Komp bezveze stao

poruka: 16
|
čitano: 2.674
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Komp bezveze stao
Pozdrav, otvorio sam komp nebi li dodao jos jedan hdd unutra. Kad sam ga otvorio, vidio sam da ima samo jedan sata kabel.
Skinuo sam kabel na moment cisto da vidim jel konektor do njega isto sata. …nije bio, i vratio sam kabel.

Drzao sam rukom za masu, jer jos davno sam cuo da staticki elektricitet moze sprzit maticnu…ugl. bio sam oprezan i nisam nista vise kopao od toga.

Ali komp vise ne zeli upalit :confused:

Cuje se samo ritmicki zvuk ck-ck …ck-ck…i tako ponavlja, ali ne pali se. Svaki puta kad kaze ck-ck, ventilatori se cimnu…i to je to.

Ima netko ideju koji vrag mu je? Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Komp bezveze stao

A prije te operacije, komp si isključio iz struje i svih osatlih kablova?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Komp bezveze stao

Taj ck-ck mi sliči na vječna lovišta za Hard ...

 

Daj provjeri još jednom konektore da li dobro sjede na hardu i na ploči ...

 

To mi sliči na ono kad vodoinstalater popravlja komp,a elektroničar mijenja ventil ili pipu ... ccccccc

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Komp bezveze stao
Je, komp je skopcan iz struje svaki puta dok kopam unutra.
Nakon jedno 4 puta sto sam istekao/ustekao hdd...proradio je.

Nakon toga sam dodao jos jedan hdd i sad sam u istom problemu.

Probat cu odpojit taj prvi hard, (nije sistemski) ...stvar bi valjda trebala proradit ako je on krivac...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Komp bezveze stao
Bez diskova nije proradilo.
Promjenio napajanje...ne radi ni dalje.

Čini se da je ostala samo matična...hmm...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Komp bezveze stao
Huh...vec se odlucio u potragu za maticnom, i rekoh jos mogu probati resetirati bios vađenjem baterijice iz maticne.
Napravim tako i komp upali nakon toga iz prve.
Ok..ugasim komp. Ustekam hardove i periferij, među njima i monitor.
Upalim s velikim osmjehom...kad li ono monitor ne reagira. (Da, uštekan je u struju xd)
Uglavnom, na monitoru poruka "no signal" i crnilo. Probao s drugim monitorom, isti vrag.

Huh...sad nemam pojma kuda dalje....

Jedno pitanjce, koje bi ja zvukove trebao cuti nakon paljenja....oni su kakti indikatori necega?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp bezveze stao

Sad ti grafika ne radi, spoji monitor na integriranu, kad si resetiro bios, pa onda podesi u biosu da ti bude prva pci express.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Komp bezveze stao
Ali graficka mi je integrirana sa procesorom...imam samo tu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp bezveze stao

Sad opet resetiraj i dodaj samo sistemski disk, pa ako radi, onda ugasi i dodaj drugi disk, nakon toga u biosu podesei da se prvi pokreće sistemski disk.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Komp bezveze stao
Kako do biosa bez monitora? Da nije prepoznao koji je sistemski disk, opet bi imao nekakvu sliku, koje nemam.
Takodjed, nema nikakvog bipa nakon paljenja...a mislim da bi jedan trebao biti.

Pokusao sam ga upalit i bez iceg....i bez diskova i bez rama....samo da ga zbrecam da mi da bilokakvu sliku, ali slike nema.

U ovoj varijanti s puno bipanja daje do znanja da mu fali komponenti...tako da maticna ipak nesto kuzi.

E sad, jel ipak riknula ili je samo pala u limbo....tko li ce ga znati...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp bezveze stao

Prijatelju, da nisi slučajno policajac,  iskopčaj iz struje, izvadi bateriju od matične i stavi jumper na clear cmos, pa sačekaj pola minuta, zatim spajaj komponente redom, prvo samo memoriju, pa onda dodaj sistemski disk. Ako ne bude pomoći, napiši točnu konfiguraciju računala.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Komp bezveze stao
Ma probao sam vec sve te kombinacije. Trenutno sam istekao i sva napajanja iz maticne i komponente i CMOS bateriju...pa cu spojit. ...al ne pomaze.



Nego, da nadodam. Osim monitora...ni mis ni tipkovnica ne svjetle.
A kod gasenja kompa na dugi pritisak gumba...voli se desit da se restarta komp. Skoro svako drugo gasenje zavrsi restartom.
9 godina
offline
Komp bezveze stao

Proradilo...jeeeeej. 

 

Uglavnom, čitajući forume sam shavtio da je isti k resetirati sa jumperom i sa vađenjem CMOS baterije. 
Ja sam vadio bateriju...i tek sada zadnji puta prespojio i jumper.  Nakon jumpera je stvar proradila! Huh...

 

Fala svima na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 23:31 (bozoou).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komp bezveze stao
bozoou kaže...

Proradilo...jeeeeej. 

Baterija more cca. 5 min. biti van ploče, a ne samo izvaditi i odmah vratiti natrag.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
offline
Re: Komp bezveze stao

A i držao sam je vani, doduše ne 5 min, ali jedno minut dvije. A pročitao sam da se treba izvaditi na 20-ak sekundi, pa sam smatrao minutu dovoljnom. 

Nego mi je kasnije palo na pamet da možda nabijeni kondenzatori iz napajanja održe ploču pod energijom...unatoč što je baterijica vani. A to bi onda moglo potrajati i više od 5 min. 

 

Tako da sam zadnji puta odspojio ploču od napajanja, izvadio sam baterijicu, plus premostio sam jumper. E sad, zbog jumpera mi je teško reći bili prvo dvoje bilo dovoljno da sam napravio. Moguće da bi.

9 godina
offline
Komp bezveze stao

Nego, komp još nije došao k sebi :) 

 

...nekidan mi se upali alert kao da računalo nema dovoljno memorije, da pogasim programe. Ignorirao to..reko neka slučajna poruka...., ali danas opet ista poruka.
Odem u task manager i vidm da mi RAM vuče svega nekih cca 800MB, ali piše da zauzima 88% dostupne memorije.

Odem u myComputer -> desni click-> Properites. Tamo pak kaže da je instalirano 8GB RAM, i da je od toga usable 7.88GB.

E sad, što prekontrolirati da vidim gdje komp izgubi konekciju sa RAM- om?


Hvala.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice