Komp naglo krepa!! Razlog?? zaključana tema

poruka: 13
|
čitano: 2.439
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Komp naglo krepa!! Razlog??

Bas san jucer instalira nekoj osobi bežični ADSL i nakon šta san ga osposobija,snimija san par programa (AVG Free,Ad Aware te SpyBot S&D),update san AVG te pokrenija scan.. u tom trenutku odjednom se komp izgasija.. ko da je neko kabel isključia iz utičnice.. Nakon par pokušaja paljenja jednostavno je mrtav.. uopće ni najmanje ne reagira na paljenje.. Sad me zanima da li je kvar moga prouzrokvat scan antivirusa ili se baš tad u tom trenutku nešto dogodilo napajanju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp naglo krepa!! Razlog??
nema ti scan veze sa tim.
jel je dizao takt?
Moguce da je pretjerao pa je bas kod scana krepao.
Ali scan nije uzrok toga
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp naglo krepa!! Razlog??

Ma ne virujen da se oni to razumiju.. Neka cura od 18 god je vlasnik toga a brat joj ima oko 15-16 pa čisto sumnjam da su oni to znali kad san im ja doša stavit ADSL..

Sigurno je komp bija malo u problemima jer kad su se podizali Winsi tribalo je malo duže, desktop sa ikonicama se dosta dugo učitava iako je wallpaper bija vidljiv i tako.. Al eto osjećan se odgovornim jer se baš to dogodilo dok san ja bija za njim pa eto.. provat ću da to ja i riješin..

A za scan se pomislija jer se negdi čuja da ima nekih virusa kad se pokrene scan d restarta komp (a možda san i krivo informiran) pa san posumnja na to jer se baš to tada dogodilo..

16 godina
offline
Komp naglo krepa!! Razlog??

Meni se desilo da sam surfao, pržio DVD i onda još pokušao otvoriti prezentaciju. Komp se ugasio i više nije htio upaliti. Krepala matična. Dala svoje nakon 6 godina. Vidio sam da su se kondenzatori napuhli i par njih procurilo...

 

Možeš li malo konkretnije opisati komponente i starost konfiguracije?

 

Vjerojatno je otišlo napajanje, onda možda i  ploča. Tim je redosljedom meni otišlo.

 

Ako ima komp garanciju super... Najbolje prebaciti komp u servis...

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Komp naglo krepa!! Razlog??

Izgleda da naprosto nisi imao sreće da komp odluči umreti dok baš ti sediš ispred njega i da te blago obruka kod te cure od 18 godina. Ako neće ni da bipne kad pokušaš da ga uključiš (i ako se, eventualno, nije aktivirala zaštita od strujnog udara na napajanju, ali to bi do sada prošlo), pretpostavljam da je matična ploča.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp naglo krepa!! Razlog??
Ivan(4) kaže...

Izgleda da naprosto nisi imao sreće da komp odluči umreti dok baš ti sediš ispred njega i da te blago obruka kod te cure od 18 godina. Ako neće ni da bipne kad pokušaš da ga uključiš (i ako se, eventualno, nije aktivirala zaštita od strujnog udara na napajanju, ali to bi do sada prošlo), pretpostavljam da je matična ploča.

 potpisujem. samo bih želio dodati da je još možda i napajanje.

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
offline
Komp naglo krepa!! Razlog??

ja isto kazem da je NAJVJEROJATNIJE otislo napajanje...nista strasno, desetak minuta poslaSmijeh


P4 HT 2,8 @ 3,2 1GB RAM
6600GT 128MB 500/900 @ 564/1164
Maxtor 160GB ATA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Komp naglo krepa!! Razlog??

joj prijatelju razumijem te potpuno

zato se meni kosa na glavi digne kad me netko zamoli da mu windowse instaliram ili neki hardware ili tako sto

jer nikad neznas sto se moze dogoditi sa njihovim krsinama od kompova koje ne odrzavaju

i onda kad se nesto tako desi kao sto je tebi onda te gledaju kao da si ti kriv za to

tako sam jednom pokusavao popraviti vezu na net putem modema i probao sam na sve nacine ali nije islo

i onda sam unistalrao modem i ponovo ga instalirao i resetirao komp i nakon sto su se win digli nakon jedno minutu se ponovo resetirali i tako stalno

ja sam poludio

i onda cijele windowse morao instalirati

a vezu na net opet nisam mogao uspostaviti preko modema

da bi na kraju on rekao da je to lozinka od njegovog sina koju je on dobio od skole za koristenje interneta kod kuce(nesto kao besplatni internet preko skole,dobijes svaki mjesec odredjeni broj besplatnih sati za net)

a tad je bilo ljeto i onda nema skole a samim time ni besplatnih sati tako da nea ni pristupa netu

a ja se pojeo ziv dok sam mu naredjivao

ma puko sam ko kokica


What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp naglo krepa!! Razlog??

Ma nazalos tog dana (jucer) nisan nista napravija jer san mora na posal a danas san rano ujutro već otiša u Zagreb pa ovo sad i pišen iz ZG-a, pa san samo tija čut vaše mišljenje problema..

SinCro: kažeš 10tak minuta? jel to misliš na popravak il da ugradin odgovarajuće novo napajanje?

 

Ne bi volija da je matična otišla jer onda zna bit jako teško sačuavat podatke na disku a to je zadnje šta želin da se dogodi..

A najverovatnije ću ja to financirat od sebe jer ispada da san im doša stavit ADSL a pokvarija komp... Šta bi vi na mom mistu?

16 godina
offline
Komp naglo krepa!! Razlog??

o tome ja govorim,dodjes im srediti windowse ili tako nesto i nes rikne i onda ti ispadnes kriv

hm,sto bih ja ucinio,a rekao bih im da nisam nista mogao pokvariti jer sam dirao samo software,nek kupe taj dio novi

ma najbolje ne dirati tudje kompove,ja ako sje..m svoj sje..m,ovako kad ti ode tudji komp a znas da nisi nista lose napravio a opet ispadnes krivac

jer oni ne kuze da se software-ski ne moze nist pokvariti


What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp naglo krepa!! Razlog??

ok je ipak na kraju sve ispalo!!!... čuja san se sa vlasnicom kompa i rekla je da je jučer radija i sinoć također al da im je isto par puta naglo prikinija rad al da je danas sve ok i da radi odlično.. pa je najverovatnije bilo zbog slabog napona pošto je bilo izrazito hladno i kišovito pa su svi bili doma i uključili pusta grijanja ka šta je bilo i kod njih...

eto ipak san u plusu od 100 kn za instalaciju ADSL-a hehe..Smijeh

tako da može lock teme.. fala svima na savjetima..

16 godina
neaktivan
offline
Komp naglo krepa!! Razlog??

tako da može lock teme.. fala svima na savjetima..

 

 

 

Zamoljeno  ucinjeno.

 

 

CLOSED!


C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komp naglo krepa!! Razlog??

A da nije nestalo struje? Možda je iskočio osigurač. Može baš biti neki banalan razlog. A što se tiće  toga da ovaj brat od 15-16 nije  dirao  takt,  ne  bih  baš  bio  siguran.  Takvi  balavci  i  jesu  najgori.  Čačkaju  a  ne  znaju  ni  zapržiti  cd.  Koliko  sam  ja  love  pobrao  na  takvima.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice