Kompjuter se pali ali nema slike

poruka: 190
|
čitano: 222.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
tolka kaže...

pozdrav,evo da ne otvaram novu temu pisat cu ovdje

prije tjedan dana kada je grmilo iskljucio sam racunalo iz struje,kad se smirilo usteko sam ga nazad no isocio mi je sobni osigurac te sam ga ja prisilno upalio,nakon toga racunalo racunalo se uapli ali bez slike,svi ventovi rade,unutar kucista sve normalno,nakon 5min resetiram racunalo i sve normalno radi kao prije,i eto nakon tjedan dana opet isti problem stim nije bilo ikakvog istekavanja i iskakanja osiguraca,sve je radilo normalno do danas,znaci upalim ga i nema slike,opet sam probao sa restartom ali ovaj put bez ucinka

konfa:intel i3 2120

          radeon hd6870

          asrock h77m

          ocz 500w

 

 ovako na daljinu rekao bih defektno napajanje ili maticna, u svakom slucaju nosi to na servis ili kakvom seoskom/kvartovskom guru

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Ugasio sam kompjuter tako sto sam iscupao kabal iz struje. Kad sam ponovo ukljucio u struju samo se cuje vintilator al slika se nepojavljiva. Pomozite ako ko zna sta bi moglo biti jer sam ja laik od toga. Unapred hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
kao prvo ...računalo se prije ugasi klikom na "Start" >"shut down" ili klikom na tipku gdje ga i pališ....a poslije možeš ako hoćeš čupat kabal iz utičnice.
kao drugo....nema podataka ima li išta na ekranu monitora i da li bar svjetli lampica da je uključen...koji je to monitor i da li je VGA kabal sa računala do monitora čvrsto spojen?
možeš li probati drugi monitor spojiti ?...da li se kod uključenja čuje beep itd.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Pozdrav,imam isti problem. Znaci stavio sam bratov hdd zato sto je moj bio otiso te sam reinstaliro windowse i sve je bilo.normalno.dok nisam instaliro drivere za graficku te nakon sto sam restarto comp ventovi su mi odjednom poceli jako radit kao i ventovi grafe(r9 270) i cpu coolera a na monitoru je crna slika i nis nemogu napravit.probo sam: 1. Zamijenio sam hdd i grafu , i dalje isto. 2. Zamijenio sam slotove rama,ostavio samo jednog ali.i dalje isto. Molim pomoc jer stvarno neznam kaj bi napravio. Fala
13 godina
online
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
johnsteR kaže...

- Probaj clear CMOS (izvadi bateriju s s matične na par min.).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Valentin17 kaže...
johnsteR kaže...

- Probaj clear CMOS (izvadi bateriju s s matične na par min.).

Nije mi to pomoglo i dalje imam isti problem. Ako netko zna mozda molio bih pomoc

11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Pocinjem sumnjati da je mozda maticna. Kako bih ju mogao testirati

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
johnsteR kaže...

Pocinjem sumnjati da je mozda maticna. Kako bih ju mogao testirati

- Možeš jedino negdje posudit drugu (i drugi CPU ako moraš), pa probat.

11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Jel zna ko kako bih mogao provjeriti dal je maticna u redu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Ovo mi se vec dogodilo znaci da se pali i nereagira.Zadnji put sam to rijesio uz pomoc ''karton metode ??''. Nisam siguran ali mislim da se tako zove ali je nema nigdje na netu pa sumnjam da se tako zove.

Znaci maticna ploca se izvadi iz kucista i stavi na karton ili neku kutiju.Zatim se spoji graficka procesor i tako dalje i onda se nekako zaobide napajanje pomocu nekih konektora.

Sad me zanima ima li gdje link za to i kako se zove.

Hvala

 

Edit

Ta metoda je na ovom videu

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 19:28 (Boixus Nois PS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Ljudi pomagajte kompjuter radio sve normalno i odjedanput pali se, a nema slike naci sve radi od procesora ventilatora, ventilatora na grafičkoj, ali slike nema izvadio grafičku sve ispuho vratio ne radi samo javlja 8 beep. 

Nadem da je to za moju maticnu greska na grafičkoj odem kupim novu grafu, stavim ju sve opet radi, ali slike nema! 

Probo sam i na različitim monitorima sa svim vrstama kabela ne radi!

cak sam sve iskopco pa i onu malu baterijicu izvadio na maticnoj pa ponovno vratio, ali opet sve isto!

 

 

 

vujakovic
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 21:03 (vuko+jevic1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Pozdrav

 

Imam jedan problem. ne dogadja se uvijek, ali vecinom.

 

Upalim komp, i na monitoru se pocne prikazivati bootanje widnowsa 8, i poslije toga pise no signal detected. (spojeno dvi to hdmi kabelom)

 

I onda moram restartirati komp (on se normalno pokrene, ali nema slike na monitoru) i onda sve normalno radi.

 

Mislio sam da cu rijesiti problem instaliranjem novih drivera za graficku, ali nisam. Graficka je HD 5770, monitor Benq GW2760.

 

HDMI kabel je u grafickoj, DVI u monitoru. I prije nego sam uzeo novi monitor, na starom monitoru mi se znao ovaj problem pojavit. Da se monitor ne upali (ne dobije signal od graficke valjda).

 

Ali ne tako cesto.

 

Hvala na odgovorima.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Hvala, ali ja nemam taj problem stalno. Pocne se bootat i onda monitor izgubi signal i stisnem reset i onda se radi normalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
brane47 kaže...

Hvala, ali ja nemam taj problem stalno. Pocne se bootat i onda monitor izgubi signal i stisnem reset i onda se radi normalno

najbolje bi bilo kad bi mogao probati staviti tu grafu u neko drugo računalo da vidiš jel problem u njoj i možda probati s drugim kablom.

14 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike
Elem situacija je sljedeća na frendovom kompu, nakon uključenja vanjskog harda komp je samo dao bsod i restartao se. Kad se restartao više nema nikakve slike na monitoru niti se čuje išta, komp normalno se čuje da nekog vraga vrti (ventilatori) ali slike nema, grafa mijenjana prije 2 mjeseca, komp star preko 7 godina, možda da probamo reset biosa... Please help, žurba je jer se radi o radnom kompu i trebali bi ga čim prije vratiti u radno stanje ako nije šta jačeg vrisnulo
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
kale_fotograf kaže...
Elem situacija je sljedeća na frendovom kompu, nakon uključenja vanjskog harda komp je samo dao bsod i restartao se. Kad se restartao više nema nikakve slike na monitoru niti se čuje išta, komp normalno se čuje da nekog vraga vrti (ventilatori) ali slike nema, grafa mijenjana prije 2 mjeseca, komp star preko 7 godina, možda da probamo reset biosa... Please help, žurba je jer se radi o radnom kompu i trebali bi ga čim prije vratiti u radno stanje ako nije šta jačeg vrisnulo

Probaj sa memorijom ako ih ima više, po jednu pločicu na barem 2 utora isprobati... 

14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
El Munjoko kaže...
kale_fotograf kaže...
Elem situacija je sljedeća na frendovom kompu, nakon uključenja vanjskog harda komp je samo dao bsod i restartao se. Kad se restartao više nema nikakve slike na monitoru niti se čuje išta, komp normalno se čuje da nekog vraga vrti (ventilatori) ali slike nema, grafa mijenjana prije 2 mjeseca, komp star preko 7 godina, možda da probamo reset biosa... Please help, žurba je jer se radi o radnom kompu i trebali bi ga čim prije vratiti u radno stanje ako nije šta jačeg vrisnulo

Probaj sa memorijom ako ih ima više, po jednu pločicu na barem 2 utora isprobati... 

Riješen problem, najprije resetiran bios, zatim izvađeni svi ramovi i vraćeni natrag vjerojatno drugaćijim rasporedom (4x1GB ddr2), za sada radi

9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Treba mi pomoć ! 

 

Danas sam išao upaliti komp. i sve je je počelo normalno , počeli su se podizati windowsi i kada se trebala pokazati slika desktopa samo se odjednom sve za crnilo. Pokušao sam ga dignuti u safe modu i sve je bilo ok. Do čega to može biti stvarno neznam jeli do grafičke kartice? ili matične ploče? ili ....??? Hvala unaprijed !!! 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
balkan boy kaže...

Treba mi pomoć ! 

 

Danas sam išao upaliti komp. i sve je je počelo normalno , počeli su se podizati windowsi i kada se trebala pokazati slika desktopa samo se odjednom sve za crnilo. Pokušao sam ga dignuti u safe modu i sve je bilo ok. Do čega to može biti stvarno neznam jeli do grafičke kartice? ili matične ploče? ili ....??? Hvala unaprijed !!! 

definitivno može biti grafička, imao sam sličan slučaj gdje sam uspio računalo pokrenuti u safe modu, a u normal krene pa samo blokira i izbacuje neke crtice i sam se od sebe restarta

13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Imam problem da mi se samo pokaže slika od matične ploče i tako ostane, niti ne dođe do učitavanja Windowsa. Probao sam restartat, clear cmos i dalje isto. Mislim da je problem u matičnoj, da li može biti problem rama ili procesora.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
loko_1 kaže...

Imam problem da mi se samo pokaže slika od matične ploče i tako ostane, niti ne dođe do učitavanja Windowsa. Probao sam restartat, clear cmos i dalje isto. Mislim da je problem u matičnoj, da li može biti problem rama ili procesora.

 Testiraj sve po redu, započni od memorije, grafike, napajanja, procesora.

Za zahvalu klikni na Hvala
13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Da li ću trebati ponovno instalirati Windowse ako je problem u matičnoj tj. da li ću na drugu matičnu moći spojiti HDD bez da izgubim sve podatke. Mislim da u grafičkoj nije problem jer se pokaže ona početna slika matične. Na matičnoj imam ekran na kojem se nakon uključivanja prikazuje C1, C3, A1 i onda se brzo vrte brojevi do 50 i tu stane.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Neces, u slucaju da disk nije ostecen

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2015 11:45 (bigzor).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Uspio sam ga pokrenuti kako imam zauzeta sva 4 mjesta za ram, razmjestio sam pločice i sada radi. Kako da sad provjerim ispravnost ram memorije ako je to potrebno.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Znaci isti problem. Pc radi ali slike nema. Vadio sam bateriju van,mjenjao rame  ali nista,kad sam oba keksa rama izvadio i upalio nije bilo ni  beep-a a trebao bi se beep cuti iz zvucnika. Prije toga sam stavio novi cpu kuler i ssd ubacio da stavim win na njega. Eto ako tko zna rjesenje ovog problema ja sam vec lud..

 

EDIS: sve rastavio i sastavio nanovo i sad radi

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2015 9:29 (Xperiax1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Kazem da nema nikakvog zvuka...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Evo slican problem i ja imam. Naime kompjuter se pali normalno cuje se 1 bip i sve normalno kako pokrece sustav,ali od slike na motiru nema nista samo crna slika kao da monitor nije spojen uopce.

Komp je radio normalno samo mi se zadnja dva dana pocelo dogadjati da kad udjem u igru neku ekran na cijelom monitoru pocne treperiti dok se nakon nekog vremena nebi zamrznuo i nije mi bilo nikakvo rjesenja nego restartati komp..par puta mi se dogodilo tako i onda sam misleci da je do graficke ocito tj mozda do drivera otiso na atievu stranicu i krenuo skidati zadnje drivere za svoju graficku. Na pola skidanja zamrzo se ekran pa se onda odmrzo i bacio plavi ekran i tako ostao zamrznut na plavom...probo sam restartati i nista...na monitoru nema s od slike..

Ako iko ima ikakvu ideju ili prijedlog bio bih zahvalan.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
pozz, imam mali problem sa pc-om. Svako mozda 4-7 dana odjednom slika zamrzne, zvuk pocne krcati i komp se resetuje. Graficka je HD7870. Takodjer mozda dvaput u mjesecu se desi da se komp upali, sve radi ali nema slike. Ne pomaze vadjenje i vracanje graficke, nego jednostavno proradi samo od sebe. Kad spojim na integrisanu ima slike uvijek ali ne mogu testirati rad na windowsu jer nema drivera za nju. Prije 7 dana sam stavio HD5670 i radi sve ok, nema zamrzavanja ali danas opet upalio komp i crna slika, izvadim i vratim graficku i opet radi. Ostavit cu je jos da vidim da li ce se desit da se zamrzne kao sa 7870. Je li moguce da je problem sa matcnom jer je ona trenutno najslabija komponenta racunara. Specifikacihe su pod Moj PC
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
next'24 kaže...
pozz, imam mali problem sa pc-om. Svako mozda 4-7 dana odjednom slika zamrzne, zvuk pocne krcati i komp se resetuje. Graficka je HD7870. Takodjer mozda dvaput u mjesecu se desi da se komp upali, sve radi ali nema slike. Ne pomaze vadjenje i vracanje graficke, nego jednostavno proradi samo od sebe. Kad spojim na integrisanu ima slike uvijek ali ne mogu testirati rad na windowsu jer nema drivera za nju. Prije 7 dana sam stavio HD5670 i radi sve ok, nema zamrzavanja ali danas opet upalio komp i crna slika, izvadim i vratim graficku i opet radi. Ostavit cu je jos da vidim da li ce se desit da se zamrzne kao sa 7870. Je li moguce da je problem sa matcnom jer je ona trenutno najslabija komponenta racunara. Specifikacihe su pod Moj PC

 Pokušaj posuditi od nekoga napajanje i testiraj

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice