HP Compaq 615

poruka: 8
|
čitano: 8.156
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
HP Compaq 615

Pozdrav ljudi,

 

imam problem.. do prije pola sata sam šljakal na lapu i paralelno na drugome.. pošto nisam radil otišel je u sleep mode i kad sam ga pokrenul ništa.. rikavela.. caps lock žmignul 5 puta i crnilo na ekranu. 
U zadnje vrijeme je bilo problema moram spomenuti (ventić je radil jače, ostal je bez zvuka, a i ruku na srce jadan bil je full preopterečen jer sam samo na njemu radil).
Frka mi je kak sad doč do podataka s harda, jer su mi tam pohranjene sve kopije s USB-a kaj sam si spremal, pa taman da je i dal svoje nakon 2 godine bezpoštednog rada.
Ajd pliz ako je neko imal slična problem nek pomogne, jer fakat ne znam kaj bi mu bilo.. iskreno se nadam da nije matična ili neke pa da se neda spasit..
Hvala na pomoći u napred. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HP Compaq 615

Isto tako mojoj sestri, ima ga 2 najvise 3 godne, isti model compaq 615.

U servisu rekli da je rikla maticna..on se upali al ekran isto tako crn i to je to..mozes ga samo ugasit.

 

Bojim se da je i tebi isto tako rikla maticna, bolje ga nemoj puno palit jer mislim da bi moglo doc do brisanja podataka s hard diska!

 

Gle moze se spasit naravno, samo treba nova maticna (pretpostavljam da je i tebi maticna, al nemogu znat) a nova kosta skoro ko novi laptop tako da se ne isplati..

 

Reko si vazni podaci- izvadis hdd iz laptopa i spojis ga na stolno racunalo ako imas i prebacis podatke na njega ili kamo god ti treba..

 

Vjerovatno se nakupilo prašine na ventilatoru i onda je vent popustio i pregrijala se maticna i pregorila..sad kad sam ovaj lap sestri rastavio nasao sam na vent tj na 

ulazu ispred venta di ulazi zrak ili ga izbacuje(neznam) prasine koliko hoces, nakupila se i zatvorila odvod/dovod zraka..

 

Eto.toliko od mene..cekaj mozda dode neko ko vise zna pa pomogne!

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Compaq 615

matična se u 90 posto slučajeva da reparirati i radi ko nova, ti lijepo rastavi poslikaj i stavi slike

15 godina
offline
Re: HP Compaq 615
dejo1234 kaže...

matična se u 90 posto slučajeva da reparirati i radi ko nova, ti lijepo rastavi poslikaj i stavi slike

a da?nisam znao

ajde onda meni reci kako bi to mogao napravit? bilo bi odlicno kad bi ga uspio popravit..

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Compaq 615

da samo trebaš godine rada u elektrotehnici i rada sa mjerenjima i poznavanje elektrotehničkih komponenti te nači grešku i onda si taj dio iscrtati schemu i rješavati polako

to se nemože objasniti ovako preko neta za dva ili tri posta javi mi se na PP

11 godina
offline
HP Compaq 615

Pozdrav ekipa!

Imam jedan problem u vezi laptopa compaq 615, naime laptop je sve dosada normalno radio, i danas ga idem upaliti kad ono neće, jednostavno laptop ne daje nikakve znakove (kao kad palite računalo koje nije spojeno u utičnicu za struju).

Jedino na njemu konstantno svijetli lampica u bijeloj boji, što dosad nije bio slučaj.

(baterija i adapter za punjenje su komplet ispravni tako da to možemo eliminirati.)

Sve mi se čini da je matična riknula, ali molio bih vas da mi date svoje mišljenje, inače laptop je star 5 god redovito čišćen od prašine, nikad sa njim problema...

Zahvaljujem

 

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HP Compaq 615
subi91 kaže...

Pozdrav ekipa!

Imam jedan problem u vezi laptopa compaq 615, naime laptop je sve dosada normalno radio, i danas ga idem upaliti kad ono neće, jednostavno laptop ne daje nikakve znakove (kao kad palite računalo koje nije spojeno u utičnicu za struju).

Jedino na njemu konstantno svijetli lampica u bijeloj boji, što dosad nije bio slučaj.

(baterija i adapter za punjenje su komplet ispravni tako da to možemo eliminirati.)

Sve mi se čini da je matična riknula, ali molio bih vas da mi date svoje mišljenje, inače laptop je star 5 god redovito čišćen od prašine, nikad sa njim problema...

Zahvaljujem

 

Nikakvih beepova ?

Možda ti je otišao konektor za punjenje !

11 godina
offline
HP Compaq 615

Nema ništa, nikakvih znakova nema nije otišao konektor, jer čim se laptop spoji na bateriju ili na adapter samo svijetli lampica u bijeloj boji i to je sve.

 

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice