala na tipkovnici, nema signala na ekranu. Samo da napomenm kompjuter je radio nekih 2h odnosno igrana je fifa15 koja je onako bila dosta zahtjevna za grafu, komp je ugašen nakon 20min i kad sam ga htio ponovno upalit počelo se to događat. Nakon nekog vremena surfanja po netu vidim da svi preporučuju ostaviti minimalno komponenti i onda probat upalit komp kako bi se lakše otkrio kvar. I eto samo što sam skinuo grafičku i probao upaliti, komp lijepo odvrti uvod odnosno svi uobičajenini zvukovi, hard počne normalno radit komp se digne, čak sam ga uspio ugasit bez signala na monitoru na foru alt*f4. Stoga sam dosao do zaključka da nešto sa grafom nije uredu, eh sad me to malo zbunjuje pošto grafička kartica uopće nije davala nikakve znakove da je pred krajem ili da mi crasha igre iako je stara skoro 5 godina, ali stvarno nikakvih znakova zatajenja, pa je moje pitanje da li stvarno može samo tako odjedanput prestat raditi tj. što bi mogao biti kvar da li postoji kakvo objašnjenje odnosno da li ima kakvih načina da se vrati u životu (vent na grafičkoj radi), čitao sam o pečenju u pećnici, ali htio bih iscrpiti sve korisne savjete prije pečenja, ako tko ima kakav savjet unaprijed se zahvaljujem. Još sam zaboravio nadodati kada sam pustio komp malo duze da tako radi bez dizanja sustava primjetio sam da se zagrijala tiskana pločica grafičke, što me nekako navodi da je vjerovatno neki chip u kvaru, ali kako nisam ekspert u svemu tome zanima me mišljenje nekog tko se malo bolje kuži, što poduzeti, ima li spasa grafičkoj? Najviše me zbunjuje to što je radila i onda jednostavno odjedanput ne radi, bez ikakvih znakova da bi mogla biti pri kraju.   

:
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
PowerRi kaže...

Pozdrav
Kako i sam naslov kaže kompjuter se pali, ali nema slike tj. da još nadodam uopće ne boota tj, ne želi uopće reproducirati prvi beep zvuk. Znači svi ventovi se vrte praktički sve komponente pokazuju znakove života koliko se to može odredit od oka, ali hard samo rewrita svakih par min tj. ne zeli započeti boot, nema signala na tipkovnici, nema signala na ekranu. Samo da napomenm kompjuter je radio nekih 2h odnosno igrana je fifa15 koja je onako bila dosta zahtjevna za grafu, komp je ugašen nakon 20min i kad sam ga htio ponovno upalit počelo se to događat. Nakon nekog vremena surfanja po netu vidim da svi preporučuju ostaviti minimalno komponenti i onda probat upalit komp kako bi se lakše otkrio kvar. I eto samo što sam skinuo grafičku i probao upaliti, komp lijepo odvrti uvod odnosno svi uobičajenini zvukovi, hard počne normalno radit komp se digne, čak sam ga uspio ugasit bez signala na monitoru na foru alt*f4. Stoga sam dosao do zaključka da nešto sa grafom nije uredu, eh sad me to malo zbunjuje pošto grafička kartica uopće nije davala nikakve znakove da je pred krajem ili da mi crasha igre iako je stara skoro 5 godina, ali stvarno nikakvih znakova zatajenja, pa je moje pitanje da li stvarno može samo tako odjedanput prestat raditi tj. što bi mogao biti kvar da li postoji kakvo objašnjenje odnosno da li ima kakvih načina da se vrati u životu (vent na grafičkoj radi), čitao sam o pečenju u pećnici, ali htio bih iscrpiti sve korisne savjete prije pečenja, ako tko ima kakav savjet unaprijed se zahvaljujem. Još sam zaboravio nadodati kada sam pustio komp malo duze da tako radi bez dizanja sustava primjetio sam da se zagrijala tiskana pločica grafičke, što me nekako navodi da je vjerovatno neki chip u kvaru, ali kako nisam ekspert u svemu tome zanima me mišljenje nekog tko se malo bolje kuži, što poduzeti, ima li spasa grafičkoj? Najviše me zbunjuje to što je radila i onda jednostavno odjedanput ne radi, bez ikakvih znakova da bi mogla biti pri kraju.   

 To je tako. Probaj s drugom grafičkom da budeš siguran, ali po ovome, to je to.

7 godina
neaktivan
offline
Kompjuter pišti

Matična MSI FM2-A55M-E33  procesor AMD A6-5400K. Kada se upali nema slike, rade ventilatori i pisti 6 puta...

  

  1. 1.Make sure the keyboard is connected to the proper port on the back of the computer.
  2. 2.Turn off the computer and disconnect thekeyboard and verify there are no bent, burnt or broken pins on the keyboard connector or on the keyboard connector on the back of the computer.
  3. 3.Try a different keyboard on the computer.
  4. 4.Unfortunately, if all of the above recommendations do not resolve your issue, themotherboard probably has a bad controller and needs to be replaced.

 

tastatura je uredu, hard je dobar, ram je dobar; kada se otkači hard tastatura optika i ram i upali opet isto.

iznesem ga napolje na 5 stepeni celzijusa bude sat vremena prikljucim ga i upali, sve radi, stavim ga na   - slip - pa opet upalim radi sve.  ugasim ga nece da upali opet,....

 

temperature: maticna 32, hard 30, procesor 45-70 stepeni,..

 

Samo pod 4. stavka  da je otislo nesto na matičnoj?????????

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Ljudi moze pomoc dakle kupio sam polovnu maticnu plocu i procesor, pokusao sam sam da zamenim sa starom da naglasim da nisam previse strucan al ovako kada sam zamenio mislim da sam sve dobro povezao, imao sam prvo nekih problema oko onih malih hdd,power,reset itd al to sam na kraju namestio po upustvu i valjda je dobro.. e sad imam problem kada upalim racunar sve radi ali ja nemam sliku na ekranu i primetio sam da kada ubacim mis ili tastaturu samo zasvetle i ugase se lampice to mi se desava i kad ubacim u prednji i u zadnji deo racunara, pokusao sam i onaj cmos clean sa vadjenjem baterije ali bez uspeha takodje sam probao i da zamenim napajanje i nista.. graficka mi je nova i ona radi sto posto. Da li neko zna gde sam mozda pogresio ili bilo kakvo resenje bio bi jako zahvalan. Hvala unapred !! :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Probaj nam napisati koja MBO ,  grafička , RAM , CPU , napajanje (bar snaga) ....da bi pravilno odgovarali.

 

Zasad odspoji kablove od usb i hdd sa mbo i probaj onda...bar da dobiješ start-post i bios.

Ako MBO ima straga priključak VGA za onboard grafiku probaj bez tvoje grafičke.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2017 18:42 (AF139).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Ovako

motherboard fujitsu d2990 a11 gs 5 

i3 2100 

gtx 1050ti

6gb ram ddr3 

blueberry psb450w 

Da napomenem i da kad izvadim ram nema pistanja to mi je najsumnjivije da nije nesto uredu sa plocom..

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Izvadio sam usb i hdd, skinuo grafu i prikacio vga za monitor i nista isto a ja inace koristim hdmi za tv posto moj monitor ima samo vga. Ne kapiram nista, covek od koga sam kupio tvrdi da radi maticna i proc 100% radili i rekao mi je da mu odnesem da on proba da namesti al trenutno nemam vremena  da mu odnesem, iskreno cini mi se kao da govori istinu prijatelj je uzeo od njega i nije bilo nikakvih problema stoga da su njemu u servisu namesti plasim se da ja nisam nesto zabrljao pa da vidim je l imate vi kakav predlog jos ?

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Ljudi imam problem sa kompom. Nzm koji je jer se bas i ne razumem puno oko toga. Kad ga upalim lampice sijaju sve normalno napajanje radi vrti ventilator tako i na grafickoj i na procesoru. Ali kada spojim monitor na graficku monitor se odmah ugasi nema nikakvu funkciju kad ga opet odkacim on se ponovo upali sam i pise ono " no signal" nije problem u grafickoj stavljao sam par komada nije ni ram memorija nije ni do harda sve sam menjao cak i napajanje sve sto sam probao daje isti rezultat. Pa bih vas moli ako neko zna sta moze biti da mi javite. Znaci kada spojim monitor sa kucistem monitor se ugasi kad ga raskacim sam se upali i sve tako. Hvala u napred.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

A da ljudima prvo kažeš koja matična ploča, procesor , koja memorija , koja grafička kartica, kabal za monitor VGA, DVI i koji model monitora ?

 

ps: možeš to ispisati u svom profilu od foruma pa da te svaki put ne pitamo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 13:19 (AF139).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Pozz svima imam problem sa pc mini i3 3generacija ukljucim u struju sam se pali a nepokazuje sliku nije grafika
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Pozdrav imam sličan problem. Kad palim PC iz prve mi se nece da upali pise mi no signal na ekranu. Izvadim kabel iz graficke...display port...i ponovno vratim te se onda pali bez problema. Jel može bit do kabela ?? Zadnja 3-4 puta mi se ovo desava.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

To je problem sa procesorom ili ramom!

Milan
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Kod mene se sad počeo dešavati čudan problem.

Kad prvi put palim računalo nema slike, ventilatori se vrte, sve normalno svijetle lampice. 

Kliknem jednom power tipku i ugasi se, pričekam minutu i računalo se pali normalno, gdje je tu problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Gremlin144 kaže...

Kod mene se sad počeo dešavati čudan problem.

Kad prvi put palim računalo nema slike, ventilatori se vrte, sve normalno svijetle lampice. 

Kliknem jednom power tipku i ugasi se, pričekam minutu i računalo se pali normalno, gdje je tu problem?

 Ja racunalo gasim i palim preko tastature a ovo sto se tebi dogadja i kod mene je bilo cak nekoliko puta. Upalim racunalo lampe rade ventilatori rade na ekranu mrak! Stavim prekidac na napajanju na off pricekam par sekundi ukljucim i sve radi bez greske! I nakon nekog vremena, nekoliko iskljucivanja i ukljucivanja "problem" bi nestao i sve 5. Sad mi se to vec dugo nije dogadjalo a takodjer nisam uspio detektirati u cemu bi bila stvar.

11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Imam problem ventilatori rade čuje se da radi računalo ali nema slike i tiokovnica ne svijetli

Dok miš svijetli

Pokušao sam iskopcati grafiju koja je msi 1050oc i ram ali i dalje isto sve

1 x Procesor Intel Pentium G4560, KabyLake, S.1151
1 x ASRock H110M-DGS, s.1151
1 x DDR4 Crucial 8GB DDR4 2400 MT/s CL17
1 x HDD P300

Preko noći samo stalo  Jucer sve bilo ok

 

Računalo staro 10ak mjeseci ako i to

 

Neki savjet

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

...i nema "beep" tonova ??

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice