Kernelbase i dwm.exe crash

poruka: 9
|
čitano: 2.607
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Kernelbase i dwm.exe crash

Zadnjih mjesec dana mi se dogadja da se fanovi grafe zavrte na 100% i bude crn ekran sve ostane ukljuceno zvuk se cuje sa racunara i sve ostane ukljuceno, ali ne mogu nista uraditi. Sve sam testove odradio occtz furmark, memtest. Sve uredno. Da tako kazem desava se to najcesce u rocket league ali u nastavku pogledajte slike iz eventviewera. Molim za pomoc sve sam pokusao ne znam vise sta da radim, postajem paranoican mislim da cu razbiti racunalo...

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kernelbase i dwm.exe crash

Slika

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kernelbase i dwm.exe crash
PC konfiguracija?
temperature na gpu tokom igranja?
da li je kučište PC-a prozračno i čišćeno?
MPLAB C18
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kernelbase i dwm.exe crash

Dell optiplex 7010

I5 3470 

16gb ram ddr3 (2x4 samsung, 2x4 kingston)

Gtx 770 2gb gddr5 

Hdd 1000gb WD Black

Napajanje Thermaltake Smart 630w 80+Bronze polumodularno sa dva osmopinca.

 

Sve temperature normalne, gpu ne prelazi 80° a ostale sve 50-60 u toku igranja, gpu je stara i velika pa mislim da je to normalna temp za nju. Prasine nema u kucistu redovno ga cistim

Kuciste drzim otvoreno upravo radi veceg protoka vazduha.

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Kernelbase i dwm.exe crash

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/dwmexe-failures-with-kernelbasedll/c11dd880-59d5-49a7-bb71-19f7d6009181

Vidi dali ti ista od ovoga pomaže... 

Provjeri i ovo

An MS update (either KB4562830 or KB4580419) when installed causes dwm.exe to fail every few minutes (sometimes as often as every 5 minutes according to event viewer).  With both of these updates uninstalled, dwm.exe doesn't seem to fail (or at least nowhere close to the amount that it did).

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 22:31 (ZaliazniMacan).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kernelbase i dwm.exe crash

Upravo sam pokusao navedeno, te drajvere izbrisao gudu3d ddu, instalirao sve na novo, usao u igru, dwm.exe crash... Fanovi grafe na 100%, black screen. Samo grubo gasenje pc-a na dugme... Neki drugi savjeti i pomoc?

 

Trebao bih, saznati sta je tacno uzrok crash-a dwm-a, zasto pada kernel. Sve ima u navedenim slikama i tekstu, ako jos neke informacije trebaju za analizu problema, recite, zelim ovo rijesiti...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 16:35 (Ps3 user).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kernelbase i dwm.exe crash
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kernelbase i dwm.exe crash

Koristim mis i tastaturu, na slikama pise sta prekida, kernelbase.dll, dwm.exe i rocketleague.exe. postoji jos jedan a to je EOSSDK.WIN64-Shiping.dll 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kernelbase i dwm.exe crash

Ko zeli i intetesuje ga i ima znanja, mogu mu dati teamviewer da pristupi racunaru pa da pogleda logove, jer ovako je samo nagadjanje...

Ko hoce nek ostavi svoj link do fb profila da ga kontaktiram...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 21:06 (Ps3 user).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice